DUITSCHLAND. Weenen, 26 Sept. Volgens berigten uit Hongarije dra gen de dames tegenwoordig zwarte braceletten, die zij souve nir van Arad noemen. Berlijn 29 Sept. Uit Erydtkuhnen wordt het volgende afschrikwekkend voorval gemeld. Twee bejaarde lieden, een man en zijne vrouw, liepen 's avouds in beschonken toestand over de reils nabij hel station IV irballertoen een Russische trein kwam aansnellen, zoodat hunne ligchamen letterlijk verpletterd werden. ITALIË- Turijn27 Sept. De Kazione bevat een brief uit Rome van den 24sten, waarin wordt gemeld, dat Lucatelli tot aan zijne teregtstelling verklaard heeft onschuldig te zijn. Toen hij het schavot beklom, riep hij «Leve Italië!" Op mijn kasteel BELGIË. Brussel26 Sept. Yoor eenige bakkerswinkels alhier hebben dezer dagen 's avonds herhaaldelijk zamenscholin- gen plaats gehad, waarbij de volksmenigte hier en daar de ruiten inwierp. Men schrijft deze baldadigheid aan de duur te der levensmiddelen toe. Er zijn strenge maatregelen daar tegen genomen. Schagen, 2 October 1861. voorgevallen op den Noorderspoorweg, nabij het station deze r stad. De oorzaak was dat een sneltrein, van Amiens ko men de, den trein ontmoette, die van Danimertin kwam, op het punt waar beide lijnen zich vereenigden. Vijf wagons van den trein van Dammertin werden omvergeworpen; de conducteur is niet gekwetst en de machinist is van den trein gesprongen en ook ongekwetst gebleven. De trein van Amiens heeft geen letsel bekomen. Van de gewonden zijn eenige naar het station Parijs vervoerd en an dere naar het hospitaal van Lareboisière. Het aantal doo- den is nog niet bekend; tot nu toe wordt het slechts op vijf berekend; ongelukkig wordt volgens de berigten der genees heren de vrees bevestigd, dat verscheidene zwaar gewonden het aantal dooden zullen vermeerderen. Er is een geiegtelijk onderzoek ingesteld 28 Sept. Uit Milaan wordt gemeld, dat den 23sten te Bologna een volksoploop plaats heeft gehadonder voor wendsel dat de levensmiddelen zoo duur waren. De eerste bemoeijingen der autoriteiten gelukten slechts ten halve. De plakkaten, waarin tot orde werd aangemaandwerden afge scheurd, en des avonds dreigde het tot een algemeen oproer te zullen komen, doch dit werd nog verhinderd. Den 24sten des ochtends hernieuwde zich de wanorde vooral op het plein Victor Emmanuel. De civiele en militaire autoriteiten begonnen thans krachtig te handelen en aresteerden velen der belhamels. Thans is de rust hersteld. De sultan heeft eene deputatie der Tscherkessische slavenhandelaars naar hun land gezonden, om vau daar 150 jonge en schoone meisjes voor zijn harem te halen. Men heeft uit de namen der revolutionnairen, welke te Arad gevonuisd zijn, een anagram gemaakt, luidende in het Hongaarsch «Hongarije, vergeet uwe dooden niet. Napels47 Sept. Berigten uit Rome van den 18den verzekeren, dat de pauselijke regering bewust is, dat Luca telli den moord op den pauselijken gendarme niet heeft ge pleegd. Een ander persoon heeft zich als den dader aange geven. Naar het Hongaarsch. (Vervolg en Slot.) Gedurende twee maanden kwam ik geen enkele maal de stem van mijne fee te hooren. Dagelijks had ik het gevoel van iemand die een naastbestaande, door den dood, verloren heeft, en alle nachten droomt, dat de doode nog in leven is; die in den droom zich verwondert hoe iemanddie reeds dood is, nog leeft, en over dag ondervindt, dat de vermiste werkelijk dood is en peinst over het zonderlingedat, iemand, die nog leett, reeds overleden is. Omtrent dezen tijd zwiert eene behoorlijk georganiseerde rooverbende in onze omstreken; zij brak in de woningen der edellieden, roofde geld en kostbaarheden, moordde, zoo men zich te weer stelde en beging de afschuwelijkste misdaden. Ook ik werddoor mijne buren gewaarschuwdom op mijne hoeden te zijneen reiziger die ons dorp passeerde, was op den weg aangehouden en beroofd geworden. De roo- vers hadden hem voor mij aangezien. Daar ik mijnoch bij dag, noch bij nacht buiten het dorp begaf, zoo bekomerde ik er mij zeer weinig over. Op zekeren Novemberdag was het bijzonder onaangenaam, koud en regenachtig weer. Ik had buiten niets te verrigten, zat voor den haard, wierp van tijd tot tijd een stuk hout op het vuur, en schiep vermaak in de opstijgende vonken. Plot selings werd ik door een noodkreet uit mijne droomerijen ge wekt, waarop een schot viel, dat door een doodelijk klaagge schrei gevolg werd. Ik vermeende duidelijk nu en dan de stem van mijnen portier te vernemen. Onmiddelijk sprong ik overeind greep den boven mijn bed hangenden revolver, trok de deur open er, liep de voorzaal KI IV ft ENL ANI). De voorstelling van het Reciteer collegie „de vrede" al hier, op morgen avond zal, wij twijfelen hieraan niet, den leden eenen genoegelijken avond verschaffen, daar het pro gramma een groote verscheidenheid van voortedragen stuk ken bevat. Een der sleepbooten in de vorige week ter hoogte van de Stolpervlotbrug het ;Noord-Hollandsch kanaal pas serende, had de zoon des schippers, een oppassend jongeling van 18 jaar, welke aan toevallen lijdende was, het ongeluk over boord te vallen en niettegenstaande vele vergeefsche pogingen om hem te redden jammerlijk te verdrinken de aan boord zijnde ouders waren radeloos; eerst drie uren later vond men zijn lijk. Voor eenige dagen werd te Menaldum (Friesland) des nachts iemand gewekt door het schreijen van het jongste kind in de wieg. Opstaande, bespeurde hij in het vertrek een dikke rookvergezeld van een onaangenamen reuk, wel ke de ademhaling pijnlijk aandeed. Aan den haard was geen onraad te bespeuren, en daarom begaf zich de man, een ver- wer, naar den verfwinkel en ontdekte op den wrijfsteen een vurigen klomp, geweldig rookende en spattende, en op het punt van in brand te vliegen- Oogenblikkelijk werd de oorzaak van het gevaar door blussching verwijderd. De verwer had den vorigen avond eene hoeveelheid bremergroen met een weinig olie onafgewrevenop den steen laten liggen, en deze stof schijnt door zelfontbranding niet alleen het huis door brand, maar ook de bewoners met verstikking bedreigt te hebben. Men leere hieruit, om met dergelijke chemica liën voorzigtig te handelen. Men meldt uit 's Gravenhage van den 18 September. Jl. Maandag, na afloop der opening van de staten Gene raal, riepen de boden die zich niet au courant van het nieuwe staatsregt hadden gehouden de koets van den //sardinischen" gezant. Doch zijne cxeellentie die erbij was, zette dadelijk de punten op de i's en verbeterde zoo goed mogelijk llollandsch sprekende//Italiauische gesadrè." Met schrik herhaalden de boden luidkeels, «de koets van den Italiaauschen gezant," gansch niet tot stichting van eenige leden der kamers, die in de nabijheid stonden, en geacht worden niet heel ingenomen te zijn met de erkeuning van den koning van Italië. In de vorige week is aan het Nieuwediep een Engelsch uit. Op hetzelfde oogenbhk zag ik door de tegenover gestel de deur der zaal twee vermomde mannen binnenkomen. Ik vuurde dadelijk twee schoten op hen af, een van hen schoot terug, doch zonder mij te raken, de andere scheen gewond te zijn, waarop beide zich weer terug trokken en van uit de de half geopende deur op mij vuurden. Aan mijne zijde, had ik de kruk van de deur gegrepen, waarachter ik beschuting zocht en tegelijk gereed stondom de aanvallers te ontvangen. Zoo als ik daar stond, hoorde ik dat ook aan de andere dear gerinkeld werd. Van twee kan ten aangegrepen moest ik mij te gelijkertijd van beide zijden verdedigen. Alzoo sloot ik dadelijk de eerste deur en keerde mij naar de tweede; daar deze door den houw eener bijl reeds gespleten wasschoot ik er onmiddelijk door heen doch te gelijkertijd werd er ook op de andere deur geslagen. Op dit kritiek oogenblik viel het mij inhoe wenschielijk het zoude zijn, wanneer de kamer niet door het vuur van den haard verlicht werd, thans immers kon elk schot van mijne aanvallers mij treffen. Deze gedachte kwam mij naauwelijks in het hoofdtoen mijne kamerop eens verduisterdeen mijnen blik verbaasd op den haard slaandewas deze met vuur en al verdwenen: op de plaats, waar deze vroeger ge staan had, ontwaarde ik eene bleeke, witte gedaante, die sid derende een nachtlicht in de eene hand hield en met de an dere hetzelve bedekteHet was het verligchaamde beeld mijner droomen 1 In dat oogenblik van verrassing snelde mijne fee op mij toe, greep mijne hand, trok mij in de haardopening, en in hetzelfde oogenblik zonk die wonderbare voettafel met ons naar beneden, even als in eene comedie. Dat was alzoo de oplossing van het raadsel De geheele haard, met zijn vuurtoestel verhief zich in den schoorsteen tn tegelijk ontstond er eene opening, die toegang tot de

Schager Courant | 1861 | | pagina 2