ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Derde Jaargang.) N°. 95. (Sf> A®. 1859. DONDERDAG 21 JULIJ. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. Napoleon III en de Vrede. PUBLICATIE. BEKENDMAKING- IJK cn E |t IJK. BEKENDMAKING- Iï U TE IN L A I> ENGELAND. Londen, 12 Julij. Zaturdag 11. heeft de lieer Rarcy in de SGHAG COURANT. üioaaAmaaTSïaias Tt>x>a 3>:m mA&n3>3B: Voor SchagenJ l.OO. Franco per post door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. H ri eren Franco. vmz* »ra AOTBiviimiB: Van een tot rijf regelsf 0.75 Iedere regel meerder0.15 Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten 0.50 De 35 cents regelregt niet medegerekend. Groote Letters naar de ruimte die zij beslaan. De Wapenstilstand door den Fransclien keizer op een onverwacht oogenblik plotseling in de wereld geworpen, be hoort tot de theatrale verrassingen van de Napoleonsche politiek, die de verbeelding der volken krachtig aangrijpt en betooverd. Napoleon III heeft schier gansch Europa getart, toen hij tegen Oostenrijk de oproervaan der nationaliteit ontrolde, en" is er in geslaagd al de groote mogendheden in de oogen der volken te vernederen. Middelerwijl hij aan Oostenrijk nederlaag op nederlaag toebragt, zag men de Engelschen vreesachtig zich in hunne stulp terug trekken, en Pruissen onder veel grootspraak zijne verlegenheid verbergen en ziet! naauwehjks is hij over winnaar in Italië en heeft hij zich door zijne overwinningen op nieuw aan het hoofd van Europa geplaatst, op het oogenblik dat de Oostenrijkers ontmoedigd en de groote mogendheden onstelt zijn, en wanneer men verwacht dat hij door eenen nieuwen krachtigen aanval zijne overwinningen zal voltooijen, ofhij treedt te voorschijn met de vredespalmen dringt hij den Oostenrijkers eene wapenstilstand op, die de voorïooper van den vrede moet zijn, er ligt daarin de kiem van eene nieuwe verbeterde editie van den loop des oorlogs in de Krim. Het is mogelijk dat wij ons vergissen maar wij meenen dat Napoleon den Wapenstilstand heeft voorgesla gen, omdat hij begrijpt, om zoo het mogelijk is vrede te maken voordat zijn ieger het door hem gestelde programma heeft uitgewerkt. Het is ons hekend, dat het voorstel tot den vrede van Napoleon is uitgegaan en dat hij om die te verkrijgen aan de eisschen van Oostenrijk heeft toegegeven; dat is in liem zeer verklaarbaar want wat hij wil, dat wil hij krachtig en dat hij daarbij voor geene middelen terug deinst, heeft zijne geheel en levensloop bewezen. Doch wij kunnen niet op eenen 'duurzamen vrede rekenen, daar die waarschijnlijk van slechter gehalte is, dan de pariizer vrede die tot voorspel heeft "■ediend van den ltaliaansche revolutionairen oorlog; maar het schijnt dat de volken en mogendheden niet al te naauw zien en dat zij meer hechten aan het woord dan aan de daad. Ook dat geeft onder veel anderen getuigenis van den jammerlijken toestand waarin Europa verkeert, als het zich verblijdt wanneer het voor het wezen den schijn ontvangt, maar hoe weinigen zijn er die van de ware grond slagen van den vrede een juist denkbeeld bezitten. Wat kan de Fransche keizer bewogen hebben thans vrede te willen, dewijl hij zelf daarover niets zegt, kan men daar over niets anders dan gissingen maken, maar er is veel dat hem den vrede aanraadt. In de eerste plaats komen wel zeker de schromelijke on gelegenheden die de Romeinsche kwestie hem baart. Frank rijk is voor het grootste gedeelte Katholyk, het eischt dus dat de staten van den paus en zijne regten ongeschonden blijven, en een aanzienlijk deel van het Fransche leger is met diezelfde geest bezield; er zijn in die zaak twee allergc- wigtigste opinïen, de keizer had te kiezen tuschen het ge stand doen van het herhaaldelijk door hem gegeven woord, of dat af te breken en dan den weg op te gaan hem door graaf Cavonr gebaand, in het eene geval steunt hij niet slechts op de partijen die hem het keizerrijk bezorgd hebben en genegen blijven, maar hij eerbiedigd daarenboven de Legitimisten, Orleannisten met een woord alle mannen van orde. In het andere geval goot hij de stroom op de revolu- tionnaire partijschappen, die hij in Fraukrijk nier zonder Jinlp van liet kanongebulder heeft kunnen breidelen, daarbij komt nog, dat hij het zij met of zonder geloof, nog eenigen vrees voor den paus koestert, althans in een vertrouwelijk gesprek met den graaf de Montalembert, getuigde hij, den misslag van zijnen oom, die met den paus gebroken had, te zullen vermijden. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen en Burghorn. Gezien Art. 102 van het Politie reglement dezer gemeen te van den 29 Julij 1856. Maken hiermede aan de Eendenhouders en verdere be langhebbenden bekend, dat zij verpligt zullen zijn hunne Eenden vast of opgesloten te houden, zoo lang er eenig zaad gewas op het veld staat, en wel van den 15 Julij tot den laatsten September 1859 op de verbeurte eener geldboete van drie gulden voor iedere overtreding van dit voorschrift. Schagen den 14 Julij 1859. Burgemeester en Wethouders voorn. T)e Burgemeester, H. R. DE MEÈR. Be Secretaris, A. J. van CANTFORT. Schagen den 25 en 26 Julij 1859, Op eerst genoemden dag des namiddags van 3 tot 6 ure, Op laatst genoemden dag alleen des morgeus van 9 tot 12 en des namiddags van 3 tot 6 ure Over alle maten en gewigten als bestaande in alle lengte maten, ellen, gevouwen ellen, kettingen enz. ijzeren en ko peren gewigten, de (Medicinale tot het grein, de gouden en zilveren gewigten tot de halve korrel ingesloten); Brand- houtsmaten of wissen, inhoudsmaten voor granen enz. met derzelver strijkels, alsmede tonnematen en de zoo van hout, als blik, koper en tin vervaardigde vochtmaten. De ingezetenen dezer Gemeente worden hieraan herinnerd en met passenden aandrang aangespoord om hunne verplig- tingen in deze naauwkeurig te vervullen. Schagen, den 18 Julij 1859. Be Burgemeester van Schagen, H. R. de MEÈR. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen, Brengen bij deze ter algemeene kennis, dat de gewone Koemarkt vóór de Beemstermarht, in deze gemeente zal gehouden worden op Donderdag den 28" Julij aan staande. Worden lleeren Veehouders en Kooplieden, verzocht, zich daarnaar te willeu reguleren en deze Markt met liuune tegenwoordigheid te vereeren. Schagenden 14 Julij 1859. Burgemeester cn Wethouders voorn. H. R. de MEÈR. De Secretaris, A. J. van CANTFORT.

Schager Courant | 1859 | | pagina 1