ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER-. L-<1 TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Vijlde Jaargang.) V». 1861. DONDERDAG 25 J U L IJ. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. BEKENDMAKING. KUITEN LAN I). ENGELAND. Londen 16 Julij. Naar men verneemt, beeft de jonge baron de Vidil gisteren geweigerd voor het hof van politie in Bow-street te verschijnen ea tegen zijn vader als getui gen op te treden, niettegenstaande hij het was, die aan de regterlijke magt de noodige inlichtingen heeft verstrekt, waarop het bevel tot inhechtenisneming tegen den ouden baron werd uitgevaardigd. FRANKRIJK. DUISCHTLAND. Weenen, 16 Julij. Naar men uit Pesth schrijft, wordt zoowel die stad als Ofen alle nachten door patrouilles door kruist, nnardien er schier iederen nacht schrikkelijke moord en roofaevallen voorkomen. No. 200. AïtrnmaiBTBJinas TCIÜDÏÏJI aüüaiaa: Voor Schaden1.00. Franco per poal door hel geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verzchjjnt iederen Donderdagmorgen. Rrleven Franco. 3>ai3S 1132 H3)7aitï3Bïl3H Van een lot ryV regel»f 0.75 ledereregel meerder0.15. Ceboorte-, Huwelijks- en Doodbcrigten 0.50. De 35 cents zegelrcgt niet medegerekend. Croote Letters naar de ruimte die zij beslaan. E.IIÏ en IIEHIJIa. Schagen den 30 cn 31 Julij 1801 Op eerst genoemden dag des morgens van 9 tot 12 en des namiddags van 3 tot 6 ure, Op laatst genoemden dag allepn des voormiddags van 9 tot 12 ure, Over alle maten en gewigten als bestaande in alle lengte maten, ellen, gevouwen ellen, kettingen enz. ijzeren en kope ren gewigten, (de Medicinale tot het grein, de gouden en zilveren gewigten tot de halve korrel ingesloten) Rrand- houtsmaten of wissen, inhoudsmaten voor granen enz. met derzclver strijkels, alsmede tonnematen cn de zoo van hout, als blik, koper en tin vervaardigde vochtmaten. De ingezetenen dezer Gemeente worden hieraan herinnerd en met passenden aandrang aangespoord om hunne verplig- tingeii in deze naauwkenrig te vervullen. Schagen, den 16 Julij 1861. ]Je Burgemeester van Schagen II. R. de MÉÉR. JAf.iT. De Commissaris des Kouings in de provincie Koord-Hol- la ml-, Gelet op de resolutie van Gedeputeerde Staten van 10 de zer, \o 44; Gelet op art. 11 der wet van 13 Junij 1857 (Staatsblad .1» 87-) Brengt door deze, onder verwijzing naar het provinciaal reglement op dc uitoefening der jagt en visscherij in deze provincie van 4 November 1S58, (Piovinciaal blad J\?. 198) ter kennis van de belanghebbenden, dat Gedeputeerden Sta* ten, bij dc aangehaalde resolutie, hebben bepaald: 1° dat de opening der jagt op waterwild in Koord-nol- land, voor dit jaar, zal plaats hebben, als volgt: a. op de eilanden Texel, Vlieland en Terschelling op Maan dag den 17den Augustus. b. in de overige gedeelte der "Provincie op Zaturdag den 27"c" Jolij. 2°. dat de kooiliede» hunne kooieenden opgesloten of ge hokt zullen moeten houden van den 20,teo Julij tot den liten September. Haarlem den 15den Jul] 1861. De Commissaris des Konings voornoemd, RöELL. In Amerika tracht men de stoomkracht niets slechts aan den handel en de nijverheid, maat ook aan Let zooge naamde comfort dienstbaar te maken. In bet Continental llolel te Philadelphia heeft men thans eene stoom-hijsch- inachine door middel waarvan de passagiers naar de ver schillende verdiepingen worilen opgevoerd, om zich naar bed te begeven, zoodat hun liet soms lastige en vermoeijende trnppenloopen wordt bespaard. Deze machine beeftnaar men zegt, 10,000 dollars gekost. 18 Julij. Gisteren hebben wederom meer dan 20,000 personen in liet glazen paleis te Sydenham den lieer Blondin ommelctten op de koort zien bakken. Parijs, 17 Julij. Volgens berigten uit Rome zon men ontdekt hebben, dat sluipmoordenaars een aanslag op liet leven van den paus willen wagen. Den II. vader heeft inen terstond van liet snoode plan kennis gegeven en hem ge waarschuwd op zijne hoede te zijn. 18 Julij. De lieer St. Georges is reeds naar Australië vertrokken. Hij ontvangt als consul eene jaarlijksclie bezol diging van 30,000 fr., waarvan 12,000 fr. tot betaling zij ner schulden zullen worden ingehouden. 20 Julij. Heden nacht is er brand ontstaan in de ma gazijnen van de opera; alle coulisses zijn verbrand en de schade dus zeer aanzienlijk. 19 Julij. Dr Rodet, te Lvon, heeft eene oplossing van ijzcr-perchlorydc als een onfeilbaar middel tegen den beet van dolle honden bevonden, en als zoodaniz bekend ae- maakt. Berlijn 16 Julij. De officiële Staate-^nsciger herat een ran wege het nimisteiie ran justitie openbaar gemaakt verslag betref fende de poging lol moord te fiaden-Badeu op den koning gepleegd. Daaruit blijkt het rolgende: De koning deed eergisteren ochtend ten 6 en een half ure met den Pinissischen gezant graaf vou Klem ming eene rrandeling in de laan naar Lichtenthal toen in de on- middelijke nabijheid een schot viel. Z. 31. maakte met de hand eene beweging naar het hoofd en keerde zich eren als graaf Klemming, om. Op eenige schreden afstands achter hen stond een jong meusch. Graaf Klemming liep op hem toe, en vroeg, wie gescholen had, waarop hij ten antwoord kreeg: nik", en op de verdere vraag nop wat of wien?" het antwoord: »op den koning; ginds heb ik de pi stool in het gras geworpen". IliJ werd ouroiddelijk zonder tegen stand te bieden, gearresteerd cn aan het geregt overgeleverd. De koning voelde zich niet bezeerd en vervolgde zijn weg naar Lich tenthalwerwaarts de koningin reeds vooruitgegaan was. De kogel was door den kraag ran deu rok gedrongen en in eenigzios schuin- sche rigliog langs de linkerijde rau denhals gevlogen; hij had een stukje ran den halsdoek medegevoerd en op den hals eene knenzing, bloedig opgeloopen, ongeveer een duim in doorsnede veroorzaakt. De misdadiger had eeoe brieventasch bij zich een brief bevat tende, welke overeenstemde met zijne mondelinge verklaringen, ook voor den regter bevestigd. Deze brief lnidt als volgt: spaden, 13 Julij 1861- liet motief, waarom ik Z 3f. den Koning van Prmssen zat doodschieten, is. dat hij de eenheid van Dnilsch- land niet kan tot stand brengen, en dat de omstandigheden gebie dend vorderen, dat deze eenheid plaats vindederhalve moet hij sterven, opdat een ander het volbrenge. Men zal mij om deze daad helagchelijk willen maken, of voor overspannen willen houden. ik moet echter de daad volbrengen, om het Duitsche vaderland gelukkig te maken. süscift Beckeb, stud jur. uil Leipzig". Naar voorts uit Paden-Baden wordt gemeld, heelt Decker zijne gruweldaad met het meeste overleg gepleegd. Hij had eeoe pholo- graphie des konings gekocht, om zich niet in den persoon te ver gissen alsmede een plan van Baden-Badenvoorts had hij zich geïnformeerd waar en wanneer de koning zich in de openlucht be vond. Toen bij dit vernomen had wachtte hij den koning in de genoemde laau op, waar Z. 31. aanvankelijk alleen wandelde. Dec ker passeerde en groette hem eenige malen. Vervolgens ontmoette de koning graaf Klemming eu verzocht hem mede Ie wandelen. Na hen eenigen tijd gevolgd te hehhen volhragt Becker eindelijk de moordpoging en bleef onbewegelijk staan. Door graaf Flemming vastgegrepen, w«rd hij met heli nip van eenige toegesnelde personen in een rijtuig gehragt waarbij hij gecnerlei tegenstand bood graaf Flemming plaatste zich op den bok en zoo reed men naar de ge vangenis. De voorloopige instructie in zijn proces was spoedig ge

Schager Courant | 1861 | | pagina 1