ENGELAND. FRANKRIJK. De heer Roger vertrekt in Janaarij naar Belgie, om te Antwerpen vier gastvoorstellingen te geven: daarna zal hij, Brussel, Gent, Lnik en 's Gravenhage bezoeken. DUITSCHLAND BUITEN L A N I) Londen, 15 Dec. In de Medway heeft men een oud ka non gevonden, dat naar men gelooft, alkomstig ir van een der oorlogsbodems, die ondor de regering van Karei II door de Ilollandsclie vloot, onder admiraal de Ruyter, bij Ohat- tam werden verbrand. Naar luid van berigten uit Gibraltar, had men zich in geheel Marokko tot den heiligen oorlog tegen Spanje gewa pend, en waren de stammen van Mogador voornemens 44,000 ruiters en ruim 116,000 man infanterie in het veld te brengen. 17 Dec. De admiraliteit heeft besloten, de kazerne te Chatham aanmerkelijk te vergrooten. Tot dit einde zullen 20 hnizen en 2 hotels moeten worden omgehaald, welke be reids door de regering zijn aangekocht. Het geheele werk zal 100,000 lïï. St. kosten, waarvan het grootste gedeelte reeds door het parlement is toegestaan. 20 Dcc. Mevrouw Jenny Goldschmidt Lind is, naar men zegt, voornemens een fonds daar te stellen voor ver armde zanaers, gelijk er reeds twee bestaan voor tooneel- spelers en hunne huisgezinnen. 22 Dec. De Engelsche regering heeft, naar men zegt, besloten, om de kustverdedigingswerken ook tot Ierland uit te strekken. Sir John Pakington, eerste lord der adrairaleteit onder het vorig ministerie, heeft zich op eene meeting te Droitwich, ton gunste van de beweging voor de oprigting van corpsen vrijwilligers uitgelaten, en bij gelegenheid te kennen gegeven, dat hij een inval in Engeland beschouwde als een plan, dat gemakkelijker was op te vatten dan uit te voersn. Parijs, 15 Dec. Er is dezer dagen alhier een zonderling man gestorven, met name Largois, woonachtig op den bou levard Montparnasse, Largois moet een hoofd gehad hebben zoo groot als eene domkerk, om er zooveel in te bewaren als hij deed; hij was schilder, graveur, dichter cn muzikant. Nooit heeft hij echter iet* van zijne kunstvoorbrengsels in het licht gegeven; alleen zijne weinige vrienden kennen zijn talent. De mau was zonderling, tnaar zijn lot was het niet minder. Hij werd te Parijs geboren den lOden Dec. 1759 te een uur's middags, en overleed te Parijs op lOden Dec. 1859 ook ten een unr 's middags. Dus had hij juist, klok slag juist, 166 jaren geAeefd. Een ihorohagiemaker zon het «iet beter berekend en gemadkt hebben. Men wilde heden weten, dat de maarsehaflc Mac-Ma- hon den keizer heeft gevraagd, of hij den eeredegea, die hem door de Ieren was aangeboden mogt aannemen. Het ant woord van Napoleon III was ontkennend, en heeft mitsdien een gunstigen indruk op de Engelschen gemaakt, omdat het -aanbod van den degen als eene manifestatie vau de jegens Engeland vijandige Ieren werd beschouwd. - 18 Dec. De fraaije en kostbare schilderij, die de ko ning van Relgie aan de bij ket dezer dagen gegeven bal iu de opera gebonden tombola heeft geschouken, is ten deel gevallen aan den zoon vau een voormaligen zanger, die een post vau 1500 fr. jaarlijks bekleedt bij de bureaux van het bestuur der opera. Reeds heeft men hem 80,000 fr., zijnde het kapitaal van zijn tractement, geboden. Jeau Petis, de gewezen minnaar van Angeline Lemoine, is door een koffijhuishouder te Parijs in dienst genomen; deze denkt daardoor vele bezoekers te lokken. Uit Rome wordt het berigt bevestigd, dat de Fransche troepen de stad zullen verlaten, en vervangen worden door Napolitaansche, 22 Dec. De berigten uit Hongarije zijn van allerongun- stigsten aard; eene omwenteling schijnt niet lang meer te zullen Uitblijven. 20 Dec Er heeft een groot diner aan de Tnilerien plaats gehad, ter eere van den Prins van Oranje; prins Na poleon, prinses Clotilde en al de ministers waren daarbij te genwoordig. 23 Deo. De Parijsche kersboomen en andere uitstal lingen hebben dit jaar eene buitengewone weelde en pracht Jjad, ter dood veroordeeld. Gevoellens hoorde-zijTiaar dood- wcn voorraad was afgeklommen, door de koude bevangea en op die wijze omgekomen. Weenen, 14 Dec. Een schrijven van hier aan de Bres- lauer Zeiltuig betwijfelt, of de Oostenrijksche regering de voorgenomen vermindering van het leger zal kunnen ten uitvoer brengen, en gelooft, dat, wanneer zij niet aan het steeds dringender verlangen naar hervormingen toegeeft, zij geene vier weken lang een leger van 400,000 man zal kun nen ontberen. Het schrijven wijst, in verband daarmede, op de strenge maatregelen, waarmede de regering thans tegen de //oproermakers" (oamelijk de protestanten) in Hongarije begint op te treden. Zoo moet alweder bij onderscheidene super-inteudenten aldaar huiszoeking zijn gedaan, daar men hoopte, compromitterende papieren bij hen te zullen vinden. Daar velen van hen verklaarden, dat zij slechts door geweld gedwougen hunne papieren zouden overgeven, moet men hunne woningen en bewaarplaatsen opengebroken en daaruit medegenomen hebben wat men vond. De super-intendent van Komorn sloot de deur van zijn huis en weigerde de po litie er in te laten. Merkwaardig was het daarbij, dat zich in de ueheele stad geen sloteumaker opdeed, die voor de politie de deuren en kasten van dien super-intendent wilde open breken, zoodat ten slotte de buksenlader uit de vesting moest worden gehaald, die dan ook' het gevorderde werk verrigtte. 19 Dec. In verband met het door eenige buitenland- sche bladen medegedeelde gerucht van eene abdicatie des keizers, maakt het volgende voorval het onderwerp der ge sprekken in de salons alhier uit. Toen namelijk het gerucht ter oore des keizers kwam, vond hij daarin aanleiding tot de volgende scherts. Hij uam zijn zoon, den troonopvolger, op zjjne schouders, en trad, gearmd met de keizerin, voor een spiegel. Deze groep vormende, wendde hij zich tot de in de kamer aanwezige personen, en vroeg: Welnu mijne heeren, zie ik er uit als iemand, die op pensioen moet wor den gesteld. De Wander er deelt mede, dat in eene groef nabij Czortkow (Gallicië), op eene diepte van 5 vademen, het ge raamte van een maramouth is gevonden, dat naar Zaleszcyke aan de overheid is gezonden, om van daar herwaarts te wor den overgebragt. Een slagtand, dien men het eerst vond, werd door de arbeiders voor hout aangezien en doorgehakt; het overige gedeelte werd echter door den Czortkowschen regter, die zich derwaarts had begeven, gered, onder wiens toezigt alstoen de verdere uitgraving met groote voorzigtigheid werd bewerkstelligd. Het overgebleven gedeete van den slagtand is 2 voet lang en ongeveer 6 duim in diameter, de knie schijf heeft de groote van eene mansschedel, de ribbeu en de overige gebeenten zijn van buitengewone afmetingen. Berlijn, 21 Dec. Eergisteren is te Dautzig de nieuwge bouwde rijksschroefkorvet Gaztlle van stapel geloopen. Het een treffend schouwspel, toen het schip, bij het afloopen, de ijskort, waarmede de stroom bedekt was, vaneenreet en zich daartusschen een weg baande. Naar meu uit Giessen meldt, hebben verscheidene personen den 14den aldaar in groot levensgevaar verkeerd, ten gevolge eene schromelijke onvoorzigtigheid. Een van de bewoners der stad, die 's daags te voren gastoestellen in zijne woning had doen plaatsen, blies bij het naar bed gaan de vlam uit zonder de kraan toe te draaijen. Zijne slaapka mer werd daardoor zoodanig vervuld met gas, dat verschei dene vogels en eene kat door gemis van versche lucht stier ven; de vrouw des bewoners geraakte buiten bewustziju en de man zelf, die het ongeluk veroorzaakt had, behield ter naauwernood zoo veel kracht en tegenwoordigheid van geest, dat hij de kamer kon verlaten en om hulp roepen. IJlings begaf hij zich naar een geneesheer, die, de oorzaak van het onheil bespeurende het binnentreden van een der hnisgenoo- ten tijdig genoeg verhinderde en eene geduchte ontploffing daardoor voorkwam. De toestand des koniugs van Pruissen is in de laatste dagen geenzins bevredigend geweest; Z. M. verkeert grooten- deels in een slaapzieken toesland; de hooge lijder let weinig op zijne omgeviug en herkent bijna geen der hem naderende personen, een verschijnsel dat zich in de laatste maanden met toenemende hevigheid heeft voorgedaan. Bij de Jury te Rottwiel werd eene boerin, die het jonggeboren kind van hare ongehuwde dochter verworgt? in poppen ten toon gespreid. De nieuwste zijn auto<- van drie voet lengte, die alle menschelijke beweging bootsen en 8001500 fr. kosten. De eigenaar van het beroemde £afé de .JjEN, ^Mais Royal, de beer Qnestel, is de» laav»^.Tiu ',ji t0t 'ï<Tti'_'ii'- en qb« te Helder overrc-ci.. nu oni li.'n. Sluier,'5» aan en vroeg alleen of zij ook de proceskosten moest II. Boot». Jlkmaai wl Dec" Door de Beijersche regering zijn Gebs néijding, h rotnwen.™jgji we constructie aangeschaft, nit geron- B. li. Zuriohe, Bcrcntjk. te Munchen wonend cn^a^ehc&e .To f. j. G.sjet deze pistolen Ski'

Schager Courant | 1859 | | pagina 2