DU1TSCHLAND- Berlijn, IÓ Eebr. Ondanks de zachtere weersgesteldheid vertoonen zich in Saarkreitsen weder tamelijk veel wolven. In den loop van dezen winter zijn er reeds zes dieren gevan gen, terwijl zij in de overige deelen der Rijnprovincie reeds sedert lang zeer zeldzaam zijn geworden. Frankfort. 11 1'ebr. Naar men uit Kassei meldt, moet de keurvorst, ten gevolge van het veelbesproken voorval in zijn paleis, nog altijd liet bed houden gedurende bet grootste deel van den dag. De voornaamste autoriteiten leggen da gelijks bezoeken ten paleize af, zonder echter vergunning te verkrijgen, om de kcurvorstelijke gelaatstrekken te aanschou wen. RUSLAND. Schagen, 19 Februarij 1862. 247ste STAATS-LOTEBIJ. Vit Rcyrulli wordt gemeld, dat er te Mekka een on geval liccft plaats gehad. Den 17den December werd de hemel boven de heilige stad eensklaps zeer bevolkt. Kr brak een lievig onweder los gepaard met een stortregen. l)e blik sem sloeg verscheidens malen groote stukken af van den rotsachiigen bcg, die in de nabijheid der stad is. De regen was 7.00 lievig, dat de r-t raten overstroomd warén en de be woners naar de hoogs.e verdieping moesten vlugten. Kenigepersonen vlogtten in de groote moskee van den pro pheet, doch ook in die drong liet water binr.cn en 18 hunner kwamen om. Ken groot gedeelte van de heilige bibliotheek werd door bet water vernield en vele kostbare voorwerpen dreven weg; de schade aan de moskee alleen beloopt meer dan 2,500,000 piasters. In d« stad «ijn 300 buizen ingestort; vele menschcn zijn daaronder bedolven. Eerst den derden dag liep het water weg en toen vertoonde zich een hartverscheurend schouwspel. Ook te Djeddali heeft men veel van het water te lijden gehad. Weenen, 10 Eebr. Uit Hongarije is hier een treurig be- rigt ontvangen. Een neef van den minister van oorlog, graaf Degcnfcld, moet namelijk, bij.den terugkeer van eenc jagt- partij, door de wolven verscheurd zijn. Hij voer in eene slede en vuurde, toen deze door twee wolven werd overvallen, uit een serveer inet- dubbelen loop en een pistool op hen af. De koetsier wilde snel voortrijden, doch bemerkte niet, dat de graaf uit de slede was gevallen. Toen bij dit later bespeurde en naar de plaats des oulieils terugkeerde, had de graai' reeds den geest gegeven. Te Munchen vond men gisteren ochtend een man in de open lucht doodgevroren liggeu. N'aar liet gerucht wil, had de arme drommel daar gewacht, om zijner geliefde op den weg naar baar slaapkamertje goeden nacht te wenschen, doch moet bij na lang en vergeefs wachten ingeslapen zijn, hetgeen van zoo noodlottig gevolg was voor den ongelukki- geu minnaar. 11 Eebr. Er heerscht bier voortdurend eene strenge koude (8 gr. onder nul); waardoor in de overstroomde voor steden eene onbeschrijfelijke ellende wordt veroorzaakt. De ijskorst belet liet naderen der bedreigde plaatsen met booten, rn is tevens door het daaronder steeds hooger stijgende wa ter te zwak, dau dat men er over zou hunnen loopen, Door deze bedroevende gesteldheid is bet schier onmogelijk, de talrijke menscheu welke zich daar nog in hunne woningen bevinden, van bet uoodige te voorzieu, zoodat zij geweldig lijden door koude en gebrek. De autoriteiten en onderschei dene liefdadige personen stellen wel is waer alle inspanning in bet werk, om deze noodlijdenden te helpen, doch tegen over deze hinderpalen, welke bier de natuur in den weg legt is bet een reuzenwerk, ougeveer 10000 menschen dagelijks van het noodige te vooizicu. En als ware het om den nood nog te doen stijgen, is, volgens officiële opgaven, het water van den Donan gisteren weder 2 voet gerezen. 13 Febr. Voor eeuigen dagen bad op den spoorweg bij Kreinen een komisch voorval plaats, dat echter eene zeer ernstige wending had kunnen uemeu. Toen namelijk de van Kassei komende trein aldaar stilstond, om den van Brons- wijk komende af te wachten, en terwijl de machinist zich in het station bevond, besteeg een dronken landman nit Salz- derhelden den locomotief en begon daaraan zoo lang heen en weer te roereD, totdat de trein zich werkelijk in beweging wilde stellen. Gelukkig sprongen de machinist en de con- 1 ductears er nog in tijds naar toe, bragten den locomotief j weder tot stilstaan, en beduiden den landman, onder een regen van oorvegen, stompen, stoeten, dat bij wel paarden en ossen, doch geen spoortrein kon mennen. Warschau15 Febr. Gisteren zijn de kerken albier plegtig geopend. De bisschop heeft, ingeval de manifestatiën achterwege blijven, zich tot borg gesteld voor de welwillen de voornemens des keizers. BINNENLAND. Bij Koninklijk besluit van 1 Februarij 1862, J)?. 82, is benoemd tot ontvanger d'r registratie en domijnen te Waal wijk, de lieer Mr. J. F. d'Aumeiie, thans ontvanger der registratie en domeinen te Schagen. De burgemeester der gemeente Nieuwe Niedorp heeft ter kennis van belanghebbenden gebragt, dat bij hem be rustende is een zilveren horologie met dito ketting, hetwelk door een ingezetene van die gemeente in Jan. jl., op den pu- blieken weg is gevonden. Maandag 3 Febr., des avonds omstreeks 12 ure, ont dekte men brand in de gemeente de Helder, in een winkelhuis aan de Binnenhaven, bewoond door C. J. Boogaard. Huis, inboedel en winkelgoederen zijn totaal vernield, terwijl een aangrenzend gebouw belangrijke schade heeft bekomeu. Aan den ijv er der brandweer mag men het danken dat de schade niet grooter is. De in werking geweest zijnde spuiten, waaron der die van Zr. Ms. wachtschip, van het stoomschip Cycloopt benevens die der mariniers, hebben goede diensten gedaan. Alsoorzaak van dien brand wordt onvooizigtigheid genoemd. Het huis was tot 14.00 bij de Tielsche Maatschappij, de inboedel en winkelgoederen tot ƒ1200 bij de llaarlemsehe Maatschappij verzekerd. Als een staaltje, hoe het bijgeloof ook op de Over- Veluwenog vrij heerschende is, wordt gemeld dat dezer dagen twee veldwachters op ongeveer J uur afstand van die stad door eene spookverschijning werden verrast; welke ver schijning zoo veel invloed had, dat hunne vuurwapenen ketsten. Eerst later, nadat zij in allerijl naar de stad gevlugt waren gelukte het hun die af te schieten. Als veldwachters zoodanige ontmoeting hebben, is natuurlijk de veiligheid al zeer gering. - Een klecdermaker te Groningen, die reeds tweemaleu als lid der groote sociëteit aldaar was gedeballottecrd, heeft zich op een eigenaardige manier aldaar ingedrongen. Daar het reglement bepaalt, dat zij die als student zijn ingeschreven, regtens lid der sociëteit zijn, zoo gaf de klee dermaker zich als zoodanig aan en betaalde in handen \aii den rector de daarvoor verschuldigde gelden; niet de kwitan tie daarvan bftjaf de man zich alsnn naar de sociëteit eu ver klaarde dat hij later gebruik zou maken van een ander ar tikel van liet reglement, waarbij bepaald is, dat de studenten die de akademie verlaten, zonder ballotage gewoon lid kunnen worden. Amsterdam15 lebr. In den afgeloopen nacht te 2} unr is cr brand ontstaan in een kelder op den Zeedijk, waar in door 11. Dorst eene water- en vuiirnering uitgeoefend wordt, welke brand, zonder de werking van twee aangerukte spuiten, door dc nachtwaclits geb'uselit is, doch nog al scha de heeft te weeg gebragt; de brand moet ontstaan zijn in een gedeelte van den kelder, waar turf en bont opgeslagen was. Dorst zou met zijn gezin te bed liggende omgekomen zijn, als de brand niet tijdig op de straat ontdekt was en men het gezin niet met eene schuit aan den Achterburgwal, waar de kelder uitkomt, had kunnen redden. lil'11 GE BL IJ E STAM) Geboren.' ld 1 ebr. N. d. V. c. Raap en M. Zwaag; 15 dito. F. d. v. A. Rood en M. Bregman. Ondertrouwd 12 Febr. J. C. Kors, laatst wedn. van L. M. Jerphanion te Amsterdam en H. Keet jd. te Schagen. Getrouwd: 15 Febr. J. Wildeboer jra. te Haringcarspel en T. Landman jd. te Schagen. BELUST IJ IJ I V GEN. Arasterdam, 18 Febr. W. S. 2} pCt. 64} pCt. 76r7.. Rusland, oude 5 pCt. 102{ ~5pC. 1829 101}. Oostenrijk, Metaliek, 5 pCt. 47|. idem A 70}. Spanje, thans 2 pCt. 43}; 3 pCt. 53J; binnl. 47}. Portugal, 3 pCt. 46}. Londen, Wisselkoers zigt/ll,72}; 2 m. 11,77' Parijs 55}. Hamourg, r 35. Bordeaux, 15 dagen. 56; r 55!. Metal. Coupons f 21,15. Prijzen tan 100 en daarhocen. lste klasse, 3de Lijst. M 19605 f1000.

Schager Courant | 1862 | | pagina 2