ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Derde Jaargang.) N°- 76. ptjf A°. 1859. DONDERDAG 10 MAART. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. N OTIFICATIE. Namen B UITENLAND. ENGELAND. Londen, 27 Febr. Op de paardenmarkt te Cockermouth heeft een man, met name Garnett, voor eenige dagen den inval gehad, het publiek te vertoonen, hoe men paardeu h la Rarey temt. Ongelukkig verstond hij de kunst ten halve, want, na eenige welgelukte proeven, sloeg het paard hem met de achterhoef voor het hoofd, zoodat hij levenloos FRANKRIJK. SCHAKER COURANT. ABinaauna'jsïius ÏMJ maiinuu: Voor Schadenl.OO. franco per poat door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven Franco. VB133 2>XB AXTHOTlBttlB t Vaneen|tot vijf regels behalve de 35 cents zegelregtf 0.75. Iedere regel meerder0.t5. Croote Letters naar de ruimte die sij beslaan. Burgemeester en Wethouders van Schagen, brengen bij deze ter kennisse van de Ingezetenen dezer Gemeente en van alle daarbij belanghebbenden, dat de Lijsten, bevattende de aaDgeslagenen in de Rijks Directe Belastingenzoo in op centen als in hoofdsom, tot een bedrag van/16: en hooger, en die alzoo en overigens de bevoegdheid bezitten tot het kiezen der Leden van de Staten Generaal, de Pro vinciale Staten en den Gemeenteraad zijn opgemaakt, inge volge art. 6 der Wet van den 4den Julij 1850 Staatsblad J\?. 37)op 7 Maart 1859 naar aanleiding van art. 10 dier Wet zijn vastgesteld, en te rekenen van Woensdag den 9 Maart 1859 gedurende veertien dagen van des voormiddags 10 tot des namiddags ten twee ure, op de Secretarie dezer Gemeente, voor een ieder ter inzage zullen worden nederge- legd, en daarenboven een exemplaar derzelven zal worden aangeplakt, ten einde de des bevoegden in de gelegenheid te stellen hunne bezwaren tegen die Lijsten in te brengen, onder uitnoodiging tevens om die bezwaren vóór of op den 24 Maart 1859 bij verzoekschrift op ongezegeld papier, door de noodige bewijsstukken gestaafd, aan den Gemeen teraad in te dienen. Voorts wordt bekend gemaakt, dat de aan den voet dezer gestelde nameningevolge art. 35 der meergemelde Wet, zijn geschrapt van de in het gepasseerde jaar gesloten Kiezerslijsten. En opdat niemand hiervan onwetenheid voorwende is deze afgekondigd en aangeplakt waar zulks te doen gebrui kelijk is. Schagen den 8 Maart 1859. De Burqemeester, H. R. DE MEÊR. De Secretaris. A. J. van CANTEORT. der, van de in het gepasseerde jaar gesloten Kiezerslijsten, geschrapte Kiezers: Dekker (Jelte) Grootes (Jan) Kogelherg (Klaas) Koomen (Gerbrand) Koning (Jan) Overtoom (Jan) Roggeveen (Adriaan) Roosch (Gerrit) Slangen (Jan Hendr. Will.) Trompetter (Jacobus) nederstortte. 28 Febr. De koningin en de prins-gemaal, beneyens twee. hunner dochters, hebben Zaturdag het photographisch instituut bezocht. Britsch Kafferland wordt gaandeweg meer bezet door landbouwers uit de Oostelijke districten en Duitschers. Een hevige twist tusschen den raad en den gouverneur van Na- tal, die reeds twee jaren had geduurd, was nu tot eene crisis gekomen. Na het afstemmen der begrooting is de raad ont bonden. De gouverneur wordt beschuldigd al te toegevend jegens de inboorlingen, en te tiranniek jegens de kolonisten te zijn. Ali-Pacha, artillerie-generaal, door het Turksche gouvernement belast met de inspectie der fortificatiën op de eilanden Rhodes, Cyprus en Cos, heeft, bij het uitvoeren van eenige werken te Nicosis, onder de ruïnen van eenige oude vestingwerken een welbewaard graf ontdekt, op welks bodem zich een steen met Latijnsclie inscriptie bevond. Dat opschrift was van den volgenden inhoud: «rHier ligt het ligchaam van Johannes Petrus Corsini, generaal van het leger des konings van Cyprus, die 5 Maart 1358 stierf. Op 's konings last heeft hij de vestingwerken van Nicosia gebouwd". Onder dat opschrift bevindt zich eene schets der fortificatiën. De vorst, hier bedoeld, is blijkbaar Hugo IV, de achtste opvolger van Guy van Lusignan, den eersten koning van Cyprus. 1 Maart. Een der ribbonmannen is, uit hoofde van zijn deelgenootschap aan de onwettige vereeningen, waarvan de pas pooi ten bij hem gevonden werden, door het hof van assises te Westmeath, tot 7jarige kerkerstraf veroordeeld. Parijs, 27 Febr. Een Fransch koopman te Haïte geeft de oorzaak op van den rijkdom van keizer Soulouque. Deze onttroonde majesteit bezit 4 handelshuizen in koffij, te Bordeaux, Marseille, Havre en Nantes. Volgens de door hem ingestelde handelswet geving, ontving hij van iedere vijf zak, die uitgevoerd werden, een zak, of 20 pCt., hetgeen jaarlijks een aardig kapitaal op leverde. 28 Febr. De binnenlandsche berigten luiden nog zeer oorlogzuchtig; de keizerlijke garde zal met vier batterijen met gegroefde stukkeu voorzien worden, en de keizer zal zich binnen kort naar Versailles begeven, om de proefne mingen bij te wonen, Laastleden Zaturdag is Z. M. naar Vincennes geweest, om andere proeven te nemen. Ook is er bevel gegeven, om onderzoek te doen naar de nieuwe wijze om mijnen te doen springen, door middel van dc electricitéit. Eindelijk zal er een supplementair orediet aan de kamer aangevraagd worden, voor buitengewone onkosten aan de marine; men verzekert, dat er sedert zes maanden niet min der dan 60 oorlogschepen van allerlei grootte zijn uitgerust en gewapend. Er zal alhier spoedig een proces behaudeld worden, tusschen de hertog van Aumale en graaf Lilla, als eischers tegen de erfgenamen van princes Bragation, weduwe van den prins, die in den slag van Moskowa sneuvelde. De som, die het onderwerp van dit geschil uitmaakt, beloopt 1,200,000 francs, en is het beloop eener schuld, die van 1818 tot 1830 door de in Frankrijk wonende princes is aangegaan. Heden voormiddag, ten 7 ure, is er in de atelier» der keizerlijke drukkerij brand ontstaan, die, hoewel een oogen- blik dreigend van aanzien, nogtans ten 10 ure gebluscht was. 1 Maart. Er wordt uit goede bron gemeld dat de Fran- sche troepen Rome den löden dezer zullen verlaten. Uit Milaan wordt berigt, dat er een aanzienlijk aan tal troepen naar Istria zullen gezonden worden; dat te Pavia dertig huizen zijn afgebroken, om plaats te maken voor de vestingwerken; dat de Oostenrijkers te Casalmaggiore bezig zijn met het maken van versterkingen, en dat te Parma het gerucht loopt, dat zij bij de plaats die Po overgetrokken zijn. Te Mantua en Yerona worden groote toebereidselen gemaakt. Een ander berigt uit Milaan meldt, dat de demonstre- tiën weder begonnen zijn; men wandelt in rouwkleede»*, komt niet meer in de schouwburgen, en heeft aan de sigaren op nieuw den oorlog verklaard. Men zou geen acht slaan op zulke kleinigheden, ware men niet verzekerd dat z»

Schager Courant | 1859 | | pagina 1