(Vierde Jaargang.) N°. 161. 0 0 A". 1SG0. ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. DONDERDAG 25 OCTOBER. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. H. lt. de MEER. lt LI TEN LA ft l>. ENGELAND. Londen17 Oct. Dat Garibaldi ook in de verst verwij derde deelen van den aardbodem sympathie ondervindt, moge o. a. daaruit blijken dat zich te Melbournc een comité heeft gevormd, om aan den groote patriot een eeredegen aan te bieden. FRANKRIJK. DUITSCHLAND Weeneil15 Oct. Onder de personen, die in Triest in hechtenis zijn genomen, bevond zich ook een Napelsch scheepskapitein. Zij werden overvalleu op het oogenblik, SCH16BR -i COURANT. MQraimiiroamM iivn urn i ttAAODim Voor Schagenl.OO. Franco per post door het geheelc Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Ilritvrn franco. VSR9B I>3a A3>TI!B<t3a<f2XD Vaneen tol rijf regelsf 0.75" Iedere regel meerderO 15- Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten 0 50- lle 35 cents segelrcgt niet medegerekend. Groote Letters naar de ruimte die tij beslaan. U ENMISG EVING. KA1AAKS-HOËMAKHTEV. Burgemeester en Wethouders van Schagen en Burghorn maken bij deze bekend dat de gewone Najaarsmarktcnin dit jaar aanvang zullen nemen op Donderdag 4 October- dat op Donderdag den le. November de groote vette- en magere- Koemarkt, en op Donderdag den 29e. November, Paarden- en Veulenmarkt zullen worden gehouden. Dat ten gevolge van de overgroote hoeveelheid te ver wachten Vee. de op Donderdag den le. November te hou den Koemarkt een aanvang zal nemen des Woensdags bevorens des namiddags ten 3 ure. En noodigen de Kooplieden uit zich daarnaar te willen reguleren, en dezelve Markten met hunne tegenwoordigheid te vereeren, zullende gedurende deze Herfstmarkten ook Var- kenstnarkt, enz. worden gehouden. Schagcn den 19 September 1860. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester De Secretaris, A. J. van CANTFORT. In een schrijven uit Truxillo van 18 Sept. wordt nog het volgende medegedeeld omtrent het treuiig einde van den vrijbuiter William Walker. Op de plaats der strafoefening aangekomen heeft hij nog eenige woorden tot het volk ge- rigt. Waarna tien soldaten hunne geweren op hem losten en alles voorbij was. Zijn lijk werd in stilte begraven, en noch bij de autoriteiten noch bij het volk werden eenige spo ren van wraakzucht of verbittering bespeurd; er scheen zich iutegeudeel medelijden met het lot des ongelukkigen avon - turiers te vertoonen. 19 Oct. Uit een brief van Cape Coast Casle [Goudkust] van 16 Sept. blijkt, dat het verschrikkelijke menschenoffer door den koning van Dahomey, waarvan in de bladen bij herhaling sprake was, werkelijk heeft plaats gehad, en dat bij deze gelegenheid duizende slaven werden geslagt. Door eene stoomboot werden o. a. 1500 slaven tot dit einde op de kust aangebragt. Een oorlogsbodem, die zich in de nabijheid bevond, zag het slavenschip, doch bevroedde het doel niet. Naar men verneemt, moeten Engelschen en andere Europeanen in de gevangenis zijn geworpen, denkelijk omdat zij weiger den getuigen tezijnvan menschenoffers of deel te nemen aan de ceremoniën van dit duivelsche bijgeloof. Eenigen tijd geleden werd bij Nore een groote walviseh gevangen en naar het honden-eiland een weinig beneden Green wicb gesleept. De onlangs overledene Dr. Clift, de ijverige en begaafde medearbeider van zijnen grooten meester John Hunter, ging er heen om er een kijkje van te nemen. Hij vond den walviseh op het strand, terwijl de vervaarlijke bek met stevige houten stutten werd opengehouden. Door zijne liefde voor de wetenschap aangevuurd om het binnenste van den bek te bezigtigenstapte de heer Clift er inen wel in dat gedeelte van de onderkaakwaar de tong ligt. De tong van den walviseh is eene ontzaggelijke sponsachtige massa, die nudoordien zij een geruimen tijd aan de lucht was blootgesteld geweest, bijzonder week was, en daardoor zak te onze goede natuuronderzoeker er in weg als in weeken modder, en gleed hoe langer hoe meer naar de keel. De toe stand van den lieer Clift was alles behalve henijdenswaardig, hij was kort van gestalte, en zou waarschijnlijk binnen wei nig seconden het leven in deze ontzaggelijke olieachtige raas- sa verloren hebben, indien men hem niet spoedig ware te hulp gekomen. Met groote moeite werd een bootshaak opge schommeld waarmede men het goede kleine manuctje uit de tong van den walviseh haalde. Parijs, 16 Oct. lil de gemeente Lorgona-Doualas [Fi- nislère], is een dubbele moord aanslag gepleegd. Zekere II., landbouwer, oud 48 jaren, plaatste zich den Gden dezer, meteen geweer gewapend, iu eene hinderlaag en loste een schot op zijn schoonbroeder, die aan het hoofd gekwetst, op den grond viel. De gekwetste riep om hulp en verscheidene personen kwamen toeschieten. De moordenaar nam de vlugt en begaf zich naar de wo ning van zijn broeder, die dezelfde gemeente bewoont; deze keerde uit het hospitaal van Camfrout terug, en II., loste tweemaal zijn geweer op zijn ongelukkigen broeder die ins gelijks aan 'net hoofd getroffendood nederviel. Toen de moordenaar aangehouden was en men hem naar de oorzaak dier misdaden vraagde, antwoordde hij »Tk had dit al sedert lang moeten doen, want ik wilde mij ontslaan van die twee kerels, welke valsche getuigenissen tegen mij hebben afgelegden thans eerst heb ik mijn ontwerp kun nen volbrengen." 17 Oct. Eeu gerucht wil, dat Sardine van plan is, te gen de bezetting van sommige steden in den Kerkelijken Staat door Fransche troepen te protesteren. 19 Oct. Konir.g Victor Emmanuel zal zijne intrede te Napels niet doen, voordat de stemming over de annexie; welke den 21sten zal plaats hebben, zal zijn afgeloopen, Een Afrikaansche emigrant verspreidt schrik onder de bewoners van Cayenne eu omstreken. In zeer korten tijd had hij vier moorden en verscheidene tegen de zeden kwet sende misdaden gepleegd. Men had hem nog niet in handen en er is verlof gegeven aan iedereen om op hem te schieten. Dien ten gevolge was een verkeerde persoon gedood. Volgens een verslag van generaal Fanti, door bet offi ciële dagblad van Turijn, in zijn nommer van den 17den, medegedeeld, beliepen de verliezen der Piëmontezen voor Aucona 579 man. Het 4de corps 27 officieren en 267 sol daten buiten gevecht, het 5de corps heeft 22 officieren 263 soldaten verloren. 20 Oct. De Courrier du, Dimanche bevat een brief uit Londen, waarin wordt bevestigddat de heer von Hiibner met de lastgeving naar hier is gekomenom de regering op eene aanstaande interventie vau Oostenrijk in Italië voor te bereiden en zich er van te verzekeren of keizer Napole on Piémout weder zal helpen. Tot nu toe zou hij geen vol doend antwoord hebben ontvangen. Oostenrijk zou echter niet aanvallen, dan wanneerhet de morele toestemming van Rusland en Pruissen had ontvangen.

Schager Courant | 1860 | | pagina 1