ALGEMEEN NIEÜWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Zesde Jaargang.) N«. 233. A». 1862. DONDERDAG 13 MAART. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. NOTIFICATIE. Voor den Gemeente-Raad: Voor de Provinciale Staten en Tweede Kamer der Staten Generaal. 15 L' ITENL A N 1). ENGELAND. Londen 7 Maart. Lnidens de laatste berigten uit New- York werd het doodvonnis op kapitein Gordeon den 20sten Pebr. voltrokken. FRANKRIJK. Parijs 3 Maart. Te Compiègne heeft een schoenmaker, Lambin genaamd, uit haat tegen den verhuurder van zijn fiais, zijn eigen bed in brand gestoken, nadat hij daarop was gaan liggen; hij had gehoopt, dat het geheele huis in brand «ou geraken, hetgeen echter niet is gebeurd. Alleen het bed is verbraad en Lambin in de vlammen omgekomen. DU1TSCHLAND- Weenen 2 Maart. Uit het dorp Slariker, bij Neussatz, wordt het volgende gemeld, als een voorbeeld, hoe sterk het bijgeloof bij de bevolking te platten lande nog heerscht. Een meisje werd er eensklaps door geestverbijstering en sprake loosheid getroffen. De bevolking, welke niet aan natuurlijke oorzaken kon gelooven, hield het meisje voor betooverd en onderwierp haar aan eene gruwelijke proef, door haar na melijk een geruimeu tijd boven een brandstapel te houden, ten gevolge waarvan zij spoedig overleed. Door de bevoegde autoriteit is reeds een onderzoek naar het voorgevalene in gesteld. Berlijn 3 Maart. Nog meldt men, dat de Baptisten bij 14 graden, in eeue open rivier, drie vrouwen en een bejaar den man gedoopt hebben. Bi] die handeling waren de doo- pelingen alleen in een lang wit hemd gekleed. SCHAKER COURANT. fii&uuiaiH'ja hm ja tïcïï ïiiri müAauan: Voor SchadenI.OO. Franco per poat door het geheele Kijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Ve rachijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven Franco. ÏI1J5 3131 AÏTlJl'f JBÏ33» 5 Van een tot rijf regeltf 0.75. Iedere regel meerder0.15. Geboorte-, Huwelijkt- en lloodberigten O H. De 35 centa zegelregt niet medegerekend. Groote letters naar de ruimte die zg betlaaa. Burgemeester en Wethouders van Schage», brengen bij deze ter kennisse van de Ingezetenen dezer gemeente en vatt alle daarbij belanghebbenden dat de Lijstenbevattende de aangeslagenen inde Rijks Directe Belastingenzoo in op centen als in hoofdsom, tot een bedrag vai f 16 32 en ltoogcr, en die alzoo en overigeus de bevoegdheid bezitten tot liet kiezen van Leden voor DEN GEMEENTE-RAAD, DE PROVINCIALE STATEN, DE TWEEDE KAMER der STATEN-GENERAAL, zijn opgemaakt, ingevolge art. 6 der Wet van den Aden Ju- lij 1850, (Staatsbl. 87);op 8 Maart 1862, naar aanlei ding van art. 10 dier Wet zijn vastgesteld, en te rekenen van 30 Maart 1862, gedurende II dagen van des voorraiddags 10 tot des namiddags teu 2 ure, op de Secretarie dezer gemeente, voor een ieder ter inzage zijt» nedergelegd, en daarenboven van elk een exemplaar derzelven aan het Ge meentehuis is aangeplakt, ten einde de des bevoegden in de de gelegenheid te stellen Itunne bezwaren tegen die Lijsten in te brengen, onder uitnoodi,>ing tevens oin die bezwaren vóór of op den 26 Maart 1862, bij verzoekschrift op on gezegeld papier, door de noodige bewijsstukken gestaafd, aan den gementeraad in te dienen. Voorts wordt bekend gemaakt dat de aan den voet dezer gestelde namen ingevolge art. 3b der meergemelde \Y et zijn geschrapt van de in het gepasseerde jaar gesloten Kiezers lijsten. Fn opdat niemand hiervan onwetenheid voorwende is deze afgekondigd en aaugeplakt waar zulks te doen gebruikelijk is. Schagen den 11 Maart 1862. De Burgemeester H. R. de MEÊR. De Secretaris, A. J. van CANTFORT. Namen tier, tan de in het gepasseerde jaar gesloten Kiezersljslen, geschrapte Kiezers: Willem den AdelHendrik Deutekom Pieter Huiberts, Gerrit Leijditig, Cornelis Marees, Arie Meijer, Arie Over toom, Cornelis OvertroomBartholomeus SchatJan Sel derbeek Arie Strijbis, Johannes Tomei, Pieter Y os. Gerrit Leijding, Cornelis Marees, Cornelis Overtoom, Jan Johz. van der Sluijs, Cornelis Stroomer, Arie Strij bis, Cornelis Vlottes. 4 Maart. In de laatste twee dagen hebben er te Parijs en in de provincie ongeveer honderd arrestatiën plaats gehad. Al de gearresteerden zijn naar Mazas gebragt en worden beschuldigd tot geheime genootschappen te behooren. In het Quartier Lat in heerscht groote opgewondenheid. Er zijn vele voorzorgen genomen en een gedeelte van het Panische garnizoen blijft nog steeds in de casernes geconsigneerd Op het Odeon-plein en voor het Pantheon in het Quartier La- tin stond een bataillon infanterie geschaard.Bij Grehpo heeft men gecne belangrijke papieren, doch een lap rood flanel gevonden. Ook Gattesco, de redacteur ran le Coitrrier dn Dimanche, zou gearresteerd zijn. Te Seville in Spanje is een onderaarsche kelder ont dekt, die waarschijnlijk voor de inquisitie werd gebruikt. Eenige metselaars vonden bij het graven van eene pnt een trap van 6 A 8 treden, die naar eene deur leidde, welke zij openbraken, in de meening aldaar een schat verborgen tc zullen vinden. Zij waren echter genoodzaakt spoedig terug te treden wegens de stiklucht, die uit de door ben gemaakte opening stroomde. Korten tijd daarop drongen zij, na de noodige voorzorgen te hebben genomen, verder door en be vonden zich in een gewelf, dat op zes zware pilaren rustte en 7 el lang en 4 el breed was. Aan ieder der pilaren was och groote ijzeren ring bevestigd, vier van welke ringen geheel als mummiën uitgedroogde lijken bevatten, wier zijden kleed zeer goed bewaard was; ook het schoeisel van drie der mum miën was in goeden toestand. Het vierde lijk was dat van een monnik met bloote voeten; het heeft eene rozeukrans in de handen. Aan de achterzijde van het gewelf hangt eene lamp, die geheel verroest is. Al de kleederen zijn van de vorige eeuw. De ongelukkigen, die aldaar gekluisterd waren zijn van honger omgekomen. Er loopt een gerucht, dat iu den vroegen ochtend van Zondag jl. drie man der nachtpolitie alhier zijn vermoord. 7 Maart. De geregtelijke instructie, ten gevolge van de dezer dagen gedane arrestatiën heeft daartoe geleid, dat de gearresteerden worden beschuldigd deel te hebben geno men aan eene zamenzwering tegen den staat en lid te zijn geweest van geheime genootschappen. Het schijnt ook zeet stellig te zijn, dat er proclamatiën zijn gevonden, die gereed waren om te worden in de wereld gebragt en ook hammen vervaardigd tiaar het model van die van Orsini. Men vertaalt de volgende anecdote, alt voorgevallen tijdeaa het laatate groote bal, dat roor eeuige dagen in het koninklijk opera-gebouw alhier by inschrijving plaats had. Een rijk land eigenaar uit de proriocie, door de berigten nopeaa de pracht ran het vorige bal opgewekt, besloot m-t zijne gad* ook eena al dat heerlijke bij te wonen. Zij kwamen hier aan, stapte» ia het Sitef de Fremce af, lieten zich entree-kaarten roor bet bal bezorgen, ea Sebrnikten. alvorens xich daarheen te begeven, een copieus mid- sgmaal daar sij vernomen hadden, dat nren op het bal niet •<-

Schager Courant | 1862 | | pagina 1