ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Vierde Jaargang.) N°. 125. M,# A°. 1SC0. DONDERDAG 16 FEBRUARIJ. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. PUBLICATIE. BEKENDMAKING. KENNISGEVING. 15 E I T E A L A N I). ENGELAND. Londen, 9 Febr. De eerste minister heeft gisteren een groot diner ter eere van Z. K. H. den Prins van Oranje ge geven. Daarna was er eene soiree, die door vele hooge perso nen en de meeste alhier geaccrediteerde gezanten werd bijge woond. FRANKRIJK. Parijs, 6 Febr. In den bazaar Bonne Nouvelle alhier is SCHAGER COURANT. A2t>HHmjBT3ï:B:i33 7ttlXDS13 iOAAQll3V>: Voor SchagenJ l.OO. franco per poat door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Rrieren Franco. 3>3Ü üijiïiMiïmin Van een tot trijf regels/O 75. Iedere regel meerder0 15. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten 0.50. De 35 cents segelregt niet medegerekend. Uroote Letters naar de ruimte die zij beslaan* YA fl IOYAIzi; MlIzITIF. Oproeping Voor de Loting- Het Plaatselijk Bestuur van Schagen, "Verwittigt een ieder ingeschrevene voor de Nationale Militie van dezen jare dat de Alphabetische Naamlijst, van alle de Personen, die aan de ligting van dit jaar moeten deel nemen, ter vise van elk een iegelijk ligt op het Raad huis van Dingsdag den 14 Februarij, tot Maandag den 27 Februarij 1860, des morgens van tien tot een uur; ten einde een ieder in staat zoude zijn, om, ingeval hem op die lijst eenige personen of omstandigheden mogten voorkomen, die op dezelve nog zouden behooren te worden aangeteekend, of daarvan moeten worden weggelaten, daarvan aan den lieer Militie-Commissaris kennis te geven; met last om U op Dingsdag 28 Februarij 1860, des morgens ten llf ure, te bevinden te Schagen op het Raadhuis ten einde aldaar voor de dienst der Nationale Militie te loten, en redenen van vrijstelling hebbende, die alsdan op te geven; alsmede om de bewijzen tot staving derzelve en bij de Wet gevorderd, uiterlijk binnen vijf dagen na de loting, over te leggen aan het Bestuur der gemeente. Schagen, den 13 Februarij 1860. Het Hoofd van liet Plaatselijk Bestuur voornoemd, II. il. de MEÈR. De Burgemeester van Schagen Brengt ter kennisse van de ingezetenen, dat het contin gent voor dit jaar bedraagt 7 man. Schagen den 13 Februarij 1860. De Burgemeester voornoemd H. R. de MEÈR. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Schagen, Gelet hebbende op art. 265 der Wet van 29 Junij 1851 Staatsblad J\& 85) Brengen ter openbare kennis, dat het door den Raad vast gestelde kohier van den Hoofdelijken Omslag, voor het loopende dienstjaar, gedurende acht dagen, en wel van Dings dag den 7 Februarij tot en met Donderdag den 16 Februarij aanstaande, ter Secretarie dezer Gemeente, voor een ieder ter lezing zal nederliggen. En is deze afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is. Schagen den 6 Februarij 1860. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Be Burgemeester, H. R. de MEÈR. Be Secretaris, A. J. van CANTFORT. een luchtbal te zien, die alle overigen overtreft; door mid del van eene stoommachine kan daarmede een afstand van 23,800 el p^r uur worden afgelegd zelfs tegen den wind op. De luchtbal stijgt en daalt zonder verlies van gas. Jean Fetis, de koetsier van Mad. Lemoine, is knecht in het koffijhuis van la Cour des Fcntaines te Parijs. 11 ij zegt nog altijd door Angelina Lemoine te worden bemind, en dat bij zeker is haar een maal te zullen huwen. Aan een der bezoekers van dat koffijhuis heeft hij verzekerd, dat zij niet in een klooster was, terwijl hij er op zeer gewigtigen toon bijvoegde, dat hij misschien de eenige was, die wist waar zij was. 9 Feb. Aangaande de geraamten, die men bij La-Cal- le-sur-Loire heeft opgegraven, verneemt men, dat er reeds meer dan 40 lijken zijn gevonden, die allen kenmerken dra gen vermoord te zijn geweest; men veronderstelt, dat het lijken van Auvergnatz zijn, die wanneer zij naar Parijs gin gen om werk te zoeken, in de herberg, digt bij de plaats van dit kerkhof zeer goed onthaald werden, en wanneer zij tegen het einde van het saizoen met eeuig geld huiswaarts keer den, weder in die herberg hun intrek namou, en dan werden vermoord en uitgeplunderd. Toen in den nacht van den 6den op den 7den een talrijk gezelschap zich op het observatorium alhier bevond, om de maaueclips te zien vraagde eene dame met veel belang stelling aan den heer Leverrier: s Indien gij gegroefde teles copen naamt, zouden die dan niet, eveu als de gegroefde ka nonnen nog verder dragen? Werkelijk gebeurd voegt de Palrie er tusschen twee haakjes achter. Een scheikundige alhier heeft het publiek gewaar schuwd tegen de nadeelige gevolgen, die het dagelijksch ge bruik van geparfumeerde zeep, pommade, olie, vinaigre de toilette, cosmetique, enz. kan hebben, daar het gebleken is, dat de meeste parfuraeriën zware vergiften in zich bevatten, die, door de poriën en de reukorganen opgenomen, niet an ders dan schadelijk voor de gezondheid kannen zijn. Reeds zijn velen in de weer, om, even als dit met de lucifers ge schiedt, ook niet-vergiftige reukwateren en zeepen in den handel te brengen. In het vorig jaar lied de heer L., iemand die onmete lijk rijk is en afkomstig uit een der provinciën van Frankrijk, eeu prachtig hotel bouwen in de Champs Elvsees te Parijs, Zoodra dit hotel gereed was, gaf hij er schitterende feesten, die door de voornaamste ingezetenen der hoofdstad bezocht wer den. Onlangs gaf deze heer weder een luisterijk bal: doch op den avond, waarop dit zou plaats hebbeu en alles tot de ontvangst der gasten met kwistigen overvloed in gereedheid was gebragt bleven de zalen van het hotel ledig. Niemand scheen aan de uitnoodiging van den heer L. gehoor te geven. Eindelijk wordt te middernacht de deur der zaal geopend en een lirereibe- diende brengt een rouwbrief, geadresseerd aan den gastheer, waarin alleen deze woorden te lezen stonden: „Heriuuer u den 18 October 1838" Naauweltjks had L. deze woorden ge lezen af hij viel in onmagt. Spoedig werd hij door genees kundige hulp weder tot zich zeiven gebragt; maar den toI- genden dag werd het hotel ten verkoop aangeboden en L. pakte al zijne bezittingen te zamen en maakte zich gereed om naar Amerika te vertrekken. Welk vreesselijk geheim stond met die dagteekening in verband? Ziehier de toedrag der zaak. Op den 18 October 1838, werd te Thionville eene vrouw geguillotineerd, wegens kindermoord. Al de toebereidselen tot deze treurige plegtigheid waren ge maakt; het schavot was opg«rigt en de scherpregter gearriveerd, maar dezen laatsten ontbrak eenen helper; daar de scherpreger van St. Mihiel, die deze rol zou vervullen, plotseling verhin derd was op den bepaalden tijd te Thionville tegenwoordig te zijn. De strafoefening kou dus geen voortgang hebben, daar éën

Schager Courant | 1860 | | pagina 1