ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- :wl'-v TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Derde Jaargang.) N°. 11<>. A°. 1859. DONDERDAG 15 DECEMBER. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. ENGELAND. FRANKRIJK. Parijs, 5 Dec. Den 3den dezer stonden voor het geregts- hof in het' departement der Manie teregt zekere Defert en zijne vrouw, landbouwers in het kanton ille-sur-Tourbe, be schuldigd van vreeselijke mishandelingen, gepleegd op hunne dochter, een meisje van 17 jaar. SCHAKER ^9,' COURANT. Aawnnmumjïuaa TMH mra uiünwijn: Voor SchajjenJ.OO. Franco per po»t door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verachijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven Franco. viisaa ftn nirrrmötmn Van een tot rijf regeltf 0 75. Iedere regel meerder0 15. Geboorte-, Huwelijkt- en Doodberiglen 0.50. De 35 centi regelregt niet medegerekend. Groote Letters naar de ruimte die zij beslaan. BERIOT. Eenige Geabonneerden dezer Courant hun verlangen te kennen hebbende gegeven dat zij de bcrigten van de Jllarkt te Scha gen gaarne vroeger tvenschen te ontvangenzoo is de Uitgever bereidom aanvangende primo Januarij 18(50, op Donderdag terstond na a/loop der Markt een volledig marktberigt afzonderlijk af te drukkenen voor de geabonneerden gratis bij hem verkrijgbaar te stellen. Aan hendie het franco per post tvenschen te ontvangenzal daarvoor per 3 maan den 13 Cis. worden berekend Aan hendie de Courant des Vrijdags verlangen te ontvangenzal hetzelve te gelijkertijd franco worden toegezonden. liet zal den uitgever aangenaam zijnhet verlangen der geabonneerdendienaan- gaande tijdig franco te mogen ontvangen. De LTitgever. BUITENLAN I) Londen, 7 Dec. De Times bevat eene correspondentie van de Kaap de Goede Hoop, waarin zij, die van plan zijn, daarheen als landverhuizer te vertrekken, worden opmerk zaam gemaakt op sommige harde bepalingen, die door het parlement aldaar zijn uitgevaardigd. Iedere dienstbode wel ke een vergrijp begaat, waarvoor hij vroeger voor den bur gerlijken regter kon worden geroepen, kan thans met gevan genis worden gestraft en zelfs cellulair of op water en brood; tegen een meester kan een dienstbode echter slechts voor den civielen regter regt verkrijgen. De Londensche politie schijnt weinig te doen te heb ben, hetgeen een gunstig teeken des tijds ia; zij is op de vernuftige gedachte gekomen om op het voorbeeld der mili tairen, in verschillende wijken der stad, sociëteiten op te rigten, waar onderrigt wordt gegeven in aardrijkskunde, ge schiedenis, de Engelsche taal, het boekhouden en zelfs in de exacte wetenschappen; er wordt zelfs muziek gemaakt en er is in een dezer sociëteiten een goed georganiseerd orchest, geheel uit politieagenten bestaande. Het nut der reddingstoestellen bij brand bleek giste ren nacht op treffende wijze. In Highstreet was een zware brand uitgebroken, waardoor de bewoner, diens vrouw, 74- jarige moeder, zes kinderen, de dienstmaagd en de knecht, die allen in het bovenhuis sliepen, in groot levensgevaar verkeerden, totdat de heer Wood, de bestuurder van den reddingstoestel, er met de grootste inspanning in slaagde hen allen te redden. Zijn eigen leven liep daarbij groot ge vaar. Het huis brandde geheel uit en de belendende pakhui zen werden zwaar beschadigd. Binnen weinige jaren heeft de moedige Wood het leven van 112 menscheu gered. De moeder wordt beschuldigd, op zekeren dag het ligchaam van hare dochter met sterkwater te hebben begoten, zoodat zij vreeselijke open wonden ontving. Iederen dag werd zij met een stok over het geheele ligchaam geslagen, en dikwijls haalde haar vader dan hare handen met een door een kastrol loopend touw in de hoogte, zoodat zij naauwelijks met hare teenen den grond konde bereiken. In de maand Maart jl. bonden de ouders haar op eene bank en legde Defert stukken gloeijende kool op hare beenen en op de borst en den hals, daarna kwam de moeder en raakte met eene spons met sterkwater deze brandwonden aan; zoodra zij na eenige dagen aan het genezen waren, werden zij op nieuw gebrand en met s'.erkwater ge.vasichen, en opdat men haar niet zou hooren schreeuwen, werd haar een doek in den mond gestopt. lederen nacht werd zij in eene kist opgesloten, die niet lang genoeg was om regtnit te liggen en waarin eenige gaten voor de ademhaling waren geboord; dik wijls bleef zij ook dagen achter elkander daarin opgesloten. Menigmaal, zoo verklaren hare broeders, zagen zij de moeder de tang gloeijend maken, en werd zij dan in alle deelen des ligchaams daarmede geknepen. Over dag moest zij hard wer ken, niettegenstaande de smart, die hare wonden veroorzaakte. Bovendien worden de ouders beschuldigd van allerlei onzede lijke gruwelen, die de kieschheid verbiedt mede te deelen. De broeders van het arme meisje werden dikwijls genoodzaakt de beulen hunner zuster te zijn. De besch. geven voor, dat zij van hunne ouderlijke magt gebruikt maakten, omdat hunne dochter verboden omgang had met een vroegeren knecht, het geen echter door vele getuigen wordt tegengesproken. Het arme meisje, Adeliua geheeten, doet al haar best de waarheid te verbergen en het gedrag fcarer ouders te verzachten, doch de verklaring harer broeders en de wonden zijn daar, om de waarheid en de mishandelingen volledig te bewijzen. Het Geregtshof heeft Defert en zijne vrouw veroordeeld tot levenslange dwangarbeid. 6 Dec. Vorst von Metternich zoekt een hotel voor de Oostenrijksche ambassade, doch kan dit moeijelijk vinden. Op de place Veadöme is er een te huur voor 50,000 frs. 7 Dec. De chloroform zal weldra door een veel een voudiger middel verdrongen worden. De beroemde heelkun dige Velpeau heeft in de académie de médecine mededeeling gedaan van eene ontdekking van Dr. Broka. Dit middel, om iemand binnen korten tijd bewusteloos en gevoelloos te ma ken, bestaat eenvoudig daarin, om hem op een lichtgevend stralen afwerpend ligchaam, dat op 15 duim afstands van de oogen wordt gehouden, te doen staren. De heer Broka heeft op vele personen, die door deze ontdekking bewuste loos waren geraakt, belangrijke operatien gedaan. De lieer Velpeau is wel is waar nog niet geheel van de waarheid de zer mededeeling overtuigd, doch er is op zijn voorstel beslo ten proeven te nemen. Eene jonge weduwe van 23 jaar, sedert kort te Lvou

Schager Courant | 1859 | | pagina 1