(I)erdc Jaargang.) 85. &L0 A°. 1859. ALGEMEEN NIEÜWS-, ADVER- ÉLTENTIE- EN LANDBOUWBLAD. DONDERDAG 12 MEI. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. II KIK IOT. Aan onze fteaclile lezers, dat van af he den Advertentien wegens Geboorte, Hu welijk of Overlijdenin dit blad zullen kunnen worden geplaatst, tegen 50 Cts. behalve de 35 Cts. zegelregt. KENNISGEVING- BEKENDMAKING- 2 Reindert Ruiter. SCHA6ER f COURANT. üscnuAmm'jsfinjs rxin i/jna BiiUHiJH: Voor Schagenf l.OO- Franco per post door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Brleren Franco. palas XJÜ m rmaimao Van een tot vijf regelsf 0.75. Iedere regel meerder0.15. Huwelijks-, Geboorte- en Doodberigten 0 50. De 3ó cents zegelregt niet medegerekend. Groote Letters naar de ruimte die sij beslaan. Schutterij. Burgemeester en Wethouders van Schagen, Gezien de Wet op de Schutterijen van den 11 April 1827 (Staatsblad 6); Roepen bij deze op, om zich voor de Schutterlijke dienst te doen inschrijven: 1°. Alle ingezetenen, die op den 11 Januarij 1859, hun 25"* jaar zijn ingetreden, en alzoo in het jaar 1834 gebo ren zijn: 2o. De zoodanigen, die, schoon bevorens in andere ge meenten ingeschreven, sedert de inschrijving van het vorige jaar binnen deze gemeente zijn komen wonen; en 3°. Vreemdelingen, die sedert de inschrijving van het vorige jaar in de termen gevallen zijn, om als Ingezetenen te worden beschouwd: En zulks op Dingsdag den 17 Mei dezes jaars des voor middags van 10 tot 2 nre, op het Kaadhuis. Een ieder, ook zoo hij verneemt tot de vrijgestelden of uitgestotenen te behooren, is verpligt zich te doen inschrij ven. Voor Ingezetenen worden ten deze gehoudpn: a. Alle Nederlanders, alhier hun gewoon verblijf hou dende; b. Alle Vreemdelingen, alhier woonachtig, die hun voor nemen, om zich binnen het Rijk te vestigen, zullen hebben aan den dag gelegd. De tijdelijke uitoefening van eenig telrijf of handel in ondergeschikte betrekking, als leerling, kn°cht, enz., kan op zich zelve niet beschouwd worden als bewijs van dat voornemen. Zij die in meer dan ééne gemeente hun verblijf houden, zijn verpligt zich te dopn inschrijven binnen die gemeente, alwaar eenen dienstdoende Schutterij aanwezig is; bijaldien in die verschillende gemeenten alleen dienstdoende of alleen rustende Schutterijen bestaan, zullen zij zich doen inschrij ven in de gemeente, waar zij voor de Personele belasting zijn aangeslagen, en de ambtenaren en geëmployeerden in die gemeente, waar zij ambtshalve verpligt zijn hun verblijf te houden of hunne woonplaats te vestigen, of zoo deswege geene bepaling bestaat, even als de klerken, kantoorbedien den of dergelijken, zoo als ook alle werklieden, in die ge meente, waar zij, overeenkomstig de bepalingen van art. 74 en volgende van het Burgerlijk wetboek, geacht moeten wor den hnnne woonplaats te hebben. Die van hnnne ouderdom geen voldoend bewijs g^^n, zijnde een uitstreksel hunner geboorteacte, hetwelk gratis verkrijgbaar is, zullen door het gemeentebestuur worden ingeschreven naar deszelfs oordeel, onverminderd de bevoegd heid van den ingeschrevene, om van zijnen juisten ouderdom nader te doen blijken. De registers ter inschrijving zullen op den 15 Mei geopend en op den l Junij daaraanvolgende worden gesloten; en allen, die bevouden worden zich alsdan niet te doen inschrijven, zullen, volgens art. 9 der wet, door het gemeentebestuur ambtshalve worden ingeschreven en door den Schuttersraad tot eene geldboete worden verwezen, terwijl zij daarenboven, zonder loting, zullen worden ingelijfd, indien het zal blijken, dat er tijdens de verzuimde inschrijving geene redenen tot uitsluiting of vrijstelling ten hunnen behoeve bestonden. Een ieder wordt vooral aangemaand om zich tijdig van een uittreksel zijner geboorteacte te voorzien en zich alzoo van zijnen juisten ouderdom te verzekeren, ten einde de in schrijving naar behooren geschiede en hij niet vervalle in de straf bij de wet bepaald. En zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen binnen deze gemeente gebruikelijk is. Schagen den 2 jfei 1859. Burgemeester en Wethouders voornoem d: Be Burgemeester II R de MEÊR. Be Secretaris A. J. van CANTEORT. Burgemeester eu Wethouders der Gemeente Schagen. Gezien de Dispositie van Zijne Excellentie, den heer Commissaris des Konings in Noord-Holland van den 20sten April 1859 V» in' (Provinciaal Blad 34). Gelet op onderscheidene bepalingen der Wetten op het regt van patent en op de Personeele belasting. Brengen door deze ter kennis van de Ingezetenen dezer Gemeente, 1. Dat de uitreiking van de Beschrijvingsbilletten betrek kelijk de belasting op het personeel, zal aanvangen op den 6den Mei aanstaande; 2. Dat, overeenkomstig 2 van art. 29 der wet op de personeele belasting, benoemd zijn om als tegenschatters van de zijde der belastingschuldigen te dienen, ingeval van herziening, achtervolgens het bepaalde bij art. 32 2 der wet, van het aangegeven bedrag der huurwaarde of aantal deuren en vensters of haardsteden, de heeren 1 Klaas Kant. 3. Dat de uitgifte van de verklaringen van aangifte voor het regt van patent zal aanvangen op den 6den Mei aan staande, en dat de weder bijeen verzameling dier verklarin gen op den 20sten Mei daaraanvolgende zal moeten afge- loopen zijn; een en ander intusschen met uitzonderin? van de patentpligtigen vermeld onder ,1® 87 tot 40 van Taliel 14 (Tappers enz.) aan welke de bedoelde verklaringen, welke binuen drie dagen na de uitreiking zullen worden opgehaald, afzonderlijk en onverwijld bij den aanvang des dienstjaars zullen afgegeven worden. 4. Dat zij die bij de uitreiking of terughaling van verkla ringen betrekkelijk het patentregt, mogten overgeslagen zijn, zich daarop niet zullen kunnen beroepen, maar integendeel verpligt zijn zorg te dragen, dat de vereischte en behoorlijk ingevulde verklaringen door hen worden iugediend; hetwelk zal behooren te geschieden, ten kantore van deu Ontvanger van 's Rijks Directe Belastingen waartoe de Gemeente be hoort, onverwijld nadat den uitersten dag voor de terugha ling der verklaringen zal verstreken en dus van de om standigheid van vergeteöe uitreiking of wederophaliug zal gebleken zijn, aan welk kantoor tevens de vereischte billet- ten kuunen worden verkregen. 5. Dat de dag waarop de patentpligtigen vermeld in 37 tot 40 van Tabel 14 (tappers enz.) ter aflialiug gereed zullen zijn, nader en in tijds zal worden aangekondigd, doch dat deze patenten, ingevolge art. 2 der wet van 24 April 1843 (Staatsblad 16) niet mogen uitgereikt en de bedoelde patentpligtigen (tappers enz.) deze hunne beroepen niet mogen uitoefenen alvorens hunnen verschuldigden aanslag wegens het patentregt dier beroepen, over het vorig

Schager Courant | 1859 | | pagina 1