ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- sSÊS TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. N®. 104. DONDERDAG 22 SEPTEMBER. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. AFKONDIGING- BEKENDMAKING. Y ATBOl'ALE .181LITIE. BEKENDMAKING- It L I T E Y L A Y I). ENGELAND. Londen, 13 Sept. De schade, die de Great Easlern door dc outplotTing heeft geleden, wordt op 5000 st. geraamd, waarvan 1000 ffi. st. om dc docoratiën van den grooten salon Parijs, 14 Sept. Uit Macao wordt gemeld, dat de Chris tenen zich aldaar volstrekt niet veilig achten; men vreest, dat de Chinesche bakkers en koks vergift in het brood en het eten zullen mengen even als te Canton is geschied. (Derde Jaargang.) AtM A". 1859. AïltimySiaanïSSïnaa 'TILH MTJ aüüllïiH: Voor Schagen1.00. Franco per post door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven Franco. PanjS 1)32 A173HÏ3BÏI1B t Van tm to I vijf regels0.75. Iedere regel meerder0.15- Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigtee 0.50. De 35 cents segelregt niet medegcrekend. Groote Letters naar de ruimte die zij beslaan. Burgemeester en "Wethouders der gemeente Schagen, Herinneren de ingezetenen aan de bepaling van Art. 71 van het policie reglement luidende: //Ieder bruiker van een pand, huis, tuin of ander perceel wis verpligt de straat vóór en langs het perceel liggende, be- //hoorlijk schoon te houden van gras, ruigte en vuilnis als- //mede om, wanneer dat door Burgemeester en Wethouders //is afgekondigd, te zorgen dat binnen den tijd bij die af- wkondiging bepaald, de straten gewied en schoon geveegd of //geschrobt worden, alles voor zoo verre zijn pand strekt; de wstraf op deze overtreding gesteld, is bepaald bij artikel 471 //van het wetboek van strafregt." //Ingeval eenig pand geen gebruiker heeft of daarover ge- //schil ontstaat, zal de Eigenaar op dezelfde straf, tot de na- //leving van bovenstaande bepalingen verpligt zijn." En geven wijders te kennen dat, naar aanleiding van genoemd Art: 71, de daarbij bedoelde schouw zal plaats heb ben opMaandag den 26 September 1859. Scliagen den 13 September 1859. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, H. R. de MEER. De Secretaris. A. J. van CANTFORT. He Burgemeester van Schagen; Brengt hiermede ter kennisse van Belanghebbenden, dat de gewone jaarlijksche inspectie over de verlofgangers der Nationale Militie, dit jaar niet gehouden zal worden. Schagen den 9 September 1859. De Burgemeester voornoemd, H. R. de MEÊR. De Burgemeester van Schagen. Brengt ter kennisse van Belanghebbenden, dat het Z. M. den Koning heeft behaagd, bij besluit van 28 Aug. jl., no. 59, te bepalen, dat het maximum van het handgeld, dat aan ieder recruut, die zich voor niet minder dan zes jaren voor de dienst in Indie verbindt, kan worden uitbetaald, voortaan en tot nader order zal bedragen honderd vijftig gulden wan neer hij Nederlander en honderd twintig gulden wanneer hij vreemdeling van geboorte is, alsmede dat als aanbrenggeld voor ieder recruut, hetzij Nederlander of vreemdeling, die hier te lande voor de dienst wordt aangebragt, eene premie van tien gulden zal worden betaald. Ouders en Voogden, alsmede Regenten van Gestichten, worden op deze gunstige bepaling gewezen, waardoor hun, behalve het geldelijke voordeel, de gelegenheid wordt open gesteld hunne kinderen of pupillen tot nuttige leden voor het Vaderland en de maatschappij te zien geplaatst. Schagen den 20 September 1859. De Burgemeester H. R. de MEÊR. te herstellen. Een bijenhouder te Downfield heeft de uitwerking van chloroform op de bijen beproefd, ten einde den honing te kunnen uitnemen, zonder die nijvere insecten te dooden. Hij sloot den ingang van den korf, bedekte die met een kleed, ten einde het licht zooveel mogelijk uit te sluiten en blies toen chloroform in den korf. Toen hij zag dat de bijen in slaap waren gevallen, viel het hem niet moeijelijk, ze in eenen anderen korf te verplaatsen, zonder haar eenig letsel toe te brengen. Den volgenden ochtend waren allen weder ontwaakt en gonsden rondom den korf alsof er niets met haar gebeurd ware. Voor eenige tijd is melding gemaakt van zekeren Blon- din, die op een koord den overtogt over den Niagara vol- bragt en daarbij allerlei kunstjes zou hebben verrigt. De New- York Times bevat thans een brief uit Niagara, waarin gemeld wordt, dat geen enkel woord, van al hetgeen daar omtrent is gemeld, waaiheid is; de geheele historie berustte op eene door zekeren persoon aangegane weddingschap, dat hij in twee weken meer personen naar Niagara zou lokken, dan er anders in twee maanden komen, en ten einde deze weddingschap te winnen, had hij bedoelde, door Blondin te geven, voorstellingen doen aankondigen, die echter, ver mits zich in Niagara geen zoodanige Blondin bevindt, na tuurlijk niet plaats hadden. Dc Times zegt, dat er onderscheidene stoom-en zeilfregat- ten, benevens 1000 mariuiers, naar China zullen gezonden worden. De Times verlangt ook, dat er een aanzienlijk getal troepen uit Indie, namelijk inboorlingen, naar China zullen worden gezonden. 15 Sept. De Great Eastern wordt te Weymouth thans door zulk een ontzettend getal peisonen, tegen een halve kroon (f 1.50), bezocht, dat het reuzenschip dikwerf nog te klein is, om alle bezoekers te gelijk te ontvangen, zoodat men zich genoodzaakt heeft gezien, bij plakkaat de bezoe kers uit te noodigen, niet langer dan een uur op het vaar tuig te vertoeven. Uit Adelaïde wordt dd. 18 Julij aan de Times gemeld, dat de heer Stuart wederom eene ontzaggelijke groo te landstreek heeft ontdekt, die in rijkdom van den bodem en in overvloed van water alle ontdekkingen van dien aard in Australië overtreft. FRANKRIJ K. Koning Leopold heeft, naar men zegt, bij den keizer er op aangedrongen, om de Italiaansche hertogdom men tot één staat te vereenigen, onder het bestuur van zijn tweeden zoon, den graaf van Vlaanderen. Door het ministerie van marine zijn 200,000 nieuwe projectielen voor de vloot besteld en 30,000 karabijnen voor de mariniers. De keizer heeft 50,000 francs geschonken voor de nieuwe bad-inrigting te Barèges en heeft beloofd om ook de onvoorziene uitgaven te voldoen, welke niet minder dan 200,000 francs beloopen. Te Brionne heeft eene vreemde weddingschap plaats. Een rijke Parijzenaar, die den zomer te Brionne doorbrengt, heeft 40 francs verwed, dat hij gedurende 4 dagen de laar zen van iedereen zal poetsen die dit van hem begeert tegen 10 centimes het paar. Hij staat te dien einde op de markt te Brionne en blijft daar van 's morgeus 7 uur tot 's na- URANT.

Schager Courant | 1859 | | pagina 1