ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Vier No. 138. dc Jaargang.) A°. 1860. DONDERDAG 17 MEI. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. BEKENDMAKING. WAARSCHEWING. 151 I T E IV L IV I). ENGELAND Londen, 8 Mei. In de Dabijheid van New-York heeft onlangs eene prijs—boxpartij, tusschen twee bekende man nen van het vak, Harrij Gribbin en Edward Wilson, plaats gehad, die langer dan een uur aanhield. Op het einde van den kampstrijd waren beiden door bloed, builen en schram men zoo misvormddat hunne vrienden hen niet meer van elkander konden onderscheiden. Er stonden 1000 dollars op het spel. Nadat zij 59 malen aan elkander waren geweest, waren de kampioenen zoo afgemat, dat de strijd moest ge staakt worden er. de scheidsregter dien voor onbeslist ver klaarde. De politie was bij het gevecht niet tusschenbeiden gekomen. FRANKRIJK. Parijs, 7 Mei. De heer Mariette, de beroemde oudheid kundige, heeft uit Egypte geschreven, dat hij een geheel paleis van rooskleurig graniet heeft gevondenin de Dabij heid van den grooten sphinx. Het is het paleis van den beroemden Chephrem die minstens 3600 jaren vóór Chr. geb. leefde en die de groote pyramide deed bouwen. Men heeft zeven prachtige standbeelden van dien vorst in het opgegraven paleis ontdekt. SCHAKER fiBtanamanjsïaias aana aaaaDaa; Voor SchagenJ 1.00. Franco per post door het geheele Rijk. n 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven Franco. tPMüs nam fiaryaai'jaatma s Van een tot vijf regels0 75. Iedere regel meerder0 15. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten 0.50. De 35 cents zegelregt niet medegerekend. Groote Letters naar de ruimte die zij beslaan. Burgemeester en Wethouders der gemeeDte Behagen. Brengen naar aanleiding van art. 228, alinea 2 der Wet van den 29 Junij 1851, (Staatsblad J)° 8b) aan belang hebbenden in herinnering, dat alle vorderingen ten laste der gemeente, zullen moeten ingediend zijn binnen zes maan den volgende op het jaar waarover dezelve loopen en dat bij gebreke daarvandie vorderingen zullen verjaard en ver nietigd zijn. Wordende dus allen die nog eenige vordering ten laste dezer gemeente mogten hebben, over den jare 1859, uitge- noodigd die vóór den 80steo Junij aanstaande in te leveren, ten einde zich daardoor voor de nietigheid en verjaring er van, te vrijwaren. Behagen den 7 Mei 1860. Burgemeester en Wethouders voornoemd., H. R. de MEÊR. Ter ordonnantie van dezelve, A. J. van CANTFOliT. Burgemeester en Wethouders van Schagen; Gelezen hebbende, eene circulaire van Zijne Excellentie den Minister van Financiën dd. 16 April 11. No. 72, om trent het in omloop zijn van vreemde muntspeciën en voor namelijk van Belgische tweecentimesstukken. Waarschuweu bij deze een iegelijk tegen de ontvangst der voormelde muntspeciën, vermits het in de bedoeling der Regering ligt om, door eene hermunting onzer tegenwoordi ge centen en halve cents-stukken, eene van de Belgische in kleur of vorm meer verschillende kopermunt aan te nemen. Burgemeester en Weihouders voornoemd, Be Burgemeester, H. R. de MEÈR. Be Secretaris, A. J. van CANTFORT. - 9 Mei. In de Courr. des Etats- Unis leest men het volgende. Te Seymour (Indiana) heeft men dezer dagen een slaaf gearresteerddien een abolitionist in eene kist had opgesloten, ten einde hem zoodoende Nashville te doen verlaten en naar Cincinnati te zenden. De ongelukkige ne ger, gebogen gelijk een knipmes, was zoodoende in den tijd van negen uren langs den spoorweg van de hoofdstad van Tennesse naar Louisville gekomenvervolgens was hij de Ohio overgetrokken, en verder per spoortrein van Jeffer- son naar Seymoer gereisd, van waar een laatste trein hem paar Cincinnatie moest overbrengen. Ongelukkiglijkterwijl de kist zich op het station bevondwerd zij eenige malen omgerold door een geëmployeerde, die haar in een hoek wilde plaatsenom er zijne siësta op te doen. Bij de derde omkanteling ging eene plank losenmen verbeelde zich de verwondering van den geëmployeerde, toen hij twee groo te oogen ontwaarde, die hem bedremmeld aanzagen. Eenige oogenblikken later werd de neger uit de kist te voorschijn gehaaldte midden van het gelach der toeschouwers, en aan een politiedienaar overgeleverddie hem weder naar Louis ville bragt. De neger scheen intusschen meer verheugd dan verdrietig over deze bevrijding, die hem weder in slavernij dompelt. Nooit, zeide hijhad hij met minder gemak gereisd; nu eens bevond hij zich op den rug, dan weder op het hoofd, terwijl de schokken, die hij op de stations ontving verschrikkelijk waren. Die marteling had veertien uur ge duurd; zoo zij nog tot Cincinnatie had aangehouden, zou hij er waarschijnlijk onder bezweken zijn. 10 Mei. De directeuren van den Great Eastern hebben besloten, dat reuzenschip den 9den Junij e. k. zijn eersten togt van Southampton naar New-York te laten ondernemen. Het aantal passagiers zal zeer beperkt en allen slechts van de eerste klasse zijn. Te Chatham zijn met het beste gevolg proeven geno men met een door den sergeant G. Sturrock verbeterden revolverwaarmede 14 a 16 schoten onmiddelijk achter elkander kunnen gedaan worden zonder dat Let wapen be hoeft herladen te worden. De uitvindingis gebreveteerd geworden. De heer C., koopman te Parijshadgedurende zijn verblijf te Constantinopel, een hond die, als zoo velen van zijne soort, zonder meester en verwilderd in de straten der Turksche hoofdstad rondzwierf, door herhaalde liefkozingen voor zich gewonnen; het dier vergezelde hem overal. Toen hij Constantinopel zou verlaten, gaf hij den hond aan den eigenaar van zijn hotel en begaf zich aan boord van de stoomboot naar Marseille. Het schrandere dier was hem echter gevolgd en de heer C. zag het, van de stoomboot af, eerst met klagenden blik aan strand zitten en vervolgens, toen de boot zich in beweging stelde, in het water springen en het schip nazwemmen. Men dacht, dat de hond, door vermoeidheid uitgeput, zich wel weder aan land zou begeven; maar hij bleef doorzwemmen en deed een klagend geluid hooren. De heer C. verzocht toen de kapitein het dier te hulp te komen en vond steun bij de andere passagiers. Hun wenscli vond gehoor en een matroos begaf zich in eene boot, en bragt het getrouwe dier onder het gejuich der passagiers aan boord. 8 Mei. Het vertrek van generaal Garibaldi naar Sicilië is thans onbetwijfelbaar. Hij is met een Jonisch schip, doch voorzien van een zeebrief voor Malta, vertrokken. Of de Sardinische stoombootendie langs de kusten van Sicilië kruissen, hem de ontscheping zullen beletten, wordt zeer betwijfeld. 9 Mei. Dc Sa/ui Public van Lvon meldt aangaande COURiNT.

Schager Courant | 1860 | | pagina 1