AMERIKA. New-York 31 Mei. L)e Great Easlern is van New- York met 240 passagiers te Liverpool aangekomen. De grootste snelheid door dit vaartuig ontwikkeld bedroeg 350 knoopen in 24 uren. De daarmede aangebragte berigten loopen tot 25 Mei van New-York. Daaruit verneemt toen nog het volgende: B I NNENLAND. Schagen, 12 Junij 1861. Wiens bruid was zij droefheid der bevolking. De begrafenis van graaf Cavour zal heden avond te 6 unr plaats hebben. De Opinione meldtdat de koning den heer Ricasolie heeft nitgenoodigd een ministerie zamen te stellende heer Ricasoli was heden ofchtend door Z. M. ten gehoore ontvangen, doch later ge noodzaakt zich te bed te begeven, daar hij ongesteld was wegens het ongeluk, dat Italië door den dood van graaf Cavour heeft getroffen. Graaf Cavour heeft, zoo als de Opinione meldt, in zijn laatsten doodstrijd menigmaal de woorden «Italië, Rome, Venetië, Napolon" geuit, en er bij gevoegd, dat hij geen staat van beleg verlangde, dat Italië door vrijheid moest herboren worden. Het stoffelijk overschot van graaf Cavour is heden te 6 unr namiddags met vorstelijke pracht ter aarde besteld. De troepen en de nationale garde stonden geschaard in de straten door welke de lijkstoet trok. Alle staatsligchamen en hooge autoriteiten volgden den stoet. Van Genua was een sterk detachement mariniers aangekomen. De vereeni- gingen van werklieden Venetiaansche en Romeinsche uit gewekenen, deputatiën uit de provinciën enz., hadden zich bij den trein aangesloten. Bijna de geheele bevolking van Turijn was op de been. Het geschut deed zich van tijd tot tijd hooren. Alle huizen zijn met zwart behangen. De Nalionalité» meldtdat Garibaldi op het eiland Caprera ernstig ongesteld is. President Lincoln heeft de diensten van drie regimenten van Kansas aangenomen, welke met de troepen van de sta ten Lowa en Illinois zullen zamenwerken, om de separatis- tissche beweging in Missouri te onderdrukken. Men gelooft, dat daardoor, zoowel in Kansas als in Missouride vrede zal bewaard blijven. Heden middag ongeveer ten 12 ure, arriveerde alhier, en zijn aan het Logement Vredelust afgestapt, Z. Ex. de heer Minister van Binnenlandsche Zaken alsmede de com missie voor den aanleg der staalspoorwegen bestaande uit de heeren B". Sloet, van Meursen van der Kun, de Bordes benevens de ingenieur van Prehu ten einde de rigting van den spoorweg van het Nieuwediep naar Alkmaar in oogen- «chouw te nemen', en zijn zij te ruim een ure weder van hier vertrokken. Wij zien dar. ook nu met verlangen het besluit van genoemden Minister tot vaststelling dezer lijn te gemoet. De maandag jl. plaats gehad hebbende aanbesteding, van het doen van vernieuwingen en reparatiën aan gemeeutc gebouwen, straten, schoeijingen enz., is aangenomen door C. N, Vlaming voor f 730,en bet vergrooten van het schoolgebouw door K. Blom voor f 805,beiden mr. tim merlieden alhier Theodoor 8 bevond zich juist in P ten einde voor zjjne bruid eenige geschenken te koopen, toen hij eenen rouwbrief ontving, waarin hem kennis gegeven werd, dat zijne bruid waarmede hjj na verloop van twee wekeniu den echt zou treden, overleden was, en reeds aan de aarde toebehoorde. De halve bevolkiDg der stad had haar in eene prachtige dood kist ten grave geleid. Aan het slot van den brief werd hem geraden, zich niet aan de wanhoop overtegeven. Theodoor echter kocht eene pistool met zeer wijden loop, laadde dezelve met drie kogels en ging op reis met het voor nemen, het graf van zijne bruid op te zoeken en zich op bet- zelve dood te schieten. In zijne geboorteplaats werd hjj door zijne vrienden en bloed verwanten met rouwbeklag ontvangen, doch te vergeefs zoch ten zij hem te troosten. Hij liet hen maar praten, en luisterde niet eens, naar het geen zij zeiden, zijn besluit was onherroepelijk, hij wist, wat hem te doen stond. Hij liet zich op het kerkhof haar graf aanwijzen, dat door een eenvoudig houten kruis versierd was. Bij het graf hield hij zich zeer bedaard, tot zijnen begeleider zeide hij op zeer koelen toon, dat de afgestorvene in plaats van een houten kruis een prachtig gedenkteeken en de schoonste bloemen op haar graf verdiend had, vervolgens nadat hij de plaats goed opge nomen had, verwijderde hij zich, met het voornemen met den invallenden nacht terug te zullen komen. Als eene bijzonderheid meldt men ons dat in de vorig a- week-te Slochteten een paar is gehuwd, die te jzamer. 31 ja- ren oud zijn; namelijk de bruidegom 16 en de bruid 15. Den 2den dezer, des namiddags, terwijl de heer van. Roosmalen, kapellaan te Zeelst, in de R K. kerk aldaar, uit: den katechismus onderwees sloeg de bliksem in de kerk met het ongelukkig gevolg dat de persoan van F. Timmers op de plaats dood bleef, een ander, met name Cuypers ern stig, en een drietal kindéren .minder getroffen werden. Aan het kerkgebouw is weinig sehade toegebragtde bliksem schijnt in het torentje te zijn geslagen en door het portaal te zijn gegaan. In de deur-van het portaal was een gat ge slagen; de plaat van het uurwerk.en het dak zijn een weinig beschadigd. Men schrijft in eene correspondentie aan de Utr. Cour. het volgende uit Amsterdam Gij weet wij hebben tegenwoordig een aantal buksschieters in onze gemeente. Daar er geene vijanden te bestrijden zijn, oefenen die heeren zich natuurlijk op allerlei onschuldige voor werpen en zoo kwam de lieer N. N. er toe, om de geliefde kat van mevr. X. dood te schieten. Groote onsteltenis bij mevr. X. die, innig bedroefd, zoowel in hare woning als bij alle hare bekendeneen aantal muizenvallen liet plaatsen; toen zij drie of vier houderd levende muizen bijeen had, sloot ze die in een koffer, aan het adres van mevr. N. N.,. welke des zomers een buiten bewoont bij Haarlem. Mevr. N. N. opende de koffer in persoon deukende daarin eenige nieuwe modeartikelen te vinden, als een geschenk van mijn beer, die de weekdagen in Amsterdam doorbrengt. De mui zen vlogen uit de kist in het huis rondonder in du kist lag in een blikken doos een billet aan mevr. N. N. «Mevrouw 1 «Uw man heeft mijn kat gedood, ik stuur u mijne mui- jy zen t Wij ontvangen uit onderscheidene streken berigten nopens liet hevige onweder, dat aldaar den 5den met meer of minder nadeel heeft gewoed. De berigten over deu stand der veldgewassen luiden zeer gunstig; zoowel tarwe en rogge, als haver, gersten beokweit staan uitmuntend, terwijl de aardappelen in gcene jaren zooveel belovend waren. In het algemeen is het voor- uitzigt op een gezegenden oogst groot. Te Arnhem werd den 3den dezer voor de arrondisse- ments-reglbank behandeld de zaak tegen den heer S., apo theker te Nijkerk, beklaagd van laster tegen den lieer M.,. geneesheer aldaar, door aan dezen te verwijten, dat hij, tij dens de jongst geheerscht hebbende keelziekte te Nijkerk veischeidene jonge kinderen ten gevolge van slechte genees kundige behandeling zou hebben vermoord. De advocaat Mr. G. Everts P. Gz. trad als verdediger op. De regtbank heeft met inachtneming van verzachtende omstandigdheden den beklaagde veroordeeld tot eene geldboete van f 100 met beveldat het vonnis in drie gemeeuten zal worden aange plakt. Naar wij vernemen, is de verzakking inliet machine- gebouw voor het droogpompen der dokkeu te Nieuwediep volstrekt van geen verontrustendeu aard en zeer goed te her stellen. Zijne vrienden vermeenden, dat bij zich zeer goed wist te troosten, en gaven hem hunne goedkeuring hierover te ken nen. Hij daarentegen wachtte reikhalzend den nacht af. In kleine steden begeven de iuwoners zich gewoonlijk vroegtijdig ter ruste; ook de lichten worden spoedig uitgedaan, en hij die de dui sternis bemintkan daar lang genoeg vrijeD. Op weg naar bet kerkhof ontmoette 8 geen levende zieL Op het kerkhof dit wist hij zou hem niemand storen. De maan stond aan den horizon, Theodoor kon dus zeer ge- makkelijk den weg vindendie naar het graf van zijne geliefde voerde. Reeds van verre kon hij hetzelve onderscheiden. llij was spoedig ter bestemde plaatse. Toen hij bij het graf kwam, week hij verschrikt achteruit. Hij zag er een man met ter aarde gebogen hoofd zitten. Misschien had hij zich vergist Zachtjes ging hij naar het kruis toe en las daarop den naam van zijne bruid. Hij kon niet anders denkendan dat de onbekende beschonken en bij toeval op het graf ingeslapen was. Hij raakte hem met zijne hand aan, ten einde hem wakker te maken. De man sprong overeind en riep hem driftig toe; „Wat wilt gij P" „Ik wil wetenwat gij hier komt doen „Dat kunt gij zien, ik kom hier bidden." „En waarom komt gij jnist hierheen, om te bidden „Omdat ik hier sterven wil" „Welk regt heb gij, om hier te bidden en sterven?" „Wel omdat dit het graf van mijne bruid is."

Schager Courant | 1861 | | pagina 2