BELGIË- Brussel, 30 Aug. In een verzoekschrift, onlangs bij de kamer van vertegenwoordigers ingekomen, en opgesteld in de Vlaamsche taal, is het woord <ronder-stations-chef" ver taald door openhare-ijzeren-iceg-tHUtand-flarit—onderbe velhebber"zijnde 17 lettergrepen. ITALIË. AMERIKA. New-York 18 Aug. Het volgende moge strekken als een nieuw staaltje van Amerikaansche zeden Het dagblad Quid Hunc is het eigendom van drie zijner redacteurs, die het niet eens konden worden omtrent de vraag, wien zij als kandidaat voor het presidentschap zouden aanbevelentwee hunner wilden den heer Douglas de derde echter den heer Breckenridge gekozen hebben. Daar geen hunner van zijn eigendomsregt afzien wilde, veel minder zijne overtuiging ten offer weuschte te brengen, kwam men ten slotte tot de volgende overeenkomst, die dadelijk in praktijk werden ge- bragtde twee eerste bladzijden van den Quid Nunc werden namelijk bestemd om de candidateur van den heer Douglas, en de twee andere om die van den heer Breckenridge te ver dedigen BIN N E N L A M). Schagen 5 September 1860. Voorspellingen. Alkmaar29 Aug. Gisteren avond was in de zaal Harmonica van den heer P. Walraven de soiróe musicale der elèven van de muziek— en zangschool alhier. De uit voering van eenige muziek stukken, door een twintigtal jon gelingen, en de zuivere voordragt van verschillende zang stukken, dooreen 30 tal jeugdige zangers en zangeressen, strekten den onderwijzers, de heeren A. Otto en J. H. A. Ezerman, wezenlijk tot eer, en werden dan ook èn elè ven èn onderwijzers herhaaldelijk met luide bravos toege juicht. Kampen, 29 Aug. Maandag morgen zijn stroomwaarts voor deze stad aangekomen vier ijzeren sluisdeuren voor de dokken aan bet Nieuwediep, gebouwd te Alblasserdam en wegende elke deur 36,000 Ned. ponden. Heden morgen zijn zij door den stoomsleper Zuiderzee naar Amsterdam gesleept. Helder 30 Aug. Naar wij vernemen zal de 5de jaarlijk- sche vergadering der rederijkskamers in deze provincie, in deze gemeente worden gehouden, Reeds is eene feest com missie benoemd en met de voorbereidene werkzaamheden be last, om tegen 10 Oct. a. s. wanneer de vergadering zal plaats hebben, gereed te zijn. Delft, 30 Aug. Als een bewijs van de tegenwoordige duurte der paarden, deelt meD mede, dat dezer dagen alhier, door een bouwman uit de gemeente Maasland, een veulen is verkocht, slechts elf weken oud, voor den belangrijkenvprijs van f150. Smilde 29 Aug. Voor eenige dagen viel hier een jon gen van ongeveer 13 jaren met de knie in een spijkerheden nacht is hij aan de gevolgen overleden. Geboren: 28 Aug. J. z. V. J. Heddes en D. Huiberts. Ondertrouwd 31 Aug. P. G. Keet, jm. te Schagen en A. M. Berling, jd. te Helder. Overleden: 29 Aug. J. Oudshoorn o. bijna 5 weken;3 Sept. L. Oudshoorn o. 15 m. Tommeren genoemd. Turyn 26 Ang. Te Milaan had iemand eene zeker som geld nagelatenwelke voor het beste liefdadigste werknaar keuze der executeurenmoest worden besteed. Deze hebben het best geoordeelddie som aan Garibaldi, ten behoeve van de bevrijding van Sicilië en Napels te zenden. 27 Aug. Het dagblad Adriatico meldt, dat op den 14den jl. een vreeselijke stormde gebeele omstreek op 40 mijlen afstands van Ferrara heeft verwoest; 80 personen zijn gedood en velen gewond. 28 Ang. Te Paiermo is een nieuw bataillon vrijwilli gers opgerigt, dat uitsluitend uit geestelijken bestaat; zij zijn gewapend met karabijn en sabel; zij zijn in het zwart ge kleed met groenen bandelier; op de borst dragen zij een cru- sifix. Het doel is de orde te bewaren en aan de bevolking de ware onafhankelijkheid te verkondigen. In de groote kerk te Haarlem voorheen de St. Bavos- kerkzijn dezer dagen muurschilderingen ontdekt op de Op dit oogenblik, waarin een ieder met belangstelling naar berigten uit bet Oosten wacht, en waar uit welligt grootere din gen geboren zullen wordendan wij thans wel denken kunnen, zullen onze lezers de volgende voorzeggingen, die algemeen, onder de Mahommedanenbekend zijn en ook door hen geloofd wordenwaarschijnlijk niet zonder belangstelling vernemen. De nieuwste voorspelling is van den emir Abd-el-Kader afkomstig en door hem in eenen brief aan een gewezen Bochaid Dahdah medegedeeld, en luidt aldus: „De tegenwoordige toestand der Muzelmanschen en Chris telijke rijken, ja alles, wat thans gebeurd, is door Mahomrd in zijnen tijd voorspeld geworden. Hij heeft gezegdde Christelijke vorsten zullen tot aan het einde der eeuw in bet bezit hunner magt blijven, en de Souvereinen des volks die, door hunne handelwijzen, tegen zyn gebod handelen, van God verlaten worden. .Hij heeft eindelijk gezegd, de wereld zal eerst dan eindigen, wanneer de Christenen de meerderheid van het mecscbelijk geslacht zullen uitmaken. Dat wat de emir hier zegt, is werkelijk geschrevenen zijn gedrag ten aanzien der door de Drusen vervolgde Christenen in Damaskus, dat met ïegt geprezen en bewonderd wordt, had gedeeltelijk zijne oorzaak daarin, dat hij niet meer aan den voorduuT van zijne religie gelooft, en hij het oogenblik reeds naderen ziet, waarin in bet Oosten zich eene andere godsdienst zal vestigen. Keeds in Algeriën deed zich de overtuiging in hem op, dat de tijd naderde, waarin de voorspelling van zijnen propheet vervuld zou worden. Zijn strijd tegen Frankrijk beschouwde hij zelf als eene vergeefsche worsteling tegen dezelve. Hij streed dapper, doch zonder gevolg, en hield het daarom voorwijzer, den strijd niet weder op te vatten, maar zich in het onver mijdelijke noodlot te schikken. Onder de voorspellingen die honderd jaren vóór de verovering van Algeriën, door de Franschen, bij de toenmalige bevolking in omloop waren, is er eene bijzonder merkwaardig, daar zij twaalf kolommen van het koor. Te oordeelen naar hetgeen ct ontbloot is, kan men veronderstellen, dat er de 12 arti kelen des geloofs en de namen der 12 apostelen op staan. Het zal later blijken wat daarvan is. Inmiddels is het van geen ge ring belang voor de geschiedenis der kerkelijke kunst, dat omtrent de toevallig gevondene schildering een onderzoek van deskundigen worde ingesteld. Gisteren viel op de harddraverij, te Groningen, een pikeur van het paard; hij kwam onder en het paard strui kelde over hem heen. De volgende rid zat hij weer op het paard. Welk een verschil in oorzaken, welk een jerschil in gevolgen. BURGERLIJKE STJiVD. in deze eeuw bevestigd is geworden. De engelschman Thomas Shaw, die in 1738 zijne belangrijke reis beschreef, die hij door de Barbarijsche Staten gemaakt had, gedurende zijn verblijf in eenige districten der provincie Constantine bemerkt, dat de inwoners eiken week des Vrijdags tusscheu tien en twaalf uur des morgens hunne huisdeuren hermetisch gesloten hielden. Dit viel hem des te meer in het oog, daar dezelve op eiken anderen tyd open stonden. Hij vraagde deswege naar de oorzaak, en kreeg tot antwoordde voorspelling wil het zoo. Zij beves tigdendat de Beni el-Assor (de Franschen) zullen zich op Vrijdagmorgen tusscben tien en twaalf uur meester van het binnenland maken. Om nu niet den schijn te geven, dat zij met vreugde ontvangen zouden wordenzoo hield men hun de deur voor den neus digt. Shaw zegt verder, de toenmalige bevolking beschouwde den 13den van elke maand voor den ongelukkigsten van alle dagen. Nu was het ook juist op Vrijdag ochtend den ISden October 1837 des morgens 10 ure, toen de Fransche armée haren intogt in de stad Constantine deed, welker inneming, Frankrijk het bezit van het binnenland ver zekerde. Keeren wij ons nu naar Constantinopel, zoo vinden wij daar ook eene voorspelling, waarin eene deur de hoofdrol speelt. Terwijl het in Constantine over opeue deuren is, zoo is in de voorspelling van Constantinopel sprake van eene toegemetselde deur. Zij bevindt zich in eene galerij der voormalige heilige Sophiakerk. Het uitstek ol naar buiten stekend sierlijk lijstwerk is van wit marmer, en het steenen muurwerk, dat de deur opening aanvult, begiut van ouderdom in te storten, en men zal u zeggen „de tijd vordert de opening." Vraagt men wat dat zeggen wil, zoo krijgt men tot antwoord: Toen Mohammed II Constantinopel veroverd had, begafhy zich onmiddelijk naar de Sophiakerk, ten einde daar zijn gebed te doen en tegelijkertijd de Christelijke kerk aan den" God van Mohammed toe te wijden. Juist was op dien oogenblik, voor bet altaar een priester omringd van diakenen en misbedien den bezig de mis te lezen. De menigte door de komst des over winnaars verschrikt verwijderde zich spoedig, de priester verliet

Schager Courant | 1860 | | pagina 2