ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. de Jaargang.) (Vier DONDERDAG 12 JULIJ. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. BEKENDMAKING. IJK en HHIKIJK. AFKONDIGING. BUITENLAND. ENGELAND. Londen6 Julij. Dezer dagen heeft lord William Godol- pbin Osborne, zoon van den hertog van Leeds, teregtgestaan voor het insolvent dellors court van Cambridge. Zijn passief bedroeg ruim ffi. St. 1066 aan verschillende schuldeischers, kleermakers, tabaksverkoopers, woekeraars, rijtuigver huurders enz. De lord, die 25jaren oud -is, verklaarde, dat FRANKRIJK. Parijs, 4 Julij. Digt bij Pierrefonds is eene stad gevon den, bedolven onder de asch. Er is een Romeinsche schouw burg ontdekt en een tempel aan Apolio gewijd. No. 146. SCHAKER fiï®Ba3ai3ïlïS33i233 TCBÏÏ ®B11 Voor Schagenj l.OO. Franco per post door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven Franco, 22333 222 227222203320: Van een tol vijf regels/O 75. Iedere regel meerder0 15. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten 0.50. De 35 cents zegelregt niet medegerekend. Groote Letters naar de ruimte die zij beslaan. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen, bren gen bij deze ter algemeene kennisdat de gewone Koe markt vóór de Bcemstermarhtin deze Gemeente zal ge houden worden op Donderdag den 26" julij aanstaande. Worden Heeren Veehouders en Kooplieden verzocht, zich daarnaar te willen reguleren en deze Markt met hunne te genwoordigheid te vereeren. Schagen, den 9 Julij 1860. H. R. de MEÈR, Burg*. A. J. van CANTFORT, Secrel*. Schagen den 20 en 21 Julij 1860, Op eerstgeooemden dag des morgens van 9 tot 12 en des namiddags van 3 tot 6 ure. Op laatstgenoemden dag alleen des voormiddags van 9 tot 12 ure. Over alle maten en gewigten als bestaande in alle lengte maten, ellen, gevouwen ellen, kettingen enz. ijzerenen koperen gewigten, [de medicinale tot het grein de gouden en zilveren gewigten tot de halve korrel ingesloten]; brand- hontsmaten of wissen inhoudsmaten voor granen enz. met derzelver strökels, alsmede tonnematen en de zoo vau hout, als blik, koper en tin vervaardigde vochtmaten. De ingezetenen dezer Gemeente worden hieraan herinnerd en met passenden aandrang aangespoord om hunne ver- pligtiogen in deze naauwkeurig te vervullen. Schagen, den 9 Julij 1860. De Burgemeester van Schagen, H. R. de MEÊR. De Burgemeester van Schagen. Brengt bij deze ter kennisse van de Ingezetenendat het primitief Kohier der personele Belasting, dienst 18|J op den 6 Julij 1860, door den Staatsraad, Commissaris des Konings in de Provincie Noord-Holland, is executoir ver klaard Eu herinnert alzoo een iegelijk, dat geene reclamatien tegen den aanslag, ingevolge de Wet, zullen worden aange nomen dan die binnen drie maanden Da de bekendmaking van het executoir verklaren der Kohieren en dus vóór of op den 9 October aanstaande, zullen zijn ingeleverd; wor dende mitsdien een ieder aangemaandter voorkoming van zijne schadebinnen den gemelden tijd zijne reclamatie in te leveren bij den Controleur der Divisie, met overlegging van eene duplicaat-kwitantie, wegens de voldoening van hetgeen hij tot den dag zijner reclame schuldig is. En opdat niemand hieromtrent eenige onwetenheid voor wende, is deze afgekondigd en aangeplakt, waar zulks behoort. Gedaan te Schagen den 9 Julij 1860. De Burgemeester voornoemd, H. R. de MEER. hij vóór zijne meerderjarigheid slechts St. 12, en daarna niet meer dan ffi. St. 100 jaarlijks als zakgeld van zijn vader ontving. De regter berispte den gedaagde, dat hij met te veel weelde had geleefd, en constateerdedat hij het be zit van zilvervaatwerk, dat hem niet toebehoorde, had voor gewend als waarborg voor eene hem verstrekte leening, wes halve hij (de regter) hem gelijk elk ander in hetzelfde geval verkeerende debiteur moest behandelen. Hij veroordeelde hem mitsdien tot eene gevangenisstraf van zes maanden. De Illustrated Times van 30 Junij bevat onder het opschrift: Ben schip aangevallen door een Zeeslang, het volgend extract uit een scheepjournaalgeteekend William Taylormaster British Banner. In den middag van 25 April op 12° 7' 8// Br. en 93o 52' O. L. voelden wij eene hevige schudding in het schip. Ik zond den tweeden stuurman naar bovenom te gaan zien wat er gaande was. Deze riep mij toe in het voorwand op te loopen en aldaar uit te kijken. Ik deed dit en zag dat eene enorme slang den boegspriet met haren bek heen en weder schudde. De slang kwam ongeveer tot eene lengte van 30 voeten boven het water uit, terwijl ik den staart achter onzen spiegel gewaar werd. Volgens mijne berekening had bet dier eene lengte van ongeveer 300 voeten, terwijl de omtrek van het ligchaam met die van de wijdste crinolines overeenkwam. Het bad een zwarten rug met ruige manen, een hoorn op het voorste gedeelte van den kop en een paar vurige oogeu, bijna onmiddelijk tegen de neus de kaken waren ongeveer 8 voeten lang. Het dier zag mij niet; het ging voort met den boegspriet hevig te schudden waarbij het door zijne geweldige beweging in het water, zich in een wolk van schuim hulde. Ofschoon het schip met eene vaart van 10 mijlen liep, scheen mij de slang sterk genoeg om dien gang volkomen te stuiten. Toen de boegspriet met kluiverboom, zeilen eu tuig eindelijk onder de reuzenkracht van het monster bezweken was en over boord gingzag ik dat het dier, zonder eenige moeite, den voorsteng, het stag zeil den kluiver eu buitenkluiver iuslokte en daarbij het dikste touw aH een draad aan stukken scheurde. Voor een oogeublik hield de slang toen een weinig af en kwam dade lijk weder terug, blijkbaar om zich tegen de zijden van het schip te wrijven, hetgeen een verschrikkelijk geraas maakte, niet ongelijk aan dat, hetwelk zich op een stoomvaartuig bij het aflaten van den stoom doet hooren. Terwijl dit voorviel zagen wij op een mijl afstand van ons schip een walvisch. De slang gaf toen aan het schip nog eene geweldige stoot, sloeg de stuurboordsgaanderij aan stukken eu ging den wal visch met bliksemsnelheid achterna. Sedert dat oogenblik hebben wij er niets meer van gezien. Kapitein Taylor heeft bij dat rapport eeue teekening geleverd die van dit schouw spel eene juiste voorstelling geeft. S Julij. Berigten uit New-York van 28 Junij, bij Heulers office ontvangen, melden dat de Great Eastern zon der de minste moeite de haver, aldaar is binnengeloopen. Gedurende den overtogt heeft zij gemiddeld 333 mijlen per dag afgelegd. 5 Julij. Het bevestigt zich, dat er reeds eene scher mutseling tusschen de troepen van Garibaldi en het garni zoen van Messina heeft plaats gehad; het gevecht moet vrij levendig zijn geweest. De uitslag is onbekend. Volgens alhier ontvangen vertrouwelijke brieven wan delt Lamoricière te Rome ook niet op rozen. In een daarvan Ao. 1860. COURANT.

Schager Courant | 1860 | | pagina 1