Ecne Luchtreis DUITSCHLAND. BELGIS. doove kinderen het gehoor teruggeschonken hadheeft zij aan Mej. Cleret den prijs Montyon toegekenddoeh deze plotselinge eervolle verbetering van hare stoffelijke positie heeft de arme vrouw deh geest beneveld. Zij heeft aan de menschheid ecne ontzaggelijke dienst bewezen maar... zij zelve is krankzinnig geworden. 26 April. Er loopt een gerucht, dat er, ter gelegen heid van het laatste hal, in hótel d'Albe helsche machine- riën in beslag zijn genomen; vele personen zouden zijn gearresteerd. Dit gerucht is erhter grootendcels ongegrond; er zijn slechts ecnige Italianen in hechtenis genomen, welke onder toezigt der politie staan zij ziju 11a den afloop van het bal weder in vrijheid gesteld. De decoratiën van de danszaal waren overigensvolgens het systeem Carterononbrandbaar gemaakt, niet om ze tegen denkbeeldige bommen te beschermen maar ora ze te behoeden tegen de onverzigtigheid der dienstboden. Aangaande de kosten van het bal in het hótel ver neemt men, dat alleen de vergrooting en vertimmering van de zalen zonder de decoratiën en het meubilair daarbij te rekenenmeer dan 200,000 francs hebben gekost. 27 April. Onder dec titel van veen nieuwe Vatel", leest men het volgende in le Droit. Twee koks van ecne restauratie in de straat de la Mon- naiewaarvan de eene de chef der keuken was, begaven zich eergisteren naar eene herberg. Al drinkende vergaten zij den tijd en hoorden met schrik de klok half vier slaan het uur waarop de restauratiën worden geopend. Zij lieten de flesch staan en liepen zoo spoedig zij konden naar hunne keuken. Terwijl het vuur van de eene reeds helder brandde, kon liet den andere maar niet gelukkenzijn vuur aan te krijgen. Dit ziende, riep zijn kameraad hem toe: vWel vriend, lukt het niet? Maak wat spoed, want het is bijna 4 uur". Hierop geen autwQord krijgende, liep hij naar zijn kameraad en zag dat deze in'een plas van bloed stondhij had zich een groot koks.nes in de onderbuik gestootcn. Ster vende riep hij uit: vlk heb mijn pligt te kort gedaan; mijn gebraad kan niet klaar komenik ben onteerd 1" Marseille29 April. Berigtcn uit Napels van den 24sten luiden als volgtHandelsbrieven van Palermo van den 21sten melden, dat de oproerige bewegiug geen verde ren voortgang beeft. Er heerschte groote ellende. Na de teregtstelliug van 13 oproerlingen te Palermo zijn er nog 26 Napolitaansche soldaten te Carini opgehangen. Men zegt), dat de stad is verwoest. Volgens particuliere brieven is het Napolitaansche leger sedert een jaar vermeerd tot 160,000 l'errolg Nadat de heer La M o u n t a i nzooveel mogelijk de duisternis en regen eenigzints toeliet reeds sedert een uur regende het de omstreken overzien hadzeide hijde Atlantic is verloren; wij zijn diep iu een groot bosch, en mogen deu hemel dankenzoo wij er levend uitkomen. Mij wikkelden ons in onze wollen dekens en wachtten gedul dig het aanbreken van den dag af. De regen viel in groote stroomen van de ballon op ons af, en wij waren spoedig door en door nat. Na een hoogst onaangename nacht, waren wij zeer blijde, toen wij de eerste zwakke schemering van den dag zagen aanbreken. De morgen stelde zich zeer koud en regen achtig in, en was geheel de tijpe van de dagen, die wjj iu deze onltewooude wildernis moesten doorbrengen. M'y hoopten tot 6 uur des morgens nog, dat deregen zoude ophouden en de zonnestralen doorbrekenten einde het gaz in de ballon geuoeg- zaam te verwarmen,en daardoor kracht te verkrijgen om weder in de hoogte te stijgen, al was het enkel maar met het doel, om de landstreek eens te kunnen overzien waar wij neerge daald waren. De regen hield iutusschen niet op, en wij be sloten, alles, wat wij in ons schuitje, hadden uitgezonderd voor ons elk een rok, de lifepreservers en het Compas overboord te werpenzoo roede de shawlswollen dekeusde beer F a ij e I's overjas, flesschen met bier en liqueur, zeilen, touwen enz. De van zijne natte lading ontheveu ballon verhief zich statig met ons, en wij waren binoen een uur instaat, het onderons liggend landschap tc kunnen overzien. Het was eene eindelooze wildernis met water en boomen, eu wij ontdekten nndat wij, doordien de ballon sneller had gegaan dan wij berekenden veel te ver gereisd waren. Daar de luchtstroom ons steeds meer noordwaarts voerde, zoo waren wij verpligt ons neder te laten, dewijl anders geene hoop op reddiug meer Toor ons overbleef. De heer La Mountain trok derhalve aan het touw van de klep en liet het gaz uitstroomen, en wij daalden in volle zekerheid aan de voet van een boom neder. Nu vestigden wij de Atlantic aan zijn anker en overlegden wat wij doen zouden. M ij hadden zeer grooten honger en niets te etennietsom ons des uachts tegen de regen te beschuttenwisten niet hoe ver wij nog man. Weenen 22 April. De Triester Zeitung meldt uit Con- stantinopeldat de sultan iu de afgeloopen maandvoor den te vieren wnacht der almagt. en van geluk" een geheel modern bed a la france wilde hebben, waartoe dan ook be stellingen naar Parijs werden gedaan. Buiten voorkennis van den hof-intendant W6rd echter eene gelijke bestelling aan eene meubelfabriek te Weenen gezonden, met dat gevolg, dat weldra den grooten heer de keuze tusschen het Fransclie en het Weener product werd aangeboden. Wegens het prach tige en kunstige werkviel de keuze des sultans op het laatste, zoodat 4000 gulden, de prijs van het bed, uit de schatkist van den grooten heer in Duitsche handen over- gingen. Hetzelfde blad verhaalt, mede uit Constantinopelde volgende //volkomen geloofwaardige" annccdote Twee koop lieden hebben dezer dagente overstaan van getuigeneen schriftelijk contract gesloten waarbij de een zich verbindt voor de som van 1000 piasters, de verantwoordelijkheid op zich te nemen voor al de begane zonden des anderen, welke verbintenis in tegenwoordigheid van vele personen en tegen klinkende munt werd nagekomen. De verkooper van dit nieuwe handelsartikel verheugde zich hartelijk, zoo goed koop verkocht te hebben en verzekerde, dat hij gaarne zelfs 5 6000 piasters zou hebben betaaldzoo de andere dit verlangd had. Berlijn, 24 April. De Deutsche Botschatter berekent, dat de geheele strijdkracht van Frankrijk uit 603,000 die van Pruissen thans uit 679,000 en voortaan uit 1,083,000 man bestaat. Frankrijks Europeesch leger telt, volgens het blad, slechts 358,000 man geoefende troepen, en de 679,000 man Pruisische troepen zijn allen welgeoefend. Ook komen die 358,000 man Eransche troepen slechts dan in aanmer king, wanneer Erankrijk door Pruissen werd aangevallen; mogt het zelf willen aanvallen, dan zou het slechts de helft dier geoefende troepen buitenlands kunnen zenden. 28 April. De uitvinder der Ziinduadel-gewerende handelsraad Dreijse tc Sömmerda, moet thans een kanon met twee loopen hebben uitgevonden waarmede men zeer ge makkelijk zestien schoten in ééne minuut kan doen. Brussel, 26 April. Door den heer Maris, ren Ncder- van de naastbij zijnde menschelijke woning af warenkonden geen vuur aaumaken en met geene mogelijkheid bepalen waar wij ons bevonden. M ij besloten eindelijkop het Compas te ver trouwen en eene bepaalde rigting iu te slaau en vol le houden, waardoor wij uit deze wildernis, waarin wij ons thans bevonden, konden geraken. M'ij vermoeden echter dat wij ons in de groote Canadasche wildernis bevonden Zuid-Oostelijk van Ottawa en waren overtuigd, dat eene Zuid-Oostelijke rigting, wanneer wij kracht genoeg haddenden weg onder meer of minder groote ontberingen af te leggenons in bewoonde streken zou brengen De heer La Monntain ging hierop naar de ballongreep met zijne hand het schuitje, en zeide met tranen in zijne oogen: „Vaartwel oude Atlantic!" Hij was zeer treurig en het scheen hem zeer smartelijk te zijn, de op zich geuomene verpligtiugen iu Kingston enNew-York, op welke plaatsen hij aaugenomen had luchtreizen te ondernemenen welke reeds aangekondigd waren niet te kunuen nakomeu. Wat nu de verdere lotgevallen van onze beide reizigers betreft, zoo willen wij trachten dezelve zoo getrouw mogelijk mede te dee- len, zoo dat onze lezers in staat zijn het lijdeu en de ontberingen te vernemen welke zij gedurende de vier laatste dagen uitgestaan hebben alvorens zij gelukkig genoeg waren weder menschen aan te treffen, Zoo als zij besloten haddensloegen zij eene Zuid-Oostelijke rigting inen na ongeveer anderhalve engelsche mijlen afgelegd te hebben stootten zij op een smal water, dat van het M'esten af kwam. Tot hunne groote vreugde ontdekten zy dat daar men schen geweest warendaar er kleine omvergehakte boomenals mede sporen van een vroeger vuur warenals ook een half vat waarin varkensvleesch geweest was, hetwelk zij ontwaarden dat uit Mostreal afkomstig was, en daardoor tot de overtuiging kwa men dat zij zich in Canada bevonden. Zij-liepen den geheelen dag langs den oever der beek en kwamen eindelijk aan eene hut, welke een homhakker aan den oever gebouwd had, en waarin zij besloten te overnachten. Doch dewijl de hut aan de overzijde van den oever waszoo moesten zij op een stuk hout over de beek roeijenen waaibij H a d d o c k het ongeluk trof, in het water te vallen, waaruit hij zich met moeite, doch geheel doornat, redde. Toen hij eehter de overzijde bereikte, was hij zoo ver stijfd van koude, dat hij zich niet dan met moeite op de been

Schager Courant | 1860 | | pagina 2