ITALIË- Turijn, 3 Augustus. Heden heeft de plegtige begrafenis plaats van de soldaten der Fransch—Piëniontesche armee, die in den strijd voor Italiës onafhankelijkheid gesneuveld zijn. AMERIKA. New-York, 28 Julij. In het laatst der vorige maand hadden twee buren te Cincinnati in denzelfcien nacht elkan ders echtgenooten geschaakt. Het zonderlingste hiervan is, dat geen der twee mannen van de liefde des anderen voor zijne echtgenoot iets had opgemerkt, niettegenstaande de weder- keerige ongeoorloofde betrekking reeds eenige maanden had geduurd. De schaker» hadden echter het genoegen el kander met hun buit aan het spoorwegstation van St. Louis te ontmoeten. De verder afloop wordt niet gemeld. lUNNENLAND. Schagen, 10 Augustus 1859. Sprang, 30 Jnlij. Als een bewijs, dat de moederlijke Dwingelo, 3 Aug. Als iets buitengewoons, kunnen wij van hier berigten, dat in den loop der vorige week bij den landbouwer B. Barelds een kalf is geboren, hetwelk buiten de ingewanden woog 106 halve Ned. ponden. Bedaagde landlieden alhier heugt het niet, ooit zulk een monsterkalf, dat veel op een pink geleek, te hebben gezien, De moeder is van de verlossing, waarvan niet minder dan 12 personen de handen leenden, goed bekomen, en bevindt zich thans heel wel. Hardenberg, 3 Aug. Een ooggetuige verhaalt ons, dat voor eenige dagen te Osnabruch een persoon is onthoofd, die, na bij zes vrouwspersonen onechte kinderen te hebben verwekt, zich met de zevende ophield, waarvan ook weder twee kinderen het gevolg waren. Zoo als het echter in soort gelijke gevallen veeltijds gaat, was ook hier twist en twee- dragt aan de orde van den dag, met het gevolg, dat men besloot ieder weder alleen te gaan, en dat ieder een kind zoude medenemen. De vader, die echter geen een of beide kinderen wilden hebben, ontstak in zoo hevige woede, dat hij de moeder een kind van de schoot greep, arm- en beentjes afbrak, en het hoofdje letterlijk van de romp draaide, ten gevolge waarvan de ontaarde booswicht dezer dagen de wel verdiende doodstraf onderging. Smide, 2 Aug. Als iets bijzonders kunnen wij van hier berigten, dat een Friesch schaap van de wed. Denthen, dit jaar binnen 24 weken tweemaal lammeren heeft geworpen, namelijk 13 Febr. 3, en 24 Julij 1. kANTONGEREGT. 2. C. de G., te Zjpeveroordeeld aan het laten losloopen van vee aan den publieken weg in den Anna Paulowna Polder, zonder toestemming van het dijksbestuur, boete f 1 of 1 dag gevangenisstraf en in de kosten. Geboren: 1 Aug. A. d. van H. Wit en A. Liefhebber. Ondertrouwd: 4 Aug. A. Mol, en P. Schoon; Overleden: 2 Aug. M. Koomen oud ruim 8 maanden. MAUKTBER1GTE 1\. Purmerende, 9 Aug. Aangevoerd 180 Runderen; 14 Paarden; 28 vette Varkens 32 a 39 c. per N. 8; 7 magere dito f8 a 12; 60 Biggen f3.50 a 5 50; 195 vette Kalveren 75 a 80 c. per N. 8; 21 nuchtere Kalveren f8 a 15; C30 Schapen en Lammeren; Kaas Aangevoerd 220 stapels kleine en 11 stapels Middelb. prijs Kleiiie f28.50, Middelb. f28 per 50 N. 8; Boter f0.95 a 1.20 per N. 8; Kip-Eijeren f2.20, Eend-Eijeren f2.50 per 100. Alkmaar, 5 Aug. Tarwe f8.50; Rogge f6.50; Gerst f5; Haver zonder handel; Kanariezaad f 10; Koolzaad fl 1.50; Witte Erwten f12. ««sleept door twee locomotieven, de Gnillaumt 111 en de Privce Henri. De passagiers waren de directeuren der maat schappij Guillaume-Lnxembourg en eenige personen uit de stad, die hen tot op de Fransche gTenzen waren te gemoet gegaan. Men hoopt dat de lijn naar Belgie over twee maan den voltooid zal zijn, waarom men het eigenlijke feest der inwijding tot dien tijd heeft uitgesteld. Voortdurend trekken er nog troepenafdeelingen van het Fransche leger door Turijn, om naar hun vaderland terug te keeren. Zij werden steeds met geestdrift toegejuicht. Generaal Garribaldi zal, naar men zegt, een onbe paald verlof aanvragen en eene reis doen tot herstel zijner door de verraoeijenissen des oorlogs zeer geschokte gezond heid. Hij bevindt zich te Brescia en men is eenigzins ver ontrust over zijn toestand. Tot lid van de Provinciale Staten van Noord-IIolland is op heden bij meerderheid van stemmen benoemd de heer Ph. Hulst Notaris te Zuid-Scharwoude. Naar wij vernemen, zal de verkiezing van een lid voor den gemeenteraad alhierplaats hebben op Dingsdag 13 September aanstaande. De bekende magnetiseur Siemelink te Amsterdam, is aldaar in den vorige nacht overleden. Men schrijft uit Groot wateren: Als een bewijs, dat de kolonisten zeer goed het boerenwerk kunnen verrigten en bij velen volstrekt niet behoeven achter te staan, diene het volgende: Een maaijer en eeue bindster, door onderlinge wedijver gesprikkeld, begonnen voor eenige dagen des morgens aan eeu stuk land met rogge, des avonds bleek het, dat de maaijer een oppervlakte van 700 oude roeden had afgemaaid, waarop eene tamelijke hoeveelheid aan wezig was. De bindster had des avonds het aaiizienlijke ge tal van 1518 schoven gebonden. Naar wij vernemen bestaat het voornemen bij de Re gering om, naar aanleiding van art. 12 der wet op het lager onderwijs, drie kweekscholen voor onderwijzers in ons land op te rigten. Wij vernemen uit eene zeer goede bron, dat de com missie, belast met het uitbrengen van een verslag o*er eene verbinding van Holland op zijn Smalst met de Noordzee, door middel van een kanaal, benoemd bij besluit van 29 April 1858, met hare taak gereed is en haar rapport over deze voor de hoofdstad zoo belangrijke zaak aan den Koning heeft uitgebragt. Het rapport der commissie van ingenieurs, betrekkelijk de doorgraving van Holland op zijn Smalst enz., is aan den minister van binnenlandsche zaken op 1 dezer toegezonden. Het wordt op dit oogenblik gedrukt. Na ernstige beraadslagingen, heeft de Synode der Ned. Herv. Kerk besloten, tot eene verandering en uitbreiding van art. 23 van het algemeen reglement, waardoor gemeen ten, in welke de volstrekte meerderheid der stem-bevoegde mans-lidmaten dit verlangt, regtstreeksche benoeming van ouderlingen en diakenen zullen kunnen verkrijgen. Deze wijziging van art. 23 zal, naar art 62 (col. art. 12) van hetzelfde reglemeut, worden gezonden aan de provincale kerkbesturen enz., opdat de Synode des volgenden jaars, daaromtrent finaal besluite. De H. C. meldt, omtrent het door den minister van Menrs gevraagd en verkregen ontslag, dat dit alleen ten grond heeft, de meening des Ministers, dat, nu eenmaal de kosten waren gemaakt, de opgeroepen miliciens, de zoo noodige oefening in het kamp van Zeist hadden moeten mede maken. liefde, indien hare kinderen in gevaar verkeeren, alle opoffe ring zelfs van haar eigen leven gering schat, diene het vol gende geval: De vrouw van D. v. U. tot de mingegoede ingezetenen dezer gemeente behoorende, bemerkende dat haar kind het- welk óp straat speelde, in gevaar verkeerde, door een hollend paard te worden overreden, ijlt er aanstonds naar toe, doch heeft geene gelegenheid meer om het van die plaats weg te nemen, werpt er zich over heen, ten einde liet kind met haar eigen ligchaam te beschermen, en behoedt het alzoo voor alle letsel. De moeder is, hoewel in geen levensgevaar verkeerende, op onderscheidene plaatsen gewond, behalve dat haren arm deerlijk is gekneusd of gebroken, bekwam zij een slag van het paard tegen haar hoofd, en een op haar schouder, welke haar veel pijn veroorzaken. i Zitting van 28 Julij 1859. 1, R. H., gezagvoerder van de schroefstoomboot Ti vel, wonende te Leer/warden, veroordeeld ter zake van het, met zijn stoomboot niet houden van stunrboordswal bij het ontmoeten en voorbijvaren van een stoomboot in het Noord-Hollandsch Kanaal, die eene aan zijn vaar tuig tegenovergestelde rigtiug volgde; boete f50 en in de kosten. BURGERLIJKE STA.ÏI). 6 dito J. Raven wdn. van G. Brak en D. Dekker. Schagen, 4 Augustus 1839. Aangevoerd 4 Paarden f 70 a 120; 16 vette Gelde Koei- jen 60 a 65 c. per N. 8; 6 uuchtere Kalveren f4 a 6; Schapen 100 magere f8 a 11; 263 vette fl« a 22.50; 3 Lammeren f5 a 7; 1 Geit f3.50; 30 Biggen f2.50 a 5.50; Konijnen 30 a 60 o.; Kippen 20 a 65 c.; Boter fl, Kaas 32 a 34 ct. per N. 8; Kip-Eijeren f2 a 2.20 per 100 stuks. Kaas. Ter stadswaag zijn gewogen 611 stapels; wegende

Schager Courant | 1859 | | pagina 2