Levensberigt van tien jongen Ier, Keckuer. BELGIË- Brussel, 19 Julij. Naar men verzekert, heeft de ge meenteraad alhier in zijne gisteren gehouden geheime zitting besloten, even als burgemeester en schepenen, in corpore zijn ontslag in te dienen, wegens de weigering der regering, om de onlangs gesloten leening goed te keuren. AMERIKA. New-York, 6 Julij. De president heeft aanvrage ge daan tot de wapening van 400,000 man en een crediet van 400 millioen dollars. 151 i\ IV ENLA I\ 1>. Schagen, 24 Julij 1861. ciuuigu, uaar nij naar men weet, alles bekend heelt; intnsscheu •ererd er nog getelegrapheerd om een lid van het hooggcregtshof te Karlsruhe, ten einde de zaak nader te instrueren. 17 Julij. behalve het reeds gemelde, worden daaraan o. a. de volgende bijzondei lieden ontleend; Het mislukken van den aanslag wordt aait het volgende toegeschreven. Bec- ker heeft heide loopen zijner pistool te gelijk afgevuurd de trekker ging echter zwaar, en hierdoor kreeg het schot cene andere rigting; Becker heeft bekend, den koning door den rug in het hart te willen treffen; van den tweeden kogel is iu- tusscheu r«og geen spoor gevonden. Wat den koning betreft, deze bevind zich, naar geest en ligchaam, in uitmuntende gesteldheid. Aanvankelijk bragt de kneuzing aan den hals eenige stijfheid in de bewegingen van het hoofd te weeg, doch ook dit is reeds veel verbeterd. De konigin daarentegen is voordurend diep ter neêr gesla gen. De ontmoeting met den kroonprins, die de reis van het eiland Wight naar Baden-Baden in 30 uren heeft volbragt, was zeer hartelijk er. aandoenlijk. Onophoudelijk komen er bewijzen van sympathie van alïerwege tot den koning, die inderdaad daarover verwonderd schijnt. 18 Julij. Uit St. Petersburg wordt gemeld, dat de reis van den keizer en de keizerin van Rusland naar de Krim op 18 Aug. is vastgesteld. Voor een paar dagen is te Coblenz eene gruwelijke <!aad geploegd. De echtgenooten Meyer aldaar geraakten in twist met een notarisklerk, die in beschonken toestand ver keerde. Terwijl de man zich buitenhuis begaf, om de hulp der politie in te roepen, zette de klerk de twist voorten bragt eindelijk de vrouw met een mes een steek in liet hart toe, zoodat zij binnen weinige minuten den geest gaf. De booswicht werd onraiddelijk gearresteerd. Aan deze gruwel daad paart zich een hoogst treurig toeval. Den avond te vo ren werd een 26jarig meisje op straat door eene bloedstor ting overvallen, waarop men haar in de woning eener zuster van de thans vermoorde vrouw binnenbragt, alwaar het meisje spoedig overleed. 19 Julij. De door Becker gepleegde aanslag op het le ven des konings is niet de eerste, welke tegen zijn persoon is ondernomen. Reeds in 1849, toen hij nog prins van Pruissen was, werd nabij Mainz uit een wijngaard op hem geschoten, toen hij per extra-post naar de Badeusche gren zen snelde, om er het commando tegen de insurgenten te aanvaarden. Het schot trof den postillon, en de dader werd nooit ontdekt; wel werd een persoon, van dim aanslag ver dacht gehouden, voor de assises te Mainz gebragt, doch door dejurv vrijgesproken. Kladderadalseh, zinspelende op den grooten harem van den overleden sultan, in verband met de naar de Turksche godsdienst-wetten gebruikelijke polygamie, noemt wijlen Abdul-Medjid, met het oog op zijne wezenlijkeFransche be schaving, een poli-gamin. De Neue Preus*. Ztg. laat zich van goederhand uit Turijn schrijven, dat sedert den vrede van Villafranca, door de Fransche regering aan het Italiaansche //roofkoningdom" verkocht zijn; 550,000 geweren 10,000 minió-karabijnen, 4000 paar pistolen, 15,000 zadels, 400,000 infanterie-sabels, €00 fonrrage-wagens, 20,000 congrevische raketten, 150,000 ransels, 20,000 stuks blaauw laken, 100,000 legertenten, (Vervolg en Slot.) Engelanda roem ter zee zweefde hem altijd voor den geest. Daar hij door aauleg en opvoeding voor het harde leven op de onstuimige wateren geschikt washoopte hij eenmaal op de vloot zich te onderscheiden. Op zekeren dag gevraagd zijnde, wat roem was, antwoordde hij: „Roem is, ons land ijverig te dienen, en de pligten van onzen stand naauwkenrig te vervullen." De jonge Beckner was zoo vlijtig, zoo gewil lig en zoo geschikt van aard, dat. hij, in den ouderdom van twaalf jarenop het schipwaarop hij dicudereeds bevor derd werd en dubbel loon ontving. De kapitein was gewoon, op hem, als een voorbeeld voor jonge zeelieden te wijzen; en bij iedere gelegenheid schroomde hij niet, te zeggen „Indien deze knaap bij voortduring denzelfden moed blijft be- toonen eti zich zoo goed gedragen, twijfel ik niet, of hij zal eenmaal eenen post boven mij erlangeD. De jongeling gaf steeds blijken van onverschrokkenheid. Hij deinsde nooit te rug voor het gezigt van gevaar. In tegendeel, hij had zeke re zucht voor het avontuurlijke en smaakte genoegenwanneer hij pligten volbiagt, waarvan het oogenschijnlijk gevaar ande re knapen afschrikte. Maar onder al de bedrijven, welke door belooning van moed en edele welberadenheid zijn kort leven roemrijk maakten, is er geen, dat meer onze bewondering verdient, dan het volgende, waarbij hij omkwam. Beckner en zijn vader bevonden zich op een schip, dat van Port-au Prinee naar Frankrijk voer. Onder de passagiers aan boord was een rijk Amerikaan met zijn nog zeer jong dochtertje. 100,000 dekens. De Turijnscbe correspondent van dit or gaan der jonkerpartij, belooft nog ccnc nadere mededeeling nopens de amunitie en de artillerie, en voegt er bij, dat Yic- tor Emmauel vóór het einde van dit jaar 140 batterijen ge- raijeerd geschut kant en klaar in bezit zal hebben. 20 Julij. De Eloile Beige zegt, dat men sinds twee dagen door de gelieele stad met verslagenheid over de arres tatie van den graaf van M onder beschuldiging van afschuwelijke misdaden hoort spreken. Prof. Andersen is van Amsterdam naar Rotterdam ver trokken, begeleid tot aan het Rhijnspoorweg-station, door bestuurders en leden van het Amsterdamsch schaakgenoot schap, in drie rijtuigen. Hij zal van Rotterdam naar Londen vertrekken. De vermaarde man heeft ook hier zijn lang ge- vestigden roem schitterend gehandhaafd. Hij betuigde bij het afscheidnemen, dat het hem genoegen had gedaan met de Hollanders kennis gemaakt te hebben; en vooraldat hij in het Araslerdatnschc schaakgenootschap een schaakspeler had aangetroffen, zoo sterk als hij in zijn geheele leven slechts v weinigen had ontmoet. Als eene bijzonderheid wordt gemeld, dat te Ilattum al de kiezers den 16den dezer waren opgekomen. Hun getal beliep juist 100. Een matroos van Z. AI. sloom fregat Djarabihad gepasseerde week zonder verlof scheepsboord verlaten, en werd dus aangemerkt als deserteur; de politie was gemagtigd hem te arresteren; eender agenten gelukte het, na hem eenigen tijd te hebben vervolgd, om hem bij zijn zeer lang (zoogenaamd polka) haar te vatten, de matroos trekt van leer, niet om zijn vervolger te verwonden, maar om zijn lokkeu op te offeren, en zich daardoor van eene voor hem lastige hand te be vrijden dit gelukte hem. hij ontsnapt, en geniet weder volop het genot van te passagieren, hoewel niet van langen duur, den vol genden morgen wordt hij weder door de politie gearresteerd, en vervolgens omstreeks 8 ure lusscheu twee agenten naar scheepsboord getransporteerd. Langs de hoofdgracht gaande, weet hij zich een- klaps van zijne gelijders te bevrijden, springt over het rasterwerk van's rijks werfzwemt vervolgens over de ringgrachtloopt dwars over de werf naar de wacht en begeeft zich vrijwillig in arrest, alleen om bevrijd te zijn van de schande, door polilie-agenten aan boord te worden gebragt, en tevens om hen de daarop gestelde pre mie te onthouden. Het koen besluit iu een oogwenk opgevat en even spoedig ten uitvoer gebragt getuigt van moed en vastberadenheid eene betere zaak overwaardig. Te Groningen beeft een meisje, dat, ten gevolge eener keelontsteking, voor 8 weken hare stem had verloren, door het rooken van eene Manilla- sigaar, het spraakgebruik terug Dit kind, een oogenblik waarnemende, dat de kindermeid, wegens eenige ongesteldheidwas ingesluimerd, verwijderde zich van de oppasster, gelijk kinderen uit nieuwsgierigheid ligt doen, en liep van achteren voor op het schip. Daar keek het o ter boord, en stond verbaasd te staren op den wijden oceaan. Terwijl hare geheele aandacht op het vreemde ge zigt was gevestigdgebeurde er iets, dat haar deed schrikken. Zij verloor het evenwigt en stortte in zee. Gelukkig zag dc oade Beckner het kind vallenen pijlsnel wierp hij zich iD de golvenom het te redden. Zijne edele poging slaagde. In weinig minuten had hij het meisje gegrepen, en terwijl hij met den eenen arm haar aan zijne borst geklemd hield, poogde hij, met den anderen; zwemmende het schip te be reikten. Door zijne vaardigheid in het zwemmen zou hij beider leven zeer wel hebben kunnen redden; doch met verbaasd heid zag hij een' grooten haai snel op hem toe schieten. Die verschrikkelijke visch, gretig naar prooi, zwom met kracht door de golvenwaarin hij was geboren. Beckner besefte het verschrikkelijk gevaar, waaraan hij wa3 blootgesteld, en schreeuwde luid om hulp. In een oogenblik bevonden al de passagiers en het scheepsvolk zich op het verdek, en bejam merden het lot van den koenen matroos; maar niemand durf de hem te hulp komenhet zien van het gedrogt schrikte allen af. De schepelingengeene meer afdoende hulp kun nende toebrengen, begonnen wakker te vuren op den haai; maar deze, geen acht slaande op het gerucht, naderde steeds meer, en was op het punt, om zijne prooi te bereiken. In dit oogenblik van outsteltenis'en verslagenheid, terwijl de stoutmoedigste mannen door schrik bevangen, en niet in staat

Schager Courant | 1861 | | pagina 2