D UITSCHLAND. Weenen, 28 Maart. De Oesterr. Zeitung ijvert met alle magt tegen de toelating van Sardinië tot het congres. Het blad zegt: //Of men zal Oostenrijk aan de groene tafel niet vertegenwoordigd zien, of men late het denkbeeld varen, Sardinië tot het congres toe te laten. De volksstem, het volksgevoel verzet zich tegen dit laatste". Berlijn, 29 Maart. In het laatste kwartaal des vorigen jaars zijn door de Pruissische postkantoren 30,854,408 brieven verzonden. Frankfort, 29 Maart. Aan de Aug.ib. Allg. Zeitung wordt uit Weenen gemeld, dat er dagelijks een krijgsraad wordt gehouden, onder voorzitting des keizers. Als het tot oorlog komt, zou men zich niet bepalen, alleen in Italië aan te vallen, maar ook een leger naar den Rijn doen oprukken, om aldaar eene krachtige afleiding tegen den vijand te be werkstelligen. De opper-bevelhebbers der beide legers zou den zijn: in Italië, de aartshertog Albrecbt; aan den Rijn, de generaal Hess. De vloot zou door den broeder des kei zers, den aartshertog Maximilaan, worden gecommandeerd. ITALIË- Turyn, 31 Maart. Volgens officiële mededeelingen uit Savoye, is van St. Michel tot aan de spits van Mont-Cenis alles er naar ingerigt, om 30,000 man te logeren en te can- tonneren. Van Modane (ten Noorden van Mont-Cenis) kan, naar men berekend heeft, een leger binnen 48 uren naar de oevers van den Ticino worden getransporteerd. SPANJE. Madrid, 21 Maart. Te Barcelona heeft een moord plaats gehad onder de afgrijselijkste omstandigheden. De moorde naar bood zich aan in zijns broeders huis, waar hij sedert 16 jaren niet meer gekomen was, om de betaling eener schuld te reclameren. Hij was geheel den avond beminnelijk en RUSLAND. St. Petersburg, 22 Maart. Als een bewijs van de toe nemende ontwikkeling van Rusland, kan dienen, dat niet alleen te St. Petersburg en Moskau, maar zelfs in Siberië, tegenwoordig populaire wetenschappelijke voorlezingen wor den gehouden. New-York, 15 Maart. Kolonel Jozef Bond van Georgie, een der grootste katoenplanters in het Zuiden, is 12 dezer bij Albany vermoord, naar men denkt, als wraakneming, wegens het doen geeselen van een zijner slaven. BIKKEN L A N1). Schagen, 6 April 1859. Touias Perez y Anguita, te Madrid, namens Charles Boyd, te Londen. Op verzoek van de académie, de médecine heeft de mi nister van justitie bevolen, den zwarten doctor, de Vries, niet meer in het hospitaal toe te laten, daar het gebleken is, dat hij niets dan een kwakzalver is. De menschen zijn het slagtoffer geworden van het hem geschonken vertrouwen. Men verhaalt, dat, toen baron James Rothschild graaf Cavour bezocht, deze hem vroeg: ff Welnu, heer baron! ge looft gij niet, dat het goed voor de zaken zou zijn, indien ik mijn ontslag nam? De rente zou zeker 3 fr. stijgen!" //O, heer graaf!" antwoordde de financier, //ge zijt veel meer waard". Toen de president van het wetgevend ligchaam vóór het openen van de laatste zitting de kamer verzocht tot de verdeeling van den arbeid over te gaan, riep een der gede puteerden: Welken arbeid? wij hebben geen arbeid te doen wij zijn toch niet tot dwangarbeid veroordeeld!" Toen dit gisteren aan den keizer verhaald werd, zeide hij: ff Ik zal ze tot den arbeid dwingen. 2 April. Bij de regimentsbakkerijen is men dag en nacht bezig met het bakken van brood. De werkplaatsen van den heer Godillot, die eeDe bestelling van tenten, on dergoed, ransels enz. ontvangen heeft, zijn te klein voor het aantal werklieden. Hij heeft reeds 1500 menschen boven zijn gewoon getal aan het werk, en laat nog in de provin ciën een groot getal aanwerven. 29 Maart Het transporteren van troepen naar Italië duurt nog steeds voort. Tot nog toe zijn echter de reserves niet opgeroepen, en zal men daartoe ook eerst in het uiterste geval overgaan. 31 Maart. Gisteren hebben wederom tien batterijen bevel ontvangen, zich marsvaardig te houden. De grensba- taillons bevinden zich mede op weg naar Italië. Uit St. Petersburg wordt gemeld, dat het aldaar ver schijnende Poolsche dagblad S/oico (het woord), op verzoek van den vorst—stedehouder van Polen, die zich met de strekking van het blad niet kon vereenigen verboden is. Het telde 4000 geabonneerden niettegenstaanden het nog geeue drie maanden bestond. 31 Maart. Te Heidelberg is op nieuw een vergiftiging met phosphorus voor gevallen. Een dienstmeisje wilde zich namelijk het leven benemen en at kopjes van eenige doozen lucifers, Dien ten gevolge is het arme schepsel, niettegen staande de aangebragte hulp, na eenige dagen vreeselijk lijden gestorven. Uit St. Petersburg meldt men, dat de generaal Igne- tieff den 19den Maart met een talrijk gevolg naar Peking is vertrokken, ten einde Rusland aldaar te vertegenwoor digen. welgezind, maar toen hij zich verzekerd had, dat de meester des huizes afwezig was, begon hij zich te ontdoen van zijne schoonzuster die meer dan twintig dolksteken ontving daar na van haar oudsten zoon, van een tweeden, dien hij dood geloofde, en eindelijk van een zuigeling, die in de wieg lag, welk wichtje hij met wonden overdekte. Des anderendaags gevat, loochende hij de misdaad, zeggende, dat de gebeurte nis hem ter oore was gekomen door het openbaar gerucht, dat er vier dooden moesten zijn in plaats van drie. De jus titie hem in de tegenwoordigheid zijner slagtoffers gebragt hebbende, bleef hij onbewegelijk voor de drie lijken die on der zijne oogen lagen, maar ontstelde zigtbaar, toen men het derde kind zag verschijnen, dat hij dood geloofde, en bekende zijne misdaad. De regter, hem gevraagd hebbende, waarom hij het in de wieg liggende meisje had vermoord, dat niet tot de familie behoorde, antwoordde hij, dit te heb ben gedaan uit vrees, dat haar geschrei de aandacht der buren zou hebben opgewekt, terwijl hij zijn broeder in eene afgelegen plaats was gaan afwachten, om hem insgelijks te dooden. 1 April. Als een staaltje der beschaving in Spanje, dee- len de Spaansche dagbladen het volgende mede: Een rijke molenaar, die in den omtrek algemeen benijd werd, had nu en dan een bezoek van straatroovers te verduren. Zekeren dag, dat des avonds weder een aanval op zijn molen plaats had, werd hij oni nachtkwartier gevraagd door eenige afgedankte soldaten die op weg naar huis waren. De molenaar bewilligde in hun verzoek; zy vernachtten op den zolder, terwijl de roovers kwamen en het geld van den molenaar opeischten. De molenaar antwoord de, dat hy het zou gaan halen; hij ging naar boven, wekte de soldaten, en doodde, door hen geholpen, de drie roovers, die hij zwemmende in hun bloed liet liggen. Daar het voorgevallene aan de overheid moest worden be kend gemaakt, ging hij den volgenden morgen naar de woning van den alcalde, dien hij niet te huis vond. De molenaar begaf zicli nu naar diens plaatsvervanger, maar ook deze was niet te vinden. Hij was nu genoodzaakt naar een derde te gaan maar deze was almede niet te huis. Niemand wist daarenboven waar deze drie mannen zich konden bevinden. De molenaar keerde naar huis terug en wilde zelf de lijken begraven; hij trok hun de maskers af, en zie, daar lagen de drie alcalden. AMERIKA. VERGADERING van den GEMEENTERAAD. Zitting van 4 April 1859. Tegenwoordig al de leden. De vergadering door den Heer Burgemeester geopend en voorgezeten, zijn door den Secretaris gelezen de notulen van het verhandelde in de vorige van 7 Maart jl. en goedge keurd. Door een der heeren raadsleden werd de aanmerking gemaakt datin de vorige vergadering wel het besluit is genomen tot het beroepen van een hulponderwijzer op een tractement van ƒ350, doch niet is bepaald welke rang of bekwaamheden hij zal behooren te bezitten, verzoekt dat zulks staande deze vergadering nader bepaald zal worden. De Heer Burgemeester rapporteert met de weduwe des overleden onderwijzer P. Hoogschagen te hebben gespro ken, over de ontruiming van het door haar nog bewoond wordende gemeente-schoolhuis of onderwijzerswoning, waaromtrent zij hare hoop had te kennen gegeven om dat huis nog eenige tijd te mogen blijven bewonen, dat zij zich dienaangaande bij adres aan den raad had gerigt, hetwelk door den Heer Burgemeester werd ter tafel gebragt en daartoe strekkende, dat zij in hare drukkende omstandigheden verzoekt hetzij, door het verleenen van een jaarlijksch pen sioen of door het tractement van den overledene (na aftrek der kosten voor een hulponderwijzer) nog gedurende dit jaar te haren behotve uit te betalen. Tevens verzoekt zij het huis, thans nog door haar bewoond tot 1 Mei 1860 te mogen blijven bewonen, waarbij zij ech ter de verzekering voegd, indien zich voor dien tijd eene ge»

Schager Courant | 1859 | | pagina 2