3. Overeenkomstig Art. 64 der Wet tot regeling van het kiea- regt is men overgegaan tot het vernietigen door verbranding, der verzegelde paketten stembilletten der plaats gehad hebbende ver kiezingen in 1858. 4. Gelezen de resolutie van Heeren Ged. Staten der Prov. N. Holland van den 14 December 1859 No. 12, betreffende den aanslag van den heer J. H. Smits in den Hoofdelijken Omslag over het jaar 1859, waarbij door Hun Ed. Gr. Achtb. wordt be- rigt zich te houden aan hunne beschikking van 3 November 11. No. 19, en Burgemeester en Wethouders uitgenoodigd aan den raad voor te stellen, thans het kohier van den omslag overeen komstig hun Ed. Gr. Achtb. beschikking op het bezwaarschrift van den heer J. H. Smits te wijzigen enz. ten einde deze zaak te beëindigen, besloot de Raad daarin te berusten. 5. De voorzitter geeft mededeeling van den door Burgemees ter en Wethouders, in do. 23 December jl. aan heeren Diakenen der Hervormde alhier geschreven brief, betreffende de door hen voorgenomen wijze van bedeeling na primo Jannarij 1860 naar het vroeger uitgedrukte gevoelen van den raad; dat daarop door heeren Diakenen is geantwoord alleen door verwijzing naar het Prov. blad No. 27 van 1859, dat zij dat antwoord als afwijkend en niets afdoende beschouwen, doch thans geacht moeten worden het hunne tot afwering van de nadeelige gevolgen voor de ge meente te hebben gedaan. 7. Gelezen een ingekomen adres van Johan Blaauboer en Klaas Koegelberg daarbij te kennen gevende dat de eerstge noemde zijn veer, (zijnde het marktveer van Schagen op Alk maar) heeft verkocht en overgedaan aan den tweede genoem de en mitsdien verzocht dat het gemeentebestuur moge besluiten, dat in de plaats van den eerste den tweede genoemde zal worden geadmitteerd als veerschipper, welk verzoek na over weging is toegestaan. 9. De heer Cs. de Heer, geeft te kennen, dat er sedert eenige- tijd in deze gemeente veel kinderen rijden met wagentjes met honden besnannen. dat zij dikwijls die honden zeer mishandelen, 10. Mededeeling van de missive van den heer Commissaris des Konings in deze Provincie van den 4 dezer No. M/S., hou dende benoeming van leden van den Raad dezer gemeente tot het teekenen en afgeven der Attesten en Certificaten voor de Nationale Militie benoodigd voor de ligting van 1860, als bij ontentenis van het Hoofd van het plaatselijk bestuur de heer Dk. Timmerman en tot leden de heeren Cs. de Pater en Cs. de Heer. 12. Eindelijk, nog gelezen een ingekomen rekwest van den alhier gestationeerdeu Rijksveldwachter en opziener der Jagt en Visscherij, Johannes Boeklagen, den raad verzoekende, om voor zijne dienst prestatie één de gemeente politie even als de andere Rijksveldwachters alhier, daarvóór, ook een toelaag uit de gemeente kas te mogen genieten, is aangehouden tot eene volgende vergadering. BURGERLIJKE STAM). Geboren: 11 Jan. J. z. V. J. de Boer en M. Kossen. 14 Jan. C. z. v. K. Meurs en G. de Boer. Ondertrouwd: 13 Jan. J. Buiter jongman te Wognum en H. Spil weduwe van J. Koning te Schagen. 14 Jan. P. Smitjongmau en G. Koning jongedochter. Overleden: 13 Jan. P. Yos, oud 2 jaren. BE URST IJ DING EX. Amsterdam, 17 Jan. W. S. 2| pCt. 64J, 3 pCt. 761- 3o. pacht marktgeld voor de Paarden en Runderen 261.—. 4o. voorde Schapen en Lammeren 299. 5o. Varkens en Biggen 77. Zijnde alzoo voor het jaar 1860 een totaal bedrag van f2405.— 6o. dat de verpachting van het ophalen der asch, puin en ander vuil in de Kom der gemeente en het schoonhouden der gerneen- test raten, goten, riolen enz, om niet is aangenomen. Aangenomen voor kennisgeving. 6. Gelezen de missive van heeren Ged. Staten dezer Provin cie van 28 December 1859, No. 29bis aan den raad dezer gemeente, houdende bedenkingen tegen het raadsbesluit dezer gemeente waarbij de jaarwedden der onderwijzers in deze ge meente zijn vastgesteld enz., en bepaaldelijk tegen die van den onderwijzer Slangen waaromtrent H. Ed. Gr. Achtb. te ken nen geven: lo. dat het door den raad bepaalde bedrag van f 780, hun te laag voorkomt, daar het naar het oordeel van heeren Ged. Sta ten, voor eene school van 230 leerlingen op f 800 sou behoo- ren te worden gebragt. 2o. dat de tegemoetkoming voor het geven van meer uit gebreid onderwijs vastgesteld op f10, voor elk schoolgaand kind, hen ondoelmatig voorkomt, met voorstel om eenvoudig de jaarwedden van den Hoofd-onderwijzer te verhoogen met deze voor meer uitgebreid onderwijs te ontvangen schoolgel den, verminderd met 20 a 25 percent voor de schoolbehoef- ten, en 3o. achten Ged. Staten het in strijd met de wet, dat de zorg voor de levering der schoolbehoeften tegen eene vaste vergoeding per jaar, aan den onderwijzer wordt opsredragen. Waarover gedelibereerd en na omvraag werd het eerste punt betrekkelijk de verhooging van bet tractement afgestemd. Ten aanzien van het 2e. pnnt werd besloten aan het ver langen van heeren Ged. Staten te voldoen, en Omtrent het derde punt werd besloten dat de gemeente zelve voor de levering van de schoolbehoeften zal zorgen. Waarop de Burgemeester mededeelt, dat hij, ten einde geen stremming in het onderwijs te veroorzaken met den Hoofd-onderwijzer hepft afgesproken, dat hij voorloopig moest beginnen met de boeken die aanwezig zijn en door de ge meente over te nemen tegen taxatie. 8. Een rekwest van Pieter Yos en Cornelis Bakker alhier, in kwaliteit van schapen-schouwers in deze gemeente te ken nen gevende, dat zij in deze hunne betrekking eene reeks van jaren zijn werkzaam geweest daartoe door het vroeger bestuur van Schagen behoorlijk zijn aangesteld geworden en daarvoor tot nu toe van de belanghebbenden het schouwgeld hebben ontvangen, doch dat er zich thans eenige onwrillige personen opdoen die weigeren dat schouwgeld te betalen, verzoeken al- zoo de tusschenkomst van het gemeentebestuur om in hun regt te worden gehandhaafd, of dat daarin op een of andere wijze door het gemeentebestuur in hun belang voor het ver volg moge worden voorzien. Waaromtrent na eenige delibera tie werd besloten het adres aan te houden tot een volgende vereadering. het gevaar daarvan niet inzien, en aanleiding tot groote ongeluk ken zoude kunnen geven, wenscht daarin te kunnen voorzien, waarop gezien Art. 100 van het politie reglement dezer gemeen te, werd besloten een concept te maken tot wijziging van voornoem de artikel; alsmede om Art. 84 van voornoemd politie reglement mede te wijzigen en wel bepaaldelijk ten aanzien van het schut- geld voor de langs de wegen loopende Schapen, alsmede is bepaald een keur te ontwerpen tegen het schurft of ander ongemak on der het wol en ander vee. 11. De voorzitter brengt ter tafel het door Burgemeester en Wethouders geformeerd kohier van den Hoofdelijken om slag van deze gemeente voor het jaar 1860 en naar aanleiding van Art 264 der gemeentewet, den raad aangeboden en om ter Secretarie der gemeente gedurende de eerstkomende veertien dagen en wel van den 10 tot den 26sten dezer, voor een ieder ter lezing te worden nedergelegd opdat elk op het kohier aangeslagene binnen dien tijd tegen zijnen aanslag, zich bezwaard achtende, bij den raad bezwaren kan inleveren, alsmede het kohier voor de belasting op de honden mede voor het jaar 1860. Waarna de vergadering werd gesloten. STAAT der BEVOLKING in de GEMEENTE SCHAGEN. op 31 December 1859 mann. vrouw, totaal. Wettig gedomicilieerde bevolking op 31 Dec. van het jaar 1858 1239 - 1123 - 2362 Bereken, van de wettig gedo micilieerde bevolking van het jaar 1859. mann. vr. totaal. Totaal der geboorten 44 57 101 ld. der person. die zich geves tigd hebben in de gemeente. 124 144 268 Ueiamenlijk 163 201 369 Totaal der sterften 37 45 82 ld der person. die de gemeente verlaten hebben 115 138 253 Gezamenlijk 152 183 335 i meer bij te t oegen 16 18 34 Verschil in minder al te trekk. Wettig gedomicilieerde bevolk, op 31 Dec van het jaar 1859 1255-1141-2396 Berekening der feitelijke bevolking. mann. vr. totaal. Getal pers. niet behoorcode tot de wett. bev. der gemeente, op 31 Dec. van het jaar 1859 in de gemeente aanwezig 45 60 105 Getal pers. behoorende tot de wett. bev. der gemeente op 31 Dec van het jaar 1859 uit de gemeente afwezig30 71 101 (meer 15 4 minder. 11 Mann. vr. totaal. Feitelijke bevolking op 31 December 18591270 - 1130 - 2400 Bij den landbouwer H. B. Bosman, te Harssens on der Adorp, isZaturdag jl. een zeldzaam zware en vettedriejari- ge stier geslagl, hebbende gewogen aan vleesch 926 en aan vet 113 halve Ned. ponden, tezamen 1039halve Ned. pon den. Dit nitmutend beest was bij den landbouwer geweid en gemest.

Schager Courant | 1860 | | pagina 3