ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Zesde Jaargang.) DONDERDAG 17 APRIL. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. BEIi EX DMA li ING BEK EX 1)M. ll\ ING- KjTlf'KWL VN I). ENGELAND. FRANKRIJK- DU1TSCHLAND. No. 238.'" êê*0 Ao. 1862. SCHAKER COURANT. üïi»ï!Q2ai3aïa?ai3J3 TI»D:Ü WUI mttmvm Voor SchagenI.OO. Franco per post door het geheele Kijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Rrleven Franco. 3-2333 2J>2 22732130-3313 Van een tol vijf regel*f 0.75* Iedere regel meerder0.15 Geboorte-, Huwelijks- en Doodberigten 0.50- De 35 cent* legelregl niet medegerekend. Groote letter* naar de ruimte die *ij beslaan. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schaffen, bren gen bij deze ter kennisse der belanghebbenden, dat de voor- jaars Koe-, Schapen-, Lamineren- en andere Vee-markten in deze gemeente dit jaar eencn aanvang zullen nemen, op Donderdag den derden April aanstaande en voorts eiken Donderdag van iedere week. Voorts dat op den 17 April vóór de Alkmaarsche Koe markt en op den 24 April daaraan volgende vóór de Hoorn- sclte Koemarkt, alhier buitengewone Koemarkten zullen ge houden worden. Heeren Kooplieden worden verzocht zich daarnaar willen reguleren. Schaffen, den 1 April 1862. Burgemeester en Wethouders voorn. De Burgemeester II. R. de MEÊR. De Secretaris, A. J. van CANTFORT. te De Burgemeester van Schagen, Brengt hiermede ter kennisse van belanghebbenden dat de Landmeter in den loop dezer maand deze gemeente zal bezoeken, tot het doen der noodige opmetingen. Zijdie opmetingen te doen hebbenworden uitgenoodigd, zulks teu spoedigste ter Secretarie dezer gemeente aante- geven. Schayender. 14 April 1862. De Burgemeester voornoemd, H. R. DE MEER. Londen 12 April. In de zitting van het Lagerhuis op gisterenavond hebben de heeren Bowyer en Hennesey de aandacht der vergadering gevestigd op de aangelegenheden van Italië, alwaar, naar zij beweren, moord, roof en plunde ring aan de orde van den dag zijn. De heeren Layard en Gladstone spreken dit tegen en verklaren, dat liet de pligt van Engeland is, aan Italië zijn zedeüjkea steun te verlee- nen. Lord Palmerston gelooft, dat de wereldlijke magt van den paus niet lar.g meer kan in stand blijven; het zou dus in het belang van den pans zijn, die hoe eerder hoe beter af te staan. liet lot van den paus is in handen van den keizer der Eranschen indien deze slechts zijne troepen uit Rome ver wijdert dan zou Italië weldra vrij zijn van de Middelland- sche tot de Adriatische Zee. Indien men aan een zeker berigt oit Washington, door een New-Yorksch dagblad medegedeeld, mag geloof slaan, dan zou men president Lincoln al een zeer vreemd soortig plan hebber, aangeboden, om den Merrimac met goed gevolg te kunnen bestrijden. Men zou daartoe namelijk bommen, met Cayenne peper gevold, gebrniken, ten einde de manschappen door het daardoor veroorzaakte niezen en stikken te beletten, de kanonnen behoorlijk te bedienen. Parijs, 9 April. De Japansche ambassadeurs trekken al ler nieuwsgierigheid tot zich; eene ontzaggelijke menigte staat steeds voor hun heiteluit een van welke ramen de de Japansche vlag hangt. De eerste ambassadeur, die, even als zijne collegas en se cretarissen, een naam bezit, die weinigen zullen navertellen, vertaalt die naam aldus: »De heer, die iu de velden wandelt, omgeven met bamboes". Wie 't begrijpen kan, begrijpe bel! Men maakt voor hen een afzonderlijk middagmaal gereed, hetgeen zeer eenvoudig is. Eerst zet men hun een bord rijst voor, waarop eene in water gekookte visch, zonder eenige sans of toespijs, ligt. Daarna wordt het vlecsclt opgebragt, waaraan, door middel van een op kalk gelijkend poeder, dat door de ambassade is medegebragt, alle smaak is ontnomen; dit vleesch eten zij insgelijks met rijst. Vervolgens eten zij eenige vruchten en hiermede is bet diner afgeloopen. Zij roe men de Europesche beschaving, vooral ten opzigte van den wijn, en drinken ontzettend veel Champagne. Volgens de Siècle, is te Parma een persoon gearres teerd die met geweld in Garibaldis kamer wilde dringen en een geladen pistool bij zich droeg. De gearresteerde is een Italiaan en geeft voor zeeman te zijn en den generaal te wil len verzoeken om bij de koninklijke marine geplaatst te wor den. In hoeverre aan zulk eene verklaring gelooft moet wor den is nog niet opgehelderd. Ter verligting der lasten van de schatkist heeft de Kei zer bevolen voor het dienstjaar 1863 het leger met 32000 inan en 2000 paarden en met het ontbinden der 101cu 102e regimenten infanterie te verminderen. liet dagblad le Courier de la Gironde deelt een brief mede van Koning Frans II, die verklaart Rome tiiet te zul len verlatenal werd de stad door de Pietnontezen bezet, omdat hij Romcinsch edelman en grondeigenaar is. De aartsbisschap van Toulouse heeft de viering aan bevolen van het derde eeuwgetijde van de inneming der stad door de Katholieken. Verschillende bladen trekken te velde legen deze oprakeling van eene gebeurtenis, waarbij 4000 Protcstanteu met schending der belofte vau lijfsbehoudwer den omgebragt. De regering heeft, opdat door de herdenking van vioegere veefen geen haat en tweedragt onder de bevolking zon ont staan, op grond van het concordaat, elke processie of plegtig- heid buiten de kerk bij die gelegenheid verboden. 10 April. Uit Douai wordt gemeld, dal Mirès uit de geregtszaal werd weggevoerd, omdat ltii den proenreur-gene- raal onophoudelijk iu de rede viel, en zich als het slagtoffer van inttignes deed voorkomen. 11 April De halfvasten is het feest der waschvrouwen te Parijs. Al de schuiten vereenigen zich en benoemen eene koningin, koningin Blanche. Deze geeft een groot bal. Ter gelegenheid van den optogt der waschvrouwen is aan hare koningin een request van den volgenden inhoud over handigd Moge uwe majesteit van haar invloed gebruik ma ken, dat onze hemden ons voortaan worden teruggegeven voorzien van de knoopen aan hals en monwen. Daardoor zullen vele onaangenaamheden in de huishoudingen worden voorkomen en gij zult u verdieustelijk hebber, gemaakt ten opzigte van de huishoudelijke zuinigheid. De koningin heeft daarop geantwoord: »Ik ben bekend met het misbruik, waarvan gij melding maakt, maar het bestaat nu eenmaal. Laat uwe knoopen sterker aannaaijen." Berlijn, 10 April. De as*itche Zritun* heeft een ha*r ge- heimiiaaig medegedeelde* briel opgenomen raa dea minister raa Saaaciea aan die raa oorlog hemmet het oog op de aaaalaaade verkiezingen, ailaoodigeade het budget raa oorlog met 2 ea eea half millioea te verminderen, ten einde de voorgestelde verhooging van belastingen te knnnen vermijden. De jnalitie heeft dexen brief op- geëischt en, op het antwoord dat die niet meer voorhanden was, ook bij hnistoeking niet knnnen magtig worden. De echtheid der opgave is echter gebleken doordien de koning werkelijk eene com-

Schager Courant | 1862 | | pagina 1