Eene Luchtreis DUITSCHLAND Weenen, 29 April. Er schijnt hoop te bestaan, dat de bekende meerdere uitgifte van 111 millioeu gulden nog vóór het einde var, het proces Eynatten zal opgehelderd worden. Men wil althans, dat de interimistische minister van financiën, von Plemer, van den keizer den specialen last heeft bekomeneen onderzoek deswege in te stellen, welk onderzoek reeds moet zijn aangevangen, en wel buiten mede werking der beambten welke onder baron von Bruck met het opmaken der staatsrekeningen waren belast. RUSLAND. St Petersburg, 28 April. De Amerikaansche onderne ming, om de in de haven van Sebastopol gezonken schepen weder naar boven te brengen, kan als geheel mislukt be schouwd worden. Men heeft slechts 12 kleine schepen, doch geen enkel groot vaartuig naar de oppervlakte kunnen brengen. ITALIË. Turijn, 29 April. Uit Napels wordt gemelddat er een uurs heeft hij rustig in de rivier gezwommentoen hij aan den kant kwain, werd hij door de politie in hechtenis geno men. Eene vrouw te Toulouse, die haar brood verdiende door het verkoopen van gekookte rijst aan de arbeidende klasse, i3 door eene aanzienlijke dame, op haar doodbed, voor haar kind erkend en heeft eene nalatenschap ontvangen van 125,000 francs. Zaturdag jl. werd haar dit bekend gemaakt, terwijl zij bezig was rijst tc verkoopenzij heeft daarna hare koopwaar gratis aan hare kalanten uitgedeeld. De zoon van generaal Ortega zal zich binnen kort naar Rome begevenom dienst te nemen in het pauselijk leger. Er wordt hier het prospectus van een nieuw gods dienstig blad nitgedecld, dat eiken Zondag zal verschijnen; het is getiteld drapeau eatholique. Aan het hoofd van dit blad prijkt een kruis, waaronder de woorden: //lil hoe signo vinces" (in dit teeken zult gij overwinnen). Eene der zinsneden der programma van dit blad luidt aldus; »Ge- hoorzame en toegenegenestrijders voor het pausdom, wij strijden den goeden strijd onder de plooijen van het katho lieke vaandel, onder de schaduw van het goddelijke kruis". 1 Mei. In de straat Estrée werd Zondag 11. een beeld houwer, de heer Logette, dooreen rijtuig overreden. Het wiel ging hem over het linkerbeen. Men snelde toe, om hem •op te helpen en dacht dat hij zwaar gekwetst was, doch de heer Logette had een houten been en gelukkig was alleen dit been getroffen en verbrijzeld. Het graven van het kanaal in de Pyreneën onder het LacBleu, nadert zijne voltooijing. Het heeft ten doel het water uit genoemd meer te leiden in den Adour en in de vlakten van Tarbes, Plaisance, Riscies en Gers. Het meer ligt op eene hoogte van meer dan 6000 voet boven de op pervlakte der zee en te midden van eeuwigdurende sneeuw. De oppervlakte van het meer beslaat ongeveer 140 bunders, en de diepte is bijna 500 voet. 2 Mei. Sedert eenige dagen stroomt eene groote me nigte naar de quai de la Concorde, waar twee Nederlandsche stoomschepen worden ontladen, die eene menigte planten overbrengen, welke door de stad Parijs in Nederland zijn aangekochtom tot versiering der Champs Elysées te die nen. De beide schepen, van middelmatige grootte, trekken vooral de aandacht door hunne netheid. Men meent, dat hun togt, welke langs de binnenwateren heeft plaats gehad en met den besten uitslag werd bekroond, wel aanleiding zou kunnen geven tot organisatie eener geregelde stoom- bootdienst tusschen Amsterdam of Rotterdam en Parijs. Vervolg en slot.) La Mountain ging aan den oever om te zien waar de rook van daan kwamen zag eene Indiaansche boot liggen. Ten einde te voorkomen dat de Indianen welke hunne redders moesten wezendoor bet zien van blanke menschen niet met hunne boot ontvlugten zouden, bleef La Mountain bij de boot achter, terwijl Haddock het land in ging en naar de plaats snelde van waar de rook opsteeg. Spoedig kwam hij aan een houthakkers hut, en op zijn geroep kwam spoedig een goedig uitziende Indiaan aauloopendie aan den aankomende vreemdeling de hand bood en op H a d d o c k' s vraag: „vous parlez francais?!! antwoorde: „Yes, sir and English too." De Indiaan trok de reiziger in de hut, waarin zich het hoofd van het gezelschap bevond, zijude een goedhartige Schot met name Angus Cameron, aan welke hij zoo kort mogelijk hunne treurige geschiedenis mededeelde, namelijk dat zij met eene luchtballon gekomen warenen dezelve verloren hadden, gedurende vier dagen niet te eten hadden gehad en vroeg waar zij zich thans bevonden. Tot zijne verbazing vernam bij, dat zij zich 150 Engelsche mijlen ten Noorden van Ottawa in een zeer digt onbewoond bosch bevondendat zich tot aan de Noordpool uitstrekte. Kortom zij waren bijna 300 mijlen Noordelijk van Watek- town op 47o breedte. De Indiaan werd onmiddelijk uitgezon den om La Mountain te halenten einde zij aan het middagmaaldat dadelijk gereed zoude zijndeel zouden kunnen nemen, en smakelijker maaltijd dan deze hadden onze reizigers nimmer genoten. De vloedwaarop beide reizigers hunne togt afgelegd had denis genaamd Filliman's Kreek, en de groote Zee, waarop zij rond gevaren waren Bosketon Lake, dewijl de Boston rivier zich daarin ontlast, welke weder in Gatineau uitloopt. De Ga- tinean loopt tegenover de stad Ottawa in de Ottawa. De heer Cameron, verzekerde onze reizigers dat die stroom zeer vele kronkelingen maakte, en op sommige plaatsen zoo snel stroomde, dat het voor de sterkste menschen, bijna onmogelijk was, op een vlot de reis te maken, ook dan wanneer zij beter dan 3 Mei. Men verzekertdat de heer Guizot ten aanzien van de inlijving van Savove bij Frankrijk zich in dier voege zou hebben uitgelaten //De goede fortuin van Napoleon III doet iemand zelfs twijfelen aan het genie van Napoleon I. "Deze opmerking van den heer Guizot moet nog al sensatie hebben verwekt en zelfs in de salons der Tuileriën herhaald zij d Dezer dagen heeft de verkoop der collectie van zeld zaamheden en antiquiteiten van mevr. de la Tayette, alhier, plaats gehad. Onder anderen is verkocht eene candelabre van fijn aarde werk behoord hebbende tot het tafel-servies van koning Hendrik II en volgens overlevering vervaardigd door Ascaliio, leerling van llenvenuto Cellino. Dit in ge schiedkundig opzigt merkwaardig stuk, dat drie geniën voorstelt, welke het koninklijke wapen ondersteunen, is voor 18,300 fr. verkocht. 1 Mei. Een Amerikaansch ingenieur, Wheeler, heeft in de munt alhier proeven genomen om het borium in ver binding met aluminium te kristalliseren, en het is hem ge lukt, daarbij borium-kristallen te verkrijgen, die volkomen op diamanten gelijken en ook bijna geheel dezelfde eigen schappen betrekkelijk hardheid, kleur en onbrandbaarheid bezitten. De proeven zullen nu op grootere schaal herhaald wordeu. onze reizigers van levensmiddelen voorzien waren. Ilij be schouwde hunne redding als eene beschikking van de Voor zienigheid en verklaardedat zij zonder eenige de minste twijfel omgekomen zouden zijn, wanneer zij niet op de rook van zijne hut afgekomen waren. De heer Cameron raadde de beide reizigers aan, eenige dagen bij hem te blijven, en vervolgens in zijne boot met hein mede na Desert te varen. Des Vrijdags vaarden zij met den heer Cameron in zijne boot de vloed op, kwamen aan de plaats alwaar zij een teeken gemaakt haddenten einde de ballon weder terug te kunnen vinden, doch welke zij zeer verscheurd vonden, weshalve La Mountain besloot haar maar achter te laten. Des Zaturdags kwamen zij onder eeue hevige regenbui te Desert aanalwaar zij door een Amerikaan van een nood- zeil voorzien werden, met behulp waarvan zij hunne reis 60 mijlen ver naar Alexis 1'Beau's voortzetten, hetwelke zij des avonds om 6 ure bereikten. Op de plaatswaar onze reizi gers wegens eene waterval met hunne schuit niet verder kon den varen, namen zij dezelve op hunne schouders en liepen er zoo snel mede voort, even als of zij niets te dragen had den want hunne phijsisieke kracht overtrof thans alles. Zoodra zij aan het einde van den waterval gekomen waren, bragten zij hunne boot weder te water en zeilden met ongelofelijke snelheid verder. Binnen een uur en veertig minuten werden 15 mijlen afgelegd, waarbij zij hunne boot zeven malen moesten dragen. In Alexis 1'Beau's bekwamen onze reizigers een paard en wagen, waarmede zij tot des avonds 7 ure hunne reis voortzette. Maandags avonds ten 5 uur bereikte zij eindelijk Ottawa, waar hunne eerste gang naar het Telegraaph bureau wasten einde hunne vrienden in Watertowh van hunne ge lukkige aankomst te Ottawa kennis te geven, alsmede dat zij hoopten spoedig weder te huis te zijn. Y ol verrukking verhaald de heer Haddock, hunne gast vrije opname in Ottawa, alsmede met welk eene geestdrift zij op hunne reis naar IVateetowu overal begroet werden. In Ogdensbdrg en langs de PotsdamAYatektown Spoorweg had zich overal eene groote massa menschen vereenigdwelke op hunne aankomst wachtte hetgeen het sprekenste bewijs was van de deelneming die men in het lot der beide reizigers stelde,

Schager Courant | 1860 | | pagina 2