ALGEMEEN NIEUWS-, TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. N«. 123. A&tBOiSBMW&iao juk DHH uiüaoïjdj DONDERDAG 2 FEBRUARIJ. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. 15 ÜITEIN L AN I). ENGELAND. Londen, 25 Jan. Te Birmingham is een Belg in hechte nis genomen, die beproefd had valsche Engelsche banknoten uit te geven. FRANKiRIJK. Parijs, 25 Jan. Er is weder sprake van een congres, dat door Frank jijk, Engeland, Ruslanden Prnissen zal worden georganiseerd. Tevens werd gezegd, dat beide laatstgenoem de mogendheden hnnne toestemming tot de aanhechting van Midden—Italië aan Piëmont zonden hebben gegeven, (Vierde Jaargang.) Voor Schagen1.00. Franco per post door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven franco. MMW xan &D?ax930933D: Van re» tot vijf regelsƒ0 75 Iedere regel meerder>0 15 Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten 0.50 I)e 35 cents tegelregt niet medegerekeod. Groote Letters naar de ruimte die xij beslaan. PUBLICATIE Burgemeester en Wethouders van Schagen Herinneren bij deze de Ingezetenen, aan de naleving van de W?t van 2(J lrentóse, IV®. Jaar, luidende als volgt: Art. 1. Binnen de tien dagen, na de afkondiging dezer Wet, zullen alle Eigenaars. Pachters, Gebruikers of anderen, hunne eigene gronden of die van anderen bebouwende, elk voor zoo veel hem aangaat, verpligt zijn, om de booraen, op die gronden staande, van rupsennesten te zuiveren of te doen zuiveren, op verbeurte van eene bo*te van ten minsten drie en ten hoogste tien dagen dagloon [welke straf bij het later ingevoerde art. 471, IFo. 8 van het Strafwetboek is gewijzigd). Art. 2. Zij zullen, op dezelfde straffen, gehonden zijnde rupsen nesten en ringen, van de boomen, hagen of struiken afgenomen, aanstonds te verbranden, en zulks op zoodanige plaats, wuar dit zonder gevaar van brand aan bosschen, boomen of struiken of aan huizen en gebouwen kau geschieden Art. 3. De Bestuurders der Departementen (thans Gedeputeerde Staten) zullen, binnen hetzeffde tijdstip, de boomen, welke zich op de onverpachte Nationale Domeinen bevinden, van rupsen doen zuiveren. Art. 4. De Agenten der Gemeente en hunne Adjuncten (thans Burgemeesters en Wethouders) zullen, ieder in den zijnen, verpligt zQo, op de uitvoering dezer Wet toe te zien; zij zijn verantwoordelijk voor het verzuim, hetwelk ten dezen mogt worden ontdekt. Art. 3. De Commissarissen van het Uitvoerend Bewind bij de Plaatselijke Regeringen [thans de Burgemeesterszijn verpligt, om. binnen het tweede tiental dagen na de afkondiging dezer Wet, eene schouwing te doen over alle met boomen, houtgewassen hagen of struiken beplante gronden, ten einde zich te overtuigen dat de we ring der rupsennesten naar behooren is volbragt, en om daarvan aan den Miuister, wien het aangaat, rapport te doen. Art 6. De wering der rupsennesten zal in de volgende jaren vóór den lsten Ventóse [20sten Februarij] moeten geschieden, op straffe als hiervoren is bepaald. Art 7Ingeval eenige Eigenaars of Pachters tegen het gezegde tijdstip hebben nagelaten zulks te doen, zullen de Agenten en hun ne Adjuncten [Burgemeesters en Wet houders] het door arbeiders, ter hunne keuze, ten kosten der nalatigen laten verrigten. De op die Eigenaars en Pachters invorderbaar verklaarde staat van kosten wordt aan hen, op vertoon der quitantien van de arbeiders, door den Vre- deregter Kantonregterafgegeven, zonder dat de betaling daarvan van de boete ontheft. Art De tegenwoordige Wet zal, op den lsten Pluvióse (22sten Januarij] van elk jaar, op uitnoodiging van den Commissaris van het Uitvoerend Bewind thans Burgemeester1, door de zorg van de Agenten der Gemeenten [thans Burgemeesters en Wethouderswor den afgekond'gd. Burgemeester en Wethouders moeten bij deze gelegenheid, allen die het aangaat, onder het oog houden, dat de gestelde verpligting in onmiddelijl. verband staat roet eens ieders eigeubelang eu dat zijner naburen; dat het alzoo hier geldt een wijze maatregel, waaraan het gezond verstand zich voorzeker met alle bereidwilligheid zal onderwerpen. Burgemeester en Wethouders gelooven bij deze omstandigheid geene redenen van aandrag meer noodig te hebben, om van hunne Ingezetenen te verwachten, dat zij voor eene tijdige zuivering der hun in eigendom toebehoorende of bij hen in gebruik zijnde booraem struiken en hagen, van de daarin aanwezige rupsennesten, zorg dra gen, terwijl, volgens art. 5 en 6 van bovengemelde et, door de bevoegde Autoriteit tusschen den 2lsten Februarij en den tOden Maart de vereischte schouwingen zullen gehouden worden, waarbij op de nalatigen de boete zal worden toegepast, die bij art. 471, 8 van het /^Vtboek van Strafregt gesteld is Burgemeester en /Wethouders hebben bereids van hunne zijde de voorloopige bevelen gegeven, om de boomen. staande op plaatsen, welke de Gemeente toebehooren, daarvan zoo spoedig doenlijk te bevrijden, en alzoo, voor zoaveel hel Bestuur aangaat, het publiek voor overlast en schade te hoeden. Burgemeester en /Wethouders achten het bij deze niet ontdienstig, om de Ingezetenen, alsmede ter bevordering van het heilzaam doel van deze maatregel, onder het oog te brengen, om, zoo min noodig, onschadelijke en zich met rnpsen voedende vogels op te rangen of te dooden. maar veel liever, zoo veel mogelijk op hunne gronden te verstoren de nesten van EkstersKraaijen en soortgelijk Boofgevogelte welke aan gewassen, vrachten en groenten de grootste schade toe brengen En opdat niemand hiervan eenige onwetenheid zal mogen voor wenden, is deze afgekondigd en aangeplakt, waar zulks gewoon is te geschieden. Schagen, den 22 Januarij 1860. De Burgemeester, A H. R. de MEER. De Secretaris. A. J. van- CAXTFORT. EJVN1SG E UING De Burgemeester van Schagen, Gelet op de 2e alinea van art. 7 der wet van den 4 Jnlij 1850, Staatsblad ,M 87, tot regeling van het kiesregt, ter benoeming van Afgevaardigden ter Eerste en Tweede Kamer der Staten Generaal, noodigt de Ingezetenen dezer Gemeente uit om, zoo zij elders in de Directe belastingen zijn aange slagen, daarvan voor den 15 Februarij aanstaande, ter plaat selijke Secretarie op de bij die wet bepaalde wijze te doen blijken. Schagen den 31 Januarij 1860. De Burgemeester voornoemd H. R. de MEER. 29 Jan. De Prins vau Oranje is op het kasteel van Windsor aangekomen. Dezer dagen is met de Atia nit New-York te Li ver- pool aangekomen een zekere heer J. C. Heeman, die den overtogt heeft gemaakt met het eenige oogmerk, om met den Engelschen boxer Sayers, den kampioen van Groot-Brit- tannie, die onlangs den voornaamsten Schotschen boxer overwon, te vechten om het {kampioenschap der wereld. Hij is een jongman van omstreeks 26 jaren, ruim 6 vt. lang, ovaal van gelaat, in tegenstelling van de meeste Engelsche prijsvechters klein van hoofd, levendig en doordringend vau oog, heeft een zweem van arendsneus en het aanzien van zelfvertrouwen. Hij was bij het aan wal stappen gehuld in een wijden jas met zwart bouten kraag en opslagen. Hij wordt vergezeld door den heer Aaron Jones, die tot 14 April, op welken dag de strijd zal plaats hebben, een zeker toezigt over hem zal houden. Bij de ontscheping werd de heer Hee man door velen der boxers-contrerie verwelkomd. Men leest in den Courrier der Vereenigde Staten George Sawyer, uit Albion in Michigan, kreeg in de maand Mei II. eene ziekte, waaraan hij, naar men meende, overleed. Zijne bloedverwanten lieten hem dierhalve begra ven. Onlangs nu wilde men den overledene naar een anderen grafkelder overbrengen en tevens het lijk in eene nieuwe kist leggen. Hoe ontzette men echter, toen men het ligchaam met het aangezigt naar beneden vond liggen, en geheele vlokken hoofdhaar overal verspreid lagen, terwijl het dood laken geheel verscheurd was. Vermoedelijk was dus de arme Sawyer niet dood toen hij begraven werd, en met huivering vraagt men zich af, hoe lang zijn doodstrijd nog geduurd kan hebben, toen hij weder tot bewustzijn kwam. Gisteren werd het lijk van den heer Harrison, in leven kapitein van den Great Easlern, te Liverpool ter aarde be steld. De lijkstoet werd door een 40 a 50tal rijtuigen en door niet minder dan 30 a 35,000 personen gevolgd. Te Thaun is dezer dagen een verschrikkelijk ongeluk gebeurd. Een slijpsteen, welke in eene fabriek aldaar door middel van stoomkracht in beweging werd gebragt, sprong SA». 1860. COURANT.

Schager Courant | 1860 | | pagina 1