FRANKRIJK. DUITSCHLAND. Weenen23 April. Uit Bucharest worden nadere bij zonderheden medegedeeld, omtrent de helsche machine, waarmede het leven van Kusa bedreigd werd. Hare zamen- stelling was zoodanig, dat bij de ontploffing, minstens eenige honderd offers hadden moeten vallen. Berlijn, 27 April. Het doel van de Pransch-Russische alliautie, waarvan hier thans niemand meer twijfelt, is, in de eerste plaats, Pruissen en den Duitsche bond tot neutra liteit te noodzaken. Het verdere zullen de gebeurtenissen moeten leeren. Frankfort, 26 April. Men verzekert, dat vorst Daniëlo van Montenegro krijgstoerustingen maakt. Zijn verkeer met de Herzegowina is zeer levendig. Brussel, 25 April. Dr. Roele, te Antwerpen, die iemand zonder operatie van den staar genezen heeft, is van gevoelen, dat alle of bijna alle dergelijke gevallen, voornamelijk in dien deze niet te zeer verouderd zijn, op dezelfde wijze gene zen kunnen worden. ITALIË. Turijn, 24 April. De koning, die het opperbevel over het leger zal voeren, zal vergezeld worden door zijn vijftien jarigen zoon, prins Humbert. Vóór zijn vertrek zal Z. M. eene proclamatie aan het volk en het leger houden. IHAMMAM). Schagen, 4 April 1859. vergezeld, heeft vooraf de bekrachtiging der regtbank te Parijs verkregen. Een brief uit Rome vermeldt het ontdekken van een Grieksch standbeeld van Venus uit Parisch marmer, dat, volgens sommigen, het beroemde beeld enus van Medicis in schoonheid nabij komt. Het hoofd is iets grooter dan dat van de laatstgenoemde statue, en de eenige deelen welke ontbreken, zijn de linker- en de vingeren der regterhand. 26 April. Eene dama te Ross (in Hercfordshire), die een hert, dat uit de wildbaan haars echtgenoots was ontsnapt, weder derwaarts wilde lokken, is het slagtoffer van haar pogen geworden. Het hert, dat woedend werd, stootte haar omver met zijne hoorns, en toen zij trachtte op te staan, herhaalde het zijn aanval met zulk een geweld, dat zij korten tijd daarna overleed. 2b April. De Times deelt mede, dat werkelijk twee verdragen van bondgenootschap tusschen Rusland en Frank rijk bestaan. Door het eerste verbindt Rusland zich, indien de oorlog tusschen Frankrijk en Oostenrijk mogt uitbreken, eerstgenoemde mogendheid hulp te verleenen door het zenden van vloten naar de Middelandsche en Oost-zeeën, en door 50,000 man op dc Oostenrijksche grenzen te plaatsen. De South African Advertiser van 16 Maart zegt: Het grootsche denkbeeld, Calcutta door een electrischen draad met Londen te verbinden, is op het punt verwezenlijkt te worden. Een gedeelte van een kabel, 900 mijlen lang, heeft reeds de Tafelbaai bereikt, en het overige bevindt zich op geen grooten afstand. Binnen weinige maanden zullen Engeland en Indie, of schoon de halve wereld tusschen beiden ligt, en het te gelijker tijd in het eene land middernacht, en in het andere hoog middag is, slechts op eenige uren afstands van elkander gebragt worden. De groote klok voor het paleis van het parlement, welke door middel van een hydraulisch perswerk zich zeiven opwinden zal, heeft tot nu toe reeds 'HÏ St. 20,307 gekost, waarvan ffi St. 8279 voor uurwerk en wijzerplaten en fi? St. 5966 voor de klokken. Men rekent, dat de kosten van het voleindigen nog St. 1750 zal bedragen. Op den spoorweg tusschen Airdrie en Coadbridge is een goederentrein, bij het afdalen van eene helling, uit het spoor geraakt, waarbij sleper en tender benevens eenige wagens verbrijzeld werden, een der beambten verloor het leven en een ander kreeg zware kwetsuren. Parijs, 26 April. Men schat, dat er thans 35 h 40,000 Pransche soldaten in Piëmont zijn en dat dit getal voor het einde der week zal verhoogd worden tot 75 a 80,000 man. De luit-gen. bij de genie Trossord bevindt zich te Turijn. Heden ochtend zijn de Zouaven aan het station van Lyon aangekomenzij werden met geestdrift ontvangen. Generaal Regnault de Saint Jean de' Angely, die aan het hoofd staat van de keizerlijke garde, zal onder prins Napoleon, die het bevel van dit corps op zich neemt, staan, als chef van den étatmajor. Heden hebben de grenadiers van de keizerlijke garde hun vaandel van de Tuileriën afgehaald. De keizerin met de kei zerlijke prins, die bij dit regiment is ingeschreven, is naar bene den gekomen, en heeft het vaandel onder daverende toejuichingen omhelsd. Overigens heerscht in alle klassen des volks de grootste geest drift voor den oorlog, en ieder vertrekkend corps ontvangt de grootste blijken van svmpathie. Toen het regiment voltigeurs der garde, laatsleden Zaturdag, in de straat Rivoli, op de hoogte van het Pyra- midenplein defileerde, trad een jonge marketentster met een kind van 6 h 7 jaar uit de gelederen, liep een huis binnen en vroeg of daar de secretaris der keizerin woonde. Op het toestemmend antwoord gaf zij haar kind over en zeide: »Dan laat ik u mijn kind; breng het bij de keizerin; zij zal daarvoor wel zorg dragen, totdat ik uit Oostenrijk zal te ruggekeerd zijn". De keizerin heeft bevel gegeven, het kind op te voeden. 27 April. Vele Oostenrijksche deserteurs komen dagelijks langs de brug over de Var in Frankrijk aan. Zij hebben ver klaard, dat de gestrenge, ja, barbaarsche krijgstucht en de slechte behandeling, die zij in Oostenrijk ondervonden, moede waren, en den wensch uitgedrukt, in het vreemdenlegioen te mogen worden opgenomen. Zij zijn tot het Fransche grondgebied toe gelaten, en men heeft hun vervolgens spijs en huisvesting verleend. Men zegt, dat de Nederlandsche legatie, bij het ver trek van den heer von Hübner, belast zaï zijn met het wa- keu over de belangen der Oostenrijkers, die te Parijs woon achtig zijn. 28 April. Gisteren nacht hebben 120,000 Oostenrij kers den Ticino overschreden, verdeeld in drie corpsen, on der opperbevel van generaal Gyulav, waarvan 60,000 onder commanda van Benedeck, 30,000* onder Zöbel en 30,000 onder Gyulay. De brug bij Buffalora heeft men doen sprin gen. 26 April. Een geneesheer alhier wil in het hoofdhaar onfeilbare kenmerken hebben ontdekt van de physische en zelfs van de psychische gesteldheid der menschen. De eskulaap ver langt van hen, die iets naders omtrent den toestand van hun hart en hun geest weuschen te vernemen, slechts drie hoofd haren entwee gulden, als honorarium voor zijn onderzoek. 28 April. Het schijnt zich te bevestigen, dat er een Pransch-Russisch verdrag is gesloten; men wil zelfs, dat de Engelsche regering hiervan bereids officieel mededeeling heeft ontvangen. BELGIË. 27 April. Er is hier ter stede weder een besteller der expeditie-onderneming van Van Gend gearresteerd, onder beschuldiging van valschheid in geschrifte, het verduisteren van frs, 10,614 en een opligting van frs. 1540. 29 April. De spoortrein tusschen Kortrijk en Yperen heeft een man, die op den weg lag te slapen, letterlijk in tweeën gesneden. 28 April. Men schrijft uit Coma (Lombardije) De zonen van den vermaarden Volta, onzen landgenoot, hebben hunne zaken zoodanig zien achteruitgaan, dat zij geruïneerd zijn, hunne meubelen worden publiek verkocht, en onder die, welke door de voddenkooplieden worden aan gekocht en ontheiligd, telt mende Voltasche kolommen, welke in de handen van Volta zeiven gewerkt hebben. Konden deze niet door het gouvernement zijn aangekocht geworden Is er geen particulier of maatschappij, welke, uit eerbied voor een groot man, deze reliquiën voor 4 of 5000 fr. zou kunnen redden? Onze stad kan dit niet doen; het weinige geld, dat zij in kas heeft, zal voor het ligten van soldaten en militaire kosten moeten gebruikt worden. De Oesterr. Corresp. meldt het volgende, dat, wanneer het waarheid bevat, zeer gewigtig is. //Ferdiuand II, die koning, zoo vast van karakter sterft, ten gevolge der wond, welke hem door den koningsmoorder Milano werd toegebragt. liet wapen van den moordenaar was vergiftigd. De aanhangers van Milano, die het gisteren nog zachtjes elkaêr toefluisterden, bekennen het nu luide, en een ministerieel blad uit Turijn, van den 24sten, drukt zich aldus uit //Het laatste uur zal slaan! De hand Gods drukt op den koning van Napels. Zij heeft hem gestraft en wenkt hem voor zijnen regterstoel Agesilas Milano had den koning gewaarschuwd: hij heeft niet geluisterd, en ziedaar zijne bajonet heeft in het ligchaam des konings de klem des doods achtergelaten." De lijst van de hoogst aangeslagenen in s' Rijks direc te belastingen in de provincie Noord-Holland, die de ver- eischten bezitten om gekozen te worden tot leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, bevat 178 personen. De hoogst aangeslagene is de heer G. Visser, van Hazerswoude, voor een bedrag van4932.21. De laagste aanslag bedraagt ƒ874.17. Men verzekert, dat de aardappelen in de provincie Gro ningen tegenwoordig zoo laag in prijs zijn, dat zij voor 40 cents het mud aan de branders worden verkocht.

Schager Courant | 1859 | | pagina 2