(Derde Jaargang.) N°. 114. A°. 1S59. ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. DONDERDAG 1 DECEMBER. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. BERIOT. Eenige Geabonneerden dezer Courant hun verlangen te kennen hebbende gegeven dat zij de berigten van de JHarkt te Schagen gaarne vroeger wenschen te ontvangenzoo is de Uitgever bereidom aanvangende primo Januarij 18G0op Donderdag terstond na afloop der Jïlarkt een volledig marktberigt daarvan afzonderlijk af te drukken, en voor de geabonneerden gratis bij hem verkrijgbaar ie stellen. Aan hendie het franco per post wenschen te ontvangenzal daarvoor per 3 maan den 13 Cis. worden berekend. Aan hendie de Courant des Vrijdags verlangen te ontvangenhetzelve te gelijkertijd franco zal worden toegezonden. Het zal de uitgever aangenaam zijnhet verlangen der geabonneerdendien aan gaande tijdig franco te mogen ontvangen. De ITilgever. BEKENDMAKING. ENG ELAND. Londen, 21 Nov. De defensie-commissie is, na genomen proeven, tot de overtuiging gekomen, dat de drijvende bat terij, thans te Chattam, niet bestand is tegen Armstrongs geschut. Er zullen dan ook geene drijvende batterijen meer gebouwd worden. 7 Nov. 1858." FRANKRIJK. R "TStiS 3)3133 UIAÜBIiSn: Voor SchagenJ J.OO. Franco per po«t door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verzchijnt iederen Donderdagmorgen. Drieven Franco. 3-31308 3)32 23)732Ï3S1333B 5 Van een tot vijf regels/O 75. Iedere regel meerder0 15. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten 0.50. De 35 cents zegelregt niet medegerekend. Groote Letters naar de ruimte die zij beslaan. De Burgemeester van Schagen; Verwittigt, dat door het vertrek naar elders van W. Heszier, de betrekking van marktmeester, alhier is komen te vaceren en noodigt, mitsdien belanghebbenden uit, zich in den loop dezer week, bij verzoekschrift op zegel, aan den Raad dezer gemeente, tot het in aanmerking komen, bij de vervulling dier betrekking, aan te melden. Schagen den 29 November 1859. Be Burgemeester voornoemd, H. R. de MEER. BUITENLAND 22 Nov. Dezer dagen is het lijk van den heer Withers kapitein van den Royal Charter, aan land gespoeld. Men vond bij hem een gouden horologie, ft St. 36 in goud en eene fraaije zilveren snuifdoos, met de inscriptie: "Geschenk van de passagiers van de Glocester aan kapitein Withers, In de uitgebreide ijzerfabriek van de heeren Gibbs Brothers te Deepfield, is dezer dagen een ontzaggelijk zwaar vliegwiel in stukken gevlogen, ten gevolge waarvan het dak inviel, een persoon gedood en drie anderen erustig gekwetst werden. 23 Nov. Vrijdag 11., terwijl de sneltrein van Londen naar Exeter, met een spoed van 60 mijlen per uur daarheen stoomde, sprong een matroos, die zijn pet verloren had, uit een waggon, ten einde zijn hoofddeksel op te rapen. De pik broek is er met een gebroken arm afgekomen. Op den County Down spoorweg in Ierland, is Maan dag 11. een trein gederailleerd, ten gevolge waarvan 6 per sonen min of meer ernstig gewond en een rijtuig eerste klasse en een waggon vernield werden. 24 Nov. De satirieke Punch bevat eene caricatuur op het (heden per telegram tegengesproken) gerucht, dat lord Cowley den keizer het voorstel heeft gedaan tot eene gelijk tijdige wederkeerige ontwapening, en daarvan Engelands toetreding tot het congres zou hebben afhankelijk gemaakt. De keizer drukt nameiijk op de veêr van een blaasbalg, in den vorm van een hondje, waardoor dit den mond opent en den Engelschen luipaard aanblaft. Van den Royal Charter is weder ft St. 1200 aan so- vereigns door de duikers opgehaald; men heeft hoop, ook de staven goud te vinden, die onder de overblijfselen van het schip bedolven zijn. Ook zijn weder 39 lijken van de bij de schipbreuk van dit vaartuig omgekomenen gevonden, tot nog toe zijn echter slechts 9 of 10 dier lijken herkend. Verscheidene Iersche bladen spreken thans ten gunste van de oprigting van corpsen vrijwilligers, gelijk die in En geland zijn gevormd, of beter gezegd, zij verlangen dat de regering die oprigting vergunne. Weder andere bladen ver langen, dat de geheele Iersche jongelingschap, die in staat is de wapenen te dragen, zich ter beschikking van den paus stelle, ten einde deze, met de hulp van het getrouwe Ier land, aan zijne vijanden het hoofd kunne bieden. Parijs, 20 Nov. Ofschoon bij vroegere veldtogten wel eens gebruik is gemaakt van luchtballons, om het vijande lijk leger te bespieden, heeft dit middel toch nog altijd een voornaam bezwaar opgeleverd, omdat men de ballons niet genoegzaam in alle rigtingen kon besturen noch ietier oogen- blik alle noodige bewegingen laten maken. Dat laatste is eindelijk door den heer Camille Vert uitgevonden, die in het palais de 1'industrie, in tegenwoordigheid van den keizer, in het klein, verschillende proeven heeft genomen met ballons, die hij naar een geheel gewijzigd stelsel heeft ingerigt, er wordt bij deze ballons tevens, door een verbeterd stelsel van parachutes, voor de veiligheid gezorgd. De proeven zijn uitmuntend uitgevallen en de keizer heeft den uitrinder zijne tevredenheid te kennen gegeven. 21 Nov. Als een voorbeeld van de geestdrift onder de troepen voor de Chinesche expeditie kan dienen, dat toen, zich te veel vrijwilligers hebbende aangeboden, gevraagd werd, wie nog verkoos in Frankrijk te blijven, er van de 1000 man naauwelijks 40 hierop toestemmend hebben ge antwoord. Baron Rothschild, die in de straat Lafitte bereids 10 huizen, van No. 15 tot 24, bezat, heeft nu ook No. 25 voor 382,000 fr. aangekocht. Deze gezamenlijke percelen leveren hem eene huur van 1 millioen fr. op. - 22 Nov. La Gazette du Nord maakt gewag van een hondje, dat zich te Petersburg bevindt; het wordt Lelio genoemd. Het blad verhaalt het volgende: "Een dominospel werdt tusscken Lelio en ons gespeeld en door het hondje

Schager Courant | 1859 | | pagina 1