ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. N°. 80. BEKENDMAKING- BEKENDMAKING- KENNISGEVING- ENGELAND. (I) orde J a a r i» a 11 g.) \o. 1859. ABtnHSUISHMÏÏÏiaa 'TDLH Ï1133 iUüllVJ13H: Voor Schagenf 1.00. Frauco per poat door het geheele Rijk. 1.10. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. DONDERDAG 7 APRIL. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. Itrieven Franco* ÏB333 1321 MVBOTlimil! Van een tot vijf regels behalve de 35 cents regelregtf 0.70. Iedere regel meerder0.10. Groote Letters naar de ruimte die zij beslaan. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen, brengen bij deze ter kennisse der belanghebbenden, dat de Voorjaars Koe-, Schapen-, Lammeren- en andere Vee-markten in deze gemeente dit jaar eenen aanvang zullen nemen, op Ponderdag den zevenden (7) April aan staande en voorts ellcen Donderdag van iedere week. Wordende heeren Kooplieden verzocht zich daarnaar te willen reguleren. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Schagen den 30 Maart 1859. Le Burgemeester, H. R. DE MEER. Be Secretaris. A. J. van CANTFORT. De Burgemeester der gemeente Schagen. Brengt hiermede ter kennisse van Belanghebbenden, dat van af heden tot den 28 april a. s. van des morgens 10 tot 's namiddags 2 ure ter secretarie dezer gemeente verkrijg baar zullen worden gesteld, de verlangde acten en kosteloo- ze vergunningen, tot uitoefening der Jagt en visscherij voor het saizoen 18J J. Schagen den 5 April 1859 Be Burgemeester voorn. H.II.DE MEER. De Burgemeester van Schagen, Brengt ter kennisse van de belanghebbenden, dat de post van Marktmeester door het vertrek van den Heer J. van Cantfort, vacant is geraakt Sollicitanten worden uitgenoodigd zich, binnen 10 dagen na dagteekeuing dezer, met op zegel geschreven verzoek schriften te vervoegen tot den ondergeteekende. Schagen den 6 April 1859 Be Burgemeester voorn. H. R. DE MEÊR. 85 L I T E L V I> Londen, 28 Maart. Op de jaarlijksclie vergadering van de vereeniging tot het vormen van een fonds van letterkundigen, deelde de heer Charles Dickens mede, dat een liefhebber der letteren bereid was tot het doen eener gift van St. 10,000 aan geld en 17,000 boekdeelen aan de maatschappij, op voor waarde van het invoeren eeniger hervormingen, waardoor het nut der vereeniging uitgebreid zou kunnen wordeu. Men heeft hier een persoon, die den bijnaam heeft van „koning der valsche munters", met zijne medepligtigen gear resteerd. De mayor van Cork spreekt, in een brief aan het comité voor de Napelsche ballingen, op zeer gunstige wijze over hunne persoonlijkheid. Hun ligchaams- en gemoeds-toestand is zeer ver beterd, en men vat te grooter achting Toor hen op, naar mate men hen beter leert kennen. De ketenen, welke zij hebben ge dragen, zegt hij, mogen door de huid en in het vleesch gedrongen zijn, hunne ziel is er niet door gewond. Integendeel schijnt het lijden hen nog meer te hebben geadeld. Baron Poërio is nog altijd de kundige, verlichte staatsman, en de heer Cabellino is meer dan ooit een hertog; en zoo is het ook met al de anderen. Kapt. Norton heeft te Chattam weder proeven genomen met een nieuw door hem uitgevonden werptuig, bestemd tot het doorboren van schepen met ijzer bekleed, en van de ijzeren platen van drijvende batterijen. Dit werptuig is een ijzeren bout, die voor elk caliber vnn het geschut kan worden geschikt ge maakt en juist de drievoudige lengte der middellijn heeft. Wordt die bout van staal gemaakt, dan zou hij eene ijzeren plaat vnn een half duim dikte kunnen doorboren. Daarna heeft hij proeven genomen met zijn vloeibaar vuur, die niet alleen volkomen gelukt zijn, maar ook bewezen hebben, dat het vuur met groote felheid de voorwerpen vernielt, en zelfs, gebluscht zijnde, weder ont brandt. Gedurende de laatste stormen in het Kanaal viel een zeeman van het schip Basher over boord. Toen hij door eene golf een oogenblik in de hoogte werd geheven, sloeg een kajuitsjongen met den haak naar hem, waardoor deze zijne hand doorboorde, ten gevolge waarvan men hem ge lukkig weder binnen boord kon halen. In eene kruidfabriek te Hounslow, waar 320 personen, zoowel mannen en vrouwen als kinderen, arbeidden, heeft Woensdag voormiddag in het korrelhuis eene ontploffing plaats gehad, die spoedig door eene tweede in een naastgelegen gebouw werd gevolgd. Het getal menschenlevensdaarbij verloren, wordt voorshands op 9 geschat, en zoowel bij het groot aantal werklieden, als wegens de groote hoeveelheid van het aanwezige kruid, mag men het als een geluk beschouwen, dat men gcene grootere rampen te betreuren heeft. De slag was zóó sterk, dat in één buitenverblijf nabij Purckenham, op drie mijlen afstands, meer dan 100 glasruiten verbrijzeld werden. De oor zaak van die ramp is onbekend. Dezelfde fabriek was reeds vroeger twee malen in de lucht gesprongen, namelijk 8 en 19 jaren geleden. FRANKRIJK. Parijs, 28 Maart. Bij de inlichtingen betrekkelijk de voor waarden, waarop Oostenrijk zijne bijtreding tot het congres heeft gegeven, moeten wij nog de volgende voegen: lo. De afdanking door Piëmont van al de vrijwilligers: 2o. de vermindering van het Piëmontesche leger op vredes-voet; 3o. de terugtrekking der Piëmontesche troepen tot op drie mijlen van de grenzen, en -to. de uitlevering der gerefugietrden en deserteurs van Lombardije, Venetie en de andere Italiaansche staten, welke door tractaten bondgenooten van Oostenrijk zijn. Op die voorwaarden zou Oostenrijk zich verbinden, insgelijks zijn leger op vredesvoet te brengen en deel aan het congres te nemen. Bij de slooping van de huizen op de Marché des inno cents, heeft men geheele voorraadschuren van graan ontdekt die door de ratten waren bijeenverzameld, het geen opheldert, hoe het mogelijk was, dat deze in het leven zijn, terwijl alle huizen ontruimd waren. Dat de rat een zeer slim dier is, be wijst nog het volgende geval. Aan de oevers van de Bièvre is een groote boomgaard gelegen. Bij een hevigen storm in den voorgaanden herfst, waren des nachts duizenden appe len, peren en andere vruchten afgewaaid, en toch vond men den volgenden morgen geen enkele op den grond liggen. Den volgenden nacht besloot men na te gaan, wie toch de dieven waren, welke deze schade aan den eigenaar hadden toegebragt, en zag men, dat waterratten de rivier overtrok ken, een appel tusschen de voorste pooten namen en achter waarts naar de rivier terugtrokken. Daarop pakte eene an dere rat den vruehtedief met de tanden bij den staart, en trok hem, alzwemmende, over de rivier. Aan den anderen oever was onder den grond eene groote voorraadschuur. De Correspondencia Autografa meldt, dat er in Spanje plan bestaat, om een kanaal te graven, dat den Atlantischen Oceaan met de Middelandsche Zee zal verbinden. Het eene uiteinde van dit kanaal zou zijn in de golf van Biscaye, en het andeie bij Tarragoua. De concessie is verleend aa

Schager Courant | 1859 | | pagina 1