FRANKRIJK. DU ITSCHLAND Weenen, 9 Jan. Uit Pesth wordt van 7 dezer gemeld, dat, terwijl het 5de regiment uit Venetie naar Hongarije is opgerukt, thans aanzienlijke troepenversterkingen uit Hon garije naar Zevenbergen worden gezonden, ten gevolge der weigering van de aldaar wonende Szeken, om de belastingen te betalen. Het is bekend, dat de belastingen aldaar, even als in Hongarije, in de laatste tien jaren verdubbeld zijn, behalve de talrijke buitengewone heffingen, opcenten enz. Daarbij moet de wijze van inning dier lasten zeer ergerlijk zijn. In de meeste gevallen worden de ingezetenen slechts eenmaal aangemaand om binnen drie dagen te betalen, en, zoo zij daaraan niet voldoen, hnnne bezittingen bij executie verkocht, waarbij de executerende ambtenaren zorg dragen, de kostbaarste voorwerpen tot spotprijzen voor zich te laten iukoopen. Zoo moeteu er ambtenaren zijn, die zes of acht jaar geleden doodarm aldaar aankwamen en thans, ofschoon hun jaarlijksch tractement niet hooger dan 6 of 800 gulden is, er de rijkste equipages op nahouden. Intusschen moet zich een dier ambtenaren onlangs er op beroemd hebben dat de vier prachtige paarden zijner equipage hem slechts 21 fl. 20 kr. hadden gekostIloe groot de ontevredenheid moet zijn, welke dit een en ander verwekt, is allezins begrijpelijk. ITALIË. Turijn, 6 Jan. Uit Florence wordt gemeld, dat het bal van den gouverneur-generaal van Midden-Italië, den heer Buon-Compagni, op den lsten Januarij, in het paleis della Crocetta, eenige oogenblikken is verstoord door de losbars ting van twee bommen. De paniek was zeer hevig, doch slechts van korten dunr en niemand is gewond. De misda digers waren van plan geweest deze bommen door de veu- sters in de zaal te werpen, doch hadden den worp slecht berekend, want de moordwerktuigen vielen langs het ven ster in den tnin neder en barstten dddr los; er werden nog twee bommen in den tuin gevonden. Men gelooft de misda digers reeds op het spoor te zijn. H1 ft E L A I\ 1>. Schagen 18 Januarij 1860. De Singapore Freeprese van 1 December liet berigt mcdedeelende. dat de telegraaph-kabel tnsschen Singapore en Batavia met goed gevolg is gelegd, zegt dat te dier ge legenheid dépêches van gelukwensching zijn gewisseld tus- schen de vertegenwoordigers van Nederland en Engeland in den Indischen Archipel en tusschen de handelaren van Ba tavia en Singapore. Uit (.ene dcpêsche in genoemd blad,van 24 Nov., blijkt dat ook eene telegraaphlijn van Batavia naar Palembang zou worden aangelegd. Het volgende is eene opgave van personen, die in bet jaar 1859 in de VereenigdeStaten zijn overleden, en den ou derdom van 100 jaren en daarboven bereikt hebben. Ph.Jcs- see, Virginië, 129;Caesar (een kleurling)Lousiaua, 138;Aunt- Candar, New-Yerseij, 103; Zelphij Schanck, New-Yerseij, 119; Nancij (een slaaf), Alabama, 100; SarahMallorij (eene kleurlinge), Virginië, 120; Hannah Philips, New-Yerseij, 118; Ths. Sweenij, Pensijlvanië, 122; Marij Shaugnesseij, Massachusetts, 112; Elisabeth Carter, Zuid-Carolina, 101; Phoebe Christian (kleurlinge), Ohio,118; Polly Boston (kleur linge) Maryland, 109; John Dikson, Ohio, 110; "Virginië Pord (kleurlinge), Washington, 120; Anna Pope, Massachu setts, 105; Sara W. Hughes,Mississippi, 113;SusannaHar- neij, Rhode Island, 100; James Kean, Pensijlvanië, 105;Wm. Owens, Virginië, 100; Wm. Sims. New-York, 102; Eliza- beth Gammel, Georgië, 115; John Ultmger, Tennesse, 104; John Wilson, Maine, 103; Phillis, (een slaaf) 100; George Woodhouse (eene kleurling), Virginië, 120; Mrs. Greenly eene (kleurlinge), Pensijlvanië, 110. Parijs, 8 Jan. Het Journal de Loir-et~Cher meldt het volgende //In de gemeente Josnes woont eene familie, be staande uit vijf personen, twee broeders en drie zusters, wel ke te zamen 398 jaar oud zijn. Jean Cosson is 84, Noé 83; Marie 80, Madelaine 78 en de jongste Marthe 73 jaar oud, zij genieten allen de beste gezondheid en werken van 's mor gens vroeg tot laat in den avoud op het land. Te Lyon wordt eene petitie aan den senaat geteekend, waarin de schoonste helft van het menschelijk geslacht om eene belasting verzoekt op alle ongehuwde mannen boven de 40 jaar; aangaande deze petitie, welke bet plan is van eene jeugdige en schoone corsetmaakster, bevat Le Salut Public den volgenden brief: «-Mijnheer de redacteur, ik ben 40 jaar oud en ongehuwd en toch ben ik niet nutteloos ofinproduc- tief. Eene jeugdige en schoone corsetmaakster van onze stad doet, naar ik verneem, een verzoekschrift aan den senaat on derteekenen, waarin om eene belasting op de 40jarige onge huwde mannen wordt verzocht, even als of wij honden wa ren. Het is vernederend, op mijn woord van eer, om onder de hondenklasse te worden gerangschikt, en men mag vra gen, waarom de beminnelijke corsetmaakster niet wil, dat wij met muilbanden moeten loopen. Zou er echter niet iets op te vinden zijn? Daar genoemde petitie waarschijnlijk gee- ne andere reden heeft, dan dat sommige dames bang zijn als jonge meisjes met grijze haren te sterven, zoo stel ik voor, dat er eene algemeene vergadering van al de huwbare en hu- welijkslustige meisjes en van al de ongehuwde, veertigjarige mannen plaats hebbe; misschien zullen de eerstgenoemden daar dan wel een man kunnen vinden". 9 Jan. Op bevel der politie moeten thans alle restau rants, wijnhuizen en herbergen, in de nabijheid der markt plaatsen, met middernacht gesloten en mogen niet vroeger dan des ochtends ten vijf ure wedeT geopend worden. Toen dezer dagen aan de eigenaars van die inringtingen van dit besluit werd kennis gegeven, bleek het, dat onderscheidene van deze huizen geene deur— of vensterluiken hadden. Zij waren sedert 20 jaren niet gesloten geweest. Men schrijft uit St.-Michiel (Meuse) 5 Januarij: De zitting van het hof van assisen, die te St.-Michiel den 3den Januarij moest geopend wordeu, onder voorzitterschap van den raadsheer Pierrot, heeft niet plaats gehad, bij ge brek van zaken. Een dergelijk feit had zich niet meer voorgedaan sedert 1829. Op den 27steu December, zegt de Courrier de Bretagne, is er een moord gepleegd in het dorp Kispert, gemeente Cornat, door een lGjarig meisje op een 14jarig kind. De pleegster van dezen moord, zekere Maria Josefa Mau- rice, van Auray, welker zeer gekwetst was door de woorden van zekeren Cornelis Quintin, er niet in kunnende slagen hem met een stok nit het huis te jagen, vatte in eenen aan val van woede, veroorzaakt door nieuwe plagerijen, een ge laden geweer, dat in den hoek der kamer stond, en loste het op den jongen. Het schot trof. De knaap bleef op de plaate dood. 13 Jan. De regering laat voor ^et expeditionaire leger in China eene brug van caoutchouc vervaardigen. De zwarte docter de Vries is wegens opligterij en kwak zalverij tot 15 maanden gevangenis 500 frcs. en boete ver oordeeld. Sommige personen hebben de gewoonte kinderen bij het hoofd in de hoogte te heffen; gisteren werd dit ook door een vader met zijn kind gedacn.met het ongelukkig gevolg, dat de wervelkolom brak en het kind dood nederviel. 12Jan. Uit Constantinopel wordtdd. 7 dezer het vol gende gemeld: Sedert de vorige maand is men begonnen met het aftrekken van 20 pCt. vande bezoldigingen van zoo danige ambtenaren, die meer dan 5000 piasters inkomen hebben. Het personeel van het Turksche gezantschap aan het Russische hof is reeds benoemd. De nieuwbenoemde ge zant, Derwisch-Pacha, zal eerlang vertrekken.Gedurende de feestdagen zijn de Christenen, die voor schulden gevan gen zaten, vrijgelaten. De nieuwe gouverneur van Bag dad is den 16 den December te Aleppo aangekomen. Berlijn, 10 Jan. Naar men verneemt, zullen bij het wapen der infanterie vele verbeteringen worden aangtbragt. Er zul len daarbij algemeen kanonnen met getrokken loopen wor den ingevoerd, waarvan de constructie zoodauig is, dat het gebruik daarvan veel vlugger en gemakkelijker dan dat der Eransche kanonnen zal wezen. 14 Jan. Uit Kopenhagen wordt gemeld, dat debuiten- sporigheden aldaar voortduren; de volkswoede schijntinzon- derheid tegen den minister van buitenlandsche zaken ge munt te zijn. In wel onderrigte kringen ziet men eerdaags den val van hetkabinet te geraoet. De ex-minister Monrad, die voornemens was den geheelen winter te Parijs door te brengen, is door zijne vriend verzocht, ten spoedigste terug te keereu. VERGADERING van den GEMEENTERAAD. Zitting den 9 Januarij 1860. Afwezig de heeren W. Vader en Cs. Kruijer. De Vergadering door den Burgemeester geopend en voorgeze ten z(jn: 1. Door den Secretaris gelezende notulen van het verhandelde in vergadering van 5 December 1L en zijn goedgekeurd. 2. Mededeeling gegeven aan den Raad van den uitslag der op den 22 December 1859 door Burgemeester en Wethouders plaats gehad hebbende publieke aanbesteding en verpachtingen alsmede de opbrengst derzelve, zijnde als volgt. lo. Opbrengst der Rietverpachting f1384.—. 2o. pacht der htkken voor Schapen hokken 384.—.

Schager Courant | 1860 | | pagina 2