TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- n r r i: l v in i>. (Vierde Jaargang.) N«. 163. 0jl> A°. 1860. UauiiH DONDERDAG 8 NOVEMBER. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. KENNISGEVING. ENGELAND. Londen, 31 Oct. De correspondent van Daitg News in het legerkamp van Garibaldi meldt het volgendeff De mar kies van Villamarina, die zoo even uit de Abruzzen is terug gekeerd, verhaalt mij, dat de gruweldaden, door de Napo- litaansche soldaten in de steden en dorpen der Abruzzen gepleegd, schier aan het ongelooflijke greuzen. Hetzelfde werd mij medegedeeld door kolonel Nullo en majoor Calde- si, beiden van den staf van Garibaldi. Te Isernia werd een jong mensch van 19 jaren, in bijzijn zijner moeder levend door de Napolitaansche soldaten verbrand, enkel en alleen omdat hij geweigerd had /rleve Frans IIte roepen. Ik heb zelf het officiële document gelezen, waarinde bijzon derheden van dit verschrikkelijk tooueel worden vermeld. FRANKRIJK. DUITSCHLAND. Weeneil, 1 Nov. Gisteren werd hier eene adelijke dame, jonkvrouw Helene Stellwag von Garien, 23 jaar oud, ver oordeeld tot vijf jaar zware kerkerstraf en verlies van haar adelijken titel. Zij had zich schuldig gemaakt aan het ont- Frankfort, 31 Oct. Voor eenige dagen is te Hamburg een koopman uit Beijeren iu hechtenis genomendie een groot aantal nagemaakte effecten bij onderscheidene wissel kantoren verkocht had. Volgens zijne opgaven waren deze valsche stukken in Engeland vervaardigd, van waar nog eene zeer talrijke menigte daarvan naar verschillende oorden werden verspreid. Berlijn", 3 Nov. Uit Wesel wordt gemeld, dat voor eenige dagen eene vruchtelooze expeditie is gedaan, om den beruebten misdadiger Briukboff, die, naar men weet, on langs uit de gevangenis is ontsnaptweder meester te wor den. Deze expeditie, uit 40 gendarmes en eenige dienaren van politie bestaande, had zich namelijk in allen stilte naar Alpen Brinkhoffs geboorteplaats, begeven, waar men wist dat hij zich ophield. Men begon met het aangewezen huis te doorzoeken, en terwijl eenige agenten, met den landraad en den burgemeester aan het hoofd, overgingen tot de huis zoeking, sprong Brinkhotf door een venster achter het huis en zette het op den loop. Ofschoon de hem vervolgende be ambten aanvankelijk slechts 10 passen van hem afwaren, en ofschoon Brinkhof? bij die gelegenheid zijne nog'gezonde hand en een been kwetste zoodat hij moest hinken, slaagde hij er toch in, om zijnen vervolgers, die hem tot aan de Bön- ninghardter heide achter de hielen zaten, te ontsnappen. BELGIË. Brussel, 30 Oct. De heer Jansens, de tegenwoordige ar chitect van het hotel voor den heer van Brienen van de Grootc Eindt te 's Hage, is ook met den bouw van het prachtig hotel der nieuwe nationale bank, tegenover de St. üudule-kerk, belast. Naar men verzekert, zal dit hotel te vens van eene vernuftige inrigting worden voorzien ten einde, in geval van onlusten, de gewelven der bank voors hands ontoegankelijk te maken. Het middel daartoe is eene in het vertrek van den directeuj aangebragte veer, door bet drukken waarop deze terstond zulk eene groote massa zand in den engen toegang tot de kelders kan laten vallen dat ITALIË. Turijn, 3 Nov. Capua heeft gecapituleerd; het garni zoen zal met krijgseer de vesting verlatende 8000 man, waaruit het bestaatzullen ontwapend en naar Napels worden gezondenom aldaar te worden ingescheept, RUSLAND. St. Petersburg, 29 Oct. Als eene bijdrage tot de Rus sische zeden wordt door den Petersburger correspondent van Köln. Ztg de volgende anecdote medegedeeld: De gouver neur-generaal W., van het gouvernement P., gevoelde voor de vrouw van een door hem zeer begunstigd ambtenaar eene bijzonder teedere belangstelling. Dit gaf hem aanleiding tot veelvuldige bezoeken, die den heer gemaal en misschien ook der dame lastig begonnen te worden. Op zekeren dag toen de gouverneur—generaal in de meest opgeruimde stemming aan zijne schoone het hof maakte, hoorde men voetstappen. De heer M schrikt en verzoekt de vrouw hem te verbergen. In de haast bemerkte hij nietdat zij hem in eene reeds ge reed staande, goed tot dit doel ingerigte menageriekooi bin nen laat; naauweüjks is bij er in, ol de kooi wordt behoor- SCHAGER COURANT. 22t>BB3E[13H73:?2:i33 7112 2213 2220230: Voor Schagea1.00. Franco per po»t door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verachijnt iederen Donderdagmorgen. Drleren Franco. Burgememeester en Wethouders der gemeente Schagen Gelet hebbende op art. 265 der Wet van 29 Junij 1851 Staatsblad 85); Brengen ter openbare kennis, dat het door den Raad vast gestelde Suppletoir Kohier van den Iloofdelijken Omslag, voor het loopettde dienstjaar, gedurende acht dagen en wel van Donderdag den 8 November tot en met Donderdag den 15 November aanstaaude, ter Secretarie dezer gemeente, voor een ieder ter lezing zal nederliggen. En is worden afgekondigd en aangeplaktwaar zulks te doen gebruikelijk is. Schagen den 7 November 1860. Burgemeester en Wethouders voornoemd. T)e Burgemeester, II. R. de MEER. De Secretaris, A. J. van OANTFORT. Parijs, 31 Oct. Bij de gisteren door den keizer gehouden revue, heeft hij den keizerlijken prins gebragt in het midden der grenadiers van de garde. Daar heeft de jeugdige prins deelgenomen aan den maaltijd van een aantal corporaals en regimentskinderen. Dit schouwspel werd door de troepen met bijzondere belangstelling gadegeslagen. 2 Nov. Bij de revue van 30 Oct. wierp een soldaat eensklaps zijn ransel af, verliet het gelid en snelde eensklaps op den keizer toe. Deze zag hem aankomen en deed zijn paard steigeren. De soldaat greep naar de teugelsdoch werd door prins Napoleon en andere personen tegengehouden. Over de beweegredenendie den soldaat tot dit gedrag heb ben geleid wordt het diepste geheim bewaard. Gisteren heeft het kanongeschut van het Hotel der In validen aan de Parijsche bevolking de door de geallieerde Fransche en Britsche strijdmagt behaalde overwinning in China verkondigd. De Monileur, die wegens den feestdag vpn gisteren niet zon zijn verschenen, werd evenwel uitgege ven Ten einde de tijding der overwinning geen 24 uren aan het volk te onthouden. Gisteren avond was de mededeeling, die de Moniteur zou bevatten, in geheel Parijs aangeplakt. 22133 232 22732Ï3B213B Van een tol vijf regels0 75* ledereregel meerder0 15* (ieboorte-, Huwelijk»- en Doodberigten 0.50* De 35 cents segelregt niet medegerekend. Groote Letters naar de ruimte die zij beslaan. J vreemden van eene waarde van 11. 80,000, aan haar vader door eenige zijner vrienden toevertrouwd en welke zij bin nen vier jaren aan haar toilet had verspild. deze ten minste gedurende drie dagen niet kan worden be treden.

Schager Courant | 1860 | | pagina 1