Frankfort, 7 April. Gisteren hield de ingenieur W. Bauer alhier eene voordragt over de door hem uitgevonden onderzee- sche scheepvaart, llij deed verslag van zijne ir, onderscheidene rijken daarmede genomen proeveno. a. in Rusland, waar hij «neer dan 100 vaarten met zijn duikersehip had gemaakt en er zelfs een geheel muziekcorps iti had medegevoerdwaarvoor hem 8000 roebels werden uitgekeerd, ofschoon er hem 20,000 wa ren belooft. Hij had echter besloten, zijno uitvinding ten nutte van zijn vaderland aan te wendendoch ondanks cenige welge slaagde proefnemingen, had hij van de zijde der Duitsche rege ringen weinig of geen ondersteuning ontmoet, terwijl hem de middelen ontbraken om op eigen kosten zijne uitvinding in prak tijk te brengen. Intusschen waren reeds te Neurenberg en Dres- den verccnigingen tot stand te gekomen om hem hierin te hulp te komen, en zou dit voorbeeld waarschijnlijk eerlang in andere plaatsen gevolgd worden. Ten gevolge van deze voordragt, heb ben onderscheidene invloedrijke personen hier ter stede besloten, bij liet comité der Duitsche nationale vereeniging aan te dringen op het verstrekken cener subsidie van 50,000 thaler, ter ont wikkeling dezer uitvinding, als waardoor Duitschland met der lijd een gevaarlijk tegenstander van andere zeemogendheden zou kunnen worden. ITALIË. Turijn 8 April. Gisteren heelt een honderdtal roovers het dorp Luco aangevallen, dat door 20 man koninklijke troepen werd verdedigd; na een gevecht van 3 uur zijn de roovers ternggetrokken, met achterlating van drie dooden; de koninklijke troepen hebben geen enkele verloren. T U R K IJ - Constantinopel, 10 April. De Vorst van Montenegro heeft den Sultan een brief gezonden, waarin hij hoopt, dat het bestaande misverstand door een duurzamen vrede zal vervan gen worden, en zijne arme geloofsgenooten van de Herzoge- urina tn bescherming van het Turkschc bewind aanbeveelt, met belofte van zijnen kant de Muselmanneu behoorlijk te zullen behandelen. GRIEKENLAND. Athene, 19 April. Den 30 is van het fort Palamides te Nauplia op de Koninklijke troepen geschoten, de generaal llahn beantwoordde zulks met een bombardement, waarop een witte vlag is uitgestoken. RUSLAND- St. Petersburg 10 April. 1000 Bohemers hebben aan geboden zich in de Krim te vestigen. AMERIKA- New-York, 22 Maart De wetgevende vergadering van Massachussetts heeft besloten onverwijld 2 gepantserde fre gatten te doen bon wen. De staten Maiue, Peusylvantë en New-York zullen dit vooibeeld volgen. BINNENLAND, Schagen, 16 April 1862. Amsterdam, 9 April. Heden heeft de commissie uit de 1 weede Kamer, ingesteld tot het houden van een onderzoek fenqnête) naar den toestand onzer marine, hare werkzaam heden voortgezet. missie heefl bijeengeroepen, om mogelijke bezuinigingen bij het leger Toortestellen (in 18"i0 koste bet 20, uu 40 millioen Pillissen tieeft 12 soldaten op de KKH) inwoners, andere rijken niet meer dan 10 l)e persoon door wiens onbescheidenheid de brief rau den minis ter v J. Ntydt in handen der /'oisitc/ie Zeiiung is geraakt is ge bleken een ondergeschikt ambtenaar Ie zijn aan het ministerie van oorlog, met name huhhr. Hij wordt daaiorer gereglerlijk rerrotgd. De professoren der universiteit te Herlijn eu 41 hunner ambt-c- nnolen te lionn hebben reeds geprotesteerd tegen de hun gezonden circulaire betreffende de verkiezingen. 12 April. Te Bologna is eene zatnenspanning ontdekt, otn de troepen door het weigeren der absolutie tot desertic te verleiden. In sommige kloosters zijn bescheiden gevonden, en een aantal personen, o. a. de vicaris-capitularis is gevan gen gezet. Op Syra zijn nieuwe onlusten uitgebroken. Het stoom schip Antalia is met troepen derwaarts gestevend. De Keto-York Herald hoopt, dat de Unie binnen een jaar 55 gepantserde schepen zal bezitten, waaronder 22 fre gatten en twee ontzaggelijke batterijen, eene van 6000 ton en eene andere, de veel bespoken batterij Stevens, welke zoo groot en zoo sterk als de Great Koster* zal worden. 29 Maart. De senaat heeft 13 millioen dollars toege staan voor den bouw van geblindeerde schepen. Het cen trum van het bondsleger aau de Potomac is zegepralend te AVarrenton opgerukt. Naar wij vernemen zal hei te Barsingerhor* bestaand zanggezelschap ede Vriendschap" op den tweeden paasch- dag, des namiddags ten Jï uur, in de kerk der hervormden aldaar, verschillende zangstukken uitvoeren. De opbrengst der tocgangbilleltcn., welke tegen 25 cents het stok verkrijgbaar worden gesteld, zal geheel ten voor- deele der armen zijn. Naar wij vernemen zal, indiener geene onverhoopte be letselen in den weg komen, H. M. de Koningin 22 April aan staande naar Parijs vertrekken. Op den tweeden Dingsdag der maand Mei, welke dag dit jaar op den 13 invaltmoet de verkiezing plaats heb ben ter vervulling der plaatsen van de leden der Provin ciale Stateudie met den volgenden eersten Dingsdag van Julij aftreden, volgens den rooster. Dc leden, die voor het district Schagen moeten aftreden, zijn de heeren A. R. Sloos en W. Bos. Bij vonnis van het Prov. hof in Noord-Holland, is J. K. A. B., onderwijzer te Zaandijk schuldig verklaard aan feitelijk vergrijp tegen de zeden, door het opwekken en be vorderen van ongebondenheid en onzedelijkheid bij jongelie den beneden de 21 jaren, tijdens bij als onderwijzer met het toezigt over hen was belast en diensvolgens veroordeeld tot 5 jaren gevangenis, /'5U0 boete en ontzetting van alle voogdij geduretide 20 jaren. I>e minister van oorlog beeft goedgevonden te bepalen dat militairen, beneden de rang van onderofficier, voortaan buiten dienst geenc wapenen meer zullen mogen dragen, Uit onderscheidene plaatsen meldt men, dat de ia dc kouden grond gepoote aatdappelen reeds eenige dagen met min of meer volgroen blad boven den grond prijken. Dc bevolking des lands bestond op 1 Januarij 1860 uit 3,308,969 zielenzijnde sedert 1830 vermeerderd met 716,663 of gemiddeld 24,888 's jaars. Den 4 is te Amsterdam met goed gevolg ontscheept de kolossale mannelijke olifantde eerste in Europaeen ge schenk van den heer Blaupot te Sidjoedjoeng (Sumatra) aan het Kon. Zoölogisch genootschap. liet hof van Gelderland heeft den 9 B. v. d. Pol en 3 anderen, wegens vergiftiging van hunnen vader en schoon vader Evert Schipbroek te Garderbruekveroordeeld lot de doodstraf, uittevoeren te Arnhem. Het bouwen van een stoomgemaal met woning enz. voorde droogmakerij der derde bedijking te Mijdrecht, is den 9 aangenomen door J. G. Uphotï te Nijmegen en II. Griffioen te Breukelen voor 30,900. Wij vernemen, dat Z. M. de Koning het voornemen heeft zich in het laatst dezer maand naar Zwolle te begeven, j ten einde een bezoek te brengen aan de provincie Overijssel. Wij lezen ia de l\tderf. Stoompost het volgeude: Wij willen I nog niet een enkel noord terugkomen op liet iu ons vorig nom- mer besproken svsteraa van deu heer Roosdorf, stations-chef bij de hollaudsche >poorweg-maatschappij te Amsterdam hetgeen ons te meer noodzakelijk schijntuithoofde de door sommige dagbladen daarvan gegeven Ivolgens de gewoonte dier bladen, zonder de bron te noemen) onjuiste extracten. liet eenvoudig, maar onzes ioziens doeltreffend raiddel, door den Amsterdamse hen station-schef uitgedacht, heeft geen betrekking, zoo als men uit sommigen dier verslagen zou moeien opmaken, op het beveiligen tegen het gevaar op den spoorweg door derailleren of andere daarmede in verband slaande onvoorziene voorvallen, waarlegen genoegzame en hoe langer zoo meer zeker werjiende voor vallen genomen zijn en worden, ilaar hier is sprake van verkeer biuuen de rijluigeo, de veiligheid en zekerheid der reizigers onder ling iu bijzondere, maar mogelijke gevallen. Men deuke slechts aau aan het zoo veel gerucht gemaakt hebbend voorval van den moord *an Jud op den heer Poinsot, op de zoo al uiet gevaarvolle, dan toch hoogl onaangename posite van alleen reizende dames, om nu niet eeut te spreken van bijzondere ziekelijke toevallen, dieaaneenen ol meerdere reizigers kunnen overkomen bij al deze accidenten is er, zoo als de legenwooidjge inrigliog bestaat, aan geene ol allhans aaa geen; tijdige hulp te denken. Hierbij had, zooals wij vroeger mededeelde^, in frankrijk zekere fiazin gemeend een middel te heb ben uitgevonden. IJet denkbeeld van den heer Roosdorf echter is °Pz»Rleuvooral door eenvoudigheid, veel verkieslijker, liet beslaat namelijk hierin Om de zoogenaamde scholten van de rijtuigen ook van glazen welke open geschoven kuunen worden, te voorzien, waardoormen een ge- zigt verkrijgt door den geheelen treinzoodat ook natuurlijk de conducteur, die in den U wagen zit, m den 3C en 4«* wagen kan zien. Zoo er nu in de 2«, 3e of 4e wagen een ongemak is las* hij den trein stilstaan door zijn gewoon siguaal aan den machinist en onderzoekt daarna wat er gebeurd is. De officier van justitie in arrondissememt Roermond waarschuwt de ingezetenentegen liet in omloop zijn van valsche 25eents-stukkenmet bet borstbeeld Willem II en met het jaartai 1848. Ook zijn er volgens dezelfde aankon- diging groote hoeveelheden valsche Duitsche muntstukken ran 1 silbergroschen enz. in omloop gebrast. Nieuwediep, 10 April. Gisteren heeft het stoomschip Diana van de stad komendeter hoogte van de Kooieen d iepgel aden steenkolenbrik aangevaren, waardoor deze on- ïniddelijk dwars in het Noord— Hollaudsche Kanaal is gezon ken, zoodat daaruit groote en langdurige stoornis in de com municatie kan ontstaan. Roden, 6 April. Als iets bijzonders kan van hier ge-

Schager Courant | 1862 | | pagina 2