ALGEMEEN NIEUWS-, AD VER-W^TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Derde Jaargang.) N°. 79. ê&0 A°.1859. DONDERDAG 31 MAART. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. BEKENDMAKING. BEKENDMAKING- BEKENDMAKING- BUITENLAND. ENGELAND. Londen21 Maart. De vijftien Napolitaanscbe ballingen waarbij 4 advocaten, eenige officieren en een bisschop, en van welke een, zijnde Veto Porcari, verlamd is door de zwa re ketens, welke hij gedurende 27 jaren heeft gedragen, zijn thans te Londen aangekomen. Reeds te Bristol waren zij, terwijl 10 tot 15,000 personen bijeengevloeid waren, door de burgers met veel geestdrift ontvangen. In onderscheidene aanspraken is hun der burgers sympathie betuigd, terwijl een logementhouder hun zijn huis aanbood. Zelfs de mavor is hen komen begroeten. Ook op verschillende stations van den westelijken spoorweg was dit het geval, maar onover zienbaar was de menigtedie hen aan het eindstation alhier begroette. Er werd hun ook een adres aangeboden. Bij hun ne aankomst hebben zij echter verzocht in het vervolg alle demonstratiën te hunnen aanzien te willen vermijden. SCHA6ER I COURANT. AstDBiiaiirHïiBiJS TttaiaiiOAiiBxaB: Voor Schagenf 100. franco per poat door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven franco. ÏB335 B3B ilXTJI'Alït'AMD Van een tot vijf regels behalve de 35 cents segelregt. 0.75. Iedere regel meerder. i 0.15. Groote Letters naar de roimte die sij beslaan. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen, brengen bij deze ter kennisse der belanghebbenden, dat de Voorjaars Koe-, Schapen-, Lammeren- en andere Vee-markten in deze gemeente ditja»r eenen aanvang zullen nemen, op Donderdag den zevenden (7) April aan staande en voorts eiken Donderdag van iedere week. Wordende heeren Kooplieden verzocht zich daarnaar te willen reguleren. Burgemeester en Wethouders voornoemd Schagen den 30 Maart 1859. De Burgemeester H. R. DE MEÊR. De Secretaris. A. J. van CANTFORT. De Burgemeester van Schagen, Verwittigt de belanghebbenden dat binnen deze Gemeente op Vrijdag den 8 April aanstaande zal overnachten een detachement van het regiment vesting artillerie sterk 1 officier en 35 minderen. Schagen den 30 Maart 1859. De Burgemeester voornoemd, H. R. DE MEÊR, De Burgemeester van Schagen, Berigt den belanghebbenden dat de 3e Zitting van den Miutie-kaad, tot aanbieding der Verlofgangers en Nnmmerverwisselaars, zal gehouden worden te Hoorn, op Woensdag den 6den April aanstaande des morgens ten 10 ure. Schagen den 30 Maart 1859, De Burgemeester voornoemd, H. R. DE MEÊR. De Cincinnati Gazette verhaalt, dat onlangs een lijk- roover, die van het kerkhof buiten die stad een lijk had gestolen, op eene zonderlinge wijze aan zijn einde is geko men. Met het doode ligchaam op zijn rug over eene om heining willende klimmen, schoot het touw, waarmedt de zak was toegebonden, hem onder de kin en verwurgde hem; den volgenden dag vond men aan beide zijden der schutting een lijk hangen. Uit New-York wordt dd. 8 Maart het volgende voorval gemeld; Gisteren hield de heer Maxwell in de wet gevende vergadering van den staat Kentucky eene redevoe ring, toen hij door den heer Low in de rede gevallen werd, die zich van eenige beleedigende uitdrukkingen tegen hem bediende. Maxwell en anderen losten hierop verscheidene schoten op Low, waardoor deze erg gewond werd. Hierop volgde een algemeen gevecht met pistolen, waarbij John Aldridgfe, een vriend van Low, gedood en zekere Miller door het dijbeen geschoten werd. Den heer Low heeft men naar de gevangenis moeten brengen, om hem tegen de woede van het gepeupel te beschermen. Het schip Sir William Eyre, van Melbourne 25 Dec., is Zondag met 11,741 oneen gou^ te Liverpool aangekomen. 22 Maart. Te Bristol zijn weder 17 der Napelsche ballingen van Cork aangekomen en door den mayor, bene vens aen gemeenteraad en eene onoverzienbare menigte, ontvangen. Toen zij per rijtuig naar een logement waren overgebragt, werd hun daar een ontbijt aangeboden. De meesten van hen zijn priesters of geleerden. Men denkt, dat zij nog heden naar Londen zullen vertrekken. Volgens berigt in den Bepublican van Savannah ver toonde de slavenhandel in Georgie veel levendigheid en wa ren de prijzen buitengewoon hoog. Op eene kort te voren gehouden verkooping in die stad, waren jonge lieden ver kocht voor Doll. 12501350, en een gezin van res perso nen had Doll. 6025 opgebragt. Bij het berigt van den dood van Gezo, den slavenvorst van Dahomey, voegt de Daily News, nog eenige bijzonder heden nopens het ter aarde bestellen, dat te Abomi, in het bijzijn van al de slavenhandelaars van Whydah, heeft plaats gehad. Ieder van hen bragt een aantal slaven mede, om die te offeren, of den opvolger ten geschenke aan te bieden. Er was eerst sprake geweest om 2000 Afrikanen ter eere der nagedachtenis des overledenen op te offeren, doch later be paalde men zich bij 800. Gezos Éuropesche agent, te Why dah, heeft zich, gelijk in zulk een geval gebruik is, zeer mild betoond. Hij heeft den, nieuwen souverein een reus achtig, massief zilveren blad, beladen inet nieuwe dollars, aangeboden, en, ten gebruike zijn gestorven meesters, in het paradijs, een gedreven zilveren eikenboom gegeven. Aan de takken hingen een aantal keurige Havanasi^aren. Na de afschuwelijke plegtigheid van het ombrengen der offers, heeft de nieuwe koning verklaard, dat hij zijns vaders staatkunde zou volgen. Vervolgens is hij aan het hoofd van een leger van Abomi vertrokken, om eene negerjagt te honden. 24 Maart. Bij het verlaten van Bristol door een aantal soldaten, wilde een meisje nog eens haren broeder de hand drukken, op het oogenblik dat de trein zich bewoog. Zij ontving daarbij van een der rijtuigen een stoot, die haar op het spoor deed vallen, waar zjj overreden en als geheel misvormd lijk opgenomen werd. Men is er in Engeland in geslaagd, de Canna Oreas Canna), eene der grootste antilopen-soorten uit Zuid-Afri- ka, te acclimatiseren. Vele voorname veefokkers zijn thans in het bezit van deze dieren, die gemakkelijk voorttelen, terwijl de jongen, in Engeland geworpen, grooter en vetter zijn, dan die, welke uit Afrika zijn ingevoerd. De canna kan gemakkelijk tam gemaakt worden, en haar vleesch is sma kelijker dan ons rnndvleesch. In het vorige jaar werd eene canna geslagt, die in Europa geteeld en gekweekt was. Zij woog meer dan 1000 pond en leverde een malsch en smake lijk vleesch. Donderdag ochtend waren 10 personen in eene boot op de zalmvangst in de rivier Laune, nabij het dorp Steel- roe, uitgegaan. Ter plaatse aangekomen, kregen zij, terwijl allen beschonken waren, twist, die zoo hoog rees, dat twee

Schager Courant | 1859 | | pagina 1