FRANKRIJK. Marseille 10 Julij. Berigten uit Constantinopel van 3 dezer houden het volgende in. Levensberigl vaii den jongen Ier, Beekner. BELGIË. Brussel9 Julij. Uit Bouverie (Henegouwen) wordt, als een meer dan buitengewoon voorbeeld van vruchtbaarheid gemeld, dat eene vrouw aldaar van vijf welgeschapen kinde ren, zijnde twee jongens en drie meisjes, is bevallen, alle welke jonggeborenen, met de vruchtbare moeder, thans te Namen te zien zijn. DDITSCHLAND. Frankfort, 10 Julij. Voor eenige dagen heeft een Rus sisch graaf de bank van Baden bij de roulette en het faro doen springen. Bij eerstgenoemde spel won hij 80,000 fr.; de winst bij het andere spel is onbekend. De inzet der spe lenden bedroeg voortdurend 6 7000 francs. Baden-Baden, 14 Julij. Hedenochtend omstreeks 9 ure, werd in de Lichtenthaler Allee door den Leipziger stu dent Oskar Beckeruit Odessa, op den koning van Pruissen een schot van nabij gelost uit een zakpistool met dnbbelen loop. De kogel drong door den kraag van den rok en ver oorzaakte aan de linkerzijde eene kneuzing, echter niet ge vaarlijk, zoodat de koning te voet naar zijne woniitg kon terugkeeren. De misdadiger werd door den gezant, graaf Flemming, die den koning vergezelde, gearresteerd en is reeds aan het geregt overgeleverd. ITALIË. Turijn, 9 Julij. 11 Punyolo meldt, dat de roovers in het Napelsclie hoe langer hoe roekeloozer worden. Een grond eigenaar van de omstreken van Sora vermiste zijn kind en lijk doch de sergeant verkeert in zorgwekkenden toestand. Een twist over geldzaken schijnt aanleiding tot dit tooneel te hebben gegeven. De sultan heeft het serail definitief opgeheven; alleen de moeders der prinsen zullen in het paleis blijven. De sultan zelf behoudt slechts zijne echtgenoot. De sultan heeft den seraskier Reza buiten toegang gesteld totdat hij rekening en verantwoording zal hebben afgelegd. De eerste kamerheer is gearresteerd, als verdacht van oneerlijkheid in zijne be trekking. De sultan heeft de uitgaven verminderd, het hof personeel vernieuwdalle etablissementen geïnspecteerd, waarbij hij telkens herhaalde, dat men daaraan zoo spoedig mogelijk de Europesche volmaaktheid moet trachten te ge ven. Abdul-Medjid, de overleden sultan, had 11 kinderen, waarvan 6 dochters. Verscheidene dezer waren getrouwd met pachas en hooge dignitarissen. Die lieve meisjes hadden geene gedachte van onze beschaving; maar zij hadden al de grillen, welke men toeschrijft aan de prinsessen uit de too- ververhalen. Juist omdat zij zoo vele grillen hadden, ruïneerden zij hun vader, en echter nam de overleden sultan van 300 millioen, welke de rijksinkomsten waren, 100 millioen voor zich. Ieder prinses had een paleis, waarvoor de meubelen uit Parijs gezonden waren; geld werd echter zeer zelden daar voor betaald. Moest men een schuldeischer voldoen, dan deed men kooplieden komen en verkocht een of ander kost baar meubel. Een Fransch geneesheer werd eens ten eten verzocht bij een der schoonzonen van den sultan; op den oogenblik dat men aan tafel zou gaan, die naar Europesche manier bediend was, vernam de gast, dat de meesteres van het huis al het zilverwerk verpand had, en dal men nu op zijn Turksch, dat is met de vijf vingeren eten zon. 10 Julij. De berigten uit het Oosten zijn uitmuntend. De nieuwe sultan heeft een officier naar Syrië gezonden met instructiën voor Fuad-pacha; deze zijn zeer gestreng; Fuad- pacha is persoonlijk aansprakelijk gesteld voor alle wanorde die er mogt ontstaan. 11 Junij. De heeren Mirès en Solar zijn heden tot het maximum der straf, bepaald bij de artikels 405, 406 en 408 van het C. Pveroordeeld, namelijk tot 5 jaren gevangenis straf en tot betaling eener geldboete van 3000 francs, bene vens de kosten. De duur der invordering bij lijfsdwang is voor de heeren Mirès en Solar, even als voor graaf Simeon, bepaald op een jaar. De heer Mirès scheen geheel ter nedergeslagen en bij de uitspraak van het vonnis heeft hij de handen ten hemel ge heven, zonder een enkel woord te spreken. 12 Julij. De berigten aangaande den toestand van den Deze knaap was gebouren te Londonderryin Ierland; van rang en rijkdom ontleende hij geene voordeelenmaar had edele boedanigheden, die hem de achting van weidenkenden waardig maakten. Hij was de zoon van een' arm' matroos, en ontving dus geen ander onderrigt, dan hetgeen betrekking bad op het zeevaren, waartoe zijn vader hem wilde opleiden. Of schoon verstoken van datgene, wat men gewoonlijk tot eene betchaafde opvoeding rekent te behooren, onderscheidde hy zich vroeg door zekere grootheid van ziel, door vlugge bevatting en onverschrokken moed. De vader van Beekner, een stout zeeman, en gehard tegen alle de wederwaardigheden van een zoo gevaarlijk beroep, had voorgenomen, zijn kind van de wieg af te gewennen aan leed en moeiten, opdat hij een goed matroos mogt kannen worden. Gelukkiglijk had de knaap een' sterken ligchaamsbouw en een gezond gestel als bij erfenis ontvangen, en de vroege ontbe ringen, waaraan hij door zijnen vader werd onderworpen, strekten om zijne krachten nog meer te versterken. Wat voor een weekelijk kind veel te zwaar zon geweest zijnscheen hem dien ten gevolge ligt toe. De opvoeding, welke de jonge Beek ner ontving, was, deels nit verkiezing zijner ouders, deels ait noodzakelijkheid, aan die der Spartaansche jeugd eenigermate gelijk, wat namelijk het harden aangaat. Hij werd steeds VToeg geoefend, om steeds werkzaam te zijn, vermoeijenis, honger, koude te verduren en gevaar te trotseren kortomaan alles zich te gewennen, wat strekken kon tot vermeerdering der sterkte van ligchaam en geest, De zwemkunst, eene zaak van meer belang dan menigeen denkt, werd niet vergeten. Als oefening der krachten heelt dezelve eene onbetwistbare waarde, en beboert, als middel van zelfbehoud, door jongelingen geleerd paus zijn nog zeer uiteenloopenil. Men zegt hier met vrij groote zekerheid, dat, ingeval de paus mogt overlijden, de keizerlijke regering van plan is een beroep te doen op de algemeene stemming der Itomeinsche bevolking. 12 Julij. Allengskens hervatten meer werklieden uit het mijndistrict Boriuage den arbeid. Het getal der slagt- offers van den opstand is thans met juistheid bekend gewor den gedood werden een man te Quaregnon en eene vrouw te Paturagesen gewond 3 man te Quaregnon en 5 te Patu- rages, terwijl 3 soldaten en 4 gendarmes eenige kneuzingen hebben bekomen. In het wees- of zoogenaamd reddingshuis Eichenhof, nabij Oldenburg, zijn nog veel ergerlijker zaken voorgeval len, dan de zoogenaamde //godsdienstige opwekkingen" in het weeshuis van Elberfeld. Onder het masker der vroom heid heeft namelijk, gelijk thans aan het licht is gekomen, de weesvader Heinen de verfoeijelijkste handelingen tegen de aan zijne zorg toevertrouwde kinderen gepleegd. De jury heeft hem schuldig verklaard aan verleiding en verkrachting, gepleegd op drie meisjes van 11, 12 en 14 jaren, waarvan de oudste thans in hoog zwangeren toestand verkeert, en is hij deswege tot 12 jaar tuchthuisstraf veroordeeld. 16 Julij. De kouing heeft een rustigen nacht door ge- bragt, en bevindt zich over het algemeen naar omstandighe den zeer bevredigend. te worden, igzonderheid door hen, die voor de zeevaart bestemd zijn. De matroos vooral beeft er belang bij, en mag in het zwemmen even zoo min onkundig zijn, als in het lezen. Zijn leven brengt mede, dat hij meermalen in gevaar van schip breuk geraakt. De oude Beekner was hiervan ten volle over tuigd, en wilde dus een zoo noodzakelijk vereischte in een* zeeman niet veronachtzamen. Zoodra dus de zoon goed kon loopen, begon zijn vader hem onderrigt in bet zwemmen te geven. Verwonderlijk veel vermag de menschelijke natuur, wanneer hare kraebten behoorlijk ontwikkeld en geoefend wor den. Voor onaangename gewaarwordingendie aan kleine kinderen ligt schrik en smart veroorzaken, scheen de jonge Beekner evenmin gevoelig, als menig volwassen man. Eer hij goed spreken kon, nam zijn vader hem reeds mede te water, steunde hem met de eene hand, en leerde hem, hoe hij zijne kleine armen en beeneu moest bewegen. Door deze vroegtij dige oefening maakte de leerling zoodanige vorderingen in de zwemkunst, dat hij vier jaren oud zijnde, het schip waarop zijn vader voer, reeds tot op geruimen afstand kon nazwem- men. De vader hield het oog op hem, en bemeikte hij,, dat het kind vermoeid begon te worden, zoo sprong hjj over boord en bragt hem naar het schip. Op een' anderen tijd, wanneer de kleine niet zoo afgemat was, liet men slechts een touw nederzakken, waarbij hij lustig op klom. Binnen weinige jaren had men aan boord veel dienst van Beekner, hij was zoo werkzaam, moedig en onbevreesd, dat hij, te midden van een' feilen storm, zijnen pligt deed met de grootste bedaardheid. Bij de verschrikkelijkste woede der hoofdstoffen, wanneer de winden geweldig loeiden, terwijl de zeilen scheurden en de regen bij stroomen viel, zag men den knaap onverschrokken zijn werk verrigten, alsof hij niets vreesde. Hij klom in het want met verwonderlijke gemakkelijkheid, en te midden van

Schager Courant | 1861 | | pagina 2