Frankfort23 Oct. lil het dorp Misslareuth, aan de Beijersche grenzen, is Zondag jl. een treurig ongeluk ge beurd. Er werd eene nieuwe (lanszaal ingewijd: in vrolijke luim sloeg een jonge boer den hals van eene wijnflesch af; ongelukkig trof echter het glas een in de nabijheid zittend boerenmeisje met zoo veel kracht aai: den hals, dat de slag ader doorsneden werd en het meisje binnen weinige minuten overleed. Breslau 25 Oct. Uit Warschau wordt van eergisteren het volgende gemeld. De heer Lambert lijdt aan eene bezetting op de borst. De gouverneur Gerstenzweig is over leden. Zoowel de katholieke en protestansche kerkeu als de synagogen zijn nog altijd gesloten; de onderhandelingen, om ze weder te openen, worden nog voortgezet; het volk bidt intnsschen voor de kerken, doch de gezangen hebben opge houden. De keizer zal den 28sten dezer te St Petersburg temgkeeren; zijne gemalin heeft baar verblijf iu de Krim verlengd BELGIË- Brussel23 Oct. Maandag avond werd bij den Pran schen gezant alhier eene soiree gegeven door den heerdeCaston die wegens zijne aan het wonderbaarlijke grenzende kunst- verrigtiugen zich den naam »de nieuwe Cagliostro" heeft verworveu. Onder anderen las hij, geblinddoekt zijnde, uit een boek, dat een vreemd minister achter zijn hoofd geopend hield. Alle goede dingen bestaan in drieën. RUSLAND- AMERIKA. Schagen, 30 October 1861. Arnhem 23 Oct- Sedert eenige dagen bevond zich hier ter stede in de gevangenis de persoon van N. Sterk, vroeger notaris te Dinxperlo, thans wonende te Oosterbeek, ter zake van grove mishandelingen, gepleegd op zijne echtgenoot. Gisteren is deze zaak voor de arrondissements-regtbank al hier behandeld, die den ex-notaiis deswege tot twee jaren gevangenisstraf heeft veroordeeld. Eenige jaren geleden nadat hij reeds door de regtbank onder curatele was gesteld, had hij den vrij zonderlingen inval, zich caudidaat voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal te stellen, en plaatste in de Arnhemsclie Courant eene hoogdravende aanbeveling van Ztttckralt werd door een steenworp zoo ernstig getroffen, da hij moest worden weggedragen, terwijl onderscheidene agen ten min of meer ernstig gewond werden. Sterke patrouilles doorkruisten thans bedoelde buurten, om eene herhaling der ongeregeldheden te voorkomen. l)en 18 j.l. is Ie Koningsbergen hel krooningsfeest van den koning *«n Priiissen grricid. .Hen vraagt of het slechts een toeral vras. dal voor deie plegtigheid juist de dag werd gekoten, waar op de wereld vermaard** nederlaag rao Iiapoleoo I, de groote slag bij Lcipzig (18 Oct. 1813» verjaart, dan wel, of hierbij aan een opzettelijke bedoeling moet worden gedacht. Ook daar Ie lauden zijn de dochters van Eva zoo nieuwsgierig als overal elders, eu de krooningsplegtigheden rijn geen alle daag- sche feestelijkheden tïeen wpnder dat de dames zoo naanw niet toegezien hebben waar tij geposteerd waren, raaar rich veeleer ge lukkig rekenden dat zij er in geslaagd waren een plaatsje te be komen waar tij den koningklijken stoet konden tien voorbijtrekken. Zoo hadden o a. 20 mooije meisjes een haar aangeboden plaatsje in de breede rensterbank van een magazijn voor heeren-artikelen aangenomen, zonder er in 'l minst aan te denken dat boven haar hoofd, naast haar en onder haar met reusachtige letters de woor den te lezen stonden: «Spécialités potir hommes," d. i. vrij ver taald: »(>ei ijfelijkheden voor mannen 26 Oct. De uitvinder van een mechanisch bestuurbaren luchtballon heeft zijn toestel thans voltooid en van 27 tot 29 dezer alhier ter bezigtiging gesteld. Uit Luxemburg schrijft men dat de katholieke gees telijkheid aldaar weigerde, een spoorweg-arbeider, die door een val liet leven had verloren, te begraven, op grond, dat hij des Zondags had gewerkt en eenige godsdienstige verplig- ingen niet was na gekomen. Na eenige dazen werd het lijk door een protestantsch geestelijke ter aarde geleidterwijl aan de lijktogt o. a. werd deelgenomen door de kameraden van den overledene en door den Isrnëlitischen koster. Het zonderlinge geval, dat ik verhalen zal, had bij gele genheid van het karneval ie D plaats. Ik noem het zonderling, omdat dit het geschikste woord is. Ten deele is het komisch, teu deele tragisch. Zekere voorname heeren gaven een bal. Onder de danse ressen bevond zich ook eene zeer schoone, bleeke barones, een meisje van naauweljjks 16 leuten. Ue reden waarom ik haren ouderdom met zulk eene juistheid opgeef, zal men spoe dig vernemen; de daadzaken hebben wezenlijk zoo plaats ge had, „zwart op wit" zoo als men gewoonlijk zegt. In dit geval echter is het „wit op zwart." De naam der baronnes doet hier niets ter zake; even zoo min als die der overige htldec van dit kleine drama, het is genoeg dat wij authentiek weten, dat de zaak zich volgender wijze toegedragen heeft. De geheele beau monde hield de jonge baronnes voor eene der gratieuste danseressen. En dit was zij ook. Zij danste met bekoorlijkheid de quadrille, met vuur de polonaise; en walste met engelachtige vlugheid. Men zeide ook: dat zij de slankste van de dames der stad was. Hare taille kon men met de vingers omspannen. Dit alles was algemeen bekend, een elk wist zulks en vertelde het verder. Bovendien was de baronnes uiterst beminnelijk en goed hartig. Zij verdiende bemind te worden en werd zulks ook. Zij was de bruid van eenen braven jeugdigen huzaren kapi tein, die wel is waar van nederigeu afkomst en een arme St. Petersburg 17 Oct. Er is wederom een officieel berigt omtrent den gang der emancipatie van de lijfeigenen openbaar gemaakt. Daaruit blijkt, dat in de gouvernemen ten Rjasan, Grodno en Petersburg op verschillende landgoe deren in de laatste weken onlusten van zulk een ernstigen aard hebben plaats gehad, dat de tusscheukomt der troepen noodzakelijk werd. 27 Oct. De leden van de voormalige bnrgerdelegatie te Warschau, deSchlerker, Beijer, llispanski, Probst en Wys- synski zijn in hechtenis genomen. Er hebben bij voortdn- ring talrijke srrestatiën plaats. De aanvrage om ontslag van graaf Wielopolski is van de hand gewezen. New-York 15 Oct. Volgens de laatste berigten uit Norfolk heeft de vloot der zuidelijken, zamengesteid uit ka non neerbnoten, het eskader van c'e noordelijken, dat New- Orleans blokkeerde, aangevallen. Na een levendig gevecht werd een schip in den grond geboord, terwijl de overige schepen genoodzaakt werden zich zeiven op strand te zetten. De stoomboot Nashville die de zuidelijke commissarissen voor Frankrijk en Engeland, de heeren Masou en Stidell aan boord had, beeft zich met geweld door de blokkerende sche pen voor Charleston een weg gebaand. it i i: L a i) Naar wij vernemen, zal op Donderdag den 7 November ek. door den organist Lodewijks, van Amsterdam orgelcon cert in de groote kprk alhier, worden gegeven. Z. M. de koning der Belgen heeft aan Z. K. II. den Prins van Oranje het Grootkruis der Leopoid-orde toege zonden. De heer van Bosse heeft zijn ontslag gevraagd als lid der commissie van de staatsspoorwegen. Omtrent de aanleidende oorzaak voor het aftreden van den heer van Bosse, als president der staatcommissie voor de spoorwegen, wil men het feit opgeven, dat hij bij de pleg tigheid te Zutphen niet was uitgenoodigd. Te Hoorn heeft zich een te Amsterdam te huis hehoo- rende jongeling aan roof door het stelen van een koperen wijwaterbak uit eene wegens reparatie openstaande IC In keek schuldig gemaakt. Hij is door de politie gearresteerd. drommel was, doch daarentegen een edel hart en een open karakter bezat, en door deze beide laatste, eigenschappen de liefde der barounes gewonnen had. De baronnes bezat noch vader noch moeuer, was rijk en kon naar welgevallen over hare hand beschikken. Zij was, in den strengste zin des woords, eene goede partijen de kleine huzaren kapitein had alzoo niet weinig benijders. Op het bovenmelde bal droeg de baronnes een roze z:jden kleed, met witte bloemen versierd, haar kaps. l was wet ro-,<le rozen getooid, en haar gelaat met een allerüefs' blosje o>er togen. I\ ij komen op dit roze zijden kleed eu op de bloeiecn in haar kapsel nader terug. oor den eersten dans werd zij door eenen ngsn uandij geëngageerd. Het was een charmant, jóng- meusch, om se n;= de "fcouing van het bal, schoouer baard, dan dezi.no kan ffi®3 zich onmogelijk voorstellen. De dans begon; gelijk gevleugde engelen zweefden de da^s door de zaal die zeer groot was; dezelve eenmaal in de ron 'e te dansen, was gcene geringe moeite. Ons dansend paar mete zich, zonder rusten, tweemaal achter elkandér, deze m°el jelijke uitvoering. Toen zij ten tweede malen aan de p'-18'3 terug gekomen waren, waar de baronnes hare zitplaats ha wilde zij daar uitrusten, doch de adonis sprak haar op nieu* moed in. Nog niet, nog niet, baronnes, fluisterde hij, alle goede geil bestaan in drieën. En daarmede begon andermaal de dolle togt. De paren vlogen achter elkander heen, als waren zij van de larat.tula gestoken. Met golvende borsten, van zweet parelde voorhoo den en gloeijende oogen schenende jonge dandy eD

Schager Courant | 1861 | | pagina 2