ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- 1861. TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Vijlde Jaargang.) Beknopl overzigt van de gebeurtenissen der week. ENGELAND. FRANKRIJK. No. 174. SCHAKER COURANT. AïcnnamaaüaïMoa DBJI mfmnnaa: Voor Schagen1,00. Franco per post door het gebeelc Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. DONDERDAG 24 JANUARIJ. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. Brieren Francs, MMS HU nxTaauiaajaa Van een tol vijf regelt/O 75* Iedere regel meerder0 15- Ceboorte-, Huwelijks- en Doodbcrigtcn 0 50. I)e35 cents zegelregt niet medegerekend. Uroote Letters naar de ruimte die zij beslaan. In de laatste dagen hebben eenige reeds lang voorziene staatkundige gebeurtenissen plaats gehad. De fransche vlont heeft Gaëta verlatenen Koning Frans geweigerd de stad over te geven, daar nu de wapenstilstand geëindigd is, zoo is de stad geblokkeerd geworden. Een ander belangrijk gerucht, dat zeer veel waarschijn lijks bevat, is dat zoodra de val van Konins; Frans een fait accompli zal zijn, Keizer Napoleon de candidatnur van een Frar.scheu prins voor den troon der Beide Siciliën zou voor stellen. Ten gevolge van de verstandhouding tusschen Frankrijk en den paus, schijnt de geestelijkheid een plan te smeden, ten einde keizer Napoleon te doen vallen. In hoeverre deze, geruchten waarheid moge bevattenkunnen wij alsnog niet verzekeren. De jongste berigten uit Hongarije wekken veel bezorgd heid op. Het is echter te wenschendat de bevolking zich niet verder late vervoerenmaar zich voortaan rustiger gedrage, ten einde zich geene terugkeer van dispotimus op den hals te halen. 15 UIT EN LA JN 1). Londen, 16 Jan. Tengevolge van den stiengen winter is de armoede en ellende onbeschrijflijk groot. Men bere kent dat te Londen niet minder dan 4 A 500,000 personen buiten staat zijn, in hunne behoeften te voorzien, zoodat men zeer beducht is voor de gevolgen, bijaldien het gestren- ge weder not; lang blijft aanhouden. Bij het vertrek van den post liep een gerucht, dat in de wijk Whitechapel ernstige ongeregeldheden hebben plaats gehad, dat de winkels ge plunderd zijn en de politie niet bij magte was het gepeupeld in toom te houden. Gisteren hebben, ten gevolge van het derailleren van spoortreinen op onderscheidene wegenwederom min of meer ernstige ongelukken plaats gehad. Maandag 11. hebben twee meisjes van 9 en 14 jaren door het instorten van eene hoeveelheid rotsgrond waarin zij koleu hakten, den dood gevonden. 18 Jan. De Morning Post heeft de volgende dépêche van zijn correspondent te Parijs dd. 17 Jan ontvangen. vMen gelooft dat het vuur aanstaanden Maandag te Gaë ta zal hervat worden. De Piëmontezen hebben besloten om onverwijld van den zeekant aan te vallen. Al hetgeeu gezegd Is betrekkelijk de vervanging der Fransche schepen door die van andere mogendheden, is louter verzinsel even als het gerucht betrekkelijk de niet erkenning der blokkade door Rusland of Spanje. Elk schip dat na den 19den het anker voor Gaëta werpt, stelt zich, krachtens de oorlogswetten, bloot aan eene kanonnade door de Piëmontezen." ■w- Dezer dagen is in het graafschap Worcestershire zeke re Richard Garfield in den ouderdom van 61 jaren overle den d.ie zich door eigen studie eu oefening verschillende ambachten had eigen gemaakt. Hij was in den volsten zin des woords een volmaakt smid, timmerman, schrijnwerker, kuiper, metselaar, leidekker. schilder, stukadoor, behan ger enz., zoodat hij instaat zou geweest zijn, zonderde hulp van een ander, alleen een huis te bouwen en het ver der geheel tot bewoning voor een deftige familie gereed te maken. Parijs, 17 Jan. Men verwacht, dat er een nieuw regle ment voor de politie op de spoorwegen zal worden gemaakt; de moord van den president Poinsot heeft daartoe aanleiding gegeven. Er zijn alhier inschrijvinglijsten geopend ten behoeve van de door de overstrooming noodlijdenden in Nederland; bij de Nederlandsche legatie, bij den consul-generaal en aan het bureau van den heer G. H. Wehry bestaat gelegenheid tot inschrijving. Het is bijna zeker, dat Jud Zwitserland heeft verlaten, en men houdt het er voor, dat hij zich in eene stad in Ne derland ophoudtwaarschijnlijk om van daar Engeland te vertrekken. Heden is de temperatuur van 6.8 tot 10.2 gr. van de hondorddeelige schaal, en de koude mitsdien zeer hevig. Gisteren heeft de keizerlijke familie in het bosch van Boulogne deel genomen aan de wintervermaken. Uit Beyruth berigt men, dat aldaar de eerste steen is gelegd voor een weeshuis bestemd voor 500 Christenmeisjes, wier ouders door de Drusen zijn vermoord zij zullen aldaar tot hunne meerderjarigheid worden opgevoed. De plegtig- heid werd door generaal Beaufort d'Hautpoul eu vele ande re hooggeplaatste personen bijgewoond. De eerste steen werd gelegd door de eclitgenoote van den Russischen commissaris. Er zal insgelijks eene landbouwschool voor 700 Christenjon gens worden gesticht. Men leest in de Palrie: //Eene telegraphische dépêche uit Syrië, over Constanti- nopel overgemaakt, meldt, dat Fuad-pacha zich naar Deir- el-Karaar had begeven, om daar het doodvonnis te doen uitvoerendat tegen de Drusische opperhoofden was geveld, als overtuigd zijnde van de moorderij der Christeneu te heb ben begunstigd. »Fuad-pacha was den lOden Januarij te Beyrnth terug gekeerd en was op het punt van over te gaan tot het von nis van eene nieuwe reeks schuldigenwelke den 5den in het gebergte waren aaugchouden. In tegenstrijdigheid met de verklaringen van sommige vreemde dagbladen maakte het Fransche expeditiecorps geene toebereidselen om het land te ontruimen". 18 Jan. De Gazelle de Ca ml r ai meldt het volgende, dat in eene likeurstokerij, even buiten de stad Rijssel gele gen, heeft plaats gehad. Toen de knechten des ochtends aan hun werk wilden gaau, vernamen zij een zeer vreemdsoortig geluid, dat van eene open plaats scheen te komenZij gin gen naar die plaats en bemerkten 15 hazen, die de vrolijk ste sprongen deden, over den kop duikelden, elkander aan vielen en allerlei vreemde kunsten deden. Nadat deze vreem de vertooning, onder het uitbundig gelach der werklieden, eene poos had gednurd, besloot men de dansers bij de ooren te pakken en in eene schuur op te sluiten. Het bleek thans, dat zij in den volsten zin des woords beschonken waren: de arme dieren hadden, door koude en honger gekweld, hunne toevlugt genomen in de likeurstokerij, en daar de schors afgeknabbeld van de hoepels der vaten, die natuurlijk van alcohol waren doordrongen. Nog nimmer misschien is dron kenschap zoo zwaar gestraft; want zij zijn veroordeeld gevan gen te blijven tot dat zij vet zijn, om daarna ter dood te worden gebragt. Heden avond zal eene groote schaatsenrijpartij op het meer in het bosch van Boulogne plaats hebben. De keizer en het geheele hof zullen daarbij tegenwoordig zijn en ten 8 ure daarheen gaan. Duizenden Yenetiaansche lantaarns, Bengaalsch vuur en 300 flambouwen zullen het meer ver lichten.

Schager Courant | 1861 | | pagina 1