TIENDREGTEN. 2, 9, 16 en 23 AFKOOP BE BAZAR. MAGAZIJN VAN HOEDEN EN PETTEN. ADVEKTEMTI KI'. Donderdag den Februarij. ALKMAAR Groote en keurige voorraad van STEI1EOSCOPEN en PLATEN welke zich in smaak en prijs zeer aanbe velen. Op aanvrage wordt eene colleetie ter in zage gezonden. De ondergeteekende kleeder. maker te Schagenberigt bij deze, dat hij thans heeft ont vangen eene ruime sortering, nieuwe model len, Zwarte Zijde-, Filten en Gekleurde Hoe den.van ƒ2,50 tot ƒ10 en een weinig Petten, heeren Regenjassenwaarvoor 3 jaren wordt ingestaan ayi5, heeren en dames Castoren Handschoenenvan 90 Cts. tot 1,80 in ver schillende grootten, geruiten Flanellenhee ren Half- en Overhemden-, Roordjes-, Man chetten-, dilo hnoopjes, ook in linnen en katoen, in alle prijzen en nieuwste modellen, Cols-, Rassen-en Slijrpen. De nog voorhanden zijnde JPinler Petten, Handschoenen-, Casinees en Shwa/s zullen tot verminderde prijzen wrorden uitverkocht. S, MEET, 1M, zoodat de reizigers dien luchtstroom zullen kunnen kiezen, welke zij voor het voordeeligst houden. Mr. Lowe is voornemens, eerst tot eene hoogte van 3 of 4 Engelsche mijlen op te stijgen, doch denkt daar niet te blijven, maar zich op een afstand van de aarde te houden, waarop hij zien kan wat daarop voorvalt. Om zich met schepen en steden in verbinding te stellen, zal de ballon honderd kleine valschermen en even zooveel zakken van caout-chouc met brieven en couranten medenemen, die op groote schepen of steden, over welke men henen drijft, zullen neergelaten worden. Natuuriijk zal het op het nieuwe vaartuig niet aan allerlei instrumenten ontbreken, daar verscheidene natuurvorschers de reis zullen mede maken cn allerlei proeven denken te nemen. Zooveel men weet van de regionen, welke de stoute reizigers denken door te trekken, bestaat er op zekere hoogte een lucht stroom, die onveranderlijk van het westen naar het oosten gaat. Het voornaamste streven zal dus vooreerst moeten zijn, om dezen stroom te bereiken en te gebruiken. Gelukt hun dit in den beginne en kunnen zij er in blijven, dan zouden zij reeds binnen drie dagen in Spanje kunnen zijn. Mogt de stroom eene andere rigting nemen, of zij er uit gedreven worden, zoo zullen zij trachten of in het noorden, ergens in Engeland of Frankrijk, bf in het zuiden, in Spanje, Portugal of Afrika te landen. Opdat er ook eene getrouwe en uitvoerige beschrijving van de reis moge gegeven worden, zal een dagblad-schrijver van New-York de reis mede maken, en om niets te verzuimen, wat narigt zou kunnen geven van de reizigers onder weg, neemt men ook een aantal postduiven mede, die van tijd tot tijd met reisberigten zullen losgelaten worden. Wanneer deze koene onderneming gelukt, dan voorzeker zal Lowe meer hebben gedaan dan eenig luchtreiziger vóór hem. Mislukt daarentegen de proef, dan bedraagt het geheele verlies 20,000 dollars. VAN BEKENDMAKING. De ondergeteeekenden door de afdeeling WJ z'JPe' der Hollandsche Maatschappij van Landbouw benoemd tot het ontwerpen en doen teekenen van adressen aan de beide kamers der Staten Generaal betrekkelijk den Afkoop der TIENDREGTEN, brengen bij deze ter kennisse van alle Landeigenaars en Landbouwers, dat de gemelde adressen door hen ter tee- kening zullen worden voorgelegen ten huize van den heer C. KEET, Koffijhuishouder te Schagen en wel op Don derdag gedurende de maand Felrvarij dezes jaars van des voormiddags 10 tot des namiddags ten 1 ure, en alzoo op Schagen den 19 Januarij 1860. J. SCHRIEKEN te Zgpe, J. van BEESEKOM te Zjpe, J. SPAANS te Barsingerhorn P. FRAY te Si. Maarten, (406) D. TIMMERMAN te Schagen. Ouder de vele attesten welke bij mij van tijd tot tijd worden ingezonden, behoort ook hét onderstaande, dat mij nit Gennep goedwillig, uit erken telijkheid wegens eene dubbele genezing, is ingezonden. De dochter van J. Schwerdfeger, blikslager aldaar, leed se dert gernimen tijd aan tand- of kiespijn, ook daar zijn geene'middelen tot verzachting gespaard, doch alles zonder eeuigebaat waarna zij van Abshaubbin's Watten ge bruik maakte, cn wel met bet gewone gunstige gevolg harer juiste werking, dat zij binnen weinige uren geheel vrij van pijn was, en later niet meer terug heeft gehad. Hare moeder, welke altijd met uitslagen zweeren in hetaangezigt geplaagd is, lijdt daar door zeer veel, te meer, omdat de roos ook daar zijne rol speelde. De Abshaubin's zijn het eenige middel wat baar tot genezing dient en roos en uitslag, en zweeren maken plaats voor de Abshaubbin's, welke zich vergenoegen met het kwade naar zich te nemen en daarmede de wereld te verlaten, terwijl zij eiken lijder aan rhumatiek kramp, jicht, hoofd- oor- of kiespijn, als ook die welke lij den aan huid-uitslag, kramp, jeuk, roos, zweeren, enz., vol maakt geneest. De prijs is 25 Cents per Pakje, van een gebruiksaanwijzing voorzien, onderteekend door de ondergeteekende Hoofd- Depöthouder. S. Keet, Schagen. II. J. Ren keu. Amsterdam II. J. Thennisse, Haarlem. S. M. en J. Wetering M. Vriend, Zaandam A. Schraveiidijk, Hilversum. W. L B. Wie bols, P urinerende H. D. Sluter, JVituwcdiep. D. Boots, Alkmaar. Wed. Aleijknccht, Enkhuizen. Wed. Engel, Mcdemblik. Gebs. M tijding, Krommenie B. II. Zurlohe, Beverwijk. (405) Gebs. Frese, P"en hui zen. G. A. Kóhne Edam Gebs Reekers, fVeesp. G W. Bóttger, Zuid schar wou J. B. lipman, Barsingcrhomdc. Wed. Jongerling, Texel. B. D. v. Woede, de Bijp. W. C. Velthuisen, Laren Gez. Lippitz. Hoorn. II. Deters, Assendelft. A. Appelman, fPestwoud. J. G. Znrlohe, Uitgeest. en verdere bekende DépAts. A. BREETVELT Az. te Delft. Vcrdroukenoord achter de Viaebmarkt. Laat, tusschcn de Kapel- en Huigbrouwcrateeg. J* IfcïJ W£ YÏ BXO OÏEUIXElf TE (403) J. BRONGERS, Gz. P, S. Bij mij worden Hoeden en Petten, om op te maken, aangenomen en Rouwban den om Hoeden gemaakt. (401) Drukkerij vaa P. J. U. D1DERICH te Schagen.

Schager Courant | 1860 | | pagina 4