ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER-TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Vierde Jaargang.) N«. 137. flg,# A». 18G0. KENNISGEVING- SCIWTTEItlJ. IS UI T E N L A N I). ENGELAND. FRANKRIJK. SCHAGER COURANT. AMnmmairottnuK 33 TOB DKII stAAMtam Voor Schagenj l.OO. Franco per post door het gebeele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. DONDERDAG 10 MEI. UITGEVER P. J. G. DIDERICB. IK r I e v e ii Franco. Daal ABTOroiimiii Van een tot vijf regels/O 75. Iedere regel meerder0 15. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten 0.50. De 35 cents zegelregt niet medegerekend. Groote Letters naar de ruimte die zij beslaan. Burgemeester en Wethouders van Schagen. Gezien de Wet op de Schutterijen van den 11 April 1S27 Staatsblad Jfè Roepen bij deze op, om zich voor de Schutterlijke dienst te doen inschrijven 1 Alle Ingezetenendie op den 1. Januarij 1860, hun 25ste jaar zijn ingetreden, en alzoo in het jaar 1K35 geboren zijn 2 De zoodanigendie, schoon bevorens in andere ge meenten ingeschreven sedert de inschrijving van het vorige jaar binnen deze gemeente zijn komen wonen en 3 Vreemdelingen, die sedert de inschrijving van het vo rige jaar in de termen gevallen zijnom als Ingezetenen te worden beschouwd Eu zulks op Dingsdag den 225te Mei dezes jaars des voormiddags van 10 tot 2 ure,op het Raadhuis. Een ieder, ook zoo hij vermeent tot de vrijgestelden of uitgeslotenen te behooren, is verpligt zich te doen inschrij ven. Voor Ingezetenen worden ten deze gehouden a Alle Nederlanders, alhier hun gewoon verblijf hou dende. b Alle Vreemdelingen, alhier woonachtig, die hun voor nemen om zich binnen het Rijk te vestigenzullen hebben aan den dag gelegd. De tijdelijke uitoefening van eenig be drijf of handel in ondergeschikte betrekking, als leerling, knecht, enz.kan op zich zelve niet beschouwd worden als bewijs van dat voornemen. Zij die in meer dan ééne gemeente hun verblijf houden zijn verpligt zich te doen inschrijven binnen die gemeente, alwaar eene dienstdoende Schutterij aanwezig is bijaldien in die verschillende gemeenten alleen dienstdoende of alleen rustende Schutterijen bestaan zullen zij zich doen inschrij ven in de gemeente, waar zij voor de Personele belasting zijn aangeslagen, en de ambtenarenen geëmploijeerden in die gemeente, waar zij ambsthalve veipligt zijn hun verblijf te houden of hunne woonplaats te vestigen, of zoo deswege geene bepaling bestaat, evenals de klerken, kantoorbedienden of dergelijken zoo als ook alle werkliedenin die gemeente, waar zij, overeenkomstig de bepalingen van Art. 71 en volgende van het Burgerlijk wetboek, geacht moeten worden hunne woonplaats te hebben. Die van hunnen ouderdom geen voldoend bewijs geven zijnde een uittreksel hunner geboorteactehetwelk gratis verkrijgbaar is, zullen door het gemeentebestuur worden ingeschreven naar deszelfs oordeel, onverminderd de bevoegd heid van den ingeschrevene, om van zijnen jnisten ouder dom nader te doen blijken. De registers ter inschrijving zullen op den 15 Mei geopend en op den 1 Juuij daaraanvolgende worden gesloten; en allendie bevonden worden zich alsdan niet te hebben doen inschrijvenzullenvolgens Art. 9 der wetdoor het ge meentebestuur ambtshalve worden ingeschreven en door den Schuttersraad tot eene geldboete worden verwezen, terwijl zij daarenboven, zonder loting, zullen worden ingelijfdin dien het zal blijken, dat er tijdens de verzuimde inschrijving geene redenen tot uitsluiting oi vrijstelling ten hunnen be hoeve bestonden. Een ieder wordt vooral aangemaand om zich tijdig van een uittreksel zijner geboorteacte te voorzien en zich alzoo van zijnen juisten ouderdom te verzekeren, ten einde de inschrij ving naar behooren geschiede en hij niet vervalle in de straf bij de wet bepaald. En is deze afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen binnen deze gemeente gebruikelijk is. Schagen den 1 Mei 1860. Burgemeester en Wethouders voorn. De Burgemeester II. R. de MEÊR. De Secretaris. A. J. van CANTFORT. Londen, 30 April. Men heeft de beide verdachte daders van den diefstal der diamanten ten nadeele van den heer Fontana te Parijs gepleegd, aangehouden. Het zijn James Pearce en Emilia Laurence. Sedert eenige maauden leefden zij op een schoon buitengoed te Albion Grove, Stoke, Newingtouwaar zij gTooten staat voerden eu doorgingen voor man en vrouw. Hun huis was schoon gemeubeld en in verscheidene kasten heeft men, benevens rijke vrouwenklee deren, goud en juweelen gevonden. Zij zijn ook betrokken in een anderen diefstal van diamanten en juweelen, te Lon den gepleegd. Het getal vrijwillige scherpschutters in Engeland be draagt thans reeds 125,000 man. Te Nottingham, waar de grootste kantfabrieken van Engeland gevestigd zijn, gaat het zoo slecht met de zaken dat de arbeiders aldaar besloten hebben, de koningin te ver zoeken door haar voorbeeld de Nottinghamsche kant weer in de mode te brengen. Dit was ter naauwernood ter kennis van de koningin gekomenof zij deed voor zich en hare hof dames verschillende bestellingen. 4 Mei. De boxer Tom Sayers «/kampioen van Enze- land", werd eergisteren te Liverpool met zoo veel geestdrift ontvangendat men de paarden van voor zijn rijtuig weg nam en het volk het naar 1 albot s Hotel voorttrok alwaar de //beroemde man" zich gelijk een koning, aan het volk- onder oorverdoovende toejuichingen op het balcon vertooude. Toevallig verscheen denzelfden dag voor het hof van po litie van Westminster te Londen een man, Tyler genaamd, die in een zoogenaamd eerlijk vuistgevecht zijne tegenpartij. Wellen, gedood had. Beide personen hadden eene veete met elkander en besloten de zaak af te vechten. De uitslag heeft bewezen, dat de Engelsche boxers-vuist een even gevaarlijk wapen kan zijn als het blank geweer. 5 Mei. De justitie van het Hemelsche Rijk heeft eene in het Oosten nieuwe wijze van doodstraf uitgevonden. Zij bestaat in de ter dood brenging door onttrekking van slaap. Een Chinees werd negens moord tot deze smartelijke dood straf veroordeeld. Bij den delinquent werden drie bewakers geplaatst, die hem door alle mogelijke middelen bij voort during in een wakenden toestand moesten honden, zonder dat het geoorloofd was, hem eene ligchamelijke verwonding toe te brengen. Den 6den dag was de toestand van den onge lukkige zoo ondragelijk, dat liij om de gunst verzocht, zich te mogen worgen; zij werd hem echter niet toegestaan. Den lSden dag stierf de misdadiger aan uitputting van het zenuw stelsel en in waanzin. Parijs, 30 April. Ten gevolge eener weddingschap van 15 fr., is een jongeling verleden Zondag, van de Almabrug in de Seir.e gesprongen. Gedurende omtrent een kwartier

Schager Courant | 1860 | | pagina 1