DUITSCHLAND. ITALIË. SPANJE. Madrid, G Feb. De door den Spaanschen adel, ten be hoeve van den oorlog in Afrika, geopende inschrijving levert reeds goede re3ultateu op. Men verzekert dat de hertog van Valencia voor eene som van 20,000 realen heeft ingeschreven. RUSLAND. St.Petersburg, 4 Febr. De Si. Pelersb. Nachrichten dee- len twee correspondeutiën uit Belgrado in Servië en Sarrgewo in Bosnië mede, die een ontzettend tafereel ophangen van de gruwelen en vervolgingen, welke de Christenen van de Tur ken hebben te verduren. De Turksche grondbezitters en ambtenaren reizen van dorp tot dorp, om de jeugdige, ter naauwernood huwbare dochters der Christenen aan hare ou ders te ontrukken en er hunne zinnelijkheid aan te voldoen; ook welgevormde schoone knapen treft dit lot, en geene ge huwde vrouw mag zich onttrekken, noch haar echtgenoot zijne toestemming weigeren, indien een Turk haar verlangt, die bovendien den Christen berooft en zelfs doodt. De Chris ten op het landgoed zijns Turkschen meesters is niet slechts zijn leifeigene, zijn slaaf, maar zijn eigendom,benevens vrouw, dochter, zoon, vee en al wat dezen toebehoort, waarmede bij naar goedvinden handelt. KI IN N E IV L A INI). Schagen15 Februarij 1860. Amsterdam, 8 Feb. Gisteren avond heeft een winke lier alhier zijne vrouw zoodanig mishandeld, dat zij in den vroegen ochtend van heden aan de gevolgen is overleden. Zaandam, 8 Feb. Reeds sedert lang werden zoowel hier als in de omliggende gemeenten onderscheidene diefstallen gepleegd, zonder dat de ijver van politie en justitie iets ver- mogt, ons van die lastige sujetten te verlossen. Na onver moeide nasporingen mogt het der ijverige politie te dezer stede Zaturdag 11. gelukken, drie personen, welke tot die bende behoorden, in den lip te ontdekken en hen na veel tegenweer te arresteren. Heden ochtend werden deze alom bekende en gevreesde dieven van hier naar Haarlem over- gebragt. Winkel, 9 Febr. Gisteren morgen omstreeks 8 nre barstte er onverhoeds een felle brand uit in de in den Polder W aard en Groet (gemeente Winkel) staande meekrapstoof; aan het spoedig toesnellen der spuiten van de gemeenten Barsingerhorn en Winkel en het manmoedig en onver schrokken gedrag der manschappen van de spuit, heeft men het te danken, dat deze brand zich niet verder uitbreidde, maar zich alleen tot de meekrapstoof bepaalde. Deze mee krapstoof, welke tot den grond afgebrand is, was tegen brandschade verzekerd, behoorde aan den heer A. Bisschoifs- heim te Parijs en stond onder toezigt van den beer A. man voor de voltrekking niet voldoende was, zoodat men d e uitvoering tot den volgenden dag zou verschuiven toen een •wel gekleed en uiterlijk beschaafd jongraensch voor de regters verscheen en te kennen gaf, dat hij de reis van Metz naar Thionville alleen had gemaakt om de voltrekking van het vonnis bij te wonen; dat hij de verlegenheid had vernomen, waarin de rogtbank verkeerde, en zich nu aanbood der justitie de behulpzame hand te leenen, l)e regters zagen den man, die dit voorstel deed met verwondering en afkeer aan; evenwel maakte men van zijne diensten gebruik en de scherpregter- lief hebber kwert zich op onberispelijke wijze van zijne vreesselgke taak. En toch stond deze man niet in de minste betrekking tot de justitie, noch tot de uitvoering harcr vonnissen. Hij was de zoon van een linnenlabriekant en reisde voor den handel van zijn vader. De openbare strafoefening der justitie hadden echter voor hem iets onverklaarbaar aantrekkelijks, het geen tot eene manie was overgegaan, zoodat hij menigmaal uren ver reisde om eene executie bij te wonen. Deze vreemde hartstogt, had hem echter de zorg voor zijne zaken niet over 't hoofd doen zien, en bij dreef deze eerst voor zijn vader en la'er voor zich zelf zoo goed, dat hij vier jaren geleden den handel als millionair verliet en zich in het vorig jaar te Pa rijs vestigde. Nu wilde het toeval dat een der regters, die in 1838 in de regtbank te Thionville zitting had en die thans «ene aanzienlijke betrekking bij de regterlijke magt bekleedt, onlangs een der feesten bij den heer L. bijwoonde. Zoodra hij dezen zag, stond hg getroffen over de gelijkenis, welke hij met den scherpregter-liefhebber had, wiens beeld hem altijd was bij gebleven. Zijn vermoeden, dat deze heer en de heer L. dezelfde waren, steeg bijna tot zekerheid, toen hij bij den heer L. een bijna onmerkbaar lïdiecken boven het linkeroog ontdekte, dat hij zich herinnerde ook gezien te hebben bij den man, die te Thionville hem zijne diensten aanbood. Men won informatien in; weldra kwam de waarheid aan den dag. Een ieder schuwde »iu het hotel van den heer L. en zijne salons bleven ledig, tot hem de ontvangst van den noodlottige» rouwbrief deed besluiten naar Amerika te vertrekken. Weenen, 6 Febr. Van hier wordt aan de Folks-Zeilnng geschreven, dat dezer dagen in een bierhuis alhier eenige Hongaren in nationaal eostnum aanwezig waren, hetgeen door eenige Oostenrijksche officieren werd opgemerkt, waar op een hunneT eene reigerveder uit de muts van een der Hongaren trok en daarmede zijne sigarenpijp uitwischte. Jleze bleef echter bedaard voorteten, betaalde en deed alsof hij wilde heêngaan, doch gaf in het voorbijgaan deu officier •eenige oorvegen, hem toevoegende, dat dit hem zou leeren, voortaan eens anders eigendom rustig te laten. Hierdoor •ontstond eene vechtpartij, waarop militairen in het midden kwamen, met den kolonel aan het hoofd, die den officieren om hun moedwil eene duchtige les gaf. Berlijn, 9 Fels. Uit Dusseldorp wordt nopens den be- Tuchten boosdoener, Willem Brinkhof, gemeld, dat het hem moet gelukt zijn, naar het buitenland, vermoedelijk naar Engeland, te vlugten, waartoe hem door zijne familie 80 thl. waren ter hand gesteld. Turijn, 7 Febr. Betrekkelijk het dezer dagen door gene raal Garibaldi gesloten huwelijk en zijne plotselinge vesti ging op «en klein eiland in de golf van Venetië, verneemt men thans de volgende treurige bijzonderheden. De jeugdige echtgenoot van Garibaldi had nog twee maanden vroeger betrekkingen met een aide-de-camp van Ren generaal, den kapitein C.Deze had geweigerd haar te luwen, ea om hare schande te verbergen, wierp zij zich in de armen van Garibaldi. Toen hij van het feit kennis kreeg was het te laat. Hem bleef niets over dan zijne ongelukkige gade te verlaten. Hare moeder, eene zeer verdienstelijke zangeres, had eene zeer dubbelzinnige reputatie. Volgens brieven uit Turijn, hebben eenigen van Garibaldi's vrienden kapitein C.tot een tweegevecht uitgedaagd, omdat hij Garibaldi niet gewaarschuwd had. Dit Venetië meldt men, dat men onlangs in den schouwburg eene bloem-bouquet aan eene danseres had toe geworpen, waarin de drie kleuren der Italiaansche onafhan kelijkheid, rood, wit en groen vereenigd waren; zij hief die op en kuste haar. De politie liet haar roepen, en beval haar voortaan de ruikers, die haar op het tooneel mogten worden toegeworpen, met voeten te treden. Daar het publiek spoedig dit bevel had vernomen, wierp men de danseres bij de eerst volgende voorstelhug een bonquet met de Oostenrijksche kleuren, geel en zwart, toe. Overeenkomstig het haar gege ven bevel, trapte zij met de voeten op de bouquet, waarbij de zaal overal vau bijvalsbetuigingen daverde. Volgens brieven uit het kamp voor Tetuan, had gene raal O'Donnell een gecacheteerden brief aan Muley-Abbas gezonden, om hem de overgave van Tetuan aan te raden, zonder de bevolking aan de verschrikkelijke gevolgen eener inneming met storm bloot te stellen. De brenger van dezen brief was een gewonden en krijgsgevangen Marokkaan. Uit de overwinning van den 31sten blijkt, dat het antwoord van Muley-Abbas weigerend was. Heden avond hadden wij het genoegen de vergadering bij te wonen van het Depart. Schagen der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Nadat de verhandeling door de heer de Rooij was gedaan, kwamen de kinderen der Zangschool, op- gerigt door het Depart., binnen ten getale van 50. Aange naam werden wij verrast door de juistheid en naauwkeurig- heid, waarmede zij eenige tweestemmige zangstukken uit voerden, hetgeen teregt ieder met verwondering vervulde, met het oog op den korten tijd, welke sedert de oprigting ver- loopen is. Na de bijdrage, voorgedragen door den heer de Meer, namen zij afscheid van de vergadering met een opzet telijk daarvoor vervaardigd zangstukje, luidende: Wel ie rusten, leden van de Maatschappij enz., waarna de Voorzit ter hen zeer gepast en hartelijk in naam der vergadering toesprak en den onderwijzer Slangen dank zeide voor de moeite welke hij zich had gegeven, om hen in een zoo kor ten tijd op die hoogte te brengen, welke toespraak door den heer Slangen, zoowel namens de leerlingen als voor zich zeiven werd beantwoord. Vervolgens werden de leerlingen onthaald, en begaven zich in de opgeruimdste stemming huiswaarts. Bij al de leden zal deze avond eene alleraange naamste herinnering achterlaten. De Echo Universel meldt, dat na de zitting der Eerste Kamer, waarin de spoorweg-wet werd verworpen, het tele- graaph-bureau te 's Hage, letterlijk door de personen werd bestormd, die dezen uitslag naar alle oorden des vaderlands wilden seinen.

Schager Courant | 1860 | | pagina 2