ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- L TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Derde Jaargang.) N°. 102. C&# A°. 1859. DONDERDAG 8 SEPTEMBER. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. AFONDIGING. IIII1TENL A N 1). ENGELAND. Londen, 29 Aug. De grootvorst Constantijn van Rus land heeft Zaturdag 11. meer dan drie uren op den Great Eas- iern doorgebragt en het reusachtige schip in al zijne bijzon heden naauwkeurig beschouwd. FRANKRIJK. Parijs, 29 Aug. Een koopman uit Bordeaux was den 14den te Parijs gekomen, om den intogt van het Italiaan- sche leger te aanschouwen, en kwam, daar hij er wegens den hoogen prijs tegen op zag, om eene plaats aan een venster te huren, op den regt slimmen inval, om een koffijhnis in te gaan. Ilij plaatste zich aan venster, bestelde een dójeuner cn zag, terwijl hij den innerlijken mensch te goed, de troe pen defileren, zich verheugende, dat hij slimmer was geweest, dan zoo menig ander, die zich of op straat bijna liet dood- dringen, of 50 100 en meer francs besteedde voor eene slechte staanplaats, terwijl hij op zijn gemak zag voor een paar francs, dat zijn dejeuner kon kosten. Toen alles was afgcloopen, vroeg hij naar zijne rekening en vond die aldus iugerigt: Dejeuner 89 francs, plaats 300 francs, totaal 889 francs. DUITSCHLAND. Weenen, 81 Aug. De historisch bekende »witrokken" der Oosten rij ksclic armee zullen weldra geheel tot het gebied der historie behooren. Te gelijk met de dezer dagen besloten vermeerdering der regimenten infanterie is namelijk een uni form voor dat wapen vastgesteld, thans echter grijskleurig, met roode opslagen en zwarte gordels. SCHAGER1 COURANT. ODBSlIlBMniD 711U liÏ13 UlüüHlltt: Voor Scht'ei1.0#. Franco per po»t door het geheete Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verachijnt iederen Donderdagmorgen. Orli Dxa aïnwixsijia Van een tol vijf regelt0.75. Iedere regel meerder0.15. Geboorte-, Huwelijkt- en Doodberigtrn 0.5U. De 35 centi zegelregt niet medegerekend. Groote Letten naar de ruimte die zij betlaan. De Burgemeester van Schagcn, Brengt bij' deze ter kennisse van de Ingezetenen, dat het Primitief Kohier van het Patentregt en le Suppletoir Vol- jaarsch Kohier der Personele Belasting, dienst 18JJ beide op den 2 September 1859, door den Staatsraad, Commissa ris des Konings in de Provincie Noord-Holland, zijn execu toir verklaard; En herinnert nlzoo een eigelijk, dat gecne reclamatien tegen den aanslag, ingevolge de Wet, zullen worden aange nomen, dan die binnen drie maanden, na de bekendmaking van het executoir verklaren der Kohieren, en dus vóór of op den 5 December aanstaande, zullen zijn ingeleverd; worden de mitsdien een ieder aangemaand, ter voorkoming van zijne schade, binnen den gemelden tijd zijne reclamatie in te leveren bij den Controleur der Divisie, met overlegging van eene Duplicaat-Kwitantie, wegens de voldoening van hetgeen hij tot deu dag zijner reclame schuldig is. En opdat niemand hieromtrent eenige onwetenheid voorwende, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks behoort. Gedaan te Schagen den 5 September 1859 De Burgemeester voornoemd, H. R. de MEÊR. 81 Aug. De tooneelspeler Charles Kean, de beste ver- tooner van Schakespeare's heldenrollen, heeft zich van de leiding van prinsest-thealre terug getrokken. Dit zijne af- scheidensrede blijkt, dat hij bij zijn beroep niet rijk is ge worden, ofschoon zijn theater een der meest bezochte was. Dit is evenwel niet te verwonderen, als men bedenkt, dat hij verbazende sommen ten koste legde, om Schakespeare's drama's waardiglijk op te voeren. In een enkel speelsaizoen had hij tot dit doel Wl St 50,000 (zegge f 600,000) uitgege ven, terwijl hij wekelijks een personeel van 550 lieden had te betalen. Terwijl in dezen tijd van het jaar het meest gebruik wordt gemaakt van de gelegenheid tot het doen van een uit stapje, gaat er geen dag voorbij, zonder dat men van onge lukken hoort. Zoo verneemt men o. a. heden zekere Pr. Smith, die in gezelschap van een zijner vrienden op reis was gegaan, om op het eiland Arran, aan de Schotschekust, den Goatfell te beklimmen, aldaar in eene bergkloof is gezonken waarin ziju reisgenoot hem niet genoeg van nabij kon nade ren, om hem bijstand te verleenen. Deze besloot dus, als het eenig middel tot redding, in het naastbijgelegen dorp eenige personen te hulp te roepen, doch eerst toen deze zich met hem op weg hadden begeven, begon hij te bedenken, dat hij vergeten had de plaats naauwkeurig genoeg op te nemen, om die bij zijne terugkomst te kunnen aanwijzen. Het gevolg hiervan was, dat alle pogingen om de bedoelde plek tusschen de menigte hoogten en laagten uit te vinden, tot nu toe vruchteloos zijn geweest, terwijl zich evenmin eenig ander spoor ter ontdekking van den ongelukkige heeft opgedaan. 1 Sept. Eene memorie, niet meer dan 5000 handteeke- niugen voorzien, is aan het ministerie van binnenlandsche za ken verzonden, houdende verzoek, het vonnis van Dr. Smet- hurst, waarbij deze ter dood is veroordeeld, te doen herzien. Uit Utuh wordt gemeld, dat de opper-tiend-ontvan- ger van Young, het hoofd der Mormonen, valsclie regerings bons, ten bedrage van 80,000 dollars, heeft vervaardigd, doch op heeter daad daarbij betrapt werd. Men beweert, dat het bedrag voor de kerkelijke kas bestemd was. 81 Aug. In een dorp van Bourgogne is iemand gestor ven, die in 1817 uitgebrekt als plaatsvervanger dienst nam voor de som van f 1000 frs. Uit de dienst gepasporteerd zijnde, begon hij tegen liooge rente geld voor te schieten en dreef zijne zaken zoo goed, dat hij, niettegenstaande hij in 1842 wegens woeker veroordeeld is, en toen voor boete, teruggave van te veel genomen rente en proceskosten meer dan 50,000 franc moest betalen, thans mier dan 2 millioen francs heeft nagelaten. Den inaire van zijne gemeente heeft hij tot executeur van zijn testament benoemd, dat eene lange lijst van personen bevat, welke hij door zijn woekergeld in het ongeluk heeft gestort en aan welke hij de ontwoekerde gelden teruggeeft. 3 Sept. Een jonggehuwd Engelsch paar bewoonde eene kamer van een hotel in de Champs Elysées. Op het oogenblik dat beiden eene wandeling wilden doen, stak de echtgenoot een cigaar aan. en wierp den lucifer, die hij daar toe gebezigd had, onder den schoorsteenmantel. De vrouw- plaatste zich daarop voor den spiegel, die voor den schoor steen hing, waardoor haar baiège japon met den nog glim- menden lucifer iu aanraking kwam, en vuur vatte in een oogenblik zag de ongelukkige zich door vlammen omringd, en alle pogingen van haar echtgenoot om die te blusschen waren te vergeefs. Weinige uren later gaf de drie-en-twiutig- jarige vrouw, na een vreeselijk lijden, den geest. Berlijn, 2 Sept. Gisteren deed zekere Gerbich, geëm ployeerde bij de post-expeditievandeiiBerlijn-Posldammer Spoorweg, een schijnbaar geringen, doch zeer voordeeligen koop van eene oude kleederkast, waarvoor hij 4 thalcr be taalde. Toen hij haar namelijk naar zijne woning had laten bren gen, vond hij in eene vroeger ledig bevondene schuiflade een pak papieren, dat waarschijnlijk door de beweging bij het overbrengen van het meubelstuk uit een hoek daarin was gevallen, en in dit pak eene stedelijke obligatie ad 1000 tha-

Schager Courant | 1859 | | pagina 1