ALGEMEEN NIEUWS-, AD VER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Vierde Jaargang.) N°. 142. e&j, A". 1800. DONDERDAG 14 JUNIJ. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. B UIT E N L N I). ENG ELAND. Londen, 7 Junij. EIet volgende is een uittreksel corres- pondentiën in den Timer. »Te Palermo aangekomen, liet Ga ribaldi de deuren der gevangenissen voor 6000 gevangenen openen, waaronder 16 1800, die wegens politieke hande lingen achter de grendels zaten. Men verzekert, dat een lOOOtal inwoners door het bombardement is omgekomen. Een Amerik. schip, te Napels aangekomen, rapporteert, dat de Nopilitaansche soldaten op hun aftogt allerlei wreedhe den hebben begaan. De vrouw van een der hoofden der in- surgenten ontmoet hebbende, bestreken zij haar met pek en verbranden haar. Te Palermo liet de Napelsche generaal aan Garibaldi geneeskundige hulp vragen, welke door dezen werd verleend; later liet de generaal om levensmiddelen vra gen, welke echter door Garibaldi werden geweigerd. Toen Garibaldi Palerme had ingenomen, liet hij zoovele poli- cie-agenten, als hij maar kon magtig worden, arresteren en na hen gedurende een dag op het marktplein te hebben tentoongesteld, deed hij hen in tegenwoordigheid van het volk opknoopen. Den 80 Mei, den dag, waarop de conferentie der officieren plaats had, loste eene Napelsche stoomboot een kanon in de rigting van Garibaldi, terwijl hij langs het strand reed, om zich aan boord van den Hannibal te bege ven, gelukkig heeft de kogel niemand getroffen. FRANKRIJK. Parijs, 5 Junij. De Gazette de Lyon, vermeldt een nieu wen gaauwdievenstreek. Een zeer net gekleed heer was juist bezig in een particulier huis de kleerenkas te ledigen, toen de eigenaar binnentrad. De gaauwdief wendde zich met de ui terste bedaardheid tot den eigenaar en zeide; »Ik heb u hier gewachtmij is de last opgedragen u in hechtenis te ne men en uwe kleedingstukken mede te brengen". Nadat hij alles tot een bundel had zamengepakt, verzocht hij den psendo-gearresteerde hem te volgen//Om geen opzien te verwekken, kunt gij twee pas voor mij uitloopen, dan zal niemand er op letten, dat gij mijn arrestant zijtuwe klee deren zal ik wel dragen". Het behoeft niet gezegd te worden, dat de gewaande politie-agent niet lang zijn arrestant in het oog hield, maar spoedig met de klrederen was verdwenen. DU ITSCHLAND Weenen5 Junij. Uit Constantinopel wordt dd. 24 Mei geschreven: De hertog van Brabant heeft, bij het verla ten van Constantinopel zestien tihibouks en vier narghilés (Turksche pijpen), welke hem gedurende zijn verblijf aldaar ter gebruike afgestaan waren, doch die hij dacht ter geschen ke te hebben gekregen, mede naar Belgie genomen, de waar de daarvan wordt op 10 millioen piasters geschat. Berlijn, 7 Junij. Te Holthausen in Westphalen stierf dezer dagen zekere Siepmann, denkelijk de oudste soldaat der Rhiinprovicie, naardien hij nagenoeg den honderdjarigen leeftijd bereikt had. Hij diende nog onder Frederik den Groote, maakte de veldtogten in Holland en Frankrijk in de 1787 en 1793 mede, en was tot in net jaar 1805 scherpschutter bij de grenadiers-compagnie van Schenk. Hij verkeerde dikwijls in levensgevaar, maar was nooit ziek en had tot kort vóór zijn dood nog kracht genoeg behouden om een klein hem toegelegd jaargeld en eene toelage uit vrijwillige inschrijvingen persoonlijk te komen ontvangen. Frankfort8 Junij. Eene in Haunover welbekende jonge dame, de kunstrijderes Virginie Blennow, heeft onlangs een schatrijken fabriekant te Osnabruck zoodanig bekoord dat hij haar zijne hand en zijn vermogen aanbood. Haar vader, een oud kunstrijder, wilde wel zijne toestemming tot dit hu welijk geven, echter onder voorwaarde, dat zijne dochter, ook na haar trouwen, ten minste zes maanden per jaar in het openbaar als kunstrijderes zou optredentot waarborg voor het nakomen van deze voorwaarde moest 10,000 th. worden gestort. De verliefde fabriekant stemde in alles toe, gaf den geldelijken waarborgen nog vóór de bruiloft had zijn toekomstige schoonvader hem zoo overredend het edele en tevens winstgevende der kunstrijderijop groote schaal gedrevenvoorgespiegelddat de bruidegom met nog 40,000 th. in de zaak trad. Thans is reeds de bruiloft gevierd, en wel met eene prachtwelke te Osnabruck inderdaad zeld zaam was. SCHAGER COURANT. AStnnamanïSïMaa vna isri uiaanian: Voor Schagen1.00. Franco per post door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Iirieven franco. saus aaa aaTaaiaatHaa s Van een tot vijf regelsf 0 75. Iedere regel meerderO 15. (Jeboorte-, Huwelijks- en Doodberigten 0.50. De 35 cents zegelregt niet medegerekend. Groote Letters naar dè ruimte die zij beslaan. Den 22sten Mei ging eene dame van 75 jaar, tegen 7 uur des avonds, slapen gelijk dat sedert jaren hare gewoon te was. Toen zij op het gewone uur niet opstond werd hare familie ongerustdoch vond haar steeds gerust slapende. Het heden verschenen nummer van de Charentais meldt dat zij eergisteren is overleden, nadat zij ruim 250 uren zeer kalm had geslapen. De Courier de Bayonne meldt het volgende aangaan de de 16 Spnansche krijgsgevangenen, die door Marokkanen na het sluiten van den vrede naar Tetuan zijn gevoerd. Zij hebben de gruwelijkste mishandeling moeten verduren; zij werden met ketens om deu hals in vochtige kelders opgeslo ten; men deed alle moeite om hen van hunne godsdienst ai te trekken; zij hebben daarvoor honger en dorst moeten ver duren en werden met de afgrijsselijkste straffen bedreigd. Eeu der middelen, welke men aanwendde om hen te verschrikken, bestond daarin, dat men de bebloede hoofden huDner krijgs makkers onder hen wierp. 6 Junij. Als een bewijs hoe de souvereinen der tegen woordige Napolitaansche djnastie er van overtuigd waren, dat alleen dwangmiddelen in staat zijn hun hnnne kroon te doen behouden, kan dienen, dat in het contract tusschen den eigenaar der aazfabriek te Palermo en de Napelsche re gering, onder den vorigen koning voorkomtdat eerstge noemde ingeval van een bombardement der stad gecne schadeloosstelling van de regering kan eischen. 7 Junij. Er loopt een gerucht, dat prins Napoleon tot koning van Sicilië zal worden benoemd. Garibaldi ontvangt zoo veel gelddat hij in staat is geweest twee stoompaket booten te Marseillc aan te koopen. Ook worden hem telkens groote be/endingen wapenen toe gezonden. 8 Junij. De Courrier du Pas de Calais meldt, als waarschuwend bewijs voor de navolgingszucht der kleine kinderen, dat een zesjarig kind zijne jongere zuster met eene schaar de ooren heeft afgeknipt, nadat het deze operatie aan een jongen hond had zien bewerkstelligen. Op verschillende plaatsen der stad is het volgende berigt aangeplakt: «/Tweehonderd francs belooning voor hemdie in straat Rivoli J}?. 33 een jongen neger terugbe zorgt; hij heet Emile Joseph, is den 4den te Havre aange komen en den 5den te Parijs. Sedert dien tijd heeft men niets van hem vernomen." Men zegt, dat het aantal personen in Italië, die ver lof hebben gevraagd dienst te nemen bij de troepen van Garibaldi, 40,000 bedraagt. Den 5den is te Turijn op nieuw een priester gearres teerd. Men vond in zijne woning eene drukpers en een aan tal exemplaren van oproerige geschriften.

Schager Courant | 1860 | | pagina 1