ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER-TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Vierde Jaargang.) N°. 147. &L* A°. 1860. DONDERDAG 19 JULIJ. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. BEK EN DM AIi IMG. AFKOXDlGhXG. «LITE N L A N I). ENGELAND. Londen., 12 Julij. De voortdurende reizen van den prins van Wallis, die uaauwelijks uit het Oosten teruggekeerd, thans reeds weder naar Noord-Amerika is vertrokken heb ban met de staatkunde volstrekt niets gemeens. Koningin FRANKRIJK. Parijs, 11 Julij. De Patrie meldt, dat Garibaldi nog steeds bij het besluit blijft, om Messina te belegeren, doch zal wachten tot de hitte, welke op Sicilië gedurende de maanden Julij en Augustus zoo hevig is, zal zijn verminderd. EB "f COURANT. AïtBnaïïiaHTSÏÏÏliJS 'Ttitrti 10111 BIA Ü»i3ïi: Voor 8chagen1.00. Franco per post door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Conranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Ilrieven Franco. SJBÏJB HOI iiiTuorijsmm: Van een tot vijf regelsf O 75. Iedere regel meerder015, tieboorle-, Huwelijks- en Doodberigten 0.50. De 35 cents zegelregt niet medegerekend. Uroote Letters naar de ruimte die tij beslaan. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen, bren gen bij deze ter algemeene tennis, dat de gewone Koe markt vóór de Beemstermarktin deze Gemeente, zal ge houden worden op Donderdag den 26" julij aanstaande. Worden Heeren Veehouders en Kooplieden verzocht, zich daarnaar te willen reguleren en deze Markt met hunne te genwoordigheid te vereeren. Schagen, den 9 Julij 1860. H. R. 1)e MEÊR, Burf) A. J. van CANTFORT, Secret'. IJ li cn in:itiJi«. Schagen den 20 en 21 Julij 1860, Op eerstgeDoemden dag des morgens van 9 tot 12 en des namiddags van 3 tot 6 ure. Op laatstgenoemden dag alleen des voormiddags van 9 tot 12 ure. Over alle maten en gewigten als bestaande in alle lengte maten, ellen, gevouweu ellen, kettingen enz. ijzerenen koperen gewigten[de medicinale tot het greinde gouden en zilveren gewigten tot denhalven korrel ingesloten] jbrand- houtsmaten of wissen inhoudsmaten voor granen enz. met derzelver strjkels alsmede tonnematen en de zoo van hout, als blik, koper en tin vervaardigde vochtmaten. De ingezetenen dezer Gemeente worden hieraan herinnerd en met passenden aandrang aangespoord om hunne vcr- pligtingen in deze naauwkenrig te vervullen. Schagen, den 9 Julij 1860. l)e Burgemeester van Schagen, H. R. de MEÊR. De Burgemeester van Schagen. Brengt bij deze ter kennisse van de Ingezetenen dat het primitief Kohier der personele Belasting, dienst 18JJ op den 6 Julij 1860, door den Staatsraad, Commissaris des Konings in de Provincie Noord-Holland, is executoir ver klaard Eu herinnert alzoo een iegelijkdat geene reclamatien tegen den aanslag, ingevolge de Wet, zullen worden aange nomen, dan die binneu drie maanden, ca de bekendmaking van het executoir verklaren der Kohieren en dus vóór of op den 9 October aanstaande, zullen zijn ingeleverd; wor dende mitsdien een ieder aangemaand ter voorkoming van zijne schade, binnen den gemelden tijd zijne reclamatie in te leveren bij den Controleur der Divisie, met overlegging van eene duplicaat-kwitantie, wegens de voldoeniug van hetgeen hij tot den dag zijner reclame schuldig is. En opdat niemand hieromtrent eenige onwetenheid voor rende, is deze afgekondigd en aangeplakt, waar zulks behoort. Gedaan te Schagen den 9 Julij 1860. De Burgemeester voornoemd, H. R. de MEÊR. Victoria tracht daardoor eene opkomende romantische liefde van den vermoedelijken erfgenaam der kroon, voor eeu schoon meisje beneden zijn stand, te bestrijden. Ik Julij. Uit New-York wordt van 30 Junij gemeld dat de Great-Easlerndaags na hare aankomst, bij het rijzen van het getijvergezeld van een hevigen windmet zooveel kracht tegen den havenmuur werd geworpen.dat een harer raderen brak en zij nog eenige andere schade heeft bekomen. Een en ander zou spoedig hersteld zijn. Tot zoo lang zullen er geene bezoekers worden toegelaten. Mej. Velptau, dochter van den beroemden heelkun dige zal met een kamerhper des keizers in den echt treden. De bruid brengt een millioen ten huwelijk behalve 50,000 fr. in haar bruidskorfje. Weinig heelmeesters kunnen hunne dochters zulk een huwelijksgift schenken. De keizer lijdt aau hevige jichtaanvallenzoodat hij genoodzaakt is het bed te houden. Z. M. heeft den maarschalk Mac Malton aangekondigd, dat de keizerlijke garde in Sep tember te Chalons zal aankomen. Al de dagbladen zijn rol van de schrikkelijkfte verhalen der moorden in Syrië door de Drusen op de Christenen gepleegd. Al de tol dusver uit die gewesten aangekomen brieveu bevestigen de gruwelen, die door de Ürnsen en Turken gepleegd worden. De bij zonderheden, die deze brieven behelzen zijn huiveringwekkend. Zoo schrijft o. a. de heer Rousseau chef van de zeodiug der Jezuïten in Svrië, dat 1200 Christenen, die io een bosch, op vier mijlen af stand van Saïda gevlugt waren, door de Drusen omsingeld wer den, welke het hosch aan de vier hoeken in brand staken, en ieder, die vlugten wilde ombragten zoodat geen enkel der Maronieten aan de slagtiug ontkwam. In de omstreken van Saïda zijn de we- §en met de lijken der Christenen als bezaaid, die, bij de heerschen- e hitte, de lucht verpesten en door een legioen honden worden verslonden. Op eene enkele plek lagen de gevierendeelde lijken van twaalf monniken eu vier leeken. De prelaat Boutros en 1500 leden zijner gemeente werden van al hunne bezittingen beroofd. Zijn groot vicaris diens zuster en broeder werden vermoord. Eene vrouw werd met hare drie kiudereu op den openbaren weg door een der Drusen overvallen; hij dwong haar eeoe zittende houding aan te nemen en slagtte toen de drie kinderen op hare kniën. Eeoe geeste lijke werd met vijf kiodereo die hij naar Saïda geleidde, gruwzaam omgehragt; de kinderen werden letterlijk in stukken gescheurd. Op een aantal plaatsen werden de Christenen door de Drusen genoodzaakt om hun graau te maaijente dorschen en in de schuren te bergen; hierna werden zij allen vermoord In het kort, het is een ware verdelgingsoorlog. Uit Lyon wordt gemeld, dat de procedure tegen Joa- non, Chretien, Descharops en dc vrouwen Chretien en Des- champs, wegens het plegen van drie moordendiefstalen verkrachting is afgeloopen. De drie mannen zijn ter dood veroordeeld vrouw Ghretien tot ze3 jaar tuchthuisstraf en vrouw Descbamps is vrijgesproken. Een schuitenvoerder alhierdie uitmuntend zwemmer is, ging onlangs met zijn Newfoundland-hond in de Seint zwemmen. Yan tijd tot tijd dnwde hij den hond met geweld onder water; dit scheen het dier niet erg te bevallen en tot représaille-maatregelen overgaande, legde het zijne voor- pooten op het hoofd van ziju meester en deed dezen ver scheidene malen duiken. Telken3 als de schuiteuvoedpr weder boven water kwam herhaalde de hond dit, hetgeen zoo lang duurde, tot dat eet.ige personen aan wal hierop op merkzaam werden en in een schnitje den persoon te hulp kwamen. Deze was zoodanig uitgeputdat hij dadelijk flaauw viel. 14 Julij. Berigteu van Alexandrië van den 6den mel den dat aldaar brieven uit Syrië waren aangekomen van

Schager Courant | 1860 | | pagina 1