ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Vierde Jaargang.) N». 159. MJ#- A». 18(iO. DONDERDAG 11 OCTOBER. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. K LITE IN L A K I>. ENGELAND. Londen, 1 Oct. Eerstdaags zal te Chatham de kiel wor den gelegd van een reusachtig gepantserd stoomschip, dat ook met den meest tnogeliiken spoed zal worden voltooid. Het zal 400 voet lang zijn, zijnde de dubbele lengte van me nig linieschip en twee derde der lengte van den Great Eas- tem. Het schip zal boveu de waterlijn met massief stalen platen zijn bedekt, terwijl het uitsluitend met de verstdra- gende Armstrongs kanonnen zal worden gewapend. Over het geheel zal dit vaartuig een der geduchtste zijn, die tot nog toe voor de Britsche marine zijn gebouwd. FRANKRIJK. Parijs, 2 October. Woensdag laatstleden vertrok de di ligencevan Saint-Marcellin naar Grenoble en vond bij Saint- Quentiu den weg geheel overstroomddaar de Isère bniten de oever was getreden. De conducteur reed echter door, doch een eiud verder gekomen zijnde was het water zoo hoog ge stegen, dat de geheele vlakte niets dan een groot meer was; Marseille, 2 Oct. Men deelt mede, dat Garibaldi een be sluit uitgevaardigd heeft waarbij nationale beloouingen wor den toegekend aan de moederen de zusters van Ageselao Mi- lano, die in der tijd een moordaanslag op koning Ferdinand II heeft opgepleegd, alsmede aan het gezin van den kolonel Pisacane. Weenen, I Oct. Uit Venetië wordt aan de Ooslerr. Zei- tung geschteveu dat te Palma dezer dagen twee personen in den kruidtoren trachten te komeu. Toen zij door de wacht hebbende soldaten werden aangehouden schoten zij een pis tool op hen af, zonder hen Dogtans tetreffen. Bedoelde perso nen wisteu hierop te ontkomenen tot dusverre heeft men hen niet kunnen ontdekken. Berlijn, 29 Sept. Men schrijft uit ParijsIn het park Compiegne vindt men aardappelvelden, die vier jaren ™ele- den bepoot zijn geworden daar zij zeer diep in den grond waren gezet, kon men ze niet rooijen. Thans worden zij op 35 centimeters diepte geplant, en zijn nog niet één jaar door de ziekte aangetastzij zijn groot van stuk en zoo goed als men die vóór de ziekte over het algemeen had. Dit schijnt te bewijzen, dat de aardappel diep moet worden gepoot, om dat de ondervinding leert, dat de ziekte zich altijd op en zeer ondiep in den grond openbaart. Frankfort, 6 Oct. De Franl/orter Postzeitung meldt, dat in den loop der vorige maand, de èEngelsche brik Al li- A»®»naBTO*9ïin3a TLLU 12IJ nwumja: Voor Schajeol.OO. Franco per post door het geheele Rijk. 1.15. Afionderlijkc Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. II r I e r e n Franco. ïitiaa sua uiiTaaniman Van een tot vijf regels0 75. Iedere regel meerder0 15- Geboorte-, llurrelijks- en lloodberigten 0 50. De 35 cents legelregt niet medegcrekend. Groote Letters naar de ruimte die zij beslaan. In eene meeting van aandeelhouders van den Great Easlern is het voornemen te kennen gegeven, om genoemd schip gedurende den winter op zijne tegenwoordige anker plaats te laten en aan hetzelve eenigc verbeteringen, onder anderen een verwarmingstoestel, aan te brengen. De direc teuren betoonden zich zeer voldaan over den geldelijken toestand der onderneming. Met de City of Washington zijn bcrigten ontvangen uit New-York var. 22 Sept. In het fort Smith [Arkanses] had een vreeselijke brand gewoed. De schade wordt op 200,000 dollars geraamd. Generaal Walker en kolonel ltudler zijn op bevel der autoriteiten van Honduras doodgeschoten. De overige man schappen liet men ongedeerd vertrekken. Een der Kaapsche dagbladen deelt de volgende niet onaardige bijzonderheden mede: Prins Alfred van Enge land, op zijn togt door de Kolonie onderrigt, dat een der tot de Kaapsche vrijwillige kavallerie bchoorende personen van eskorte een millionaii was, verlangde dezen man te zien, die, in weerwil van zijn groot vermogen, het niet beneden zich achtte. II. M. zonder militairen rang in eene vrijwilligers- kompagnie te dienen. De heer Hiddingh (naar wij meenen Drenthcnaar), zoo heet de vrijwilliger, die niet minder ach tenswaardig dan rijk is, werd daarop den prins voorgesteld, die zich minzaam met hem onderhield. Die millionair heeft 1200 guld, ten behoeve van het Zeemanshuis geschonken en zou, op zijn eigene kosten, een bal, ter eere van den prins, geven de uitgave, daarvoor zullen f 6000 bedragen. Bij de jongste volkstelling in de Vereeuigde Staten bevonden zich te New-Milford drie oude maagden, die allen twee jaar jonger waren dan voor 10 jaren. Het Court Journal doet het doodberigt van de hertog in van Alba van eene anecdote vergezeld gaan, wier heldin de jongere zuster der overledene is. In der tijd moet de hertog van Alba zijne oplettendheden tusschen de twee zus ters zoo verdeeld hebben, dat geen van beide eigenlijk wist, om welke het hem te doen was. De jongere maakte van een gemaskerd bal ten hove gebruik, om, oubekend, het hart des herlogs uit te vorschen, en vernam nu, dat hij aan de oudere zuster de voorkeur gaf. In hare wanhoop daarorer, nam zij vergif, waarvan, de gevaarlijke uitwerkselen wel is waar, verwijderd werden, doch niet zonder dat zich nu en dan nerveuse verschijnselen, als gevolg van het vergif, bij haar vertoonden. O w het begon reeds den wagen binnen te dringen en men was bevreesd, dat de paarden van de been zouden geraken. Op het geschreeuw om hulp kwam een wagen met twee paarden bespannen aanrijden, doch kon wegens het hooge water do diligence niet nabij komen. Eene schuit redde eindelijk de passagiers en ook de paarden kwamen behouden aan wal. De diligence, die aan een boom werd vastgemaakt, werd den volgenden dag op de zelfde plaats teruggevonden. Eene corresponpentie uit Damascus bevat eenige in lichtingen over de teregtstelüngen der veroordeelden. Ach- met-Pacha heeft met de grootste koelbloedigheid zijn dood vonnis aangehoord na eenige brieven te hebben geschreven, heeft hij zich ter beschikking gesteld van het peloton fusi- liers. De overige militairen hebben den dood minder koel bloedig ondergaan, eenigen heeft men naar de strafplaats moeten slepen. 5 Oct. Te Senaillv heeft een 20jarig meisje haar vader, terwijl hij sliep, vermoord. Men zegt, dat de reden van deze misdaad daaraan is toe te schrijven, dat de vader weigerde in een huwelijk toe te stemmen. 6 Oct. De Aloniteur berigt, dat de aangelegenheden van Syrië een nieuw tijdperk zijn ingetreden, en de krijgs- verngtingen der Fransche troepen op de morele handelingen zullen volgen. Eenige opperhoofden der Drusen, waaronder de kaimakan, zijn in hechtenis genomen zij zullen te Bey- ruth teregt staan. Deze maatregelen hebben eene panischên schrik onder de Drusen in het gebergte verspreid, wier hou ding meer besluiteloos is. Deze maatregelen moeten tevens strekken ter beveiliging der Fransche spinnerijen. De wijs heid van het Fransche-Turksche leger geven aanleiding tot de gedachte, dat het oogenblik nabij is, waarop de zoo duur gekochte oplossing het gevolg zal zijn van zooveel moeite. DU ITSCHLAND 1 Oct. Dezer dagen heeft een meisje van goeden huize uit Graudenz in mannelijke kleeding het ouderlijkehuis ver laten, met het doel om bij Garibaldi als vrijwilliger dienst te nemen. Zij werd echter reeds te Schwetz, op eenige uren afstands van Graudenz, achterhaald en naar hare bekommer de ouders teruggebragt.

Schager Courant | 1860 | | pagina 1