(Vierde Jaargang.) N®. 102. AL* A°. 1SOO. ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. DONDERDAG 1 NOVEMBER. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. II. R. de MEER. A. J. van OANTEORT. Londen 22 Oct. De boxpartij om den bekenden gordel en den daaraan verbonden titel van «Kampioen van Enge land" is defioitief op 6 Nov. e. k. vastgesteld. De strijders zijn Tom Paddock en Sam Ilurst. De plaats, waar de strijd zal gevoerd worden, is voor als nog een geiu im. FRANKRIJK. URANT. ABoaMSLinMïaiiaa TOI naji UUMIMB: Voor Schagen1.00. Franco per po»t door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verachijnt iederen Donderdagmorgen. Itrleven Franco. '*2233 3)32 2273273BI33H i Van ee« tot vijf regela0.75- Iedere regel meerderO 15. Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten 0.50. De 35 centa zegelregt niet medegerekend. Groote Letters naar de ruimte die zij bealaan. K ENJVISG EFING. lTAJAAK§-HOEMAK KT KV. Burgemeester en Wethouders van Schagen en Burghorn maken bij deze bekend dat de gewone Najaarsmarktenin dit jaar aanvang zullen uemen op Donderdag 4 October- dat op Donderdag den le. November de groote vette- en magere- Koemarkt, en op Donderdag den 29®. November, Paarden- en Veulenmarkt zullen worden gehouden. Dat ten gevolge van de overgroote hoeveelheid te ver wachten Vee. de op Donderdag den 1®. November te hou den Koemarkt een aanvang zal nemen des Woensdags bevorens des namiddags ten 3 ure. En noodigen de Kooplieden uit zich daarnaar te willen reguleren, en dezelve Markten met hunne tegenwoordigheid te vereeren, zullende gedurende deze Ilerfstmarkten ook Var- kensmarkt, enz. worden gehouden. Schagen den 19 September 18G0. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, De Secretaris, I1U1TEKLAM). ENGELAND. 23 Oct. De directeuren van den Great Eastern hebben dit schip doen assureren voor 100,009 St. tegen 5 pCt. gedurende de zes maanden, dat het te Milford Haven zal liggen. Vermits dit bedrag echter slechts het preferente ka pitaal dekt, gelooft men, dat zij nog eene tweede assurantie van gelijk bedrag zullen sluiten. ln de kerk van St. Marlybone ^erd heden een huwe lijk tusschen eeu paar doof-stommen voltrokken. De pleg- tigheid werd door den eerw. heer Smith in de vingertaai verriet. Bij het openen van het testament eener dezer dagen te Crewkeroe overleden oude dame bleek, dat zij aan twee meis jes ieder 100 St. had vermaakt, omdat deze, toen zij te Bristol winkeldochters waren in eenen kousenwinkel, waarde dame nu eu dan iets kocht, «zeer beleefd tegen haar waren", terwijl aan een klerk van Sheckey's Banking Company 500 St. werden gelegateerd, «omdat hij in der tijd eeu pakje banknooten voor haar had opgeraapt". 24 Oct. In de tweede editie van den Times leest men de volgende dépêche nit Napels van den 23sten «Cajazzo en de omstreken ziju door de koninklijke troepen ontruimd. De linie van den Volturno is voor die van de Carigliano; De nationale vlag wappert op de hoogsten van opgegeven Capua. Men hoopt, dat Capna spoedig ontruimd zal zijn Uit Dublin wordt gemeld, dat de alderman W illiam Sheehv van Lumeric in den nacht van 22 op 23 dezer op zijn landgoed bij Tulla, in het graafschap Clark, is ver moord, waarna het huis werd in brand gestoken. Door de Koh-i-Xoor Compagnie te Ballarat is een goudklomp gevonden, die niet minder dan 834 oneen weegt; hij lag ter diepte van 400 voet en was omgeven door eene menigte kleine klompjes, wegende te zamen 100 oneen. De groote klomp heeft den vorm van een schapenbout. Te Bradford heeft eene vrouw Gowland genaamd, tij dens de afwezigheid van haren echtgenoothare twee kinde ren vermoord, door hun met een scheermes den hals af te snijden. Na volbragte daad poogde zij met hetzelfde wapen aan haar eigen leven een einde te maken. De aanleidende oorzaak is voor als nog met geene juistheid bekend. 25 Oct. Dezer dagen stierf te Liverpool zekere schoen maker, James Clerrv, die sterk aan den drank was verslaafd, een vreeselijke dood. Korten tijd nadat hij in zijn gewonen beschonken toestand was gaati slapen, ontstond er, door zijne achteloosheidbrand in de kamer. Toen het der brandweer gelukt was dien te blusscheu, vond men het tot asch verbrande lijk van den ongelukkigen dronkaard. Parijs, 23 Oct. Volgens berigten uit Rome is de kanun nik Liberata in eene der straten van die stad op klaarlichten dag door eeu dolksteek vermoord. 24 Oct. Niet alleen in Oostenrijk en Piëmont worden oorlogstoebereidselen gemaakt, maar ook in frankrijk ne men zij in groote mate toe, en men verzekert, dat er bevel is gegeven aan de arsenalen en particuliere leveranciers, om te gen het aanstaande voorjaar met de bestellingen gereed te zijn. Aangaande de voorstelling aan den paus van de offici- cieren der nieuw aangekomen Fransche regimenten, verneemt men nog het voigende. Generaal de Coyon sprak de volgende woorden: «Zeer heilige vader, ik heb de eer u de officieren der regimenten voor te stellen, die alhier zijn gekomen, om u en de stad Rome te berschermen".«Zeer goq^l", ant woordde de paus, «ik zie, dat gij uwe formule kent"; na aldus den generaal in de rede te zijn gevallen, reikte hij hem de hand toe, om die te kussen. «En hoeveel zijn die heeren in aantal?" vraagde de panseenige oogenblikken later. «Drie honderd", was het antwoord.«He, dat is juist het getal der soldaten van Gedeon", zeide de paus glimlagchende. 25 Oct. Uit Beyruth wordt gemeld, dat aldaar een brief is ontdekt van de Muzelmannen te Damascus aan die te Hamawaaruit blijkt dat er eeu complot onder de aan zienlijke Turken bestond, met het doel om te Constantinopel een oproer te doen uitbarstenden sultan te vermoorden en diens zoon op den troon te plaatsen, Daar de sultan wordt beschuldigd de Christelijke gewoonten te veel voor te staan en de Mahomedaansche godsdienst te veronachtzamen, zoo kan men nagaan, welk lot de Christenen te wachten staat, mogt zoodanig complot eens ten uitvoer worden gebragt. Laatstleden Woensdag had het volgende plaats bij de verkooping der meubelen van een grijsaard, die eenigen tijd geleden door zijne dienstmeid vermoord werd. Te midden van een hoop oude kleedingstukken, welke op eene tafel lagen om verkocht te worden, bevond zich een versleten en met stof bedekte gordeleen der koopers nam den gordel op en wierp dien in een hoekzeggende dat men zulke vuiligheid niet moest verkoopen. Doch de afslager deed den ouden gordel oprapenhij werd geopend en men vond daarin eene som van 15,000 francs aan bankbiljetten en spoorwegactiën. 26 Oct. De Opinione van Turijn meldt, dat er te Na pels eene zamenzwering ter gunste van koning Frans II is ontdekt; verscheidene arrestatiën hebben plaats gehad. 27 Oct. De gevangenen op het eilaud Bentotienne, in de golf van Gaëta, zijn in opstand geraakt. Er zijn aldaar ongeveer 600, terwijl er, behalve de bewakers, eene bezet ting van slechts 90 man is. De kauonneerboot Véloce is met 120 man daarheen gestevend, ten einde den opstand te

Schager Courant | 1860 | | pagina 1