DÜITSCHLAND. Weenen, 24 Jan. De keizer heeft geheele amnestie verleend voor alle Italiaansche militairen, die van 1 Jan. tot 80 Nov. des vorigen jaars zijn gedeserteerd. BELGIË- Brussel, 28 Jan. In eene menagerie te Brussel had on langs een tooneel plaats, dat de toeschouwers eenigen tijd in eene angstige spanning deed verkeeren. Onder de dieren dezer menagerie bevinden zich vijf hyena's, waarmede de dierentemmer Feby de stoutste en ongeloofelijkste toeren verrigt. Daartoe behoort o. a.dat hij het hok der hyena's binnen treedt met een levend lam, en het na verloop van eenigen tijd weder verlaat, zonder dat het diertje, ofschoon van den schrik meer dood dan levend, eenig letsel heeft bekomen. Onlangs nu was de heer Feby weder met een lam, dat hij op de armen droeg, het hok binnengegaan en het op den grond nedergezet. De hyena's zagen naar het diertje, dat van angst rilde, met blikken, zoo als dit alleen hyena's kunnen doen, toen plotseling twee dezer dieren zich met verwoedheid op elkander wierpen. De heer Feby schiet toe en slaagt er in, door een ruim gebruik te maken van zijne karawats, de vechtende dieren te scheiden, doch cenige oo- genblikken later wordt de aanval, zoo mogelijk met nog meer kwaadaardigheid hernieuwd. Het vreesselijk gehuil der strijdende dieren, waarin al de overige bewoners der mena- ITALIË. Turijn, 24 Jan. Uit Rome wordt gemeld, dat men alge meen bevreesd is voor eene oproerige beweging gedurende het carnaval, dat den 11 den Febr. een aanvang Deemt. ZWITSERLAND. Bern, 80 Jan. De kapelaan Butterstein voorspelt eene vroege en zachte lente. RUSLAND. St. Petersburg, 18 Jan. Zeer veel opzien baart hier Schagen 1 Februarij 1860. Nienwediep, 28 Jan. Er ligt weder een, op de werf van de heeren P. van Vlissingen Dudock van Heel, nieuwge bouwd ijzeren schroefstoomschip in deze haven naar men zegt, voor de vaart tusschen Antwerpen en New-York. Het ziet er uitwendig fraai en vlug uit, en inwendig is het uit muntend ingerigt, voor het vervoer van passagiers, De proe ven, met dit stoomschip genomen, moeten in alle deelen aan de verwachting voldaan hebben. Er moeten, naar wij verne men, nog vier dergelijke booten voor de bedoelde paket- vaart op de werf van die heeren in aanbouw zijn 's Gravenhage, 26 Jan. Dezer dagen is eene dienst maagd gearresteerd, die ten nadeele van hare meesteres een bankbiljet van/'100 heeft ontvreemd, dat zij dadelijk had gewisseld en verborgen. Arnhem, 28 Jan. Men verneemt, dat de hoogstgevaar- lijke booswicht, Willem Brinkhof, die onlangs te Cleef uit de gevangenis ontsnapt is heden nacht te Dusseldorp, in het Hotel de l'Europe, gearresteerd is. eensklaps; een der daarvan met vreeselijke kracht afvliegen de stukken sneed het ligchnara eens werk mans letterlijk in tweën en verbrijzelde een muur. Verscheidene andere werk lieden werden zwaar en zelfs doodelijk gewond. Door onderscheidene dagbladen werd dezer dagen ge meld, dat de laatste afstammeling van Trenk den 9den dezer alhier was overleden. Naar men thans echter verneemt, be vindt zich nog eene dochter van den beroemden aanvoerder der Pandoeren in leven. Deze oude vrouw, Breithut genaamd, woont te Atzgersdorf en is nog in het bezit van den beker, waarop haar vader, tijdens zijne gevangenschap op den Spie- gelberg, zijn naam grifte. Uit Dusseldorp wordt gemeld, dat de regering eene belooning van 100 thl. heeft toegezegd aan hem, die eenig narigt. nopens den uit de gevangenis te Cleef outvlugten, ge vaarlijken misdadiger W. Brinkhoff kan geven, met dat ge volg dat zijne arrestatie daaruit kan volgen. Inmiddels zijn 100 man infanterie en eene afdeeling Ulanen uit Wezel ge rukt om hem op te sporen. Men zie het berigl uit Arnhem.) Berlijn, 26 Jan. Bij Lehring had voor eenige dagen het volgende vreeselijke ongeluk plaats. Het Sjarig kind van een baanwachter ging, zonder dat de ouders het bemerkten, kort voor de komst der treinen, die zich daar kruisen op de rails zitten, ongeveer 60 schreden van den seinpaal, en speelde er rustig met de kleine steentjes. Spoedig daarop naderden de treinen. De wachter loopt zijn huis uit naar den seinpaal, om het sein te geven, en ziet te gelijk zijn kind, zittende op de rails. Een oogenblik stond hij besluite loos: hij moet, of zijn kind opofferen, of den trein. Zijn pligtgevoel onderdrukte de vaderliefde; hij seinde, de treinen snorden elka&r ongedeerd voorbij, maarzijn kind was ver morzeld. 29 Jan. De eerste verjaardag van den jeugdigen prins Friedrich Wilhelm Victor Albert is eergistereu vrij eigen aardig gevierd. Na afloop eener den kleinen feesteling ge- bragte aubade, gaf hij eene splegtige receptie" aan nagenoeg twintig personen van 14 maanden tot zes jaar oud. Eerie in koor medestemden, terwijl zich van tijd tot tijd de lagende toonen van het lam deden hooren, vervulden al de toeschouwers met ontzetting, en in sprakelooze angst ver beidde men den afloop van dit tooneel. Gelukkig verloor de heer Feby zijne tegenwoordigheid van geest niet, en mogt het hem eindelijk gelukken de woedende dieren voor zijnen wil te doen bukken en tot bedaren te brengen. Onmiddellijk daarop verliet hij het ongastvrije hok, vergezeld van zijn lam, dat bijna dood van schrik was, en werd door de toe schouwers met daveiende toejuichingen over zijn betoonden moed begroet. Dezer dagen is voor de correctionele regtbank te Ant werpen een Hollandsche deurwaarder tot drie maanden ge vangenisstraf veroordeeld, uithoofde van verscheidene op- ligterijen te Antwerpen, St. Nicolaas en Capellen ten nadeele van logementhouders gepleegd, bij wie hij schulden had gemaakt, die hij niet kon betalen. Deze persoon, die zijn land had verlaten om vervolgingen der Zwolsche Regtbank te ontgaan, uithoofde van het ver duisteren van gelden, die hem in zijne kwaliteit van open baar bewaarder waren toevertrouwd, zal, zoodra hij zijne straf in Belgie heeft ondergaan, aan de Hollandsche over heid worden uitgeleverd. Napels, 22 Jan. De jeugdige prins Albert, zoon van ko- uing Victoria, die met het fregat Eurijalus alhier is aange komen, is aan het hof ontvangen; hij was, tot groot schan daal voor de hovelingen, eenvoudig gekleed als midshipman, welken rang hij bij de marine bekleedt. Heden zou er in de kerk Gesu Nuova eene predicatie plaats gehad hebben tegen de brochure le Pape et le Con' grer, zij was vooraf aangekondigd; pater-Jezuiet Rossi zon het woord voeren. Er was door de oppositie-partij het be sluit genomen, om bij de minste beleedigende uitdrukking tegen Italië of koning Victor-Emmanuel, de kerk te verla ten. De prediking heeft echter, waarschijnlijk op aanraden van den Franschen ambassadeur, niet plaats gehad; en pater Rossi is verzocht Napels te verlaten. eene in het blad Kolokol tegen den grondbezitter Stockowski, tevens president van het criminele geregtshof te Mohilew, opgenomen beschuldiging, volgens welke deze zijne lijfeigene boerinnen, tijdens de inzameling van boomvruchten, heeft doen muilbanden, opdat zij zeiven niets daarvan zouden kunnen eten. Zulke voorvallen zijn slechts instaat, de ge moederen in de qnaestie van de bóeren-emancipatie nog meer te verhitten. Hoe geheel in strijd is deze handeling met het schoone Mozaïsche voorschrift: wGij zult den os niet muilbanden, terwijl hij ploegt!" BINNENLAND. Te Hardenbergh hebben op 3 heel-en 2 half-bur gers na, allen afstand van de marke gedaan. In de helft der maand November is te Priamen, west kust van Sumatra, uit het geldkantoor aldaar liggende in de benting alhier, eene som van /20,000 uit 's lands kas gestolen. De officier van justitie van Padang heeft op de plaats zelve onderzoek gedaan, hetwelk tot nog toe zonder uitwerking is gebleven, zijnde de daders nog niet ontdekt. 28 Jan. Dezer dagen is eene Scheveningsche vischvrouw gearresteerd, die in eene woning, waar zij visch verkocht en in de keuken had schoon gemaakt, zich van het aanwezig zilverwerk behendiglijk had weten meester te maken. Men vond ten hare huize een voorwerp van geringe waarde, dat zij ook medegenomen had, waardoor hare ontkenteuis, ooit in het huis van den heer v. G., in de Willemstraat (den be stolene) te zijn geweest, haar wel niet veel zal baten. 30 Jan. Bij het gemeentebestuur bestaat het voorne men ter gelegenheid van 's Konings verjaardag, om behalve eene illuminatie in de maliebaan, eenige volksvermakelijk heden te doen plaats hebben. Als eene bijzonderheid vermelden wij, dat een zeer gering koopman alhier, van af de maand October jl. van slechts twee poeliers, heeft opgekocht ruim 80,000 konij nenvellen, welkedoorhem allen naar Amerika zijn verzonden. Giessenieuwkerk, 26 Jan. Heden nacht had hier het volgende plaats: De burgemeester met den onderwijzer om streeks middernacht voorbij de kerk komende, bemerkten zij, dat er zich licht in de kerk bevond; hierop eenige buren

Schager Courant | 1860 | | pagina 2