FRANSRIJK. DÜITSCHLAND. Weenen, 27 Aug. Onder de nieuwigheden, die op de Weenerspoorwegen zullen ingevoerd worden, behooren de privaat-waggonswelke door de eigenaars naar verkiezing met alle gemakken ingerigt eu uitsluitend op hunne reizen gebruikt kunnen worden. Voor de directie der staats spoorwegen is reeds zoodanig rijtuig vervaardigd. Berlijn, 25 Aug. Te Rostock werd kortelings aan een aldaar wonend geestelijke, een zoogenaamde //kattenmuziek" gebragt. Van wege de regering werd een gestreng onderzoek ingesteld. Onder de verschillende getuigen die daartoe in verhoor werden genomen, was ook een visscher uit Warne- raiinde, die inde nabijheid van den geestelijke woont en dus geacht werd van de zaak te moeten afweten. Op de hem ge stelde vraag, of hij ook de //kattenmuziek" gehoord had, gaf de man in zijn plat-Duitsch dialect, het volgende naïve ant woord: //Ik weet niet, heer senator, of het katten of katers geweest zijn; maar het klonk zoo natuurlijk, dat ik niet ge loof, dat menschen dat hebben kunnen doen. Frankfort, 23 Aug. De heer Julius de Bary, uit het naburige dorp Offenbach, uitvinder van machines ter vervaar diging van sigaren, heeft zijn regt van eigendom daarop, voor geheel Noord-Duitschland, verkocht aan de heeren Theyson Ede en Gartner, in Hanover, voor 80,000 th. Ook met de Fransche regering is hij daarover in onderhandeling,, en is reeds eene machine tot het nemen van proeven naar Parijs gezonden. RUSLAND. SYRIË. Damascus 29 Julij. Aangaande de moorden die ge durende 20 dagen hebben aangehoude», doch thans zijn ge ëindigd kan het volgende worden medegedeeld. 151 N L L A N 1). Schagen 29 Augustus 1860. Tiet Conrl Journal zegt, dat mevrouw Stuart eerstdaags een onderhoud met de koningin zal hebben. In de straten der hoofdstad is het volgende aangeplakt: vPleizier-trcinen naar Sicilië en Napels. Allen (inzonderheid leden der corpsen vrijwilligers), die het zuiden van Italië willen bezoeken en inet hunne tegen woordigheid en hun invloed de zaak van Garibaldi en Italië ondersteunen, kunnen vernemen hoe zij zich derwaarts kun nen begeven, als zij zich adresseren aan het Garibaldi-comi té, aan het bureau van kapitein Edward Styles (van den staf van generaal Garibaldi), J8 Salisburij street, Stand, Londen. 24 Aug. Men zal zich herinneren, dat een Engelsch- man met een Franschman eene weddingschap heeft aange gaan, dat het van 1 Mei tot 29 Aug. eiken dag zou regenen. Voor eiken dag, dat het regent, ontvangt hij 1000 francs, en voor eiken dag, dat het niet regent, betaalt hij 10,000 francs aan zijne tegenpartij. De Engelschman heeft nu reeds 70,000 francs gewonnen, eu zal dus, al wordt het tot 29 Aug. ook het schoonste weder, dat men zich verbeelden kan nog win ner blijven. Naar men verneemt, zal sir James Brooke, de bekende rajah van Serawak, binnen kort een nieuwen togt onderne men tegen de zeeroovers van Borneo. Hij heeft een schip uitgerust, waarmede hij eerstdaags denkt te vertrekken. Farys, 21 Aug. De heer Sales-Girons geneesheer alhier, heeft een nieuw middel uitgevonden, om de teriug en andere borstziekten te genezen dit middel is de harst uit de pijn- boomen getrokken, welker allerfijnste vlugtige deelen inge ademd moeten worden. Daar deze uitvinding door de akademie van geneeskunde Beer goedgekeurd wordt, mag men haar als een heilzaam geneesmiddel aanzien. V Autorité van Duinkerken meldt, dat eene jeugdige schoone op de volgende wijze hare stem heeft teruggekregen, die zij voor twee jaren had verloren terwijl zij zich met eene vriendin baadde, werd zij door eene zeekrab gestoken, waarbij zij zoo hevig ontstelde, dat zij tot groote verwonde- riug van hare vriendin schreeuwde: ffEmilie, help, help. De laatste berigten van het Zuiden van Italië melden, dat de ontschepingen der Garibaldisten in Callalrië zeer talrijk zijn. Meestal geschieden zij aan kaap Del-Armitusschen Reggio en Melito. Garibaldi zond zendelingen naar de overige provinciënom een oproer te verwekken. Te Na pels is reeds tijding ontvangendat de provincie Basilicate in opstand is. Het doel des dictators met dit verbreiden der oproerige beweging gelijktijdig op alle punten is, om de Na- politaansche regering te dwingen de hoofdstad van troepen te ontblooten. 23 Aug. Alhier is het treurige berigt ontvangen, dat de beroemde Fransche reiziger Abadic, in Abvssinië, terwijl hij eene rivier wildedoorwaden, dooreen krokodil is verslonden. 24 Aug. De reis van den keizer in het Zuiden van Frankrijk wekt overal de grootste geestdrift op. De steden, welke door Z. M. worden bezocht, beijveren zich, elkander door pracht van decoratiën te overtrelfen. Te Algiers zal een moorsch feest worden gevierd. De inneming van Reggio door de Garibaldisten wordt bevestigd; men spreekt van eene nieuwe ontmoeting, die tus schen hen en de koninklijke troepen zon hebben plaatsgehad. Den léden dezer werden te Lyon de drie moordenaars die den 14 October des vorigen jaars drie vrouwen te St. Cyr onteerd en daarna gedood hadden, in het openbaar onthoofd. De massa, die dit treurig schouwspel bijwoonde werd op 60,000 personen geschat, waarvan 40,000 tot het vrouwelijk geslacht behoorden. Op den schouwburg Carcano heeft men Garibaldi in ballet gebragt. Men hoort vele geweerschoten en ziet Zwit sers, in groene uniform, welke in menigte worden afgemaakt, en dit alles heeft plaats door de als bliksems nedervallende sabelhouwen van eenen Garibaldi, met vergrijsden baard en grijze haren, die tamelijk goed op den echten Garibaldi gelijkt. »Tu sschen eiken veldslag dansen de bevallige Siciliaansche vrouwen met de vrijwilligers in rood hemd en groene kiel. Garibaldi is met langdurig handgeklap en ontzettende toe juichingen ontvangen. In elk bedrijf zwaait hij zegepralend zijn sabel en de drie kleurige vlag; hij wordt iederen avond drie en vier keeren terug geroepen en bezwijkt onder de ova- tien van het parterre en de loges". 25 Aug. De beroemde schilder Deeamps beeft onlangs op eene vreeselijke wijze het leven verloren. Een keizerlijke drijfjagt te Fontainebleau bijwonendereed hij op een wüd paarddat met hem op de loop ging en hem tegen een boom slingerde met het noodlottig gevolgdat zijne her senpan verbrijzeld werd en hij twee uren later bezweek. In het gouvernement Moskau heeft zich een éOjarige vrouw uit dweepzucht in een oven verbrand. In het gouver nement Olonetz, hebben in dit voorjaar niet minder dan 15 personen, mannen, vrouwen en kinderen hetzelfde gedaan. In 160 jaren hadden zich slechts 37 dergelijke gevallen op gedaan. Naar men uit Neuss schrijft, is dezer dagen in de nabijheid dier stad een zonderling dier opgevischt; het had eene lengte van 1voet, een naar een varkensnuit gelijken- den kop, naaktezwarte ooren, zwarte pooten zonder zwem vliezen en een naakten, schopvormiger. staart. 20 Aug. Na het einde van den oorlog in de Krimi werd door den keizer eene volkstelling bevolen. Deze is thans afgeloopen en heeft de volgende resultaten opgeleverd: De gezamenlijke bevolking beloopt 68,931,728 [33,655,824 mannen 35,275,904 vrouwen]. Het getal burgers, boeren en lijfeigenen bedraagt 53,426,216, waarvan 21 millioen alleen aan den adel toebehooren. Siberië en de Nomaden stammen omvatten 4 millioen. De adel en de bevoorregte klassen tellen gezamenlijk 900,000 zielen. Den 7den Julij des namiddags hebben de Muzelmannen van de wijken Baptune en Camairie de huizen der Christenen aangevallen een aauvang makende met dat van den Prui- sischen consul. De mannen der Christelijke bevolking, die in handen der Muzelmannen vielen, zijn meestal vermoord, de schoone vrouwen en meisjes werden echter voor de harems gespaard. Een groot getal mannen, die bij hunne Mahome- daansche vrienden w aren gevlugtwerden door deze ge dwongen, de Mahomedaansche godsdienst aan te nemen en met hunne dochters te huwen. Er zijn 5000 schoone gebouwen en 2500 zijdefabrieken en magazijnen vernield. Een gedeelte der bewoners nam de vlugt in het kasteel en bij Abd-el-Kader; een ander ge deelte, waarvan het bedrag niet juist is op te geven, is vermoord en verbrand. Het jl. Donderdag in de groote kerk alhier door het zang- gezelschap uEuterpe" gegeven Conceit, heeft zeer goed voldaan de uitvoering heeft aller verwachting verre over troffen, "Wij vernemen dan ook, dat de leden van boven genoemde vereeniging door HH. Burgemeester en Wethou ders dezer gemeente zijn uitgenoodigd, ein bij gelegenheid van de aanstaande Harddraverij en het Vuurwerk die op eerstgenoemde dag geene voortgang kanden hebben, nog maals eene uitvoering te willen geven.. Wij hopen echter

Schager Courant | 1860 | | pagina 4