ALGEMEEN NIEUWS-, AD VER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Derde Jaargang.) N°. 115. (V A". 1859. DONDERDAG 8 DECEMBER. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. Eenige Geabomieerden dezer Courant hun verlangen te kennen hebbende gegeven dat zij de berigten van de JUarkt te Schagen gaarne vroeger wenschen te ontvangenzoo is de Uitgever bereidom aanvangende primo Januari) 1SG0, op Donderdag terstond na afloop der Markt een volledig marktberigt afzonderlijk af te drukken, en voor de geabonneerden gratis bij hem verkrijgbaar te stellen. Jan hen, die het franco per post wenschen te ontvangen, zal daarvoor per 3 maan den 13 Cts. worden berekend. Aan hendie de Courant des Vrijdags verlangen te ontvangenzal hetzelve te gelijkertijd franco worden toegezonden. Het zal den uitgever aangenaam zijn, het verlangen der geabonneerdendien aan gaande tijdig franco te mogen ontvangen. De Uitgever. BUITENLAND. ENGELAND. Londen, 23 Nov. Dezer dagen heeft de polieie, onder een verbazenden toeloop van nieuwsgierigen, niet zonder veel moeite, een wilden Kaffer gearresteerd, die zich in het Higbgate bosch had verborgen, waar hij zich een hol had gegraven, en leefde van schapen, welke hij uit de weiden stal en boven een groot vuur roosterde. Hoe de man, die geen woord Engelsch verstaathier te lande is gekomen, is tot nog toe een raadsel. FRANKRIJK. Parijs, 26 Nov. Berigten uit Nizza melden, dat generaal Garibaldi,'gedurende zijn verblijf aldaar, met geestdrift door de bevolking is ontvangen; hij heeft verklaard, dat hij de beste verwachtingen had voor de toekomst van midden-Italie, doch ontveinsde het niet, dat het zeer wel mogelijk was, dat Italië weder in een oorlog zou worden gewikkeld. «Men zal dan zien", zeide hij, '/wat Garibaldi zal doen, wanneer men hem geheel vrij laat handelen. SCHAKER f COURANT. ABiHnamanïSïaiaa TCDS laia lunsman: Voor SchagenJ l.OO. Franco per poit door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Conranten0.10. Verzchijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven Franco. 1PB338 ft» AftTMWlimiB: Van een tot vijf regel»f O 75. Iedere regel meerder0 15. Geboorte-, Huwelijk»- en Doodberigten 0.50. De 35 cent» zegelregl niet medegerekend. Groote Letters naar de ruimte die zij beslaan. IIF li 10 T 29 Nov. In den verloopen nacht zijn proeven geno men met het onuitbluschbaar seinlicht van den heer Silas. Het licht was langs de gehcele rivier zoo schel, dat menigeen meende, dat de boot, waarop het was geplaatst in brand stond. Om de uitbluschbaarheid te bewijzen, deed men het licht op eene diepte van 30 voet in de rivier zinken en toch bleef het met grooten glans schitteren. Deze uitvinding zal weldra op de geheele vloot worden toegepast, De commissie, belast met het doen van onderzoek, aangaande den staat van centraal Afrika heeft verslag uitge bijt. De reeds vroeger medegedeelde berigten, die in de fa brieksteden van Engeland zoo groote sensatie hebben gemaakt, worden geheel bevestigd. Het geheele land is uitmuntend geschikt^om ten voordeele van den handel te worden geëx ploiteerd. De streek langs de Zambese en de Shire levert eene groote hoeveelheid voortreffelijke katoen op, terwijl het ver voer daarvan zeer gemakkelijk kan geschieden, daar de eerstgenoemde rivier, die in het land der Cazimben haar oorsprong heeft en in het kanaal van Mozambique uitloopt, geheel bevaarbaar is voor schepen van vrij groote diepgang. De hoofdplaats der aan de Sena-rivier gelegen provincie is Tetta, welke stad bijzonder goed geschikt is voor een entre pot. Koning Victor Eraraannel wordt eerstdaags te 'ZZ3 ver- wacht. 29 Nov. Onder de prijzen, die voor de tombola in de opera zijn ingezonden, is er een, waarover de commissie in groote verlegenheid is. Het is eene schilderij van Nader. Een Italiaan in zijn nationaal costuum heeft aan den eenen voet de laars, welke Italië voorstelt, deze is in zeer slechten toestand, en met zeer vele lappen voorzien, waarop geschre ven staat: wrede van Villafranca, tractaat van Zurich, con gres, Magenta enz. Achter den Italiaan zit een Zouaaf, wiens rug men slechts ziet, doch in wien men dadelijk den keizer herkent; deze is bezig eene laars te lappen. Regts staat eene buste van Garibaldi; de achtergrond is zeer bewolkt en aan de voeten van den Italiaan ligt eene bom, die op bet punt staat los te barsten. De Italiaan ziet er zeer bedrukt uit en spreekt de woorden uit, die onder de schilderij zijn geschre ven: «zal ik thans gemakkelijker loopen dan vroeger?" De commissie heeft dat stuk geweigerd, doch Nader be weert, dat ztj dit niet mag doen-, de keizer zal worden ge raadpleegd. Er is reeds 1500 fres. voor geboden, indien bet geweigerd wordt. Te Doulon (Beneden-Loire) hadden eenige werklieden een schat van 25,000 fres. ontdekt, in louis van 48 livres, met de borstbeelden van Lodewijk XV en Lodewijk XVI; zij hadden dien schat onder elkander verdeeld en af gesproken, daarvan aan niemand iets te zeggen. Daar deze muntstukkeu echter niet gangbaar meer zijn, leverde de wisseling daarvan moeijelijkheden op en ontstonden er ver moedens. De justitie beeft onderzoek gedaan en al de werk lieden zijn gearresteerd. Uit Tanger wordt gemeld, dat de keizer zich nog te Mequinez bevindt. Tusschen die stad en Rabat (Nieuw Salé) zijn thans de Marokkaansche troepen, ten bedrage van 30,000 man, geconcentreerd. De keizerlijke voorhoede bevond zich te Ain-Hayé, waar men ijverig bezig is, met het opwerpen van redoutes en batterijen, ten einde den toegang tot de hoofdstad te dekken. Keizer Abd-er-Ramanu had rondom de hoofdstad reeds aanzienlijke versterkingen laten aanleg gen, doch deze zijn in den laatsten tijd aanmerkelijk verbeterd en uitgebreid. De keizer is zeer te leur gesteld in zijne ver wachting, om aan den oorlog een godsdienstig karakter te geven; het is hem niet gelukt, het Mahomedaanscb fanatis- mus zoodanig aan te wakkeren, als wel in zijn plan lag. Het leger toont over het algemeen liever om buit, dan voor hun geloof, te vechten. De Schelloks, die de bergstreken rondom Tafilet bewonen, hebben geweigerd aan zijne oproeping gehoor te geven, en verklaard, zich zeiven te zullen verdedi gen, wanneer dit noodig was. Men is bezig onderzoek te doen naar het aantal werk. lieden, dat zich te Parijs bevindt. Men schat die op onge.

Schager Courant | 1859 | | pagina 1