DUITSCHLAND Berlijn25 Oct. Uit Coblentz meldt mendat het aldaar reeds sterk gevroren heeft en er hier en daar reeds ij3 ligt. De temperatuur is 2 graden koude. BELGIË- Brussel, 23 Oct. Het dagblad La Meuse deelt in zijne particuliere correspondentie uit Parijs mede, dat zeker per soon, wegens landlooperij beschuldigd, dezer dagen deswege teregt staande, zelf zijne verdediging voorgedragen, en in eene lange lofrede op den keizer vervat heeft. Zijn pleidooi eindigde met het voorstel, om onder al de portretten van Napoleon III deze twee regels te plaatsen: RUSLAND. St. Petersburg, 20 Oct. Den llden dezer vond men te Moskou den heer Agrimowitsch, kapitein bij het kadetten- corps, benevens zijn bediende ten zijnent vermoord. AMERIKA. New-York, 12 Oct. De eerste regter van het hoogste tribunaal van Californi de heer Terrij, die den senator IS 1NN E N L A N 1>. Schagen 2 November 1859. lcn, welke men dikwijls bij dergelijke ongelukken opmerkt. Zij opende de kagchel, haalde het jongste der beide kinde ren, vier maanden oud, uit de wieg, wierp het in het vuur en sloot de kagchel weder. Daarna nam zij het oudste der arme kleinen, liep er mede naaT de toen gloeijeud staande kagchel en liet het die ondanks de hartverscheurende kreten van het kind, herhaalde malen kussen, toen er hulp kwam opdagen. Het kind leefde, ondanks de vreeselijke wonden, den volgenden dag nog. Weenen. 24 Oct. Berigten uit Constantinopel melden, dat 14 jongelieden, kadetten ter zee, waarvan de oudste nog geen 15 jaar telde, en die zich aan boord hadden bevonden van hef fregat, dat den sultan bijna had doen in het water vallen, schuldig verklaard aan deelneming aan het complot, in eene zitting met gesloten deuren veroordeeld en, met een kogel aan de voeten^in den Bosporus geworpen zijn. 26 Oct. Graaf Collorcdo, naar men weetdezer dagen te Zurich gestorven was een der jongste diplomaten van Oostenrijk, vermits hij weinig meer dan 50 jaren telde. Hij was een door en door ervaren diplomaat. Te Rome had hij een buitengewonen invloed verworven. Hij had in zekeren zin eene soort van voorgevoel, dat hij niet oud zou worden. Toen hij van zijne regering het berigt. ontving, dat hij be stemd was om te Zurich over het vredestractaat te onderhan delen, werd hij hevig aangedaan en langen tijd hield hij zijn hoofd tusschen beide handen, terwijl hij tranen stortte, als deinsde hij terug voor de gewigtige taak, welke hem aldaar wachtte. Toen hij vernam, dat de markies de Bourqueney door Frankrijk als gevolmagtigde naar Zurich zou worden gezonden, een man, wiens zachtaardig en beminnelijk ka rakter door allen bekend is, die ooit met hem in aanraking zijn geweest, aarzelde hij echter niet om aan de roepstem van zijn vorst gehoor te geven. Neveu de rois,fih de rois et neven d'empereur, 11 en a le géniela bonté, la valeur. Niettemin werd de imperialist veroordeeld. In de vorige week is in het entrepot te Antwerpen een vreeselijke brand uitgebarsten. Het noodlottigste echter is, dat er twee jongelingen als een zoon van den koopman Lijnen en een zoon van den kapitein der pompiers Janssens alsmede de pompier Vermeulen bij omgekomen en drie an dere personen gekwetst zijn. In de Courrier de Charleroi leest men de volgende geneeswijze van Cholera-zieken. Doctor Defontaine heeft het electro-galvanisme op die zieken toegepast, en wel met het beste gevolg. Onder anderen heeft men 15 Cholera zieken, van welke er verscheidene in een wanhopigen toe stand verkeerden, in het burgerhospitaal te Bergen, binnen weinige uren genezen. Tien h twaalf minuten na de aanwen ding van het electro-galvanisme begonnen de kenteekenen te verminderen, de natuurlijke warmte keerde terug, en eene heilzame uitwaseming herstelde de zieken. Men hoopt, dat deze proeven door verderen goeden uitslag zullen worden bekroond. Toen de keizer den 26sten Sept. Kursk passeerde, hadden zich vele oude uitgediende onderofficieren en solda ten langs den weg geschaard. Z. M. groette de oude krijgers en liet ieder hunner, die bij Sabastopol gewond werd 3 roe- l>els, en de overigen aan eiken onderofficier 1 roebel en el- ken soldaat 50 kopeken ter hand stellen. Gisteren heeft Schamyl met zijne begeleiding de hoofdstad verlaten en zich langs den Nicolai-spoorweg we der naar Moskau begeven. Na een kort oponthoud aldaar zal hij naar zijne definitieve residentie Kaluga vertrekken. Broderick, te San Francisco, in een tweegevecht heeft dood geschoten, is in hechtenis genomen. Men beweert hier en daar, dat het niet eerlijk met het duel is toegegaan. Het volk was zeer verbitterd en de lijkplegtigheid van den heer Broderick was de schitterendste en indrukwekkenste, die men ooit te San-Francisco heeft gezien. De Amerikaansche dagbladen verhalen thans in het breede de wederwaardigheden, welke de koene luchtreizigers de heeren Lamounlain en Haddock, op hunne reis uit Wa- tertown ondernomen, hebben ondervonden zij hebben ge varen ontmoet, die hen waarschijnlijk zullen genezen van den lust om op nieuw te beginnen. Zij zijn namelijk neder gekomen in een onafzienbaar woud. Had hunne vaart nog eenige uren langer geduurd, zij zouden hun dood gevonden hebben in de ijsstrekeu, waar kapitein John Franklin het leven verloor. Niet zonder verwondering vernamen de reizigers, dat zij zich op 300 mijlen noordwaarts van Wateitown bevonden, en wel in eene woestijn die naar den noordpool heenleidt. Gelukkiglijk werden zij opgenomen in eene hut, waar zij een Schot en verscheidene Indianen vonden. Den 3 October mogten zij, na een ongehoord lijden, op nieuw Watertown bereiken. In den loop der vorige week, ontvingen wij, door tusschen- komst van den Burgemeester dezer gemeente, de navolgende Circulaire „De ondergeteekenden, Mr. P. A. de Lange, Jonkhr, D. C. de Dieu Fontein Verschuur van Heilo, P. A. van der Drift Mr. J. J. H. van Eeenen H. Costeu Hz. J. C. de Leeuw en W. J. Hidde Bok, te zamen uitmakende het Comité tot bevordering van den aanleg van Spoorwegen in Noord- Holland, nemen de vrijheid zich bij deze tot UEd. te wenden, met een verzoek, hunnes inziens in het belang dezer provincie, wier welzijn zij verouderstellen dat U ter harte gaat. Toen aan de ondergeteekenden, in April dezes jaars, de ver- eerende maar moeijelijke taak werd opgedragen, om te trachten eindelijk Noord-Holland in hel bezit der lang gewenschte spoor wegen te brengen, hebben zij dadelijk met de meeste inspan ning overwogen, welke middelen daartoe konden worden aan gewend. Zij hebben gemeend dat moest worden gehandeld en dat men hier niet door uitvoerige adressen tot het doel kon ge raken, maar door krachtsontwikkeling, die wezenlijk deed blijken, dat Noord-Holland spoorwegen wil. Het is hun voorgekomen, dat het noodig is plannen te be zitten, die voornamelijk zouden moeten strekken, om de ver schillende rigtingen, die aan eene hoofdlijn kunnen worden gegeven onderling te vergelijken, opdat daaruit dan met juistheid zou kunnen worden afgeleid, welke sommen benoodigd zijn. Dat men zich zoowel met het Gouvernement als met personen, in staat en bevoegd om de concessie aantevragen, in verbinding moest stellen, enz.en al de leden van het comité zijn bereid, ieder naar zijn vermogen en met opoffering van tijd en moeite daartoe medetewerken, doch het zal wel geen betoog behoeven, dat, zal men werkelijk met kracht te werk gaan, eenig fonds wordt gevorderd, om de noodzakelijke uitgaven %te dekken, en welk fonds niet alleen door de leden van het comité kan worden bijeengebragt. Ter verkrijging van dat fonds wenscht het comité een middel te beproeven, dat tevens eenigermate den maatstaf zal aange ven, voor de belangstelling, die de pogingen om aan Noord- Holland eenen spoorweg te verschaffen mogen ondervinden. De ondergeteekenden hebben de eer daartoe voortes tellen lo. dat zij. die belang stellen in den aanleg van spoorwegen in Noord-Holland, daarvan doen blijken, door zich, bij onder- teekening van nevensgaand billet, te verbinden tot de storting van minstens ƒ10, 2o. zij, die deze bijdrage verstrekken, zullen worden aan gemerkt als leden eener verecniging tot bevordering van den aanleg van Spoorwegen in Noord-Holland. 3o. bij eene gewenschte deelneming, zullen zij die hunne bijdragen hebben toegezegd, door de zorg van het comité, tot het houden eener algemeene vergadering te Alkmaar bijeenge roepen worden, in welke vergadering in de eerste plaats door de aanwezigen zal worden beslist, of er van genoegzame deel neming is gebleken, om de vereeniging als gevestigd te be schouwen. 4o. in genoemde vergadering zal het comité verslag doen van zijne verrigtingen tot heden en zijne verdere nitzigten, doch zich daarna onmiddelijk als ontbonden beschouwen, ten einde door de vergadering, bij meerderheid van stemmen, een nieuw comité zou kunnen worden opgerigt, belast met de taak om zoo mogelijk het aangevangen werk te voltooijen; 5o. deze vergadering zal later, zoo noodig, op nieuw door

Schager Courant | 1859 | | pagina 2