ITALIË. Turijn 29 Sept. Ancona heeft heden ochtend gecapitu leerd. Generaal de Lamoricière en het geheele garnizoen zijn krijgsgevangen. RUSLAND. St. Petersburg, 22 Sept. De grootvorst troonopvolger is benoemd tot kolonel, terwijl aan het regiment kozakken der garde, welks ataman Z. K. H. is, een standbeeld van den heiligen George met het opschrift: wegens onderschei ding in den oorlog tegen den Franschen in 1812, 13 en 14", is verleend. SYRIË. Beyruth21 Sept. Faud Pacha heeft de opperhoofden der Drusen bij zich ontboden, ten einde hen tot verantwoor ding te roepen van hunne handelingen in de beweging tegen dc Christenen. De meeste hebben geweigerd aan die op roeping te voldoen. Wen verzekert dat de Fransche expe ditionaire troepen en de Turksche troepen gereed staan om naar Deïr-el-Kamar op te rukken. BINK EN L AIN1). Schagen 3 October 1860. Geboren 25 Sept. M. d. v. L. Visser en H. Landman. Getrouwd 27 Sept. D. Trompetter j. m. cn M. de Vries j. d. Amsterdam, 2 Oct. W. S. 2J pCt. 62J; 3 pCt. 75J. Rusland, oude 5 pCt. 101J; 1829 5 pCt. 101J. Oostenrijk, Metaliek, 5 pCt. 44{idem A. 68. Spanje, thans lj pCt. 3SÏ 3 pCt. 471 binnl. 46J. Portugal, 3 PCt. 43J. Londen, Wisselkoers zigt, /ll.70 2 m. 11.60. Parijs, 1 h v Hamburg, nu 35j 35f'e. Bordeaux, 15 dagen u Purmerende, 2 Oct. Aangevoerd 150 Runderen, 14 Paarden; 52 vette Varkens 46 a 52 ets. per N. ffi; 35 mage re Varkens 113 a 20; 409 Biggen f 5 a 7; 54 vette Kalve ren 45 a 65 ets. per N. ffi; 31 nuchtere Kalveren f 5 a 17.50 per stuk, 1341 Schapen en Lammeren. Kaas. Aangev. 1G3 stapels, Kleine en 19 Middelbare; Hoogste markt: Graskaas: Kleine f 26; Middelbare f27.75; Boter f 0.95 a 1.02 j per N. ffi; Kip-Eijeren f3; Eend-Eijeren f2.90 per 100. beroep in cassatie a ange teek endvoornamelijk op grond, dat voor verminking eene positieve handeling wordt vereischt, welke een deel van het ligchaam scheidthetgeen in deze niet had plaats gehad. Het hooggeregtshof verwierp echter dit beroep, op grond dat voor verminking geene dadelijke handeling noodig is, doch dat het voldoet, wanneer een lig- chaamsdeel, op welke wijze ook, onbruikbaar wordt ge maakt, Het verdwijnen van klinkende munt wordt hoe langer zoo onrustbarender. Fondsen, actiën en obligatiën vinden tot den laagsten cours zelfs geene afnemers. Op dc mis te Nischnei Nowgrood moest een crediet van 12, 18, ja van 21 maanden en nog langer worden verleend. Den 25sten dezer maakte het kind van zekeren Z., te Sommelsdijk (een eenig dochtertje van 7 jaar), te veel bewe ging en geschreeuw naar den zin van V's huisvrouw, die, bezig zijnde met aardappelen te schillen vóór hare deur, meendedat haar kiud door dit rumoer zou wakker worden. Zij vliegt in drift ijlings op en brengt het buurkind met het dien toestand van lijdelijke en worstelende marteling sleet, kan ik niet zeggen. Maar thans werd de dorst ondragelijker; mijn mond scheen vol heete assche. Wederom vernam ik den hollen klank eener klok, die, uit de diepe toonen te oordeelen, van grooten omvang moest zijn. Geene spleet liet eenig licht door; en toch moest iets van dien aard plaats hebbendewijl ik zonder versche lucht niet zoo lang had kunnen lijden. Yeelligt was het nacht, toen ik in mijnen kerker van zes planken werd ge plaatst. Andermaal en nogmaals hoorde ik de klok en nog altijd in den nacht des doods. Almagtig God! welk een gevoel! Langen tijdzoo scheen het mij althans toelag ik nu weder, verdiept in mijn lijden, bewegeloos ter neder. Mijn hoofd gloeide; mijne leden veroorzaakten mij vele smarten; op onderscheidene plaatsen had ik mij verwond, mijne oogen waren zwaar ontstoken. Ik zocht verligting, door mij op de regterzijde te wendendaar ik lot dusverre bestendig op de linker had gelegen. Thans ontdekte ik eene flaauwe scheme ring, door eene opening, ongeveer een' hal ven duim in door snede, welke zich regt onder mijne kin bevond. Ik greep daarnaar, en het bleek mij, dat daar een kwast in het hout geweest was, welks ruimte door het grove doek, waarmede de kist van binnen bekleed was, bedekt werd. Ik doorboorde hetzelve met mijnen vinger. Hoe zwak het licht ook ware, dat nu voor mij gingmij was het een zonnestraal der vreug de. Wanneer ik mijnen nek in zekere, wel is waar zeer on gemakkelijke stelling bragt, konde ik schuins door deze ope ning gluren. In het eerst zag ik enkel iets lichts, en kon geen voorwerp onderscheiden; maar, zoodra de hoop weder in mij ontwaakteschenen zich mijne zintuigen insgelijks op te scherpen. Ik sloot, voor een paar minuten, beide oogen, om dezelve eenige rust te verschaffen. Eindelijk konde ik on derkennen, dat regt tegen mij over zich een klein venster met zware ijzeren traliën bevond, door hetwelk het licht tot mij weldadig doordrong. Ik gaf een kreet van verrukking. Ik moest mij dan nog onder menschen bevindenwant de dikke duisternis om mij was verdwenen! Ik vergat, voor eenige oogenblikken mijn lydenja zelfs de akelige twijfelof en hoe ik mijnen gevangenisse zoude ontkomeneer mij de honger doodde, werd voor eenigen tijd uit mijne ziel verbannen, en mes omstreeks den pols eene diepe wonde toe. Dc zaak is aangegeven ter plaatse waar het behoort. BURGERLIJKE STAM). 27 dito. M. d. v. K. Dekker en A. Bakker. 27 dito. M. d. v. J. Govers en G. de Boer. RE U/IS TIJ 1)1 V GEN. Metal. Coupons f21.85. M A R K T R E R I G T E N Schagcn, 2 7 September 1S60 Aangevoerd Paarden f 50 a 150; magere Gelte Koeijen f95 vette Gelte Koeijen f 150 a 210 per N. 55 a 65 ct; Nuchtere Kalveren f7 a 11; magere Schapen f 9 a 14; vette Schapen f 16 a 26: Lammeren f 8 a 15; magere Var kens f 13 a 20; Bokken Geiten 2 a 2.50; Biggen f 5 a 7; Kippen 25 a 35 Ct; Eenden 25 a 30 Ct; Boter per kop 75 Ct; per N. f 1; Kaas 25 a 50 Ct; Kip-Eijeren f 2.40 a 2.50; Eend-Eijeren f 2.80 a 2.90. Gepasseerden Dingsdag zijn ter waag gewogen 141 stapels Kaas, wegende 29520 N. Aangev. 519 N. ffi Boter; 290 mud Appelen f2 a 2.50, en 180 mud Peren f2 a 3.80 per mud. keerde toen eerst weder, wanneer ik, vanwege de duizeling, welke mij het onophoudelijk staren op één punt veroorzaak te; niets meer zien konde. Allengskens maakte ik nu uit dc zware steenen van het venster, alsmede uit de dikke traliën, op, dat ik mij in het gewelf der kerk bevond, cn werd in dit denkbeeld nog versterkt, toen ik het uiteinde van twee of drie doodkisten ontwaarde, tusschen mij en het venster geplaatst. Onafgebroken bleef ik op hetzelve staren, tot dat het donker begon te wordenmet een gevoeldoor tong noch taal uit te drukkenToen het nachtelijk duister meer en meer naderde, keerden ook de vorige doodsangsten met tienvoudig geweld weder; en ik geloof, dat ik eindelijk of in slaap of in onmagt viel Ontwakende, of tot mij zeiven komende, trof een gerucht mijn gehoor, als van het knarsen eener zware deur op hare scharnieren, en ik zag kaarslicht door de opening mijner kist heendringen. Luide riep ik uit: „Bij uwer ziele zaligheid, verlos mij! Ik ben hier levend begraven!" Het licht verdween plotseling. Vrees scheen den voet van hem, die het droeg, bevleugeld te hebben; immers ik hoor de eene basstem denzelven zacht terugroepen, en vervolgens zeggen„Zoo hier iemand isdan werd hij hier opgesloten. Geef mij het licht, Tom!de dooden spreken niet. Schaam u, Tom! Een van ons gild laat zich door doods beenderen geen' schrik aanjagen." Hierop riep ik weder, zoo hard ik slechts vermoet: „Ik ben levend begraven! Bed mij!" „De bijl, Tom! „riep nu de stoute lijkendief" de stem komt uit gindsche kist. Dat verdbegrafenisvolk heeft waarschijnlijk zij ne zaken te haastig verrigt. Nog weinige minutenen ik zat overeind in mijne kist. Hit-r sluit ik mijn verhaal, onmagtig, als ik ben, om de ge waarwordingen van dat oogenblik te schilderen. Des lezers gevoel vervulle, wat de doode letter niet vermag onder woor den te brengen. Bidde hij vurig, dat God en goede menschen hem behoeden voor de verschrikkelijkste van alle denkbare rampen die van levend te worden weggebragt naar de plaats der ontbinding, van waar men niet dan ten jongsten dage wederkeert!

Schager Courant | 1860 | | pagina 3