DU1TSC HLAND- Weenen, 13 April. Van wege de typograplien alhier worden groote toebereidselen gemaakt tot het vieren van het 400jarig jubilé der invoering van de boekdrukkunst te dezer stede. BELGIË. Brussel, 16 April. Er is bepaald sprake, dat koning Lcopold, indien zijn gezondheidstoestand het toelaat, in den loop van den zomer een bezoek aan den Koning der Neder- laudeu te 's Gravenhage zal brengen. ITALIË. Turijn, 17 April. Generaal Garibaldi bevindt zich nog steeds te Brescia en wordt aldaar met de levendigste sympa thie behandeld; hij lijdt hevig aan podagra. Vooreerst zal hij niet naar Caprera terngkecren maar zichna zijne RUSLAND. Warschau, 16 April. Van de personen, die op 10 de zer de rust in de kerken alhier verstoord hebben, zijn 12 veroordeeld om bij het leger te worden ingelijfd, een aan den krijgsraad overgeleverd, en 2 tot eenige wekeu gevange nis in eene vesting veroordeeld. Schagen, 23 April 1862. Zwolle, 15 April. Deze stad en ingezetenen gaan ijverig voort, om voor de naderende komst van Z. M. den Koning de noodige toebereidselen te maken. Wij vernemen, dat liet oratorium de Scltepping van naydn, onlangs met zoo vele toejuichingen begroetwederom bij deze feestelijke eu buitengewone gelegenheid in de daartoe luisterrijk versierde zaal van het odéon zal worden opgevoerd. Nijmegen, 16 April. Gisteren is hier het volgende voorgevallen. Een landman bragt een koe Ier aflevering binnen de stad, waar liet dier schichtig is geworden, en in dolle woede een tijd heeft rondgeloopen, allo moeite werd aangewend het op te vangen; op een der vestingwerken kwam de eigenaar te digt bij en werd er door op de hoornen genomen, en zoo liep het dier tegen eenen boom, waardoor de boer een gevaarlijke wond in de linkerdij bekwam en de koe genoegzaam ter plaatse dood bleef. Nieuwediep 19 April. Gisteren is hier, ten overstaan van de directie der Marine, aanbesteed: de verdere voltooi- jing van het gebouw yau het stoomwerktuig tot droogmaking der dokken. Waarbij de minste inschrijver is geweest de heer Schueider, alhier voor de som van f8975. i Breda 19 April. Alhier is door de politie gearresteerd, a.; verdacht van het ontvreemden en verduisteren van gel- •artgetclieak "«geven en wil Oiant mijne tcrgeelaclilighcid her stellen. Ik trek mij uit mijne zaken terug; men heeft mij daarvoor 30,000 franc* geboden. Die schenk ik n. uit eerbied voor uw vader en betaal hiermede ecnigzios cene schuld van dankbaarheid voor hem af. Ik zal u bovendien bij al mijue klanten als mijn opvolger aanbevelen. Het geïllustreerde tijdschrift le Monde illutlré was van planliet portret van den lieer Yictor llugo op te nemen, doelt de regering heeft dit belet en verscheidene duizende exemplarendie reeds waren afgedruktdoen vernietigen. Den |2dcn Fcbr. werd een groote wolf in de omstreken van Kreil arrondissement ISiiza vervolgd hij ontsnapte langs den kant van YiuUjuille ca viel aldaar cm meisje van 18 jaar aan, dat stellig ton lijn verscheurd ware het nietdat de onder-brigadier der detiancs tekere Dcllcrbater harcr hulp was toegeschoten. Hij kwam met geveld geweer op den wolf aanloopcn en het gelukte hem door schreeuwen dc aandacht van hel dier lot zich te trekken; hij liet het meisje los en sprong op den brigadier toe, die zijn geweer afschoot, toodat het dier in zijn bloed badende ïiederviel. De bri gadier liep toen naar het meisje dat bijna levenloos op den grond lag doch voorbij de wolf komende sprong deze weder op en er ontstond thans een Yreesselijk gevecht, waarbij de brigadier ern stige beten cn krabben ontving. Deze pakte het dier niet ijzeren hand in dcu strot, doch het verweerde zich woedend en misschien zou do brigadier het onderspit hebben gedolven, ware niet een her der aangekomen die den wolf den kop verbrijzelde. Dezer dagen werd door den Mcssagcr dc Aicc medegedeelddat do dappere brigadier, wiens wonden bijna geheel waren geueteu en die in beterschap toenam razend is geworden en onder de vrees- selijkte smarten is gestorven Bijna alle in den omtrek woncudcn waren hij de begrafenis des ongelukkigen aanwezig. IC April. He Patrie berigt uit Amerika, dat twee gepantserde fregatten tier Zuidelijke Amerikaansche marine, dicle Nicuw-Orleans gestationneerd zijn, gereed waren om de vloot der Noordelijken aan te tasten. De Presse verzekert, dat de bondsregering op nieuw een protest heeft ingediend, betrekkelijk de interventie der Eu- ropesche mogendheden in dc aangelegenheden van Mexico. 19 April. Verscheidene personen volgen de gewoonte van dc Japausche ambassadeurs cn eten thans ranuwen visch, die in kleine stukjes wordt gesneden en met diooggekookte rijst en cene piquante saus wordt gegeten. Iets, waarin men hen nog niet heeft kunnen navolgen, is het eten met twee stokjesin plaats van met vork en lepel. l)c Franschc keuken schijnt den heercu Janannezcn thans ook bijzonder te bevallen; zij eten met smaak van alle spij zen. Van Franschc wijnen en liqueuren gebruiken zij cene L'rootchoeveelheiddoch zij blijven, hoe veel zij ook drinken, hun gewonen ernst en eene groote bedaardheid bewaren. Marseille16 April. Berigten uit Constantinopel van dcu Sstcn melden, dat de sultan hel oude gebruik heeft af geschaft, waarbij de jongens uit de keizerlijke priuccssen geboren, bij de geboorte ter dood werden gebragt. In Servië heerscht ontevredenheid, omdat men daar nog altijd op den commissaris des sultans wacht. Brieven uit Rome melden, dat al de vasten-prcdicatiën, die aldaar gehouden zijn, tot onderwerp hadden de noodza- delijkheid van de wereldlijke inagt. Men schat, dat de conanisatie der martelaren van Ja- pau niet minder dan een millioen zal kosten. Het aantal bandelfirma's uit deze hoofdstad welke zich verboudeu hebbeneerst na deu afloop der verkiezingen de Leipziger mis te bezoeken, bedraagt reeds ruim 200; daarbij hebben er zich reeds 73 uit Koningsbergen, 17 uit Thorn en velen uit nabijgelegen fabriekplaatsen aangesloten. 16 April. Uit Ragusa wordt van gisteren gemeld, dat de Montenegrijnen een 600tai Albanesche gevangenen heb- bon uitgeleverd, doch de opperhoofden dier manschappen nog gevangen houden. 5000 baschibozuks rukten op Yasse- vich in Albanië aan. Perwisch-pacha bevond zich nabij Niksich, welke plaats door de iusurgeuten is geblokkeerd. Van de werklieden te Geut, die zich thans zonder arbeid bevinden, hebben ruim twee duizend zich doen in schrijven, om aan de versterkiugswerken te Antwerpen ar beid te nemen. reis nog ccnigen tijd te hebben voortgezet naar Turijn be geven. Zijne aanspraken zijn over het algemeen veel gemag- tigder. De lieer Monnetti Garibaldi is gisteren alhier aangeko men en zal met het bataillon Genuesche karabiniers naar de Zuidelijke provinciën vertrekken om de roovers te bestrij den. Dit bataillon bestaat nit jongelieden van den eersten stand, die zich sedert lang in het buksschietcn hebben geoe fend. Generaal Garibaldi heeft dit corps uitgenoodigd zoo spoedig mogelijk naar de Napelsche provinciën te ver Wek ken. 151 IN L LAND. Men meldt van liet Nieuwediep, d.d. 14 April#Naar wij vernemen is men nog niet geslaagd in het nemen van doel treffende maatregelen tot wegruiming van de in het N. 11. Kanaal gezonken steenkolenbrik. Men vreest, dut dit spoe dig onaangeuame belemmeringen eu verwikkelingen zal ge venalthans enkele aldaar liggende schepen zijn daardoor verhinderd naar Amsterdam te vertrekken, en wederkce- rigdie van Amsterdam aan liet Zaud opgehouden. De stoom- booten kunnen passeren". Volgens bet Jonrnal des Pays-Eos, zal Z. M. de Koning zich den 6den of Ssten Mei naar II. M. de koning in te Parijs begeven. ïn de vorige week werd te Franeker een huwelijk go- sloten, waarbij negen personen als getuigen moesten teeke- ncn, doch nu bleek het, dat geen dier getuigen in staat was zijn naam te zetten. De ambtenaar van den burgelijken stand moest zich tevreden stellen met eene rij fraai getee- keudekruisjes. Volgens de Middelb. CL zal Z. M. in de laatste helft der maand Mei dc provincie Zeeland bezoeken Z. M. is voornemens Woensdag den 21 sten dier maand te Middelburg aan te komen. Opeen verzoek van den gemeenteraad te Uarlingeu, oris langs gerigt tot de Ministers van Oorlog en van Marine, om cene compagnie infanterie tot garnizoen of een oorlogsbodem in de haven gestationneerd te mogei: hebben, is door die liooge ambtenaren geantwoord, wat oorlog betreft, dat liet leger niet de bestemming beeft om te voorzien in de behoefte der gemeente aan politie, en zijn ambtgenoot van Marine berigte, dat wanneer de politie onderstenniug behoefde, men eigenlijk bij het leger, uiet bij de vloot móest aankloppen. Men zegt, dat het getal ambtbejagers gedurig toe neemt; dat bij het openvallen, van het geringste postje een stortvloed van solicitanten komt. Eene merkwaardige ge schiedenis, welke tot bevestiging kan worden bijgebragt, is voorzeker die, welke plaats had, toen onlangs de post van secretaris der gemeente Borcnlo opengevallen was. Dit is een post, waaraan een jaarwede van 1475 verbonden is. Geen groot inkomen, niet waar? En toch zijn er niet minder dan 172 sollicitanten door aangetrokken geworden!

Schager Courant | 1862 | | pagina 2