ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Vijlde Jaargang.) N®. 210. &L0 A°. 1861. DONDERDAG 3 OCTOBER UITGEVER P. J. G. DIDERICH. IiER EX DM AR ING 15 LITE L A N I>. ENGELAND. Londen26 Sept. De krijgsgevangenen te Richmond, in Virginië, trachten zich, volgens den New-York Expresse, het leven zoo aangenaam mogelijk te maken; zij hebbeu on der elkander eene fgevangenen-vereeniging" gevormd, die zekeren heer Ely tot haren president, een heer llnson tot secretaris, wijders comités voor proviand-, politie-, saoiteits- en rookaangelegenheden benoemd heeft. Eiken avond heeft er eene algemeene vergadering plaats, waarin de voorzitter van elk coinité rapport over de verrigtingen van zijn comité uitbrengt, betgeen natuurlijk zeer dikwijls stof tot lagchen geeft. Zang, en bij gelegenheid een danspartijtje, maken het slot der zitting uit. Bij die vergaderingen wordt de waardigheid geen oogenblik uit het oog verloren. Even als in het parlement, tituleren die heeren elkander; vde geachte vertegenwoordiger uit New-York, uit Connecticut" enz. enz. Wie tegen deze tirulatnnr zondigt, betaalt eene geldboete, en de voorzitter waakt met gestrengheid voor de handhaving van dezen parlementairen vorm. »De keuken-werkzaamhe FRANKRIJK. Parijs 25 Sept. Volgens berigteu uit Rome boezemt de gezondheidstoestand van den paus weder bezorgtheden in. Dikwijls wordt de lijder door koortsaanvallen gekweld en zijn toestand is des te gevaarlijker, naardien hij de voor schriften zijner geneesheeren niet opvolgt en geheel vergeet, dat hij reeds 70 jaren oud is. Aau een vergelijk met Turijn valt, volgens deze correspondentie, niet te denken zoo lang de paus leeft. Hij is besloten in niets toe te geven, zoo als hij nog bij gelegenheid van het huwelijk aan den aartsher tog Karei met de zuster van den koning van Napels heeft verklaard. ER COURANT. üïBBinjnBïSJaiaï TLL'ii KïlA E1ÜÜB1)3VI: Voor SchagenJ 1.00. Franco per poat door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verachijnt iederen Donderdagmorgen. Drieven l'ranto. 5^138 11)32 Ü1I73M3HÏ33B: Van een tot vijf regel»f 0.75- Iedere regel meerder0.15. Geboorte-, Huwelijk»- en Uoodberigten 0.50. De 35 cent» zegelregt niet medegerekend. Groote letters naar de ruimte die sij beslaan. Burgemeester en Wethouders van Schagen maken hier mede bekend dat het nieuwe policie-Reglement voor deze gemeenteaan het Raadhuis is aangeplakt. Zij hebben gemeend, ten einde men zich zooveel te beter met de bepalingen van dat Reglement zoude kunnen bekend maken eenige exemplaren te doen overdrukken voorzien vaneen alphabetisch register, die, zoolang de voorraad strekttegen betaling van 25 cents per exemplaar ter Se cretarie der gemeente verkrijgbaar zijn. Ten slotte waarschuwen zij de ingezetenen tegen de bepa lingen van bedoeld Reglement, waaraan stiptelijk de hand zal worden gehouden. Schagen, den 25 September 1861. Burgemeester en Wethouders voornoemd. J)e Burgemeester, R. H. de MEÈR. Be Secretaris A. J. van CANTFORT. lAJAAItl-UOËUAItHTEI. Burgemeester en Wethouders van Schagen en Bnrghorn, maken bij deze bekend, dat de gewone Najaarsmarkten, in dit jaar aanvang zullen nemen op Donderdag den 3den Oc- lober-dat op Donderdag den 31sten October de groote vette- en magere Koemarkt, en op Donderdag den 28sten November, Paarden- en Veulenmarkt zullen worden gehou den. Dat ten gevolge van deovergroote hoeveelheid te verwach ten vee, de op Donderdag den 31 October te houden Koe markt een aanvang zal nemen des Woensdags bevorens des namiddags ten 3 ure. En noodigen de Kooplieden uit zich daarnaar te willen reguleren, en dezelve Markten met hunne tegenwoordigheid te vereeren zullende gedurende deze Herfstmarkten ook Varkensmarkt, enz. worden gehouden. Schagen den 9 September 1861. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, II. R. de MÉÉR. De Secretaris, A. J. van CANTFORT. den" das schrijft een der gevangenenttworden bij beurten, zonder onderscheid van stand of rang, door ons ver- rigt, en het is koddig te zien, hoe handig een kolonel en een lid van bet congres de vaten kunnen wasschen. Waar de arbeid gelijk verdeeld is, heeft niemand reden om te klagen. De Times geeft heden in een hoofdartikel aan de En- gelsche touristen, inzonderheid echter aan de vrouwelijke, den raad, om op hunne reizen in het buitenland wat meer zorg aan het toilet te besteden, naardien zij zich door de excentrieke kleeding aan den spot der Franschen, Russen en Duitschers blootstellen, die zich als beschaafde Christe nen kleeden. liet blad breekt bij deze]gelegenheid een lans voor de Engelsche dames; het zegt namelijk, dat de schoon heid van Albions dochteren in den regel veel hooger staat, dan die der Dnitsche dames met hare harde trekken en dan die der Fran?aises met haar bruinen tint. Te Scheemes3 worden dezer dagen proeven genomen met het door kapitein Bolton uitgevonden waterstof-zuur- (oxyhydrogeen) kalklicht, welke proeven volkomen zijn ge slaagd. Van genoemd licht werd namelijk des avonds ten 9 ure gebruikt gemaakt om op een afstand van 6 mijlen signa len te wisselen, de toestel en de metbode moeten veel weg hebben van het gewone telegraapkstelsel. Er bestaat plan om een nieuwen Morgue te bon wen tusschen de brug Archevèqne en de nieuwe brug Louis-Phi- lippe. De kosten zijn geschat op 527,370 francs. Er is eene nieuwe uitvinding alhier gedaan, welke een infanterist in staat stelt op het water te wandelen zonder te zinken. Zijn costuum bestaat in gom elastieken laarzen en broek uit één stuk. Er zijn zeer goed gelukte proeven te Vincenues genomen; de manschappen laadden hunne gewe ren en schoten in het meer van Vincenues wandelende, Deze K roeven zullen in tegenwoordigheid des keizers worden her- aald. De infanterie is, wanneer deze uitvinding in prak tijk wordt gebragt, in staat déar te landen, waar geene sche pen kunnen aan wal komen en het landen met sloepen te reel tijd zou kosten. De Palrie bevat eenige nadere bijzonderheden over den op de koningin van Griekenland gepleegden aanslag. De dader, Aristides Dousios, student, behoort tot eene rijke en achtenswaardigen familie, weshalve men hem voorwaan zinnig moet houden. Zijn vader, vroeger secretaris-generaal hij het departement van binnenlandsche zaken, was met zijn oudsten zoon juist op reis naar Moldavië, naar zijne goederen. Den dag na den aanslag kwam hij in den Pyraeus aan, waar hij de gruweldaad van zijn zoon vernam. De ko ningin bevond zich op den oopeublik van de moorddadige poging te paard en was vergezeld van hare hofdame, Mw. Gardikiotti, en eenige officieren van haar huis. Men wil hier weten, dat de koning van Zweden, den koning der Nederlanden, met wien zijne gemalin verwant is, zon hebben bewogen, den keizer een bezoek te brengen. 27 Sept. Gisteren avond ten 11 nre is een ongeluk

Schager Courant | 1861 | | pagina 1