(Derde Jaargang.) ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. Mo. 98. A°. 1859. DONDERDAG 11 AUGUSTUS. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. KLIT E r\ L A rv I). ENGELAND. FRANKRIJK. Parijs, 2 Aug. Door de kamer van koophandel te Avig- non is een prijs van 500 fr. uitgeloofd aan hem, die voor den lsten October aanst. de methode of het middel zal heb ben aangewezen, waardoor elke vervalsching en vermenging van de meekrap en hare bereidingen, zal kunnen worden berkend. Het programma van prijsvraag list aan de secre tarie van de kaïner van koophandel, Place de la Bourse No. 2, alhier ter inzage. DUITSCHLAND. Luxemburg, 3 Aug. Heden is de eerste spoortrein di rect uit Parijs op ons station aangekomen. De trein werd A COURANT. BïtimijmaaïSïïnas Ttita ®:B31 mantnaa: Voor Schagenl.CO. Franco per post door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Ilrleven Franco. >31338 'Jail ÜÏ7131'31«73JB: Van een tot rijf regelsf O 75. Iedere regel meerder0 15. t.ehoorle-, lluwrlijks- en llondheriglen 0 50. I)e35cenls regelregl niet mede;: enk end. Cruote Letters naar de ruimte die tij beslaan. Londen, 2 Aug. Tn het openbaar museum te Scarborough is dezer dagen een stoute diefstal inet inbraak gepleegd. De daders hebben alle aldaar aanwezige gouden en zilveren muntspeciën en gedenkpenningen, eenige met goud en edel gesteenten ingelegde Indiaansche wapenen en een aantal kostbare voorwerpen medegenomen. Onder de gestolen munt stukken bevinden er zich eenige nit den tijd van Kanut van Denemarken, Herold II. Hendrik II en Hendrik III, een penny uit den tijd van Etnard, den zoogenaamden Zwarten prins, een gouden angelot, uit dien van Richard III, een goudstuk ter waarde van 5 en I van 1 p. st., een stuk van 10 schilling*, eenige zilveren stukken van mindere waarde, benevens een aantal tieele en ha've gouden kroonen uit den tijd van Willem van Oranje, van koningin Anna, en onder scheidene stukken, geslagen onder de regering van liet huis der Stnarts en tijdens het bestuur van Olivier Cromwell. Een brief nit Erzeruin van 17 Jnlij bevat o. a. het volgende: De stad is geheel verwoest; de schokken van aard beving herbaalden zich schier eiken dag, tot er nog slechts eenige huizen overbleven. De porte heeft een pacha herwaarts gezonden, om onder de overlevenden onderstand uit te dee- len, tot welk einde hij 10,000 beurzen, 40,000 p st. heeft medegebragt. Erzernm zal nimmer van die vreeselijke ka- tastrophe herstellen. Eer twee maanden verloopen zijn. zal het weder kond en vochtig worden en de bewoners zullen de stad verlaten. Turkije zal hierdoor 30,000 onderdanen ver liezen, ten voordeele van Rusland, die hen met open armen ontvangt. Het lijk van Yeh, de gewezen onderkoning van Can- ton, van Calcutta te Canton aangekomen, werd in den tem pel geplaatst: alstoen werd de kist geopend. Het ligchaam ging nog niet tot ontbinding over. Het lijk lag in een drie dubbele kist, eerst in een looden, daarna in een zinken en eindelijk in een sterken houten. De kist was enorm groot, 7 voet lang, 4 breed en 2 voet diep en fraai versierd, liet ligchaam was in volle nniforin, liggende op 6 of 8 zijden matrassen, dewijl verschillende zaken, ais geregten, enz., volgens het Chineesch gebruik, in de ki<t aanwezig waren. De Chinezen wachten de eerste gelegenheid af om zijn lijk naar Peking te transporteren. Zekere John Calvert schrijft uit Parjs aan de Jlor- n'mg Font, dat hij eene uitvinding heeft gedaan, welke alle kanonnen verdringen en als oorlogswapen zoo vreeselijk werken zal, dat oorlogen voortaan bijna niet mogelijk kun nen zijn. De vernielende werking wordt voortgebragt door de electriciteit. Hoe de heer Calvert die toepassen wil, zegt hij voorloopig niet doch naar hetgeen hij dienaangaande schrijft, schijnt het, dat hij door middel der eloetrische dra den of dergelijke »eene trilling kan te weeg brengen, zoo sterk, dat vele yards in den omtrek al wat leeft mo. t wor den vernield." Met andere woorden: eene aardbeving-machine. Aangaande de feesten op 15 Aug., zijn allerlei geruch ten in omloop. De Champs Elysées, de place de Ia Concorde en de honlevars zullen schitterend verlicht worden; men spreekt van een vuurwerk, dat eene uitbarsting van den Ve- suvius met het licht van eeu nachtlampje zal gelijk stellen; van 80,000 francs die door de stad Parijs aan de armen zullen worden gegeven enz., en men verwacht niet minder dan een 400,000 tal vreemdelingen op dien dag te Parijs. 4 Aug. De Mon teur de la Ffolte deelt mede, dat er bevelen zijn gezonden naar alle havens van den Oceaan, om onverwijld tot de ontwapening van alle schepen, ook van die, met wier wapening men thans nog bezig is, over te gaan. Aan dit bevel wordt in dezen oogenblik reeds uit voering gegeven op de schepen, die ter reede lagen en in de havens zijn teruggekeerd. Ook te Toulon is de ontwapening begonnen. Er is tevens bevel gegeven, om onverwijld alle mariniers te ontslaan die vijfjaren dienst tellen. Naar men verneemt, hebben de meeste gemeentebe- sturpn in Toscane, met schier eenige stemmen, zich ten gun ste der aansluiting bij Sardinië verklaard. De Oostenrijksche kanonnen, die in Ttalie zijn geno men, zijn te Parijs aangekomen, en geplaatst in het museum der artillerie. 5 Aug. Er loopt hier ee:i gerucht, dat de paus en de koning van Napels zouden weigeren tot den Italiaanschen bond toe te treden, indien de hertogen van Modena en Tos cane niet in de regering over hunne staten hersteld worden. Het verdient echter allesints bevestigd te worden. De Monüeur meldt, dat de keizer, die nooit bewezen diensten onbeloond laat, den luitenant colonel Treuille de Reaulieu heeft benoemd tot directeur van het atelier de pré cision, wegens het gewigtige aandeel dat hij sedert 1842 heeft genogpii in het nieuwe stelsel der getrokken loopen. Een brief uit Tnrin van den 26sten Jnlij meldt het volgende: Gisteren was ik getuige van een outzetteud onge luk. Ongeveer een half uur van hier botsten twee militaire sneltieinen tegen elkander aan. De eene van Milaan komen de, met twee locomotieven voorziene trein transporteerde de Eransche garde-artillerie terug naar den voet van den Mont- Cenis; de andere, juist van daar komende, transporteerde Piemontesche artillerie. Daar, ten gevolge van een onbegrij pelijk verzuim, beide treinen van elkanders loop onkundig waren gelaten, stieten zij in de volle vaart tegen elkander. De twee voorste machines werden in stukken nedergewor- pen met de lijken van de conducteurs en stokers Eene rij van wagens werd verbrijzeld, de stukken gedeeltelijk 10 a 12 schreden ver in de naburige weiden geslingerd. Ver schrikkelijk was de aanschouwing van de dooden en ge kwetsten, die de ongedeerd geblevenen en de soldaten, uit liet naburige Eransche kamp toegesneld uit den hoop brok stukken haalden. De Eransche garde-artilleristen, mannen als boomen, die bij Magenta en Solferino den dood in hon derdvoudige gedaante uezien hadden, weeDden bij den aan blik van hunne zoo ijselijk verminkte kameraden. Zelfs de toegesnelde militaire geneeslieerrn konden hunne ontzetting bij het zien van deze vormlooze inenschelijke vleeschklom- pen niet verbergen. Het getal dergenen, die op de plaats hun dood vonden, bedraagt elf, maar gekwetsten zijn er over de zestig, van welken de grneesheeren naauwelijks voor de helft hoop op herstel geven. Berlijn, 6 Aug. Er loopt een gerucht, dat de toestand des kouiugs van zeer bedenkelijken aard is.

Schager Courant | 1859 | | pagina 1